Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

herminecek
21. feb 2010

to romec: No ja treba sem si rekl ze zkusim uplne vysadit sladke. Cokolada atd. Jim o hodne vice ovoce. A celkem zdravejsi jidla. Ale semtam si aj dopreju. Nejsem vubec tlusty spise hubeny... Potreboval bych par kli nabrat. Ale to dozenu ve fitku po lecbe... Ale nevim jestli je to ve strave... Ale pro dobry pocit se snazim jest zdrave. Jo a piju jen ciste vody.... Matonky,Bonaquy,Magnezky atd... Zadne coly,sprity,fanty to neexistuje... V tom je nejvetsi bordel a moc cukru... 😉

sugar25
21. feb 2010

Romec: Ja cokoladu osobne nemusim, takze to neriesim...cvicenim si liecbu neovplyvnis, ale budes viac pocitovat vedlajsie priznaky, ako bolenie chrbta, klbov...ja to pocitujem, chodim casto lyzovat a citim bolest chrbta, kolien a krizov...ale stale lepsie ako chodit s bielymi pupakmi pomedzi ludi🙂)))

modrykonicek
22. feb 2010

romec : nie nemoze..poznam ludi ,ktory pocas roa normalne navstivovali posilku...len pri objemovke pozor na to co zeries..hlavne bacha na vitamin A

modrykonicek
22. feb 2010

PARDON ..moze sa ..chybicka..opakujem romec,MOZES! 😀

romec
22. feb 2010

Vdaka za rady 🙂 ....a este ako sa prejavuje predavkovanie vitaminom A?

raya
23. feb 2010

auryn ahoooj, tak u mna je 51 kg malo mam 177cm. Takze aj preto ma lekarka na viac ako 30mg nedala, ale uz v aprili koncim liecbu a fliacky su stale, nejako mi to neodchadza, pouzivam skinoren ale nic moc asi by to chcelo nieco lepsie, lenze co.

auryn
23. feb 2010

raya a akne sa ti uz nerobi? ja zacinam zajtra s prvou davkou 5. mesiaca..potom uz len mesiac a bude po liecbe. 😉 neviem sa dockat.. A nevies nahodou ako je to s opalovanim? ze kolko sa po liecbe este nesmiem opalovat?

raya
24. feb 2010

to auryn: nie uz sa nerobi ziadne ani pocas kramov..ja dufam ze budem brat do 25 aprila, bo som si tak vypocitala kumulativnu davku /spolu 8 mesiacov liecby po 20, neskor 30mg/, nerada by som, aby doslo k relapsu. S opalovanim, viem ze treba pouzivat vysoky faktor, aj ked tie UV blokatory ktore obsahuju opalovacie kremy nie su pre pokozku slast, ale ja sa budem radsej slnku vyhybat - ma to aj svoje vyhody, sama to mozem potvrdit na sebe, vyzeram o 8 r. mladsie a ziadne vrasky 🙂 auryn ak chces slniecko tak len malo aby si si neposkodila novu pokozku.

auryn
24. feb 2010

raya- ja by som mala brat roac do 24.aprila... 🙂 a v lete v nejakom juli chcem ist k moru a tam sa tazko vyhnem slniecku... 😎 tak preto sa pytam...

suzanne32
24. feb 2010

Ahojte.
Po mesiaci vám odovzdávam skusenosti s Aknenorminom. Beriem 20mg rano, 20mg vecer. Zatial suche ruky, suche pery, ziadne ine vedlajsie. Plet bez zmeny, skor by som povedala, ze sa este zhorsuje- zatial. Tak asi tak ...
😉 papa

katarinka.nm
24. feb 2010

to auryn: u mňa je na 100 percent jasné, že budem brať aj v lete a určite pôjdem aj na dovolenku, kde sa tiež tomu slnku nevyhnem. ale budem sa natierať vysokým faktorom a nebudem sa cielene na slnku vypekať. keď som liečbu začínala, tak ssme slekárkou aj toto prebrali a ona povedala, že je to OK.
takže vysoký faktor a sedenie v tieni, alebo pod slnečníkom 🙂

