Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

patttulka
3. júl 2014

@ivka67 super pleť, gratulujem! 🙂 ja som bola tak isto úspešná ale potom sa mi to vrátilo :( vracia sa to jednému zo sto po roacutane, ja som tá "šťastná" :(
je to asi rok čo som dobrala roacutane a nechce mi ho dať zasa, že MOŽNO neskôr, zasa skúšam všelijaké mastičky, vodičky a podobné blbosti...ktoré viem že mi zaberu na chvilu a ptm je všetko späť..ale kožná si nedá povedať :/ dnes som pre istotu dostala nejakyý Isotrexin, tak som zvedavá 😒

patttulka
3. júl 2014

btw nemáte niekto skúsenosti s liečbou akné laserom? a koľko taká liečba stoji?

ivka67
4. júl 2014

@patttulka no mastičky vodičky ani mne nepomáhali,preto som sa takto rozhodla, aj keď som dlho uvažovala ver mi..Ja dúfam, že s to nevráti, zatiaľ neberiem tie lieky druhý týždeň a nič sa nemení, nič sa netvorí, všetko stále tak isto:D a do pleti si nerýpem, nenosím make up vôbec a čistím ráno večer ako doteraz... No držím ti palce nech ti predpíšu nejakú poriadnu liečbu,aj keď neviem či by som šla do toho znova...Možno,ale ja som myslela, že po týchto liekoch už sa mi nič nevráti...tak dúfam.... BTW isotrexin mastičku som mala aj ja... Totálne ma to vysušilo, až som mala šupinky na tvári a štípalo a nepomohlo.. teda nachvíľu,ale inak na mne nič moc.. Však vidíš sama, že som mala ksicht ako... ani to neviem pomenovať:D

petusko
9. júl 2014

ahojte, tiež ma s najvačšou pravdepodobnosť čaká táto liečba ☹
Prečítala som si pár strán a stačí mi. Zrejme po liečbe budem krásna, ale rozvedená 😅 😅 😅
Naozaj je to taký zaberák na psychiku? Veď mne stačila HAK a bola som náladová strašne 😝

danyelituska2
9. júl 2014

aj mňa čaká liečba roacutanom a ja sa už teším 🙂

ivka67
11. júl 2014

Tak ono ja som pozorovala zmeny nálad len sem tam nie vždy,ale ja som tiež taká náladová, čiže to nemuselo byť len kvôli liekom:D Možno trošku moc precitlivená v niektorých veciach:D Inak držím palce ženy, nech máte krásnu pleť a nech vám to rýchlo prejde... Mne tých 8mesiacov zbehlo ani neviem ako...

majdus
16. júl 2014

Tema uz staraaa, ale akne stale aktualne 🙂 Ja som tiez brala, ale asi nemecku znacku Aknenormin. Roaccutane su asi Francuzi. No, ja som mala najtazsiu formu akne - acne conglobata, nastastie (v nestasti🙂 len na tvari. Bolo to strasne a prepuklo ako naschval pred svadbou. Tak si viete predstavit, ako som mohla vyzerat. Po svadbe sa to zhorsilo, tak som uz nemala na vyber. Bala som sa toho lieku, ale nakoniec ma vsetky vedlajsie ucinky obisli - az na suche pery casto a chvilu aj suche oci. Na konci mierne zvysene triglyceridy Mne lekar (v novembri to budu 3 roky) odporucil neotehotniet 2 roky, ini hovorili, ze to bolo kedysi tak. No po roku a pol cca sme otehotneli a sme uplne zdravi. 🙂
Co sa tyka lepsej pleti, tak lepsia bola, ale vooooobec nie taka, ako maju ine fesandy. Stale sa mi kde tu vyhodila vyrazka a v juni presne po 4 rokoch od prepuknutia tej hnusnej formy akne.....to mam asi zase. Na cele to zacalo, vtedy bol spustac zlaty stafylokokus, ale toho som sa zbavila. Akne vsak prepuklo. ☹ Presne na mieste, kde mi rezali jeden absces, mam teraz zase. ☹ Liecim si ho aknenorminom a ciernou mastou, vdaka kt.by mal hnis vytiect. Pomaha, ale obavam sa, ze sa toho uz asi nikdy nezbavim. ☹ Nechcem znova nabehnut na aknenormin, Chceli by sme v blizkej buducnosti este deticky a zase by som sa len bala.
Takze tak, ze mne sa tvar zlepsila naozaj, ale nie dokonale. A vela u mna robia mliecne vyrobky a sladke....Keby som jedla len zeleninu a ziadne sladkosti, tak asi vyzeram inak. Ale zatial bez toho neviem fungovat. Vzdy aspon v malom mnozstve do seba nieco dam.

