Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

marti86nek
26. feb 2013

@scajus zdravím 🙂 já jsem na tom podobně, každý den lituju, že jsem ROA vůbec začala brát ☹ nyní končím 6. měsíc a stále se mi dělají nové a nové, nejsou to už sice ty obrovské boláky, ale žádné drobné pupínky, které by do dvou dnů zmizely taky ne. Navíc mi samozřejmě zůstávají fleky a někdy mám pocit, že i ty vpadlé jizvičky, které jsem před tím nikdy neměla. Musím ale říct, že oproti ostatním beru malou dávku, nyní jen 30 mg denně a v začátcích dokonce jen 20 mg, stejně bych ale čekala, že se po půl roce dočkám nějakého viditelného zlepšení, zatím ale přišla jen ta fáze zhoršení, jejíž následky mě poznamenaly na hodně dlouho...

kathulka
26. feb 2013

@marti86nek ja som čítala prípad jedného chalana, ktorý mal zhoršenie až 8 mesiacov a potom náhle, radikálne zlepšenie..hlavu hore, držím palce! 😉

sypac077
26. feb 2013

@kdy dobre je ak si po užití tabletky dáš kávovu lyžičku Olivového oleaj, potom ho zapiješ vodou, isota je istota...

sypac077
26. feb 2013

@marti86nek možno by si mala požiadať o zvýšenie dávky, až 1mg na kg váhy

sypac077
26. feb 2013

@kathulka v tom prípade sa nemušíš báť, na obed bývajú najtučnejšie jedlá

kdy
26. feb 2013

@scajus ty jsi psala, že se těšíš až to dobereš ...nebo ne? že bych to spletl? 😨 Uplně tě chápu, co cítíš, Taky se mi to zhoršilo, dělali se mi pupínky co se nehojily, úplně jiné než dřív ... 😒 Ale když jsi to vydržela už tak dlouho , tak to nevysazuj, protože už brzy se to musí zvrátit a přestanou se ti pupínky dělat. Mně to zlomilo ve 4,5 měsících. Ted už by to nemělo smysl přerušovat, protože už může být jen líp .......tak vydrž ... 🙂 Než zmizí ty flíčky , si budeme muset počkat..........taky mě to štve..........ale už s tím nejde nic dělat, když jsme se do toho pustili.
TAkže vydrž

kdy
26. feb 2013

Když tak čtu kolik nás tu píše, že se mu dělají jizvičky , které nikdy neměl, tak proč nás na to dr. neupozornili?
Nebo jsme se tu zrovna takhle sešli? Možná , že ti co jsou po 2 měsících OK na diskuze nechodí 😖

sypac077
26. feb 2013

@kdy to je kvoli krehksti kože, žial doktor nemože predpokladat, či sa počas liečby akne zhorší, jazvy sa dajú riešiť, ale až po roaccutane

janakolikova
26. feb 2013

Drazí soubojovníci,
hodně se to tu proměnilo, samí noví uživatelé. I já sama jsem tu asi tak před 2 měsíci přispívala, a to hlavně v období, kdy mi opravdu nebylo nejlépe.
Roaccutane jsem začala brát v půlce října, cca 2 týdny se v podstatě nic nedělo - pouze suchost všeho. Pak to začalo, vylezly mi šílené boláky po celých tvářích,na kterých jsem ani nemohla spát, jak to bylo nepříjemné. Chtěla jsem po cca 1, 5 měsíci ROA vysadit, nicméně doktorka mě varovala, že pokud to udělám, akné už se nikdy nezbavím, že je to zatím nejlepší lék pod sluncem. Tak jsem jí věřila a pokračovala v užívání, nadále byl stav hrozný, samé nové boláky a jizvičky a fleky po těch starých - no hrůza. Před Vánoci, kdy jsem ROA brala přes dva měsíce vše přišlo, jak z čistého nebe. Skoro ze dne na den se mi úplně přestaly boláky tvořit, ale opravdu jak ze dne na den. Pomalu se mi začaly hojit ty starší a nakonec jsem v půlce ledna měla pleť pouze s jizvičkama a flíčkama, a i ty teď pomalu mizí.
Takže budu ráda, když si to všichni, kteří jsou třeba teď ve fázi, kdy lék působí opačně než má, si můj příspěvek přečtou. Nebojte, byla jsem taky zoufalá, psychicky jsem na tom byla hodně špatně, a to jsem charakterově velmi veselý člověk, určitě to přejde, jen je potřeba vyčkat. Rozhodně to nepřestaňte kvůli zhoršení brát, byla by to škoda...
Přeju hodně štěstí všem a hlavně trpělivost, i když vás chápu, já též nebyla trpělivá, bylo hrozné čekat, ale běřte, že se dříve či později dočkáte 🙂

