Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

michalkkk
12. máj 2014

ahojte takze pisem tu asi po styroch mesiacoch... pre tych co si nepametaju uzival som vitamin B5 vo vysokych davkach objednal som si 2balenia po 250tabliet 500mg... davku 20tabliet denne som drzal asi 2 tyzdne..zvysok menej...... plet sa mi vtedy straaasne zlepsila..ucinky podobne roa... akurat plet som stale nemal uplne nemastnu..ale nettvorili sa mi zapalene vyrazky co bol moj najvacsi problem....potom som si este objednal dalsie tri balenia po 250 tabliet.... a v podstate teraz beriem len tak dve tablety ob den...niekedy aj 4dni nezoberiem ani jednu... stale mam 1,5 balenia a to uz to mam asi 4mesiace kupene....plet mam stale peknu .... nerobia sa mi ziadne extra zapalene nadurene vyrazky ako sa mi robili predtym.. cierne bodky sa mi sem tam spravia ale nic strasne....tento stav mi drzi uz fakt dlho cca 4,5 mesiaca...takze je to neuveritelne snad som sa konecne definitivne toho zbavil.....konecne sa mozem pozriet do zrkadla ....konecne mam sebavedomie... takze az na vysokej skole som sa toho zbavil...ale co je smutnejsie nebyt internetu nikdy by som sa o tom nedozvedel a lekarky by mi pchali len tie ich skurv**** masticky a roaccutany co do**** cely organizmus.. s odstupom casu ma to neskutocne hneva ze som musel s fakt prisernym akne bojovat 6rokov..a pomohol som si nakoniec az sam!!! smutne to nase zdratovnictvo to len ryzuje...takze pre inych..skuste pred tym ako zacnete uzivat to svinstvo roa.... skusit tuto metodu B5 kou mne to pomohlo a konecne som stastny.....btw. neuveritelne ako pekna plet dokaze zlepsit celkovu naladu aj chut do zivota 🙂 🙂 prajem vela zdaru nech sa tych hnusnych vyraziek zbavite drzim palce vsetkym!!!

ammellia
13. máj 2014

Velmi zaujimave, dik za info.

kristinanob
14. máj 2014

Ahojte, beriem ROACC druhý mesiac, a pleť sa konečne zlepšuje. v polke júna odchádzam do zahraničia na štyri mesiace. lekárka mi nechce predpísať roacc na viac ako mesiac, lenže vracať sa zo zahraničia každý mesiac kvôli kožnej mi príde absurdné... navrhla som jej, že si tam u lekára nechám pravidelne robiť potrebné krvné testy a scanovať jej ich, s tým, že by niekomu, kto mi lieky pošle vydala recept... to mi neprešlo.
preto sa chcem spýtať, či nemá niekto ROACC na predaj. veľmi by mi to uľahčilo situáciu. ja sa mám príliš rada na to, aby som taký silný liek brala len tak mirnix dirnix a preto určite plánujem chodiť pravidelne na krv, ak by sa mi aj podarilo kúpiť roacc bez receptu.
Prosím poraďte.

sobeautifulb
22. máj 2014

AHOJTE POTREBUJEM PORADIT!LIECIM SA TIEZ AKNENORMINOM A Z KAZDEJ STRANY POCUVAM ZE NEMOZEM IST MOC NA SLNKO,KEDZE SA BLIZI LETO DOST MA ZNEPOKOJUJE PREDSTAVA ZE BY SOM MALA CELE LETO KVOLI TOMU SEDIET DOMA :( CHODILI STE NIEKTO POCAS LIECBY NORMALNE NA KUPALISKO NAPR.?NESTACI LEN POUZIVAT OCHRANNY KREM S VYSOKYM FAKTOROM A NEPREHANAT TO MOC?V LEKARNI MA VYSTRASILI ZE MOZEM DOSTAT AZ ANAFILAKTICKY SOK.....

rebekag
22. máj 2014

@sobeautifulb ja som bola na dovolenke v Turecku, 36+ stupňov a nič sa mi nestalo...

bejata01
25. máj 2014

Ahojte, chcem sa opýtať🙂 Je tu niekto kto si počas liečby dával piercing? Roa. beriem mesiac a pol. Zatial žiadne extrémne vedľajšie účinky tak by som si ho chcela dať🙂
Ospravedlňujem sa ak to tu už bolo. Nečitala som celé forum:D

laurus123
1. jún 2014

Ahojte 🙂 som tu nova roaccutane este neuzivam..chcem sa spytat,ze ci sa vam plet vycistila aj bezvytlacania vyrazok?lebo robi sa mi vela flakov a bolo by super keby to zmizko bez vytlacania to akne

liamko2007
8. jún 2014

ahojte, ja som včera dobrala poslednú tabletku roaccutane, pleť sa mi zo začiatku zhoršila, ale trvalo len krátko, veľmi rýchlo sa mi vyčistili póry, a akné postupne mizlo, brala som to pol roka, bez antikoncepcie, malé fľaky mi ešte ostali ale dúfam, že časom zmiznú...kamarátka to brala tiež, ale po roku apol sa jej akné vrátilo, aj keď nie až v takej brutálnej podobe...chcem ísť na solárko, kedy asi môžem?už je vonku pekne, a ja som biela...