modrykonicek
24. feb 2010

dobrat by som mal aknenormin max. do toho aprila maja ..a uvidime kedy vysusena plet prestane..kazdopaden slnku sa s peknou pletou vyhybat NEMIENIM! 😀

modrykonicek
25. feb 2010

Tak dnes som bol u koznej pre lieky a masticky 😎 Zabudol som sa jej spytat to podstatne . Aj vam po navrate z mrazu do tepla ocervenaju lica? ☹ Ale nemyslim len na minutku dve..na dlhsiu dobu a obcas az tak neprijemne do bordova ☹ Moze to byt tym,ze mi aknenormin vysusuje plet a ta je citliva az moc na mraz.Je to velmi neprijemne ☹ Aj vam sa to stava?Boze,nech uz je teplucko ,nech mam krasnu plet 😀 Predtym ma trapilo akne a teraz uz len fliacky vrrr 😠

modrykonicek
25. feb 2010

A este mi povedala ,ze kto bere vacsie davky hrrr hrrr nech to ma za sebou,je vacsia pravdepodobnost ,ze sa mu akne vrati. Takze pozor, Vazeni 😉

romec
25. feb 2010

modrykonicek: mne to iste povedala lekarka o tom davkovani kedze som sa opytal ci sa to neda urychlit vacsimi davkami..... tak to asi napokon bude pravda 🙂 a este k tym cervenym licam, ja mam stale ked je zima cervene lica 😀 aj mna by zaujimalo cim to je ale zase babka hovori, ze ked ma clovek cervene lica tak je zdravy 😉

herminecek
25. feb 2010

modrykonicek a kolik beres mg? Ja par dni 60mg. Myslim ze to je na 80kg akorat.

romec
26. feb 2010

ja berem 40mg na den este len druhy tyzden..... ale tvar sa mi zda uz lepsia kedze som nemal tazku formu no na chrbte stale to iste

smutny9
26. feb 2010

tak zdravim uz som tu dlho nebol dufam ze vam to vsetkym pomaha aj mne to pomohlo mal som moc tazku formu teraz po 4mesiacoch mam sice celu tvar cervenu a este sa aj robia take malinke tak 3 na celej tvari co je aj tak neporovnatelne, momentalne vazim 66kg a beriem 40mg, prvy mesiac som bral 50 dokonca a potom 40 je to dost no ale tak ale aj doktorka povedala ze u inych pacientov uz by mali byt vatsie vysledky tak preto beriem stale 40... , ak rozmyslate ci brat roacutane/acnenormin tak to urcite skuste co najskor pokial sa vam to nedostane do takej formy ako mne bol som aj v nemocnici stym , rezali mi to dokonca a keby ho zacnem brat skor tak to vobec nemuselo byt ... teraz uz ako vravim mi starost robia tie cervene flaky ale tak je to neporovnatelne lepsie ako na zaciatku liecby , a skuste sa vyvarovat tomu rezaniu lebo po tom ostavaju najhorsie flaky tam kde mi to rezali mam este take hrboli a cervenu kozu jak keby bola spalena a kozna povedala ze mi to moze ostat aj dokonca zivota niektore flaky takze zacnite ho brat co najskor a chcel som sa spytat ci sa mozu brat proteiny s acnenorminom pls ak niekto vie uvital by som odpoved 🙂

herminecek
26. feb 2010

smutny9: Hoj ja to beru 4mesice a 10dni... Tak je to lepsi ale stale se delaji. Ale ja mel moc spatne davkovani. Bral sem hodne malo na 80kg. Moje doktorka je podle meho nazoru amaterka... Ale uz mi dala 60mg denne.. Jinak fleky skoro nemam. Jen mam jeste dost podkozniho akne. 15.brezna budu na 5400mg a budu to brat presne 5mesicu. cca 1000mg na mesic coz je malo. Potrebuju 9600mg abych splnil komulativni davku a jistotu aby se mi to nevratilo. Jinak jsem rad ze nemam jizvy... Vsem hodne stesti a zdravi...!