ali12377
26. feb 2013

@marti86nek hlavo hore!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 u mňa to tiež ide pomaly,,, zhoršovalo sa mi to tiež dosť dlho a veľmi škaredo,,,, i keď si myslím, že u teba to ide pomaly celková liečba preto, lebo máš nízku dávku, mal by si brať denne 1mg/kg,, čiže ak máš trebárs 60 kg, mal by si brať 60 mg Roacc. denne

ali12377
26. feb 2013

@kathulka Ďakujem, zrejme si ho kúpim aj ja, no neviem vôbec aký odtieň potrebujem, ja mám radšej tmavšie odtiene, som aj dosť tmavá, lebo keď si dám svetlejší, tak vyzerám ako stena biela :D,,,, Katka toto je ten makeup
http://www.docsimon.sk/tovar/la-roche-posay-tol...
??? 🙂

kathulka
26. feb 2013

@ali12377 áno, presne tento to je 🙂 keď si tmavšia, tak určite tu 11 😉

kathulka
26. feb 2013

@ali12377 potom ďalší odtieň je 13, ten som vôbec neskúšala, ale čo som čítala na fórach, tak ten je už fakt že tmavý dosť 🙂

ali12377
26. feb 2013

@kathulka jáááj dobre, že hovoríš, že sú tmavé tie odtiene,,, lebo ak by som si mala vybrať z obrázka
https://www.google.sk/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&...
tak by som si vybrala tú 15ku, lebo cca stále si tak kupujem, čo sa týka vzorkovníka 🙂
tak zrejme tieto odtiene neodzrkadlujú skutočnú farbu, je to tak??? 🙂

kathulka
26. feb 2013

@ali12377 konkrétne tento link mi nejde otvoriť, neviem prečo..ale pozerala som to aj ja tak nete, že som si našla vzorkovnik, ale podľa mňa, to vôbec nezodpovedá skutočnosti..skús si odfotit lico a pošli mi tú fotku, zhodnotime to nejako, ak chceš teda... 🙂

ali12377
26. feb 2013

@kathulka :D radšej sa fotiť nebudem, keby som už mala hladkú pleť, ale teraz moje vyrážkovú pleť nerada by som posielala :D, asi tá 11ka bude pre mňa 🙂,,, ozaj a kryje dobre?? 🙂

kathulka
26. feb 2013

@ali12377 tak nemôžeš čakať, že Ti to úplne prekryje červené fliačiky po akné (aj ked v kútiku duše som o tom snívala), ale kryje dobre, myslím, že zatiaľ najviac spomedzi make-upov, ktoré som vyskúšala..a veľmi dobre sa rozotiera aj na roaccutanovu pleť, teda aspoň na tej mojej,fakt to dobre vyzerá, som nadšená 🙂. Ked budeš v lekárni, tak povedz lekárničke, nech Ti aspoň na prst vytlačí toho make-upu, to spraví a tak uvidíš aspoň približne tie odtiene 🙂

kathulka
26. feb 2013

Ahojte, chcem si kúpiť nejaký ten olej, ale neviem sa rozhodnúť, že ktorý. Jojobový, kokosový či rakytnikovy? Nejaké rady? Ďakujem 🙂

ali12377
26. feb 2013

ahojte 🙂 aj ja sa chcem opýtať, že ktorý je najlepší balzam na pery 🙂 ja si kupujem buď labello clasic, alebo biodermu atoderm 🙂,,,, A ešte sa chcem opýtať, takú hlúposť?? aká je vaša bilancia spotreby balzamov 🙂 ja za 5 mesiacov som spotrebovala 6 🙂,,, čo je pre mňa šok, ja som predtým balzam na pery nikdy nepoužívala.

