Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

kdy
26. apr 2013

@sypac077 no jo, ale ne pod názevem vajíčko 🙂

kdy
26. apr 2013

@nicci254 a jak se to jmenuje,?

sypac077
26. apr 2013

@kdy hojivý zázrak cena, daj do googla 🙂

kdy
26. apr 2013

@sypac077 jo tak jak jsem na to koukal takto má sestra, ale už hodně starý........... 😒 , ale prý se tím maže.
nový bude nejdříV ZA l4 dní, tak mám zkusit ten starý? nebo něco sehnat v lékárně?

sypac077
26. apr 2013

@kdy nezomrieš ani z toho starého, neboj sa... ono to je tuším zmes včelieho vosku ešte s niečím

nicci254
26. apr 2013

@martinasuttova mne sa vidi ako by to bola reakcia na slnko, o alergii si nie som vedoma ze by som mala ale pouzivam na to afloderm masticku a pekne sa to hoji

nicci254
26. apr 2013

@kdy ano vola sa to hojivy zazrak urcite to od niekoho zozenies, ja som mala len strasne popraskane pery, okolo som nemala nic

nicci254
26. apr 2013

no tolko co sa mi zahojila jedna strana tvare vyhadzala sa mi druha plus celo... no otras.. vidim to na druhu liecbu roaccutanom a neviem ako presvedcim koznu aby mi to teraz predpisala ked ide leto.. pricom ja som to minule leto krasne zvladala.. joj dokelu s tym akne!!!!!! ☹

kdy
26. apr 2013

@nicci254 třeba je to alergie, proč by se ti to vysypalo tak rychle a zase zmizlo?
minulé léto jsi brala roa? nebo jsi byla těsně po roa? a jak jsi to zvládala......?
no mně se vidí , že kolem pusy mám exém 😒

nicci254
26. apr 2013

@kdy neviem mne sa zda ze sa mi vratilo akne.. uz sama neviem... pockam par dni a ked sa to nezahoji idem ku koznej, nemam na to nervy .. do minuleho tyzdna som mala cistu plet a teraz toto... neni mozne aby sa za 2 dni vyhadzala cela tvar

nicci254
26. apr 2013

@kdy roa som brala minuly rok do konca jula a zvladala som to dobre

kdy
26. apr 2013

@nicci254 a přez léto jak jsi to dělala? chodila jsi na slunce,?? nebo vůbec?
Já ti věřím , že to je o nervy. Taky se budu nervovat ............ 😒

nicci254
26. apr 2013

ja som bola na slnku tak normalne ani malo ani vela ... zvladala som to dobre, a to aj napriek tomu ze som sa malokedy natierala ochrannym kremom..kazdy to znasa inak. hlavne som sa snazila pit viac tekutin ako obvykle.. dufam ze ti bude liecba prebiehat v pohode 😉

kdy
26. apr 2013

@nicci254 dík, já už končím, ještě 9 dnů. Doufám,ž e se zbavím těch exemů a suchých rtů 🙂 . Taky ti držím pěsti at to máš dobré 😉

scajus
26. apr 2013

Inak z toho ebay,ked daco kupujem,tak mi to dojde na postu alebo kurierom? A kolko sa na tovar caka cca?🙂

sypac077
26. apr 2013

@scajus záleží z akej krajiny, ebay je len sprostredkovatel, ak je to z USA tak pri štandartnej objednávke to je cca 1 mesiac(cca 5-9USD), ak je to prijoritný tak cca do týždna(to ma vyšlo cca 30-40USD?? neviem presne, nieje to lacná záležítosť, odporúčam len v prípade, ak je to naozaj nevyhnutne), vždy pošta, zvyčajne až ku dverám priniesli poštarky
z UK to príde cca za týžden, niekedy skor, mne niekedy donesie kurier, niekedy pošta, no viac zásielok bolo cez poštu, čiže na dobierku

sypac077
26. apr 2013

@scajus ak nakupuješ z USA, či mimo EU, tak pozor na colnikov, vždy napíš predajcovi nech dá nálepku pod 20 USD

sypac077
26. apr 2013

@nicci254 ak ti mám poradiť tak do roaccutanu už nechoď, nie kvoli tomu, že to je extra škodlive(čo samozrejme je), ale kvoli tomu, že akné sa dá liečiť rovnako účinne aj inými sposobmi, naviac roaccutane má tú nevyhodu, že si v podstate celý rok aj s liečbou musíš dávať pozor na kožu, kvoli citlivosti a zníženej produkcii kolagenu(takže na taký dermaroller možeš v podstate zabudnuť), akne sa mimo západnej civilizácie lieči tým, že sa potlačí produkcia demodexa, ktorý sposobuje akné, rosaceu, rozšírene pory, uhry, keratosis pilaris, jazvy, hrubu kožu atď
http://www.votocvohoz.cz/forum/krasa-and-wellne... Tu je jedna skúsenosť