liamko2007
8. jún 2014

pery som mala asi ako každý, aj mám vysušené, popraskané, z nosa mi sem tam tečie krv, a často som unavená a všetko ma bolí...ale to snáď v blízkej dobe ustúpi, keď už to brať teraz nebudem...aj uši mám stále suché, vnútri sa mi to šúpe, iné príznaky som asi nemala..

scajus
9. jún 2014

@liamko2007 ahoj 🙂 tak gratulujem ze si to uz dobrala..ako dlho si to brala? a aku davku? akne ti zmizlo same postupne?

sypac077
9. jún 2014

@liamko2007 so solárkom nepočítaj ešte dlho... teoreticky počas augustu by si sa už mohla bez problémov opalovať

laurus123
10. jún 2014

@sypac077 a popri uzivani sa da ist na slnko? ci radsej nie?

laurus123
10. jún 2014

@sobeautifulb mne teraz lekarka povedala, ze s faktorom sa mozem aj opalovat v pohode.. ja som uplne bleda tak povedala ze to nemam prehanat ale urcite nemusis sediet doma 😉

sypac077
10. jún 2014

@laurus123 radšej nechoď, koža je podstatne citlivejšia

laurus123
10. jún 2014

@sypac077 po kolkych dnoch sa inak zacina vysusovat koza?

sypac077
11. jún 2014

@laurus123 týždeň, dva, niekedy aj po mesiaci

liamko2007
12. jún 2014

@scajus brala som to pol roka, postupne to mizlo, len ešte také malé škvrny mám,,,ale to snád zmizne.. 😉

laurus123
12. jún 2014

@liamko2007 urcite zmizne.. kamaratke to vymizlo tie skvrny, pokial to nie su jazvy to zblezne myslim

laurus123
12. jún 2014

@sypac077 a vzdy tam je to zhorsenie inak? lebo ja to teraz beriem nejak 8 den, nosim sosovky a co som spozorovala uz mam nutkanie ich nenosit lebo ma stipu v ociach :D som si uz kupila okuliare nove radsej :D ale bojim sa toho zhorsenia dost

sypac077
13. jún 2014

@laurus123 zhoršenie akné? nie, to je len u niektorých prípadoch.... šošovky radšej nenos, kedže liek vysušuje oči

nicci254
22. jún 2014

@laurus123 nie je zakazane nosit sosovky, ja som celu liecbu nosila a nemala som problemy. zalezi od cloveka, niekto nemoze nosit inemu pomozu umele slzy 🙂

seke
25. jún 2014

@liamko2007 Ja som už na konci liečby až teraz na konci liečby som zistila,že najlepšie čo môže byť na pery je obyčajná KALCIOVA MAST.zabera perfektne hned na prvý krat..pery mám jak batoľa a to som ich mala STRASNE!!je smutné,že mi to neporadila kožná,ale nahodou som bola teraz u zubára a to som ani poriadne ústa nemohla otvoriť,čo som mala kútiky dopraskané až do krvi.Zubárka bola zhrozena a poradila mi kalciovku..Ziadne balzamy ani tyčinky mi nepomáhali a to som vyskúšala asi všetky čo sú v lekarňach aj v drogoškach.Minula som na ne hádam aj 50 eur za celú liečbu 😖 😖 A stačila obyčajná kalciovka z lekárne za 1,20 eur a je po starostiach... 😉

laurus123
25. jún 2014

@nicci254 ja nosim tiez ale občas to striedam teraz s okuliarmi..ale v pohode, sem tam si dam kvapky a oci mam uplne v pohode

laurus123
25. jún 2014

ja som si kupila Flexitol..mala som na zacitku liecby uplne az do krvi popraskane pery..nic mi nepomohlo a tolko masti, balzamov som poskusala..a toto mi zabralo za 1 den pery uplne super 🙂

laurus123
25. jún 2014

este mam otazku..nevie niekto ako to je s piercingom? mozem si ho pocas liecby dat urobit do pupku alebo radsej cakat?

ivka67
25. jún 2014

AHOJTEEEEE ... Ja som včera dobrala ROA.... trápila som sa s akné od 14 tich , teraz mám 22. Dlho som sa odhodlávala , či to budem brať, či nie , aj som sa bála kvôli vedľajším účinkom , či to pomôže, ale myslím, že som dobre spravila. Mne sa totižto v poslednom roku tak strašne zhoršila pleť, že mi bolo doplaču... Stále som len make up nosila a kupovala kozmetiku, za ktorú som vyhodila nehorázne veľa peňazí... A teraz? Teraz si ráno vyčistím biodermou vodičkou pleť , natriem sa krémom a hotovo... Make up nepoužívam cca 4 mesiace? A počas liečby som sa tiež moc nenatierala, lebo mala som pleť suchú , že až...