modrykonicek
26. feb 2010

herminecek : Len 30 mg 😒 Ale zas ..pomaly dalej zajdem 🙂 A na vahu nepozeraj . Moja doktorka davkuje len 10-20 . Tych 30 som si naordinoval sam 😀 😀

protieny mozes urcite,pretoze sa tam nachadzaju len veci ,co su v strave..cize by si nemohol napr. take kurca ..co by bolo dost blbe 😀 a vitamin A v protaku je zanedbatelny

herminecek
27. feb 2010

modrykonicek: Ja bral 3mesice malinke davky jako je 10mg az 30mg. Tak ted mam zvyseni. Ja chci dobrat komulativni davku at mam pokoj. Urcite me chapes. Tady jsem nasel kluka co bere 100mg. Coz je podle me uz fakt moc a neni to dobre. Odkaz:

https://www.youtube.com/watch?v=_u3WfUAWgQY

Snad to zvladnu do 8.kvetna. Mam to propocitane a melo by to vyjit. Hodne lidi tu komulativni davku nedobere a tim padem riskuje a to ja nechci. Takze radsi to doberu...

modrykonicek
27. feb 2010

herminecek: jasne,chapem 😉
fuu ..ten mal vazne nepekne akne po boku...ale 100mg to je fakt nehorazne vela

herminecek
27. feb 2010

modrykonicek" to teda mel. Ale podivej se predtim ty videa moc tam toho nemel jak to zacal brat... a ted fuuha

gintonic
28. feb 2010

Ahojte, dávno som tu nebola, teraz však mám na Vás jednu otázku. Končím 4.mesiac užívania roa pleť už mám celkom fajn, nové vyrážky sa mi netvoria len mám fľaky po tých starých. Bola som na krvi, robili kontrolu krvného obrazu a pečeňové testy. Výsledky ukázali, že niektorý z pečeňových testov je trošičku zlý, podľa sestričky nič moc. V pondelok idem k doktorke, uvidím čo povie. Podľa Vás budem musieť skončiť liečbu, alebo mi zníži dávku? Doteraz som brala 30 mg/deň. Má niekto s tým skúsenosti?

masum
28. feb 2010

Ahoj, ja uz koncim 5ty mesiac , mám 75 kg.. a beriem 60 mg denne, vyrážky sa už nerobia, ale hrozne ma trápi, že mám strašne červenú tvár.. a tak isto aj červené fliačiky.. ale tie pomaly miznú... neviete mi niečo odporučiť proti červenej tvári.. bo vyzerá to strašne, pomôže telové mlieko?

herminecek
28. feb 2010

masum" tech 60mg beres celou dobu lecby? Nebo jake si mel davkovani?

auryn
1. mar 2010

to katarinka.nm: ja uz nebudem v lete brat, ale ked pojdem o par tyzdnov na krv, tak sa spytam doktorky, ze kolko sa nemozem vystavovat slnku po liecbe..ked pojdem na dovcu k moru, tak by som sa rada slnila..milujem slniecko 😎 a nie sediet v tieni... ☹ a byt bleda ako stena... 😒

masum
1. mar 2010

herminecek celou dobu

herminecek
1. mar 2010

masum: Tak co cumim. Ja bere tech 60mg 10dni a vidim zlepseni. 60mg. Masum co pocitam 75kg uz by si mel byt uplne cisty podle vypocitane komulativni davky. Mel bys byt uz ok.

masum
1. mar 2010

hej, ale ja som bol na prehliadke minuly tyzden a vtedy som mal este par vyrazok tak som sa dohodol s doktorkou , ze nech este 4 balenia doberiem.. teraz sa mi uz nic netvori..
no u mna to bolo tak ze najprv zlepsenie potom rapidne zhorsenie.. a postupne zlepsenie, jedna cast tvare sa mi uz po mesiaci zlepsila.. ina po dvoch troch.. a uplne sa mi plet vycistila az teraz =koniec 5teho mesiaca