Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

slovacisko112
7. jún 2012

@emelia Nechcem ta sklamat, ale ja napr. prvy mesiac som nemal uz ani JEDNU vyrazku a teraz po dvoch mesiacoch sa mi zasa spravilo asi tak 5,6, a neako sa im nechce prec....

slovenka254
7. jún 2012

@slovacisko112 ja tiez jem zhruba tak isto dlho ako ty ROA 2. mesiac a dac
o a uz plet v pohode celkom nic sa mi nerobilo tento 2. mesiac cista plet ziadne vyrazky dokonca ani ked som dostala kramy tak sa mi ziadna nespravila ako dakedy , ked sa mi zhorsila o dost plet. A teraz sa mi zase zhorsila sa mi 2 , 3 spravili zrazu , a tak neviem pit alkohol som pila 2 vikendy za sebou ale to som citaa zeby to nemalo ovplyvnovat plet len opicu a to tak aj bolo ....Ale inac ROA je super pomaly ale predsa to pomaha, aj s opalovaninm je to uplne v pohode nic neobmedzujem.

emelia
8. jún 2012

@slovacisko112 Hej...viem, ze to pride....uz dnes rano na brade taka ruza vykvitla....to aby clovek rano so strachom vstaval, co zbada v zrkadle 😀

nicci254
8. jún 2012

@emelia nemusi sa ti to zhorsit 🙂 a hlavne na to nemysli akoze ti tu niektori ludia pisu ze sa to stane, lebo to tak vobec nemusi byt.. mna tiez kazdy strasil a za celu liecbu sa mi to nezhorsilo, dolezite je pozitivne myslenie 😉

slovacisko112
8. jún 2012

@slovenka254 No to opalovanie ma hlavne stve chcem sa tiez opalit, a ja som typ co ked som hodinu na slnku tak som jak cigán, doteraz som skryl pred ním stale som sa natieral a podobne... No ale tak chcel by som zakryt tych par fliacikov co my pozostavali tak mozno to vyskusam. Inak ma hned chyta do hneda , keby som bol bledy typ tak to urcite nejdem na slnku uz vobec...

slovenka254
8. jún 2012

@slovacisko112 keby si bol bledy typ preco by si nechodil radsej na slnko ? hmm tak ja nie som za hodinu ako cigan to nie ale tak ani bledy typ tak normalka pred slnkom sa neskryvam ,do hneda ma celkom chyta

dera
8. jún 2012

Ahojte. Tak som po dobratí ROA trití mesiac a vrátilo sa mi to, ale v inej forme. Čelo mám celé vysiate vyrážkami... Mastnú pokožku ako delo 😠 Pri liekoch som sa mala super.... tak som sa tešila, že to bude na stálo. Uvažujem začať znova. Máte niekto s tým skúsenosť, že ste sa vracali viackrrát na liečbu? Ja som taká sklamaná.... ☹

slovacisko112
8. jún 2012

@slovenka254 Tak myslel som tak ze sú aj takí ktorích chyta do cervena celkovo, a este popri ROA ktrory zvysuje citlivost na slnko... Niektorí su uz citlivi aj bez toho dost. Ako takto na rukach kde som sa nenakremoval tam som aj ja hnedý nenormalne, akurat tvar som si kremoval takze tam to neni take...

emelia
8. jún 2012

Ahojte...tak dnes mam pocit, ze sa mi to lepsi....hnisaky bolave sa vnutorne vysusuju, nove sa nerobia, aj na tom zadku uz zmizli, tak len nech to takto pokracuje dalej. Ozaj, viete mi niekto vypocitat aku to musis uzit celkovu davku toho lieku? Mam 60kg. A uzivam rano 20 a vecer 10.

aspinka
8. jún 2012

Ahojte. Tak som vymenila kozneho chodim na koznu kliniku a hned mi aj zobrala krv a ked budu vysledky OK tak vraj mi da mensiu davku ROA kedze nechce zacinat s celkovou liecbou v lete. Dr povedala ze mi dal slabu davku podprahove posobenie a v septembri by sme zacali uz normalne.
Ja si neviem predstavit vyhybat sa slnku mam dve male deti a kopec casu travime vonku nemozem ich drzat vonku myslite si ze staci sa natierat a chodit po tieni i ked ja som tiez do cerna ruky mam uz teraz total tmave aj dekolt a to sa neslnim len kocikujem a vzdy si na ihriskach tiene hladam a som cernaaaa 😀

slovenka254
8. jún 2012

@slovacisko112 hej hej preto je potom najlepšie sa po opalovaní natrieť krémom čo obsahuje panthenol

slovacisko112
8. jún 2012

@aspinka Ja neviem pri tej malej dávke do 20 mg si myslim ze ak sa nakremujes tak neni problem. Dokonca sa s tym niektori aj opaluju, riskujes vznik pigm. flakov, ale ak sa natres fakorom tak si myslim ze to je v pohode.