Inak , vedľajšie účinky sa u mňa objavili a to boli samozrejme suché pery, používala som jelení loj aj 20krát denne a aj pantenol z lekárne , potom nosnú masť ,pretože mi sem tam tiekla krv z nosa, kvôli suchote , mala som citlivé oči, čiže zima , cigaretový dym , ostré svetlo - vždy som vyzerala ako keby plačem:D No a koža celkovo suchá. treba sa natierať ozaj dobrým krémom- ja som mala od Clarins shea butter body cream, ten mám doteraz ,je super.... Inak ešte sa mi robili kútiky na ústach to boli nervy:D A brala som to do júna, čiže keď vyšlo slnko hneď som sa natierala UV faktorom a to sa moc v lete nenatieram,pretože ja sa skoro nikdy nespálim, no raz som bola na slnku a hneď spálená a červená ako rak... Takže tak.. Treba dávať bacha, koža je veľmi citlivá pri braní týchto liekov.

Brala som ich od konca novembra do 24.6. 2014, čiže dovčera... Dúfam, že mi takáto pleť vydrží už nastálo... Inak sa mi nemastia skoro vôbec vlasy ani tvár, čo ja som mala vždy mastné ako olej:D Na porovnanie Vám sem hodím aj fotku... Pred a teraz...Len sa nezľaknite:D Ale stálo to za to,aj keď som mala niekedy nervy... BTW- u mňa boli aj rôzne nálady z tých liekov, čo som predtým nejak extra nemávala a sem tam v noci blbé videnie, takže večer som radšej nešoférovala... Tie účinky vedľajšie , čo som popísala som pozorovala na sebe , u niekoho to môže byť inak...Niketo má len suché pery... Ja som bola aj často chorá, neviem či to bolo kvôli liekom ,alebo y čoho-asi oslabená imunita... Ale teraz je to už ok...

Keď pozerám na tie prvé fotky, až mi je smutno a vtedy som si ani nevedela predstavit, že vyjdem von bez make upu... Teraz už sa nemachlím, obidve fotky PO sú bez make upu...

No a tu sú teda tie fotke🙂 Pekný dník prajem...

P.S.- liečba trvala u mňa skoro 8 mesiacov, chce to trplezlivosť....

bejata01
26. jún 2014

@laurus123 Ahoj, ja som si dala piercing počas liečby. Dokonca asi pred mesiacom som sa tu pýtala či má niekto stým skúsenosti ale nikto mi neodpísal🙂 tak som to riskla 🙂 A musím povedať mám ho už dva týždna a uplne v pohode sa mi hojí, dokonca mi ani krv netiekla (klop klop) 🙂 ale do pupku by som si asi teraz nedávala. Predca piercingy na tvári sa hoja rýchlejšie ako na tele🙂)

laurus123
26. jún 2014

@bejata01 radsej pockam teda..zajtra idem lekarke tak pripadne sa spytam ale nebudem to riskovat asi 😀

jujko12345
30. jún 2014

Ja zase s tymto liekom nemam moc dobre skusenosti. Tie negativne predčlili tie pozitivne . A nikdy som nemal take silne akne(jebaky doslova az vredy) pokial som nezacal brat tie lieky . Si pamatam to zhorsenie bolo brutal a dokonca mi poostavali flaky na licach nie jazvy ale flaky mam ich uz asi viac nez rok .Moc mi to ani nevadi len je to zvlastne ako sa to hoji . Ked sa cosi objavi zmizne to to za max mesiac ale hento nie....a po roku aj tri mesiace co som dobral poslednu tu tabletku sa mi to vsetko vratilo cca pred mesiacom ...ale co uz moc to neriesim.....TAKZE MOJ NAZOR JA BY SOM TIETO LIEKY NEBRAL A DRUHY KRAT AKO JA TYM DUPLOM....je mi prednejsie zdravvie....a existuju aj podobne lieky z rovnakym ucinkom ktore aj menej skodia...ked zaratam kolko som mal aj vedlajsich ucinkov od suchosti az po blbe nalady .....tak NIKDY VIAC!!

jujko12345
30. jún 2014

@jujko12345 a este jedna vec pre vodičov. Ked som siel autom a bol vecer tak hrozne sa mi zle soferovaloo akokeby som mal šero pred ocami a hrozne sa mi zle divalo ..pisu tu aj vo vedlajisch ucinkoch ze moze sposobit problem zo zrakom ...a tiez sa neodporuca soferovat ked uzivate tieto lieky mi to aj kozna povedala ze znizuje koncentraciu pri soferovani....ja som aj tak dost nekoncentrovany tak mi to nevadilo..sral som na to :D takze pozor...