Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

moncatok15
2. sep 2010

@ana19
joj..no ja ich beriem len 2 den ale neverili by ste mi, ale tvar sa mi zacina spometavat, mam ju sice cervensiu a pod ocami taku podraznenu trosku, ale inak je to fajn, dokonca ju nemam ani suchu- natieram si ju nechtikovou mastou a hlavne pery, tak je to zatial fajn:D som zvedava ako budem vypadat na tej svadbe- stavim sa ze just sa mi to presne pred tym zhorsi:D:D:D...a neboj te sa s tym zacat..a ja som sa bala ako cert..a teras som taka radaaaaaa ze som s tym zacala.....a deby nieco mozuem to vysadit a je vsetko ok

ana19
3. sep 2010

@moncatok15 po dvoch dnooch ? kiez by som mala take stastie a myslis si ze mi vobec predpise tie lieky ak budem mat zvyseny cholesterol ? lebo u mna to je dost mozne a tie lieky ho zvysuju este viac :( ale tak ja ich chceem a je mi to jedno

omarr
3. sep 2010

Vy jste nány... Po 2dnech to nemáte šanci poznat:D Já to bral 10měsíců! A je to individuální... Ale tak 80% má rapidní zhroršení stavu. Je to logické,všechny ložiska které jsou pod kůží musí vyhnít ven. Záleží jakou máte formu akné. Jestli podkožní,povrchovou,je jich mnoho.... Když něco o tom léku chcete zjistit přečtěte si všech 177stran. Je tam opravdu vše!!! Já osobně jsem měl formu podkožní a 8měsíců jse mi to zhoršovalo a zhoršovalo protože jsem měl akné podkožní a velice hluboké.... Momentálně mám tvář krásně čistou,bez jizev. Jen trošku flíčky.(Ale krásně miznou) Za 14dní budu 2měsíce po vysazení. Radím vám holky pročtěte si to... Nebo mi napište soukromou zprávu můžu si sváma o tom třeba na icq pokecat. Ale jak říkám je to individuální... Já bral třeba poslední měsíce 80mg/kg. A mám 18let 80kg... Takže celkem šupy dávky... Hlídejte si komulativní dávku. Je lepší když ji doberete. Ale není to pravidlem. Já ji třeba vybral a měl jsem rezervu asi 3000mg:D Což je dost:D Zatím se mějte a přeju všem pevné nervy a good luck!!! 😉

PS:Radím vám,kupte si kosmetiku Cetaphil. Hodně jsem toho zkusil a tahle je nejlepší pro Roaccutane(Aknenormin) Tvář. Je velice šetrný a skvělý! Momentálně asi nejlepší na trhu... A cena je taky dobrá🙂

avara_salvatore
3. sep 2010

ach :D no tak ešte stále tie lieky nemám pretože vo štvrtok nedošli a neska som nemala čas zastaviť sa v lekárni po ne alebo tedaa opýtať sa či už došli. Ehm, o tom zhoršení :D žéé to po kolkych tyzdnoch sa zacne prejavovat zhorsenie? :D jeeeminee... ja sa uz neviem dockat konca liecby leeebo ma asi klepné:D ja som uplne vysadila cokoladu a kazdy den pijem hrnček žihľavového čaju 🙂 no ale cííí... ja chodím na tenanečnú a bojím sa tej malátnosti.. :/ náladovosti... a ták.. ale tak dufam že to prežejime... za tú cenu mi šetko stojí.. aj keby som mala mať trojky na vysvečku len nech mám čistú pleť. Ja napr používam tónovací krém lebo make up jeeee.. no ja neviem prekryje viac ako ten krem ale krem je taky prirodzenejší a ták no... používam Biodermu sébium matnujuci tonovaci krem... je uplne super a myslim ze ho budem moct pouzivat aj pri liekoch.. teda dufam... ::D och.. noja tiež už nepamätám kedy som naposledy vyšla k ľudom bez make upu alebo kremu :D:D dlho dlho .. a to som pritom ešte zasrana :D:D:D ale ták šetkým nám držím palce a jak začnem brať lieky všetko presne moje pocity šetko vám napíšem 🙂 :-*

avara_salvatore
3. sep 2010

@moncatok15 ... moja doktorka mi nepovedala ani len o vedlajsich ucinkov tochto lieku :D iba ho predpisala a dalej a nestarala :D:D iba o tu krv :D

moncatok15
3. sep 2010

@avara_salvatore
hehhe..aspon ta nestresovala:D:D...mne ked hovorila vsetky neziaduce ucinky:D tak som jej takmer povedala ze ich nechcem:D....ale som rada ze ich mam.....neziaduce ucinky sa mi momentalne neprejavuju ziadne:D ani neviem ze nieco beriem:D

avara_salvatore
3. sep 2010

@moncatok15 no tak to som rada potom 🙂 no a fakt sa ti to zacina nejako cistit alebo co?? ako vyzeras? zmena ziadna? zmena v nalade nic? nic?? :D:D