emelia
9. jún 2012

@aspinka Ahoj...ja mam tiez dve male deti. 3r a 2r. a zacala som s liecbou teraz v pondelok 4.6. A poviem ti, ze nemam s tym problem, chut vyliecit sa vsetko prekona, aj to ze nemozes byt na slnku 🙂 A dnes rano zase vidim zlepsenie, len tie suche pery, ale normalne sa tesim. Spravila som si foto v prvy den a po 2tyzdnoch si budem robit vzdy nove a nove, tak som sama zvedava na ten rozdiel. Juj pekny den vam priatelia.

aspinka
9. jún 2012

@emelia ako ako "vencis" deti skryvas sa pred slnkom natieras sa pod makeup opalovacim kremom...porad prosim lebo este pigmentove by mi chybali a uz mam na ksichte vsetko 😀

slovacisko112
9. jún 2012

@aspinka Pozri co som ja cital prispevky /a precital som ich dost aj v zahranicnych forach/ tak som nikde nenasiel zeby sa niekomu spravili pigm. skrvny, ale je tam neake riziko... Fakt som sa az cudoval, dost ludi sa slnku nevyhyba velmi a nic sa im nestalo.. Dokonca su tie lieky podavane aj v krajinach kde sa slnku proste nevyhnes a je tam kazdy den 30+ stupnov... Zevraj ked sa berie ROA opaluje cloveka este lepsie do hneda

emelia
9. jún 2012

@aspinka No telo zatial nebolo potrebne natierat opalovacim, lebo tento tyzden horucavy extremne neboli a tak som dala lahke vzdusne bluzky lanove a bolo mi fajn. A na tvar si rano po vsetkych procedurach nanasam Aknecolor, zmatnim pudrom a tak fungujem do vecera a necitila som ziadne mimoriadne stavy i napriek tomu, ze som na slnku bola. Co mi kozna kazala su slnecne okuliare a tie teda nosim stale. A deti ked sa hraju na ihrisku tak ja stojim v tieni, ked treba zasiahnem a pohoda. Myslim, ze celo zvladnem s tymi super lanovymi bluzkami v pohode, aj nohavice mam take, popripade sukne. Ak ti mam pravdu povedat, vidina a tuzba krásnej tvare u mna vyhrala nad drobnym problem ako zvladnut slnko. Som odhodlana urobit cokolvek 🙂 Akurat idem na vecernu proceduru, to je uzas teda. Na pol hodinu mam co robit, ale neva, vysledok je super a fakt to uzivam len 5dni zatial. Ved poslem ti potom foto na porovnanie. Zatial mam len prvu ked som zacala a po 2tyzdnoch chcem spravit dalsiu.

aspinka
9. jún 2012

@emelia tesim sa s tebou aj ja sa toho neviem dockat lebo tieto problemy su hrozne aj na psychiku kazde rano pozerat co noveho hnusneho pribudlo dokola kolotoc hojenia a zase vyhadzania ako som uz unavena. Budem rada ked mi posles foto. Ja som sa tomu ROA branila niekolko rokov a teraz som uz tak vycerpana ze sa ho neviem dockat! A beries aj antikoncepciu?

emelia
9. jún 2012

Joj ano beriem, ale asi ju vysadim. Otehotniet nemam z coho, HAK beriem Vreyu a myslela som, ze mi postaci cez leto a az na jesen zacne s liecbou, ale po 2mesiacoch brania HAK sa mi tak nepekne zhorsilo, co uvidis potom na prvej foto, ze som az plakala a isla ku koznej. A som rada, ze som tak spravila. Ja som dlhe roky malujem, bez aknecoloru ani z kosa vysypat. A teraz ked si predstavim, ze je sanca rano sa zobudit a moct ist hned aj medzi ludi....no parada 🙂 Ja som bola pred cca 2rokmi u koznej so synom a ona kuk na mna a len medzi recou mi povedala, ked dokojite, pridte pomozem vam. A ja ze s cim, no a ona ze s akne. A to mi nic nebolo prosim ta. Mne sa tvar dodrbala s prepacenim mesiac po dokojeni. Kojila som ho dva roky, pomaly som to ukoncila, cela natesena som z toho bola, lebo odvtedy spi celu noc a ked som po mesiaci zo dna na den ostala so zapalenym celym lavym licom, hnis na hnise, tak som ku nej rezala a hned konala. Takze neodkladaj to si myslim, lebo vzdy moze byt aj horsie.

