Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

slovacisko112
21. jún 2012

@emelia
@aspinka
No 20mg nieje úplne minimálna dávka, čítal som o ludoch tkorí brali dokonca aj 10 mg denne, no dlhodobo. 20mg denne berie dost vela ludí, a ja osobne ako som uz hovoril som po mesiaci nemal ani jednu vyrazku a to myslim doslova. Je jasné, že čím vacsia dávka tym skorsi bude aj ucinok, ale to zasa zalezi aj od vahy. Ja som ťažké akné nemal, preto mi aj kožná povedala že mi bude dávat iba 20 mg denne, a ku koncu mozno zvysime. Ja som z NR ... A je nás tu viacej, ked si aj pozriete trošku dozadu tak je ich tu dost co ro beru zarovno s nami, len asi sa im sem nechce tak casto chodit. Ja to inak mám tu nahodene a ked príde správa tak mi to hned príde, tak zato tak často reagujem...

slovacisko112
21. jún 2012

@emelia Ja beriem tak isto aknenormin 😉

vondra
22. jún 2012

Zdravím, po dlouhé době se s vámi chci podělit. Jsem asi 2 a půl měsíce od vysazení. Začervenání obličeje se myslím dost zlepšilo, ale začaly se mi dělat zase nějaké ty vyrážky na obličeji, používám na to differine, tak snad to zmizí. Příští týden jdu na kontrolu a měli by jsme se domluvit na laser, tak uvidíme 🙂

slovacisko112
22. jún 2012

@vondra čo to znamená neaké tie vyrážky? 2,3 ,4 ? :D definuj..

sypac077
22. jún 2012

@vondra ides na laser a po akej dobe sa to da? lebo 2 mesiace je kratko alebo nie? 🙂

vondra
22. jún 2012

@slovacisko112 tak 3-4 na obou tvářích

@sypac077 Doktorka říkala, že laser se dá téměř hned (nevím přesně co to je za laser) měl bych začít teď někdy o prázdninách chodit

sypac077
22. jún 2012

@vondra a chemický peeling sa dá po akej dobe nevieš? dík
Na tie vyrážky je dobré po vysadení zvýšit prijem zinku.

aspinka
22. jún 2012

Ahojte. Vcera som bola pre vysledky z krvi hormonalny profil skoda ze som ich nemala skor. Mam vykyv hormonov po tehotenstvach asi nieco ako ty @emelia ze je to dost caste u zien ze mam zvyseny nejaky hormon ktory je muzsky co sposobuje akne a problemy s pletou vraj by mi dal Antiku a je si 100% isty ze by zabrala. Tak som mu povedala ze som zacala brat Roa nebol 2x nadseny ze ved nech uvidim a ked mi nebude ROA vyhovovat da mi na tie hormony Diane 35
Teraz som desne vyhadzana uz sa ani nepozastavujem ROA zacinam druhy tyzden

vondra
22. jún 2012

@sypac077 Na chemický peeling půjdu potom taky, ale to se může půl roku od vysazení. Zinek momentálně prý brát nemám, říkala doktorka, že si s tím mám dát chvíli pauzu.

slovacisko112
22. jún 2012

na ten chem. peeling a leser idete kvoli jazvám? To by som nebol 2x nadseny, ze po liecbe by sa mi to vratilo... Este ze nemám až take akne co zanechava jazvy, to je dost neprijemne...

sypac077
22. jún 2012

@slovacisko112 ja som mal len povrchové akné, tamkže ani nie kvoli jazvám, skor mám trochu rozšírené póry a vraj to nato zaberá, ja som čítal, že sa dá po 2-3 mesiacoch ísť, takže myslím, že 4 mesiace napríklad je celkom bezpečná doba

sypac077
22. jún 2012

@vondra a na aký chemický peeling pojdes? kyselinou glykolovou alebo na TCA peeling?

sypac077
22. jún 2012

@vondra a prečo nemôžeš brat zinok? povedala dovod preco ho nemožes brat, či si ho užval dlhodobo kvoli tomu?

slovacisko112
22. jún 2012

@sypac077 No ja som čakal že ked ROA doberiem, nebudem mat uz ziadne starosti ani nič s akné. Čo som teda čítal a počul ludia po dobratí mali plet ako detskú prdel. Ty si ako dlho bral ROA? a akú dávku?... Pred tým si sa pýtal ci mam zacervenanu plet, ako si na tom ty so zacervenanim?

sypac077
22. jún 2012

@slovacisko112
tak ale nazabudaj že na nete sú aj negatívne skúsenosti, ja som bral roa 6 mesiacov a davku dost vysoku 1mg na kg vahy, s tým začervenaním závisí aj velkost davky, čím vyssia tym vacsie zacervenanie

slovacisko112
22. jún 2012

@sypac077 No ved jasne je to individualne, napr. jeden tu to bral iba 40 dní a uz rok a pol akné nemá.. Ja si myslím že akné je celkovo dost ovplivnovane psychikou, nemyslim tie tazke formy ale tie lahsie.

