Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

milkaaaa
25. nov 2011

vdaka aspon za povzbudenie 🙂 ja tiez velmi dufam,ze aspon troska to ustupi..mozno o rok...🙂 a ty nemas zacervenanu plet?

slovacisko112
25. nov 2011

Cavte, pls poradte mi ako sa mám prihovorit mojej koznej aby mi predpisala ROA alebo Akneormin. Viem ze ona by mi to mala navrhnut sama ale mne sa nechce cakat, pokym na mne vyskusa vsetky "zazracne" vodicky , ktore pomozu ale len nachvilku :/ ja chcem uz tiez normalnu plet a tu dosiahnem jedine s ROA...

vondra
25. nov 2011

@slovacisko112 Čau, zkus se jí normálně slušně zeptat, jestli by si nemohl přistoupit rovnou na Roa, že ti ty vodičky nějak moc nepomáhají a pokud ti to nepředepíše, tak změn kožní .. 🙂 držím palce ;)

lili1313
26. nov 2011

@slovacisko112 Ahoj, skratka sa jej opytaj a vylej si srdce ako ta to akne trapi. Ak je empaticka tak to moze zabrat. Na druhej strane, osobne si nemyslim, ze v 18 a po niekolkych mesiacoch lokalnej liecby je Roa nevyyhnutny, ale to musis vediet ty a tvoja lekarka. Precitaj si, co pisu niektori ludia vyssie... Je to tvoja vec, nevravim, ze mas cakat do dochodku 🙂 , no dla mas este aj ine moznosti... napr. dost ludom pomahaju antibiotika (myslim tabletky, nie tie vodicky) - tiez nic moc par tyzdnov s antibiotikami, ale vzdy je to neporovnatelne menej narocna a zatazujuca liecba ako rovno Roa.

slovacisko112
27. nov 2011

Díki, tak dúfam že sa mi to podarí... Koncom týždňa tam plánujem ísť. Vymyslím neaký postup :D je to síce dosť na hlavu že budem prosiť o lieky, ktoré sú dosť zaťažujúce, ale čo by som nespravil preto aby som sa ráno zobudil s pocitom že mám čistú plet 😎 A Leto 2012 si pekne užijem ....

somkralrepu
27. nov 2011

Po mesiaci a pol užívania Rooacatanu sa cítim dosť dobre 🙂 Suché pery až tak moc neriešim, nie je to až také zlé ako na začiatku..Chvíľku ma pobolievali oči..ale už je to v pohode 😉 Teraz ma trápi skôr to ,že som dosť ospalý neviem či zato môže práve tento liek alebo celkovo sa tak cítim.. a čo sa týka tej začervenanej pleti, kúpil som si nato krém LA ROSE POSAY - EFFACLAR H , ale moc si to nechcem natierať lebo je to krém a bojím sa že sa mi s toho vytvoria dalšie vyrážky.. vždy ked som v posilke som červený ako rak 😀 😀

geneo
28. nov 2011

pre tych ktori by zazili nieco podobne. zistil som na sebe zaujimavu vec ohladne kremu LA ROSE POSAY - EFFACLAR H.

pouzival som 2 male vzorky pocas uzivania ROA a zdal sa mi ze je uplne super a pomaha. potom som ho nepouzival a az teraz davno po vysadeni som si kupil plnohodnotne balenie a zacal si ho natierat, stale mam atopicku pokozku na tvari takze som myslel ze bude idealny.

to na co som ale prisiel ma dost zarazilo. v case ked som uzival ROA sa mi sucasne s natieranim tymto kremom vytvorili take podkozne opuchnute miesta, nieco ako podkozne akne. myslel som ze je to z ROA. na moj udiv sa mi teraz urobilo to iste. po celej tvari. uz som bol v tom ze sa mi vracia akne.

nastastie ziadna panika 🙂 vysadil som effaclar H a do 2 dni mi to zmizlo.

takze ti ktori si to pravidelne natieraju, sledujte co to s vami robi. podla mna to nie je pre kazdeho.