emelia
9. jún 2012

@aspinka Ta HAK Vreya je vlastne jedna z tych HAK co pomahaju na plet. No mne pohorsila, alebo nesadla.

aspinka
9. jún 2012

@emelia tebe staci acnekolor lebo ten mne nic nezakryl musela som siahnut hlbsie do penazenky a kupila som si http://www.la-roche.sk/la-roche-posay-toleriane... ked som mala najhorsiu plet tak mi kozmeticka dala vzorku a fakt prekryje 😉
Mne sa plet velmi zlepsila ked som bola tehotna a este asi rok a pol po porode ale potom som isla koznemu a ten mi dal tak agresivne kremy ze sa mi to rapidne zhorsilo a aj tak skoncil ze mne uz len ROA pomoze 🙄
Mne sa prave nechce brat antikoncepcia cely zivot som ju nebrala mam dve planovane deti s 5r rozdielom a brat antikoncepciu aby som nahodou neotehotnela pri brani ROA...?

emelia
9. jún 2012

@aspinka Ano staci mi, pouzivam ho uz roky. Dam si na to puder a hotovo. No ktovie dokedy mi bude vyhovovat, kedze sa vraj zacnem moc lupat. Ale rano sa poriadne natriem hydratacnym kremom a po lupani ani naznak, tak snad to bude take stale. Hodne pijem, co som dovtedy nemusela, tak mozno to pomaha.

nicci254
9. jún 2012

no poviem vam ludia, dnes som bola 6 hodin vonku, bolo pod mrakom a brutalne ma opalilo samozrejme som si nedala nic na opalovanie, bez opalovacieho uz ani na krok

slovacisko112
9. jún 2012

@nicci254 No ak je pod mrakom tak slnko opaluje aj tak. To je len klam ale luce prejdu aj cez mraky :D Preto sa fakt treba natret. Opalit ta opali aj ked budes natreta, teda zalezi od faktoru, ja som mal 30-ku a opalilo ma.

emelia
10. jún 2012

Ahojte....dobre rano vsetkym...tak dnes rano zase spokojnost. Hrcave vyrazky su zas o cosi mensie, co je super, ked sa namalujem, budem fesna 🙂 jedine co pozorujem negativne na tvari je to, ze mam pocit, ze sa mi trochu na cele medzi obocim spravili take male zacervenane fliacky. A to som tam akne ani nemala, ktovie preco. Ale ako som tu citala hlboho v minulosti, tak to ludom postupne mizlo, tak snad aj mne to potom bude.

@nicci254 A veru aj ja som vcera chcela ist robit na zahradu, som si myslela, ze ked je pod mrakom ze to vyuzijem, ale este ze som nesla, lebo nakremovat ma tiez veru nenapadlo. Tak snad nebudes mat nieco hrozne z toho.

nicci254
10. jún 2012

@emelia trochu ma stipu ruky a plecia ale inak to vyzera byt v pohode.. ja uz beriem posledne balenia roa, ale ucinky to asi bude mat este niekolko mesiacov 😒

aspinka
10. jún 2012

@nicci254 kolko mesiacov si ROA brala 6 ci 9? Inak ja neviem mna opali hned keby ma malo este viac tak som jak cernoska jak vyjdu prve slnecne luce po zime ja mam hned hnede polky ruk jak tlacim kocik co mi z bundy trcia 😀
@emelia mne zostali take hrcky biele po nejakych pupakoch tvari sa to ako zhojene ale vidis hrcku myslis ze aj to sa strati mam ich dost po stranach na pravej a lavej strane ako su sanky 🙄

slovacisko112
10. jún 2012

@nicci254 Aha cize tvar ti neopalilo???

nicci254
10. jún 2012

@aspinka ja som zobrala prvu tabletku 5.januara, cize to je uz 5 mesiacov a este mam tabletky tak na mesiac a pol cca cize dokopy to bude 6-7 mesiacov myslim.. ono ja sa snazim velmi nebyt na slnku aj z toho dovodu ze sa zabudam natierat 😀

nicci254
10. jún 2012

@slovacisko112 opalilo mi aj tvar, lenze teraz ju mam vkuse cervenu takze to cez tu cerven nevidim 😀

slovacisko112
10. jún 2012

Praveze ja som si myslel ze ked bude opalone trochu plet tak to scervenanie nebude az tak vidno pretoze sa to zjednoti trochu...