Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

scajus
26. jan 2013

5x 30x 40mg kolko ma byt ta kumulativna davka? Inak nema niekto skusenosti ze ci tie skvrny vyblednu? Mam ich velmi vela :-/

ali12377
26. jan 2013

scajus, v tom balení si mala 20 mg tablektky? lebo ak je to tak ak hovorí sypac077, potom si vybrala len 60 mg/kg, a v takej kumulatívnej dávke liek nemá žiadny účinok. ale ak v balení si mala 40 mg tabletky a vybrala si ich 5 balení, to presne vychádza na 120 mg/kg, to by malo byť ok.

sypac077
26. jan 2013

@scajus komulativna davka aspoň 150 podla mna a dlzka užívania aspoň 7-8 mesiacov, vtedy je podla mňa možnosť relapsu ešte menšia.... asi myslíš flaky po akné však? tie blednú časom, zvyčajne ak pretrvavaju po roaccutane ludia idú buď na laser,peeling alebo iné metódy, ktoré to odstranuju

scajus
26. jan 2013

@ali12377 nie ja som mala 40mg na den ale aj tak nepomohlo.sice na chrbte tam uz sa mi to nevratilo vobec..

@sypac077 ano take flaky neviem mozno su to aj jazvy lebo na tych miestach nemam uplne rovnu kozu,vytlacala sm si to lebo som mala take vodove vyrazky,strasne ma to bolelo a mala som to dlho a vobec mi to nemizlo..tak hadam to casom vybledne,zahoji sa🙂

sypac077
26. jan 2013

@scajus flaky aj jazvy blednú tak isto rýchlo(pokial sa však jedna o tazke jazvy, čo ty nemáš,tie pradepodobne už nechytia farbu okolitej kože), tam ide o to,že je v tom mieste vačšie množstvo cievok, preto je ten flak vidieť, časom sa však cievky strácaju a tým pádom flak vybledne.... miesto,kde je jazva z akne však narozdiel od flaku zostáva niekedy natrvalo poškodené(priehlbinka), časom sa vyhladia, ale nestratia, dajú sa však minimalizovať/odstraňovat rôznymi spôsobmi, pokiaľ ich však nemáš hlboké, tak ti pojdu velmi lahko odstranit

scajus
26. jan 2013

@sypac077 uplne ze minimalna priehlbinka to len je skor to je vidno lebo to je cervene, ale dakujem za odpovede..inak tebe sa to uz nevratilo? Kollo je to co si to dobral?

sypac077
26. jan 2013

@scajus tak to máš v pohode , to chce len čas.... mne sa to nevratilo, ale ja som to bral kvoli chrbatu, už skoro rok čo som to dobral

scajus
27. jan 2013

@sypac077 a na tvari si vobec nemal? Ja sm mala aj na chrbate pred tym prvym dobratim a to sa mi uz vobec nevratilo asi tam je to jednoduchsie ze sa to tam aj hoji rychlo a tak..

ali12377
27. jan 2013

ahojte, chcem sa opýtať, že či aj vy ste tak trošku podráždení z tých liekov a taktiež sa viete ťažšie sústrediť? u mňa sa to tak trošku prejavuje, nie je to také strašné, ale cítim ten nepokoj. Pekný nedeľný deň prajem.

sypac077
27. jan 2013

@scajus na tvari uplne minimalne

scajus
27. jan 2013

@ali12377 to je normalne..ja som z nich uplne unavena,najradsej by som len spala a sustredenie je u mna minimalne tak dufam ze zmaturujem 😀

@sypac077 a z takymi bodkami resp.dierkami (nie su to rozsirene pory bohuzial)sa da nieco robit,nemyslim hned teraz ale potom po liecbe pol roka..

sypac077
27. jan 2013

@scajus áno, dá , buď je to ice pick scars alebo scar pores(zjazveny pôr), mrkni na googli a porovnaj, podla toho ti poradím liečbu
ale samozrejme vždy ide len o hlbku jazvy, čím menej hlbšia tým lachšia liečba

ali12377
27. jan 2013

@scajus presne tak si to vystihla scajus, najradšej by som prespala celé dni 🙂

scajus
27. jan 2013

@sypac077 http://www.google.sk/search?hl=sk&tbo=d&biw=320...

Povedala by som,ze daco taketo

@ali12377 no ja spim,rano sa zobudim a bola by som schopna po takych 2-3 hod.bdenia zasa ist spat 😀 a to som taky clovek co neobsedi ani chvilu,ale momentalne sa na nic ine nezmôzew 😀

sypac077
27. jan 2013

@scajus máš ich v akých miestach? približne koľko? ak ich je menej tak stačí nato tca cross metoda, ak ich je viac tak nejaku zbrusovaciu metodu(dermabrazia+recell, CO2 laser, hlboky tca peeling), záleží na hĺbke, vidíš dno jazvy?

scajus
27. jan 2013

@sypac077 na licach to mam a je toho dost..akoze dno jazvy?