Naviac užívanim obyčajneho vitamínu A+zinku a iných vitamínov na kožu znížiš produkciu mazu(tak isto ako u roaccutanu), zvýšiš imunitu(hlavne vďaka antioxidantom)

nicci254
26. apr 2013

@sypac077 tebe sa to povie :D samozrejme mi je jasne ze na isty cas mozem zabudnut na dermaroller ale ide o to ze ja som mala velmi pozitivnu skusenost s roaccutanom. plet som nemala vobec citlivu akurat sem tam scervenala a suche pery.. ani som nevedela ze nieco beriem...kupila som si vitamin A teraz, budem brat a uvidim..zinok mi vobec nepomohol napriklad... cize neviem ci este mam vyskusat B5 alebo co ak sa to nejak mega zhorsi

nicci254
26. apr 2013

@sypac077 a dakujem za info, toto je pre mna uplne nove v zivote som o tom nepocula idem to nastudovat

sypac077
26. apr 2013

@nicci254 kolko si brala zinku?? zinok učinkuje od určitej dávky, s vitamínom A sa naviac podporuju to je o nich známe...
aj mne sa sem tam niečo vyhodí s tým musíš počítať, preto treba brať tie vitamínu na udržanie...
ten demodex má každý, ale čím je viac mazu v pokožke tým viac sa on vykrmuje(maz je jeho potrava), rozmnožuje sa a sposobuje kožne problémy, takže vlastne aj roaccutane nanho posobi ťým, že mu žnižuje potravu a on v podstate vyhynie od hladu(teda vačšina z nich, pretože demodex je tiež doležity)

nicci254
26. apr 2013

ak si dobre pamatam brala som 40mg denne asi 2 mesiace vobec to nepomohlo ale spolu s Ackom by to mozno bolo lepsie..citala som to forum, je tam toho strasne vela a neviem si vybrat ze co... momentalne mam jedine zinkovu mast na tie vyhadzane co mam na tvari...prave to som aj chcela povedart, ze aj plet sa mi viac masti a neviem co s tym .. tusim sa tam spominalo sirove mydlo a aj ichtamolan?uvidim co sa bude diat dalej kazdopadne dal si mi novy pohlad na vec

sypac077
26. apr 2013

@nicci254 aj ja to práve študuje(teda vlastne niekoľko dní) rozmýšlam, že si kvoli tomu zaobstarám mikroskop a urobím menšiu študiu s pár produktami...
zatiaľ som sa dočítal hlavne o mydlo z rakytnikoveho oleja alebo napr. Tea Tree oleji(ten tohto parazita hubý do 4 min, ale v koncentrácii 100%, takže to neodporúčam)
ťažko povedať, čo je najefektívnejšie....

sypac077
26. apr 2013

@nicci254 no je možné, že roaccutane sa vyplvavuje z tela...
ideál je 75 mg, ja beriem 100mg, u niekoho pri zinku je viditeľný výsledok okolo dávky 70mg, zinok má tú vyhodu, že ho v podstate možeš brať celý život narozdiel od isotretinoinu..
vitamín A zo začiatku možeš aj 20000IU cca po mesiaci by si mala mať v tele takú hladinu tohto vitamínu, ktorá by potlačila sekreciu mazu výrazne ako roa
taktiež vitamín D posobi na produkciu mazu, ale to už som tu niekolko krát spominál, je x vecí, ktoré posobia na produkciu mazu, naviac v niektorích diskusiach (anglických) ohladom toho demodexu som sa dočítal, že po začatí liečby sa im znížila aj produkcia mazu, je možné, že tento parazit má niečo spoločne aj s produkciou mazu, okrem toho, že je to jeho potrava

sirove mydlo posobí, ale tuším moc vysušuje, skor to mydlo z rakytnikoveho oleja to vlastne použilo to dievča v tom odkaze, čo som tu dal, kupila ho na facedoctor.ca, ale Ťažko povedať , či je to najefektívnejší sposob, spomína sa aj borax, je kopec produktov, ktoré nanho posobia, dokonca aj kokosový olej ho dusí

pasteleria
27. apr 2013

@sypac077
borakovy olej a borax je to iste?
nechce sa mi teda objednavat z usa, nestaci len kupit rakytnikovy olej a borakovy olej?

pasteleria
27. apr 2013

a co poviete na viaderm a biosil? mate skusenosti?

ali12377
27. apr 2013

@sypac077 o tom demodexu som čítala aj ja,,,,,, a silno uvažujem nad tým, že je to pravda,,,,, aspoň u mňa, lebo mne sa extrémne mastnila pleť,,, apreto uvažujem, že je to pravda s tým demodexom, lebo iba teraz prednedávnom som objavila ten sudocrem (a som zistila, že tento krém mi milionkrát lepšie pomohol a videla zlepšenie, ako nejaký aknemycin, erifluid, zinerit, duac gel, diferine od kožného),,,, keďže proti nákaze demodexom sa učinne bojuje zinkom,,, teda aj tento sudocrem obsahuje zinok, tak možno preto je pre mňa taký účinný,,,,,, dokončím liečbu s roaccutanom, a si naštudujem teóriu o tom, ako sa dá zbaviť tohto demodexu prírodnými prípravkami ;)

ali12377
27. apr 2013

@sypac077 http://lecba-akne.blogspot.hu/2010/09/jak-vylec...
už dávnejšie na tento článok som natrafila, nejak som tomu nevenovala pozornosť, ale môže byť v tom niečo

sypac077
27. apr 2013

@pasteleria borakovy sa nato nepoužíva, iba mydlo z rakytnikoveho oleja, prípadne borax,zinok atď

sypac077
27. apr 2013

@ali12377 tak určite v tom niečo je, demodex, ak je premnožený tak sposobuje rozne probemy, nie len akne alebo rosaceu