Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

minig
9. okt 2011

@patro2 Podla mna to nema nic spolocne s vyskou. Lieky sa predpisuju podla vahy a formy postihnutia akne. Ci mas tazsiu,alebo stredne tazku formu akne. Ja ju mam strednu, najviac postihnute miesta su chrbat , plecia a brada. Obcas lica. Su ludia co maju aj hrudnik, krk, celo. Je to individualne. Mne lekar povedal, ze dlzku liecby u mna odhaduje na 4 max 5 mesiacov.

minig
9. okt 2011

@sypac077 ja som zacala mat suche pery tak 4-5 dni od zacatia liecby. Dnes som bola asi 5 hodin bez balzamu a skoro som sa zblaznila 😀 Akoby ma aj stipali. Oci mam tiez suchsie. A plet ano. Hlavne ked pouzijem rano a vecer tu penu na umytie tvare, tak citim akoby sa mi totalne stiahla koza. Hned si ju musim natriet a hydratovat ( super je Bioderma sensibio, taka cervena) Radsej tomu treba predchadzat a nenechat to zajst az tak daleko, aby sa ti velmi supala a robili sa ti supiny. A pory, tak to je sila. Tie cierne bodky co som mala na nose a v okoli nosa, su prec 😉

sypac077
9. okt 2011

@minig je to asi dost individualne s tymi vedlajsimi ucinkami myslim 🙂 ... teraz budem uz 2 tyzden na aknenormin som zvedavy co bude :D

yade
9. okt 2011

@patro2
Pre začiatok skús tých 40 a uvidíš..veď potom ti môže kožná kedykoľvek dávku zvýšiť...Takto zistíš, ako na Roa reaguje organizmus 🙂
Veľa šťastia! zajtra začínaš.

yade
9. okt 2011

@vilki
Ahooj...skúsila si ten balzam? Ak áno, vyhovuje ti? 🙂

yade
9. okt 2011

@elissa2009
Dúfam, že to bude pri tej kontrole u teba úplne O.K.! Držím palčeky 🙂

somkralrepu
9. okt 2011

@minig Nič sa nestalo , si zlatá 🙂 Hej ,zajtra si idem vyzdvihnúť tie lieky, uvidím doktorka už hovorila koľko, len som zabudol, určite dám vedieť aké dávky budem brať. Balsamy mám, len radšej nejakú vodičku čim si budem natierať tvár počas liečby by som potreboval, niekto tu aj písal ale nespomeniem si ako sa to volalo..Ja sa nebojím tých učínkov, bojím sa skôr toho že sa mi to nepolepší, ba zhorší...
A ty si to koľko brala/ bereš? Prečo nastane to zhoršenie a koľko to asi trvá? Veď už teraz to mám hrozné.Ách kto vymyslel to akné...

somkralrepu
9. okt 2011

2 pekné obrázky-po dobratí Rooacatanu, ani som si nemyslel že to má až takéto účinky 😲

patro2
9. okt 2011

@minig tak ja mam akne na tvari by som povedal slabe, no mam obdobia kedy je take stredne.. ale mam posiaty cely hrudnik+chrbat malými a vacsimi, co je velmi "prijemne" hlavne v lete ked sa vsetci kupu a ja akurat v malom bazene doma :D a mne kozna povedala ze 32 tyzdnov. Co je podlamna dost vela, kedze v letaku je ze 16-24 tyzdnov... Asi ked vyberiem prve balenie(ak vobec) tak sa spytam koznej ci je nutne tak dlho.

patro2
9. okt 2011

@yade dakujem, ale neviem ci zajtra zacinam 😀 zas som to posunul na stredu 😀 dnes poobede som mal dokonca taky stav, ze som velmi hovoril ako to vratim do lekarne hned zajtra 😀 uvidíme

vilki
10. okt 2011

@yade ahoj, este nie, dnes ho idem kupit, cez vikend som nemala na nic cas, ked vyskusam tak ti napisem... 😉 len dnes mam dilemu, zabudla som si zobrat do prace tabletku, mam si dat vecer dva alebo len jednu? alebo mozem jednu o 16tej a druhu okolo 22hej? 😒

yade
10. okt 2011

@vilki
Určite môžeš jednu o 16 a druhú o 22 😉 , mne sa tiež občas stávalo, že som si nedala tabletku tak ako som bola zvyknutá.Pekný deň a nech sa ti darí 🙂

yade
10. okt 2011

@patro2
To fakt? Tak som naozaj zvedavá, ako sa nakoniec rozhodneš...Myslím, že do toho pôjdeš, bude ťa to určite omínať... 😉

elissa2009
10. okt 2011

@vilki v pohode možeš aj dve naraz, ale večer....ja som ich ku koncu brala tak a ovela viac mi to tak vyhovovalo 🙂

vilki
10. okt 2011

hej, zobrala som dve teraz vecer, inak vyrazky sa pomaly hoja, ale mi po nich ostavaju take fliaciky, aj to zmizne? 😖