majdus
16. júl 2014

Teda, ten absces neliecim aknenorminom, ale aknemicynom, co mi zostal este...A mam jazvy. Na tie som mala skinoren. Trosku pomohol. A okrem aknemicynu este Jaryschov obklad.

laurus123
25. júl 2014

@ivka67 a pouzivala si aj daco lokalne pocas liečby ci cisto len kozmetiku beznu?

mirip
3. aug 2014

AHOJTE, ak niekto používate, zvýšilo mi 40tbl. Acneon tabletiek na akné, dajte mi vedieť, záruku majú až do 2016

rebelko
5. aug 2014

Ahojte 🙂 Chcem sa podelit o skúsenosti s akné!
Som chalan, mám 18.rokov - akné začalo v 14ke až po prítomnost.
Vystriedal som asi 6- dermatovenerologov, mal som predpísané všetko!
Zineryt,aknemycin,skinoren,duac gel,Aknecolor,miešané vodičky a vela dalších na predpis!
Volnopredajné lieky a vitamíny: Ako "Acneon" prehnane drahé lieky!
Vitamín B (Akné sa zhoršilo) B-complex a všetky vitamíny.
O drahých prípravkoch z lekárne ani nehovorím: La Roche,Bioderma,Vichy,Avene
( Nehovorím že boli zlé, sú dobré na udržiavanie pleti bez akné alebo na miernu formu akné ale určite nie na stredne a tažkú formu!)
Tiež som bral rôzne lieky na predpis.. No, čo som všetko vypísal absolutne nič nepomoholo, a ked aj pomohlo tak mierne a na velmi krátky čas! Mám akné so sklonmi k jazvičkám, zapálené,čierne bodky,mastná pleť no proste otras!!
Sebavedomie uplne na nule, neviem sa pozriet nikomu do tváre a nie ešte v klude porozprávať!
Kôli akné si leto neužívam,kupalisko vôbec nie, sedím doma zavretý.
Minule som sa rozhodol pre radikálnu zmenu: Zašiel som ku kožnej a drasticky som jej oznámil že si chcem predpísat lieky " ROACCUTANE" !! Lekárka neváhala, oboznámila ma z vedlajšími účinkamy, odobrala krv ktorú som ja osobne zaniesol do laboratoria a počkal si na výsledky... Krv som mal v najlepšom poriadku, do hodiny som mal vypísaní Roaccutane! Pribalový letáčik som zahodil.. Na 64kg beriem 30mg denne! Beriem ich iba týžden, žiadne vedlajšie učinky nenastupili, som zvedavý a neprekáža mi to.. Ten, kto tu rozdáva rady že existuje aj iná alternatívna liečba, tak mu poviem že NEEXISTUJE!
Príroda vylieči to, čo aj zapríčinila... to že človek si kúpi " Olivový olej za studena lisovaný" bol by prírodný, keby donho netrepú rôzne Éčka! to už nieje príroda ale chémia, a na chémiu len s chémiou! A ten kto má hladú plet alebo 2-3 jebáčiky to nikdy nepochopí! Takže som sa dal na silné lieky ktoré určite neolutujem, a počas liečby sa budem delit o skúsenosti! Veľa štastia pri liečbe a držte palce ;) 😉

