Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

geneo
15. jún 2011

ja som zacal pred niekolkymi tyzdnami uzivat beta karoten. najskor len 1-2x do tyzdna, teraz postupne prechadzam na dlhodobe uzivanie.

ROA mi uplne rozhadzal hladinu vitaminu A v tele. teraz ho mam nedostatok.

starka11
15. jún 2011

Ahojte, tak ja som uz 2mesiace po liecbe, akne sa mi robi,ale iba take malilinke, ktore v priebehu dna zmiznu. Co ma teraz hneva je moj nos. Na konci nosa mam niekolko malych vyrazok ale iba s cirou tekutinou. Vidiet to iba uplne z blizka a make-up to zakryje,ale denno denne mi to tam pribuda. Neviete poradit,co si mam na to dat? Na noc si davam differine gel. Vyhodou tych liekov bolo pre mna, ze som sa nemastnila, ale teraz mam uz opat mastnu tvar a najma ten nos. Drzte sa papa

elissa2009
16. jún 2011

Prosím vás zistite mi niekto či si možem dať tie gelove nechty, lebo moja doktorka to vobec nevie :(
A vela z vás tu má vynikajuce lekárky 😉

motylik33
16. jún 2011

@elissa2009 no dúfajme, že to aj mne ustúpi. Dnes mi bolo zistené bielkoviny v moči :( mne furt volačo nájdu... hádam to bude len zápal, nič vážne s obličkami...

geneo
16. jún 2011

o chvilu sa to tu zvrhne na pokec invalidov

motylik33
16. jún 2011

@geneo máš pravdu... potrebovala by som stretnúť niekoho kto mi povie, že akné sa mu nevracia a nespôsobilo mu to žiadne vážne negatívne dôsledky...

geneo
16. jún 2011

ja sa dopujem vitaminom A. normalne vidim ako mi ho telo vstrebava. ked si ho dam tak za 2 dni sa mi vzdy zacne vsetko hojit. akonahle ho vysadim tak vsetko ako keby sa zastavilo.

yade
16. jún 2011

@geneo
čo sa hojí? Akné?? Myslela som, že sa ti nerobí.

geneo
16. jún 2011

@yade akne sa mi nerobi. vitaminom A hojim vsetky rany ktore mam uz 5 mesiacov odvtedy ako som zacal uzivat ROA.

a ked si dam vitamin A tak mam cely den mokre oci.

geneo
16. jún 2011

a zjavne mam problem s ROA v tele lebo stale mam suche pery, suchu sliznicu v nose, sucho v krku. ked niekto povie ze ta latka ide z tela do 2 tyzdnov von tak klame.

isabelako
16. jún 2011

@geneo
Tak ti asi neseděla forma vitaminu A v Roa a to to má být stravitelnější 🙂 Taky to tak plánuju udělat, až doberu, pojistit si to vitamínem A 🙂

geneo
16. jún 2011

@isabelako som tomu nechcel verit ale je to tak. proste nemam dostatok vitaminu A. vyzera to tak ze aj tie oci mam preto take.

isabelako
16. jún 2011

@geneo
No tak super, pak že tu jsou samý invalidi, konečně se z toho dostáváš, hurá 🙂

geneo
16. jún 2011

@isabelako no praveze nedostavam 🙂 prezivam. zatial sa mi nedari to zlepsit.

elissa2009
16. jún 2011

@motylik33 ja ta poteším, ja ani neviem, že niečo beriem, mne nie je absolutne nič. Mám suché pery, ale je to sprievodný jav, je to uplne normálne. O nejakých depresiach sa neda vobec hovoriť, pleť mám nádhernú, chodím von bez makeupu (čo som si doteraz nedovolila), okrem toho, že je pleť pekná aj vyzerá zdravá a pružná, proste fantázia....ach jaj, len dúfam, že to takto ostane navždy, zachvílu mam polovicu za sebou.

zuzka89
17. jún 2011

@geneo ja som dobrala ROA pred mesiacom, ale stale sa mi prejavuju sprievodne znaky :P citala som, ze ostava v tele aj polroka, kym sa uplne vyplavi...skus prijmat viac vit D 🙂 je dobre na regeneraciu koze 🙂

geneo
17. jún 2011

@zuzka89 skusim dik 🙂

pocitam ze u mna bude aj rok 🙂 dufam ze tie oci tiez prejdu. zatial je to bieda.