somkralrepu
10. okt 2011

DNES SOM ZAČAL s liečbou. Prvých 15 dní berem 20 mg, potom ďalšie dni 30 mg. Rooacatan budem brať +- 3 mesiace podľa situácie. Akú mám dávku?? Vážim 65 kg 😲

minig
10. okt 2011

@patro2 32 tyzdnov??? To ma prekvapuje...Ja to nemam az take hrozne a povedal, ze 4 max 5 mi bude stacit. Tazko povedat. Dnes som prisla domov z prace. Tvar ako keby som bola 4 hodiny na slnku. Uplne cervena, hori mi cela tvar ☹ A boli ma hlava. Dnes mi je prvy krat naprd (11 den ) Pardon za vyraz.... Ja sa obavam, ze to mam z tej prekurenej miestnosti v praci. Prisla som po vikende do prace a prvy krat bolo zakurene, lebo sa zrazu tak ochladilo. Dufam, ze to prejde ☹

sypac077
10. okt 2011

@somkralrepu
podla mna mas nízsku davku, ale tak doktor snad vie co robi 🙂

dera
10. okt 2011

Ahojte všetci.
Tak chcemsa opýtať.....Viem, že na Roa saalkohol nepije.Ale v piatok boli promócie a pripila som si pohár vína a skončili sme pri fľaške 😲 .Trocha mám strach že som to pokakala. Ako nič výnimočné sa nedeje, ale nemáte niekto skúsenosti alebo ste nečítali históriu to na modrom k., čo to z človekom narobilo? Ja som už po pár mesiacoch asi rezignovala a oslavovala.... padlo mi to dobre. No hodte názory aj negatívne... nech viem aká som hlúpa a ako som to pojebabrala 😅 ďakujem

somkralrepu
10. okt 2011

sypac077 - lenže ja to nemám také zlé..jazvy mať nebudem ani keby som sa neliečil Rooacatanom, ani vredy..len zapálené malé akné ale už sa mi to hnusí.. ved uvidíme ako sa to bude vyvýjať..ty akú bereš dávku a koľko máš kg?? 🙂

vilki
11. okt 2011

@somkralrepu ahoj, aj podla mna je to nizka davka, ale uvidis, ja mam 59 kil a brala som mesiac 20 a len sa to zhorsilo ale zlepsenie ziadne a potom mi dalal rovno 40 a teraz sa to uz lepsi...ale ved uvidis, ani ja som to nemala az take hrozne ale to zhorsenie bolo dost zle....

vilki
11. okt 2011

@minig to nemas z prekurenej miestnosti, to zacina ucinkovat roa.... 😉

sypac077
11. okt 2011

@dera to nic jedna flaska ti nejak vynimocne neublizi ani pri roaccutane, poznam takych co kazdy piatok boli nadrbany a brali roaccutane a su tu, aj ked to neodporucam :D do buducna si radsej davaj pozor 🙂

yade
11. okt 2011

@minig
Ja som mala tiež v začiatkoch úplne tmavočervenú celú tvár, trvalo to dosť dlho..Ale Roa som brala od apríla, takže ja som vtedy nemala tie brutálne prechody zo zimy do tepla a spať, tak si viem predstaviť, aké to musí byť u teba.
Brala som to až do januára 2011, čiže aj zimu som potom mala obsiahnutú, ale to som už bola za vodou a červená som už nebývala vôbec.
Budeš to tak mať zrejme ako väčšina len v tých začiatkoch...Potom to prejde 😉

yade
11. okt 2011

@somkralrepu
Lekárka chce asi len vidieť, ako zareaguje tvoj organizmus na Roa, preto ti dáva takú nízku dávku-tých 20mg, čo je úplná pohoda.Tých 30mg je už lepšie, ale asi najefektívnejších by bolo tých 40mg k tvojej váhe...

elissa2009
11. okt 2011

@somkralrepu nízku, ja som na váhu 59kg brala denne 40mg 6 mesiacov

elissa2009
11. okt 2011

@minig mne kožná povedala, že sa stále musím natierať (tvár) faktorom 50. A ako som sa začala, tvár som už vôbec nemala červenú 🙂. Bez natretia som ani nevyšla z bytu.

vondra
11. okt 2011

@dera určitě to nevadí, když si dáš jednou za čas alkohol, třeba můj kámoš na Roa normálně pil a v pohodě.. Ale radši bych to neriskoval 🙂

somkralrepu
11. okt 2011

@vilki a kedy si pociťovala to zhoršenie a suchosť pier? Myslím , že čím nižšia dávka tým sa mi to zhorší?? ☹

yade
11. okt 2011

@elissa2009
Ja som mala červenú tvár aj keď som nešla von, nesúviselo to u mňa s tým, či som vonku-a dotýka sa ma vietor, slnko alebo dážď.....čiže mne ani krém s UV 50+ na to nepomohol...Lebo cca 2 týždne som nechodila absolútne nikam a bola som ako rak v tvári..Niekto na to asi tak reaguje.