de
28. nov 2011

@geneo - este pol roka som mala velmi cistu plet, suchu, akoby cely den napudrovanu. po pol roku sa mi ale zacali neumerne mastit vlasy, nieco hrozne. plet zacala trochu mastniet a vytvorili sa male pupaky. na to som pouzila bioderma AKN a vratilo sa to do normalu. ako som spominala - pocas liecby som mala krasne leskle vlasy a neregistrovala som ziadne vypadavanie. po tom, ako mi zacali mastniet po liecbe sa pripojilo aj vypadavanie, nie bezne ale strasne vela vypadanych vlasov. boli vsade, na obleceni, na zemi, na vankusy, na gumicke od vlasov. ustalo to po 4 mesiacoch vypadavania...

geneo
28. nov 2011

@de mne sa vlasy zacali mastit 7 dni po vysadeni. plet sa mi nemasti ani 7-8 mesiacov po vysadeni. vsetko suche. vlasy nepadaju. kazdopadne mi brutalne zosediveli vlasy.

oci stale suche a s tym samozrejme suvisiace problemy. ako sa hovori vsetko sa odvija od stavu oci tak u mna to plati 100x.

geneo
28. nov 2011

@somkralrepu na tvojom mieste by som obmedzil cvicenie. celkovo zataz. ono sa ti to teraz nemusi zdat ale tie problemy spojene s tym ze cvicis pocas uzivania ROA sa ti mozu vratit ako bumerang aj niekolko mesiacov, resp. rokov po tom ako to vysadis.

to je prakticka skusenost ludi ktori to uzivali v zahranici, u nas sa toho moc nenapise. ludia sa hanbia.

by som rad vedel ako dopadla ta baba co to tu brala a zaroven aktivne sportovala. dlho tu uz nenapisala. nevolala sa nahodou stankia? nevie niekto nejake info od nej?

lili1313
28. nov 2011

@geneo asi ziadny krem nemoze sadnut kazdemu. ja mam effaclar H uz dlhodobo a je to jediny krem, ktory mi znormalizuje pleť tak, ze si mozem dat trochu make-upu a zakryt to, co nema byt videne 🙂 ked som ho vysadila, plet sa mi vyrazne zhorsila.

inak nechapem to, ze sa ludia hanbia pisat o problemoch pocas uzivania. pochopila by som to, keby pisali pod vlastnym menom... ale na anonymnych forach? kde nemusim mat foto ani ziadne blizsie info? isteze, da sa zistit IP, ale to uz je tazka paranoja 🙂 zda sa mi to byt totalne nelogicke, hanbila by som sa pod svojim menom pisat o nejakych intimnych problemoch, pod nickom by som pokojne opisala aj tie. hm, asi sme kazdy iny, no aj tak neviem, preco sa niekto hanbi na anonymnom priestore.

geneo
28. nov 2011

@lili1313 mne tu zopar ludi napisalo sukromnu spravu ze nechcu sirit paniku a preto nepisu ze mali s tym liekom problemy. a nechcu deprimovat inych ktori to uzivaju a veria ze to pomoze.

podla mna to vychadza zo slovenskej natury ako takej 🙂

cesi su na tom o poznanie lepsie. najlepsie som zatial pochodil na americkych forach. tam pisu vsetko aj pod realnymi menami.

vilki
28. nov 2011

caute, takze ja po 4 mesiacoch uzivania mam uplne cistu plet, jedine co mi ostalo su tie fliaciky, ktore si musim prekryvat makeupom ale som stastna ze uz nemam ani jednu vyrazku, a vedlajsie ucinky - 2
- suche pery ( to uz neriesim)
-mierna bolest klbov (skoro vsetkych - ruky aj nohy ) 😒

yade
30. nov 2011

@somkralrepu
Tiež by som obmedzila cvičenie 😉

@geneo
Bola to Isabelako...a tá brala najvyššiu možnú dávku na svoju váhu+najťažšiu HA Diane 35 a cvičila veľmi intenzívne...

geneo
30. nov 2011

@yade sa nejako dlho uz neozvala nie? celkovo viac ludi ktori to tu dobrali sem nechodia. mohli by aspon nieco z casu na cas napisat. viac ma zaujima ako dopadli po skonceni liecby ako to ze mali vsetci suche pery.