ali12377
5. aug 2014

ahojte dávno som tu nebola, roacc. som prestala brať viac než pred rokom, a tvár mám krásnu hladkú, nie mastnú ani nie suchú proste pružnú krásnu 🙂 ostalo mi zopár malých jazvičiek, ktoré ma však vôbec netrápia 🙂 ,, verím a dúfam v tom, že sa mi akné nevráti :D krásne leto prajem každému 😎

ivka67
6. aug 2014

@laurus123 mala som len roaccutane a krem na hydrataciu od biodermy ten zeleny aaa vela balzamov na usta:D no a cistila som plet vecer tiez bioderma cistiaca voda rano vecer tiež z tej zelenej rady... to je všetko.. Ani som sa moc nemaľovala, pretože pri tej pleti sa to ani nedalo, suchá , mastná vyhádzaná,ale ono sa to časom všetko upravilo🙂

rebelko
6. aug 2014

Ahojte ludia 🙂 Veríte alebo nie.. Po 8.dní užívania ROA 30mg denne... Uplne stiahnutá,omladená a hlavne suchá plet!! A to som mal extremne mastnú! Pery niesú suché,nič nebolí, troška únava... to je všetko 🙂 Som zvedavý po 6.mesiacoch! 🙂

123linda
8. aug 2014

@sypac077 ahoj co som tu precitala tak mozno sa v tom celkom vyznas,tak sa skusim opytat 🙂 beriem roa mesiac a daco a chceka by som chodit na modrea cerv.led svetlo(nie lasery ani ipl) ci sa to da aj pocas liecby,by ma.zaujimalo..lebo som volala na dve kliniky a na jednej mi povedali ze to nie je kontraindikacia a na druhej ze ano 😲 nevies daco o tom? 🙂 dakujem

aknejespat
9. aug 2014

Ludia, som nenormalne zufaly.. vratilo sa mi akne v plnej sile. Som presne tri mesiace od vysadenia Roa. Vybral som 119mg/kg - 9 mesiacov liečby. 3 tyzdne po dobrati sa mi zacala znovu extremne mastnit plet (ako pred roa), no neriesil som, hlavne ze akne bolo prec. Akurat spolu s navratom mastnoty sa zacali objavovat cierne bodky na nose. Mesiac a pol som sa drzal, sem tam nejaka vyrazka, nic vazne. No asi od polky jula sa objavilo viacej vyrazok a odvtedy sa to uz iba zhorsuje. Zapalene vyrazky, jedna zmizne a dalsich desat sa objavi. Dnes dokonca aj podkozna... Celu tvar mam cervenu, vyrazkovu, nepeknu.. Sebavedomie ako pred roa. cize na nule.
Krvne testy som mal v poriadku. V priebehu liecby som mal zvyseny cholesterol. Posledny krvny test, ktory mi robili tesne po douzivani roa. bol uplne v poriadku, dokonca aj cholesterol bol v norme.
Otazka je jasna: Co mam robit? Mate niekto s tymto skusenosti? Ako mam zastavit tu mastnotu? Ako sa starate o plet po vysadeni roa? Chrbat som mal pred roa. tiez v katastrofalnom stave, no ten je nastastie zatial bez vyrazok).
Som uplne zufaly, tesil som sa ako si uzijem leto, no v takomto stave mozem byt akurat zatvoreny doma, hanbim sa vyliezt co i len pred dom, na nic nemam naladu, uplne ma to hadze do depresii...