kathulka
27. jan 2013

Ahojte 😉 má niekto z vás skúsenosť so samponom Nizoral (z lekárne na lupiny a )podobne problemy) pri užívaní Roacc? Mám dosť lupin a toto mi v minulosti pomohlo, no ale neviem, čo teraz, tak sa radšej vás spytam 🙂

sypac077
27. jan 2013

@scajus kedže ich máš dosť, tak jedine TCA peeling,CO2 laser alebo tá dermabrazia.... treba však niekedy aj 3-5 ošetrení, zálezí od hlbky.. najnovsie sa pouziva aj frakcny laser, ale neviem nepride mi nejak učinný podla toho čo som videl
co2 laser

https://www.youtube.com/watch?v=9gfeSWUqo3U


dermabrazia

https://www.youtube.com/watch?v=E1l0b5yEj5Q


erbium laser

https://www.youtube.com/watch?v=-5pR1Y__d58


neviem presné aký laser by bol najvhodnejší, musí byť však efektívny(hlboký), aby to odstránil..... ak mám byť však uprimny, myslím si, že najlepšia možnosť je dermabrazia s recellom, robí sa to v celkovej anesteze, stoji to však okolo 1000 euro a zatiaľ to tobia len v čechách a na morave.... inak sú ľudia pomerne spokojný s tca peelingom (hlbokým u lekára, nie kozmeticky) ten je aj cenovo prijateľný.... musíš však počítať , že do toho zainvestuješ možno aj 1000 euro, určite však nechod do ULK, tam nemaju príliš dobre prístroje a naviac maju vysoke ceny, určite sa treba poradiť možno s dermatologičkou koho by ti odporučila (určite má nejaké kontakty).... inak TCA peeling sa dá kupit aj zo zahranicia(robiť doma),ale musela by si najskor niečo o tom prečítať 🙂

scajus
27. jan 2013

@sypac077 dakujem za rady 😉 teraz hlavne nech sa mi uz nic nevyhadzuje a toto uz doriesim po liecbe.este mam pred sebou 4 mesiace tak dufam ze ubehnu rychlo 😀
Inak kolko mas rokov ak sa mozem spytat.

scajus
27. jan 2013

Inak uzivate niekto zinok popri liecbe? Ak ano,kolko mg?

sypac077
27. jan 2013

@scajus budem mat 19... dúfam, že ti to už pomože na stálo 🙂 a neboj sa, ubehne veľmi rýchlo

sypac077
27. jan 2013

@scajus ja som užíval počas liečby aj 75 mg, tebe by malo možno stačit 40-50 mg, inak zinok možeš aj po liečbe na udržanie

scajus
27. jan 2013

@sypac077 tak to si len o rok starsi 😀 a nie je to nejak vela 50 mg?ved ten 25 mg je uz nejaka vyssia davka,bezna je 15..ci?

sypac077
27. jan 2013

@scajus v prvom rade si treba uvedomit rozdiel medzi doporučenou dennou dávkou a liečivou dávkou, doporučená je 15 mg, ale pokial chceš zinok použiť proti akné alebo na rýchlejšie hojenie kože tak treba aspoň 3 násobok DOD a lekári sami tvrdia, že tie DOD sú podsadené,takže sa nemáš čoho báť, boli aj študie, kde pacienti brali po dobu 8 rokov 120 mg zinku a 150 000 IU vitamínu A(DOD vitaminu a=5000IU) a nemalo to na ich zdravotný stav žiaden vplyv, zinok sa navyše v tele narozdiel od umelého Isotretinoinu v tele vyskytuje, takže organizmus si vie s ním dať rady aj vo veľkom množstve(ale to samozrejme neznamená, že si kludne možeš dat dajme tomu 200-300 mg denne 😀 ), napriklad aj B5 má DOD 6-10 mg a ludia si kludne papaju 10 a viac G bez velkých kontraindikácií (ak nespomeniem častejšiu navstevu zachodu)

scajus
27. jan 2013

@sypac077 ja sa nebojim,ja som sa len pytala.ty vyzeras,ze sa do toho rozumies,ja som v tychto veciach uplne mimo 😀 ok dakujem za rady a 200mg si davat nebudem 😎 😀

sypac077
27. jan 2013

@scajus ok 🙂 ja rád poradím, celkom ma to baví, tak niečo som si o tom už preštudoval počas života 🙂

kristinac
27. jan 2013

Ahojte, chcela by som sa spýtať keďže idem o týždeň kožnému a mam v plane začať užívať Roacutane tak mi ho predpíše hneď alebo je potrebne mať spravené aj nejaké testy u obvodnej lekárky? Ďakujem

martinasuttova
27. jan 2013

Prosim vas uzivate niekto aj omega 3-mastne kyseliny pri roa? Ja som omega uzivla pri caltrate plus vraj sa lepsie vstrebava.mam aj celiakiu tak mozno preto. Nemate s tym niekto skusenosti.

kathulka
27. jan 2013

@kristinac ahoj,testy by Ti mala spravit Tvoja kožná lekárka

kristinac
27. jan 2013

@kathulka jaj tak, lebo niekde som čitala že mala by som isť na testy k obvodnej tak preto sa račej pytam že kto s tym ma skusenosť