yade
30. nov 2011

@geneo
Vieš, keď nemajú žiadne vážne problémy a ani akné, tak ich už nenapadne vracať sa sem 🙂

monkka
1. dec 2011

Tak, aby ste nepovedali, ze ludia, ktori to dobrali tu uz nepisu. Ja som tuto liecbu absolvovala 2-krat. Po dobrati pekna plet, huste leskle nemastiace sa vlasy, zmyzli lupiny. Suchost pier a oci pochvili presla. Vzdy sa mi to vratilo. Teraz som po liecbe 9 mesiacov. Plet vyhadzana, mastna, vlasy mastne. Po liecbe u koznej lekarky ako tak nepadaju. Mam 31 rokov a mam pocit, ze to suvisi so zaludocnymi problemami, ktore ale neviem poriesit a doktori mi nepomohli. Dufam, ze som Vas velmi neodradila. Keby sa to dalo, najradsej by som Roa uzivala stale.

geneo
1. dec 2011

@yade no co ja viem. ja by som sem chodil aj keby som nemal problemy. uz len kvoli tomu aby som pomohol.

slovacisko112
1. dec 2011

Tak, zajtra idem na to. Idem kožnej a verím že ked sa jej prihovorím, aby mi predpisala roa , tak to zaberie. Čítal som tu dost príspevkov, samozrejme aj dost vedlajších účinkov. Ale myslím si že to za to stojí. Akne je naozaj neprijemna choroba, a dokáže pekne skur.it život.... Drzte palce aby to zajtra vyslo :D ( ale myslim si ze mi to predpise, vsetko mi tomu nasvedcuje. Este dokonca aj to ze vcera sa mi plet trocha zhorsila, co by tak isto mohlo pomoct 🙂

amalka2580
1. dec 2011

ahojte, poradte mi prosim kedy mam začat užívat roaccutane, vlastne ja mam predpisany aknenormin, ale je to to iste len iny nazov.....pretože v pribalovom letaku píšu, že až na 2. alebo 3. den normalneho menštruačneho cyklu, alebo je to uplne jedno v ktory den zoberiem prvu tabletu? poradte prosim ako ste to robili vy, dakujem pekne

lili1313
1. dec 2011

@amalka2580 Ahoj, zrejme je to kvoli tomu, aby bola istota, ze nie si tehotna. Ak vies na 100 percent, ze nie si, tak mozes brat. Ak je len mini sanca, ze teoreticky mozes byt tehotna, tak si najprv urob test. Z hladiska ucinku je jedno, v ktory den cyklu to zacnes uzivat.

lili1313
1. dec 2011

@slovacisko112 tak drzim palce 🙂

slovacisko112
1. dec 2011

@lili1313 díki...

vondra
1. dec 2011

@slovacisko112 Taky držím palce, určitě ti to předepíše, neboj ;)

delelaa
4. dec 2011

@milkaaaa Zacervenalou plet mam vzdycky jen po myti cisticim gelem, ale za nekolik minut to vymizi. Proste plet je po 4 mesicich po lecbe stale citliva a reaktivni.
Neboj, uvidis, ze tobe to zacervenani zmizne, jen tomu dej jeste cas. 🙂

lopo
4. dec 2011

Potrebujem radu, nemam nervy cakať na doktorku kým mi predpíše Aknenormin. Chcem sa opýtať kde sa dá kúpiť bez predpisu. Na cene nezáleží.

slovacisko112
5. dec 2011

@lopo Nad tým som už ryzmýslal aj ja, zeby som si to kupil bez predpisu. Ale mas tam riziko, ze nemas spravene testy. Kozna ti ho nechce predpisat?

geneo
5. dec 2011

@lopo bez testov je to ako keby si zacal brat drogy, nikdy nevies kedy ta to polozi.

lili1313
5. dec 2011

@lopo asi je nejaky dovod, preco je to len na predpis...

lopo
5. dec 2011

Kozna mi zatial povedala ,že ak nepomoze vonkajsie osetrovanie, potom mi nieco predpíše. Ale ako dlho budem čakať to netuším. Na toto ja nervy nemám. Ja som nikdy nemal problem zo zdravím tak toto mi urcite neuškodí. Ja mam dobrý organizmus, nebojim sa toho ze mi to uškodí.