sypac077
13. aug 2014

@123linda neodporúčal by som ti to počas brania roaccutanu

sypac077
13. aug 2014

@aknejespat slabá kumulatívna dávka, takže sa príliš nečuduj, že sa ti to vrátilo.... skús zinok + vitamíny D a A, ak sa to bude ďalej zhoršovať, tak je možnosť opakovať celú liečbu znova, nikde predsa nie je napísané, že to každému pomôže po prvom braní

bejata01
13. aug 2014

Ahojte chcela by som sa opýtať či niekto nemá podobnú skúsenosť akú budem mať aj ja🙂 Potrebujem sa opýtať či ste niekto počas brania roa boli na operácii-konkrétne vybratie mandlí. Čo najskor sa potrebujem zbaviť krčných a aj nosných. Budem aj uspatá. Má niekto podobnú skúsenosť? Ako ste to zvládali? Ďakujem za prípadne odpovede🙂 Inak roa beriem cca 3mesiace a jediný môj nežiaduci účinok je že som unavená a chce sa mi dosť spať:D

rebelko
15. aug 2014

Ahojte 🙂 Píšem znova 🙂 ROA užívam 17 .ty deň! Je perfektný! Akné sa zastavilo a nič nové sa nerobí, zostalo len to čo som mal. ( klop klop klop ) Používam tiež na noc "Duac Gel" a na ráno "Skinoren". Ľudia po necelých 3.týždnoch mám plet ako vymenenú! Čo bude po pol roku? Vedlajšie účinky: Suché pery - používam tyčinku "Aloe Lips" od firmy FOREVER, je perfektná a úplne mastná a vydžím mať mastné pery skoro celý den! Vlasy absolútne nepadajú, akurát mám lupiny ktoré som nikdy nemal ale HS zachránil 🙂 Zatial ma nič nebolí akurát chrbtica je troška viac citlivá ked sa namáham ale to je v pohode! Prvé dni pri liekoch som bol troška viac unavený, ale ludia teraz som hyperaktívny! Celý den mám perfektnú náladu a nič ma len tak nerozhádže! Zatial som maximálne spokojný! Plet si fotím každý den až po koniec liečby a podelím sa 🙂 O týžden pridávam další príspevok 🙂 majte sa

sisss
17. aug 2014

ľudia aká je podľa vás najlepšia kumulatívna dávka na kilogram, tak aby sa mi to už NIKDY nevrátilo ...mám cca 58kg a 168 cm

bejata01
17. aug 2014

@sisss min 120mg/kg max 200mg/kg

sisss
17. aug 2014

@bejata01 a nie je 120mg/kg málo ??

bejata01
17. aug 2014

@sisss no je to minimálna🙂 musí byť dobratá aspoň tá. Ale tak podla mňa to je individuálne. čo poznám niektorých ludí tak tí nedobrali ani to a nikdy sa im to už nevrátilo ale zase sa môže stať že dobereš aj väčšiu a vráti sa ti to.. To nikto nevie dopredu.

sisss
17. aug 2014

aha aha :P jasné chápem .....no uvidíme teda ako dopadnem ...lebo už som z toho zúfalá ☹ ..ďakujem 😉

bejata01
17. aug 2014

@sisss musiš hlavne tomu veriť že sa ti to nevráti!!🙂 držím aj tebe palce🙂 ja terez beriem roa ale musim isť aj na operáciu mandli- ich vytiahnuť takže celkom sranda:D🙂

sisss
17. aug 2014

ja začínam až od septembra a už sa teším..lebo úplne mi to ruinuje sebavedomie a v podstate celý život ...aj keď niekomu sa to nezdá ale naozaj veľmi tým trpím...kto to nezažil nevie 😒 ...ďakujem a držím aj ja palce nech všetko dopadne tak jak mááá 😉

michala1212
26. aug 2014

ahojte, chcem sa opytat len na jednu vec. v neziaducich ucinkoch sa pise vypadavanie vlasov, to je jedina vec, ktroa ma desi a preto vaham ci ist do uzivania. v dosledku hormonalych zmien som prisla o polovicu vlasov, nechcem teda riskovat opatovne vypadavanie.
ti , ktori ste skoncilli liecbu, vypadavali vam vlasy?? asi budem radsej rapava ako bez vlasov.
dakujem za odpovede

patttulka
26. aug 2014

@aknejespat som na tom rovnako ☹ ☹ ☹ ☹

michala1212
26. aug 2014

ako rovnako