scajus
26. feb 2013

@kathulka ahoj 🙂 no aj ja dufam co nam ine ostava..ale tak potom si jo v lete opalim na slniecku a na jesen pojdem na daky laser asi.uz nech to doberiem hlavne!

kathulka
26. feb 2013

@ali12377 za 5 mesiacov 6??? Jooj, tak to je pohodka 🙂 ja som to akurát včera počítala, jedno labello mám tak na cca týždeň 🙂 užívam 6.týždeň a mám 5 labello 🙂 ale je pravda, že ja si to dávam fakt stále, ani nestihnem mať suché pery 🙂 a používam klasické tmavomodre labello, občas dám to bledomodre..a nemám problém 🙂

scajus
26. feb 2013

@marti86nek no asi tak.aj ked si to vytlacim lebo to su take bolaky co ani same nezmiznu.tak mam take vpadnute flaky ako keby do mesa az 😀 je to fakt desne..nvm uz co robit niekedy mam chut skocit sipku rovno z mosta..no jo..ked mas dake otazky kludne mi napis na mail 🙂 scajus@centrum.sk

kathulka
26. feb 2013

@scajus tak ja si v lete určite neopalim, keďže teraz som este len niekde na cca 40.dni, zmierila som sa s tým, že tento rok mi nejaké extra opaľovanie nehrozí. Ale ked budem mať pleť hladkú, tak to vydržím. Hlavne nech mi to pomôže. Ty už si dosť ďaleko v liečbe, takže Ti môžem len závidieť 🙂

scajus
26. feb 2013

@kdy hej mala sm to dobre..omyl! Len asi mesiac a potom taky naval vyrazok proste zle :'( ale tak nejak bolo nejak bude.ale hambim sa ako pes.aj lutujem ludi co sa na mna vobec musia pozerat 😀 strasne

kathulka
26. feb 2013

@scajus kedy sa to Tebe zhoršilo? Po mesiaci až??

scajus
26. feb 2013

@kathulka neni nic zavidiet ale uz sa neviem dockat toho ked budem brat poslednu tabletku.potom dam taky zur ako nikdy 😀 nech ma aj porazi ale jednoznacne budem fakt neskutocne stastna.ja sm strasne hyperaktivna ale teraz..len spat jest a chodit do skoly.ani to nezvladam..lieky su riadne svinstvo

scajus
26. feb 2013

@kathulka po 2 mesiacoch a taha sa to doteraz

ali12377
26. feb 2013

@scajus viem o čom hovoríš :D asi pred mesiacom a pól sa mi tvár úplne vyhádzala, bolela ma celá tvár, otvorené rany som mala,,,,,,, také som to mala škaredé, že ani make-up som si nevedela tak,,,,, Tak som chodila do práce, proste som ľutovala tých ľudí, čo sa na mňa dívali :D a ešte k tomu, keď mi to vyzeralo najhoršie, môj šéf ma poslal, aby som miesto neho išla na jednu poradu. Prišla som tam, hanbila som sa ako pes, každí bol tam v kravate, perfektne upravení,,,, ja len v rifiliach, a ešte taká tvár :D som nevedela, že či mám plakať, alebo sa mám smiať :( :D

kathulka
26. feb 2013

@scajus a zas ja úplne v pohode, anie neviem, že niečo beriem..teda pokiaľ sa nepozrem na seba do zrkadla 😀