sypac077
22. jún 2012

@slovacisko112
akne po roaccutane sa vracia aj kvoli precitlivosti na androgeny. atd . A samozrejme psychika robi tiež dost. Inak čítal som, že sa pripravuje uviesť na trh nový liek SMT_D002 (ak sa uvedie na trh tak sa bude inak volat), ktorý pracuje na tom istom princípe ako roaccutane, len bez akýchkoľvek alebo aspoň bez silných vedlajších účinkov, ale kedy to uvedú na trh neviem, pretože je to veľký biznis a firmy, ktoré vyrábaju isotretinoin to len tak lahko nedovolia pustit na trh, hlavne roche. Aj tu vidieť, že ľudom ide hlavne o peniaze a nehľadia na druhých 😔 , hlavne tí židovského vyznania 😠

sypac077
22. jún 2012

Ešte k tomu roaccutane treba povedať že to je už 30 rokov starý liek čo je veľmi smutné lebo dnešná medicína určite je schopná priviesť rovnako účinný a hlavne bezpečný liek, ale tým nenažrancom je jedno, že majú na svedomí samovraždy atď, ktoré sú z roaccutanu.

slovacisko112
22. jún 2012

@sypac077 Tak to ano, určite je v dnesnej dobe už aj vymysleny liek, ktorý dokaze akne znicit bez problemov, a bez vedlajsich ucinkov... Proste ako hovoris je to biznis. Ďalšia vec je tá ze vacsina ludí ktorá doberie ROA na internet nepíše. Ani nemá prečo ked sa im akné uz nevratilo. Napíšu sem len tí co maju problem s tým ze sa im to vracia a potom to samozrejme aj tak vyzerá že 90 percent ludom sa to vracia. Niekedy je internet dobry no niekedy aj zly v takychto chvilach ked to ovplivni psychiku negativne a potom si clovek povie ze urcite sa to vrati aj jemu. Ja som na akné skúsil všetko, aj drahé prístroje, ktoré boli bohužial viac menej tiez len biznis, a vadi mi uz aj to akne co mam a nie este aby som mal to tazke akne... je to svina choroba 😖

vondra
24. jún 2012

@sypac077 Na jakej peeling půjdu to nevím, ona to bude dělat přímo moje kožní. Zinek jsem nebral, když sem měl Roa a ona mi prostě řekla, že ho ted ještě brát nemám

slovacisko112
24. jún 2012

@sypac077 Pametam si ze si hovoril ze cvicis, ako si na tom? Mal si slabsi vykon ako si bral ROA? , Ja som teraz dost pridal, nič ma nebolí zatial, ani únava pri treningu nieje vacsia . Akurat zaspim jak bábo večer. Ale to je dobre, aspon mám vela spánku co je pre svaly dobré. Inak sa mi zdá že odkedy berem ROA tak som aj viac porástol, možno je to len náhoda že práve teraz ale tak ci tak zaujimave. A este jedna vec, aj si nieco brával pocas liecby? Ja som natural , kedže mám celkom dobrú genetiku a rastem aj bez toho, ale po lete som rozmýšlal nad niečím a este by sa mi to krizovalo aj s roa :D

emelia
24. jún 2012

@aspinka Ahoj....no ja beriem od zaciatku aj antikoncepciu, tak mozno aj pre toto ja mam od zaciatku peknu plet a ziadne nove vyrazky. Ta vreya je ako Diane 30, to tych Diane je viacej? 20, 30, 35??? Ci ako? Mam v tom hokej. Ale tieto antik. su na zlepsenie pleti, tak potom by si to uz mohla mat lepsie.

aspinka
24. jún 2012

@emelia ja prave antiku nechcem bud jedno alebo druhe a kedze som zacala s ROA budem pokracovat. I ked suchost pier desna ale co ja este badam je svrbenie hlavy a padanie vlasov tak snad nebudem plesata kym skoncim uz som aj rozmyslala ze ked to bude zle dam sa ostrihat a basta. A to fakr beriem len tu 20cku neviem si predstavit co by mi spravila 40tka 😅

slovacisko112
24. jún 2012

@aspinka :D no je to hroza s tymi ucinkami vedlajsimi, do riti to fakt ak chce clovek vyzerat v dnesnej dobe normalne si musi taketo veci vytrpet, to je na zamyslenie... Kazdy chce len zarobit a to ci by nebolo lepsie vymysliet neaky novy liek to nikoho nenapadne 😒 Ja mám zasa oči pekne suché, uz som mal aj zapal oka, potom tto na mesiac prestalo a teraz zasa citim suche oci... plus tie pery, slnku sa vyhybat, cervena pokozka.. Ja si ani nechcem predstavit co robia tieto lieky vo vnutri v tele s nami ked aj na vonok je toho dost ...

aspinka
26. jún 2012

Tak hlasim vyrazne zlepsenie po dvoch tyzdnoch brania beriem minimalnu davku. Aby som len negativa nepisala tak vlasy mi sice padaju ale zase sa nemastia a to si cely zivot musim kazde dva dni zmyvat 😀 Pery sa sice susia ale tym ze ich mazem neustale mam ich pekne udrziavane ako babika 😀

slovacisko112
26. jún 2012

@aspinka A uz ti aj sčervenela tvar trocha?

aspinka
26. jún 2012

@slovacisko112 nie vobec nescervenala nestras 😅

sypac077
26. jún 2012

@aspinka uz sa ti ani plet nemasti?
inak ani mne sa nezdalo pri uzivani ze som mal nejak cervenu plet, skor som mal mensie flaky po vyrazkach

sypac077
26. jún 2012

@slovacisko112 skus nato zacervenanie cisty jojobovy olej, to pomoze

slovenka254
26. jún 2012

@slovacisko112
ale s tymi perami je to strasne si fuurt pery natieram a aj tak furt suche mam, nenatrem si za chvilu a hroza, a akne jeden cas som tiez uz takmer vobec nemala cistta plet a zas sa mi zzacali robit vyrazky ale na chrbte , bohvieco to nie je