motylik33
18. jún 2011

@elissa2009 tak to som rada, že nemáš žiadne problémy 😉 ja som mala celkom peknú pleť a začali sa mi také malé pupienky robiť ☹ a ja, že už to bude len lepšie... tak ja čo som spozorovala, že pri učení zaspávam, stále som unavená, nevládzem a to mám len 40mg, úplne ma to ubíja ale tak snažím sa cez to preniesť. Keď športujem (čo len chvílku) cítim bolesť v kolenách a klboch a tá noha moja ma bolí, hrdlo ma bolí už mesiac a nádchu mám tiež, samozrejme som vysušená uuplne strašne... ale keby je to len toto tak je to v poho... idem onedlho na pečeňovky a pod. tak uvidíme...keby je tam všetko v poriadku a nebolí ma noha tak som spokojná 🙂

elissa2009
18. jún 2011

@motylik33 motýlik, ja som mala úplne všetky tieto problémy, až som si myslela, že prestanem Roa užívať. Vtedy mi dr. povedala, že je to len dočasné a naozaj, všetko prešlo. Hrdlo ma bolelo (až tak, že som užívala antibiotika, ktoré vobec nezabrali), nádchu som mala, strašné bolesti klbov, oči sa mi vysušovali a všetko prešlo. Ale unavená som stále, to je pravda 🙂

isabelako
19. jún 2011

@elissa2009
Já jsem taky šíleně unavená, ještě mám jednu zkoušku, tu nejhorší 😢 Do úterka musim vydržet, pak už budu do konce braní Roa hodit spát v osum 🙂

geneo
20. jún 2011

mate niekto skusenosti s Canestenom?

cez vikend som zo zufalstva natrel okolie oci (viecka) canestenom a v nedelu som mal snad najbezproblemovejsie oci za poslednych 5 mesiacov.

ako keby tym vysusenim sa mi vytvorila v slznych kanalikoch plesen.

nerozumiem tomu. nejake prakticke nazory?

geneo
20. jún 2011

inak oci su stale bezproblemove. nie su v 100% stave ako boli pred uzivanim roa ale dnes su na tom tak ako neboli za poslednych 5 mesiacov. zlom nastal az teraz cez vikend ked som pouzil Canesten.

inak oficialne to urcite nedoporucujem 🙂 je to skor pre takych zufalcov ako ja.

motylik33
20. jún 2011

@elissa2009 tak dúfajme, že aj mne všetko ustúpi 😉 a lekár ťa posiela aj na krvné testy po tých troch mesiacoch? Ja tam idem v stredu no a som zvedavá, či bude pýtať. Keď nie tak neva, aj tak si ich idem dať robiť pre svoj dufám, že dobrý pocit 🙂

yade
20. jún 2011

@motylik33
Po troch mesiacoch posiela váš lekár na testy? Mne robila odbery každý mesiac!

fly12
20. jún 2011

zdar ludia , mam par otazok , asi sa vam to nebude pacit ale zohnal som si roaccutane na cierno , lebo ziadna blba kozna mi to nechcela predpisat.. a to mam vyrazky po celom tele.
co sa stane ak pojdem na slnko?
bude mat nejaky ucinok 40 tabletiek ?
mozem sa natierat sirovim roztokom od koznej pocas toho ako to budem brat ?

isabelako
20. jún 2011

@fly12
Ne nebude, já ti někd vyfotím, kolik jsem toho vybrala já a ještě stále beru. Nevím odkud ze slvenska jsi, ale určitš se najde doktorka, která ti to napíše a jinak tady je i odkaz na stránky, kde se to dá sehnat na černo,ale nevim, je to Goldpharma myslim 🙂
a sírovím roztokem se určtě nenatírej, to je blbost, kůže bude citlivá
P.S. 40 tabletek máš tak maximálně na půl měsíce 😒

fly12
20. jún 2011

@isabelako to musim brat 30 mg denne ?
mestaci mi 20 MG a potom 10 mg ?
nemam az tak tazku formu akne , ale mam akne skoro vsade

yade
20. jún 2011

@fly12
Určite zájdi za lekárkou-ak nie je ochotná tá tvoja, nájdi si niekoho iného. A nechceš to začať brať až po lete? Aj tak by sa mohla u teba prejaviť počiatočná fáza-extrémne zhoršenie akné, tak by si si nepomohol hneď a mal by si pos..té leto i tak...

fly12
20. jún 2011

@yade ale ked to akne je taka svina hnusna :( vsak to zanechava nasledky na cely zivot , cela puberta premrhana uz aj tak.... kaslem na to zhromazdim co najviac tabletiek a potom sa predavkujem po lete s tym...

stanklia
20. jún 2011

No ludia dlhsie som tu nebola, ale haluz akne sa mi uz moc netvori a ked sem tam nejaka blbosticka len bojim, ze zas zakriknem ako po kazde snad. Ale haluz predminuly stvrtok ma doma stipla vcela do piatich minut som musela volat sanitku pretoze to co sa mi zacalo diat bolo nepredstavitelne opuchla som zacervenala vsade same flaky a pod. no podme k pointe, dosla sanitka a dali mi infuziu a pani zachranarka mi nevedela cez kozu poriadne pichnut infuziu ta ihla ledva ledva presla aj povedala, ze mam kozu ako hroch. Infuzia nezabrala tak ma viezli do nemocnice kedze sa mi zacalo aj tazsie dychat a prislo m velmi zle aj od zaludka a tam mi zas ina sestricka davala tiez infuzi a to iste, tak sa teda pytam nema byt ta koza praveze krehkejsia a akoby uzsia???
😨