dasso
4. sep 2010

ja ho uzivam asi tri dni a teraz sa mi zacala cervenat pokozka ale dost vyrazne hlavne na licach ... neviete niekto co na to dobre zabera ? .. pouzivam hydratacny krem neviem ci zaberie dostatocne dalej som cital ze by sa nemala pouzivat vyrazne tepla voda atd .. neviete niekto nieco lebo vyzeram ako keby som bol spaleny od slnka

moncatok15
4. sep 2010

@avara_salvatore
no ...uz mi zacinaju schnut pery:D ale mastim mastim..tak to nieje katastrofa..a tvar ...no uz vyhadzana..ale tak celkom ok....som na to zvyknuta- ked mam pre kramamy tak sa vzdy tak strasneeeeeee vyhadzem:D tak som zvedava ako budem vyzerat za tyznen..a zmena v nalade :D zatial nepocitujem nic:D pretrvava vo mne optimizmus aj kes sa kuknem do zrkadla:D..len robim jednu chybu..sa ja si vsetko vytlacam:D to taky hlupy zvyk a nie sa ho zbavit....nastastie jazvy si nerobim:D ale uz by som sa to mohla odnaucit.....tak sa drs..a mysli na kraaaaaaasny koniec s este krajsou pletou:D:D:D

moncatok15
4. sep 2010

@dasso
fuuu..na cervenu plet fakt neviem....mne nikdy nic nepomohlo..len prekritie make-upom, ale aj tak to je vidnu.....vies co..mne celkom dobre robi na tvar sirove mydlo---aj ked to tiez vysusuje tvar....ale ked si ju nakremujes tak aspon pre mna ...je pokoska krajsia a menej podrazdena

dasso
5. sep 2010

ale to nemam ako iba cervenu pokozku ... ja ju mam ako keby celu spuchnutu .. neviem co s tym :((((

moncatok15
5. sep 2010

@dasso
umyvaj len v studenej vode....!!!!!

moncatok15
5. sep 2010

aaaaaaaaa...moj chrbat sa taaaaaaaaaaaaak vyhaaaaaadzal zze hruza:D ach ako ja pojdem na tu svadbu:(...budem vizerat hrozneeeeeeeeeeee:(:(

modrykonicek
6. sep 2010

dasso - to iste som mal aj ja 😉 skus sa natierat hydratacnym kremom, umyvat vo vlaznej vode (v teplej a ladovej urcite nie!) a hlavne bacha ked budu silne zimy - vtedy ma plet tendenciu az zbordoviet 😒 takze hydratacny krem + kapuca

starka11
6. sep 2010

ahojte, prosim Vas poradte mi, spravila sa mi na lici blizko pri nose vyrazka, ktora nie je vobec hnisava, ale je napuchnuta a neda sa to zatriet ani make-up, bo je dost napuchnuta. Nepoznate nieco co by som si na to mohla dat, aby mi to aspon trocha odpuchlo? dakujem ☹

roche
6. sep 2010

ahojte ROA som dobral okolo 20.augusta, myslite ze uz mozem ist do solarka?uz sa mi ani pery nevysusuju, ani tvar, ani celkovo pokozka...ak zacnem od malo minut tak by to mohlo byt v pohode..ci?uz sa mi nechce viac cakat ved som biely ako stena :D a za aky cas by som mohol ist na chemicky peeling?nech sa mi odstrania uz aj tie najmensie nedokonalosti ktore mi este ostali
inak, na poslednu kontrolu, resp. posledny odber krvi som nebol (nejako som nemal cas a nechcelo sa mi ist k lekarke)...je to povinne?krv mi brala len na zaciatku liecby 🙂

yade
7. sep 2010

@starka11
Ak budeš ten prípad, že u teba príde k prvopočiatnemu zhoršeniu pri braní Roa, tak takých vyrážok budeš mať neskutočne veľa po celej tváričke...Toto je len začiatok / i keď zhoršenie nebýva vo všetkých prípadoch /, ja som napr. bola desná celé prvé 4 mesiace! A boli to také extrémne vyrážky, aké som nikdy predtým ani v tom najhoršom sne nemala...Bola som tým až monštrózne obsypaná....A s makeupom by som bola vyzerala ešte horšie+ si myslím, že nie je dobré dráždiť ním pleť, pretože nielen počas dňa, keď je na pleti, ale i pri odličovaní sa- pleť zbytočne dráždi, pretože je teraz extrémne citlivá, takže radšej ten makeup zváž...Ale neboj, keď vydržíš tú prvú katastrofu - ak vôbec u teba vypukne, lebo nemusí - tak potom sa ti tvárička krásne vyčistí...Držím palce

starka11
7. sep 2010

@yade ahoj ja este neberiem lieky, zacinam to brat az od stvrtka, ale uz je to ok, je taka malicka, ze je to uz v poho. do rana sa nejako zmensila 🙂 . No a toho zhorsenia sa bojim najviac, ale idem do toho..

yade
7. sep 2010

@starka11
Aha 😉 , nevšimla som si, že si ešte nezačala...Držím palčeky...A keby si niečo potrebovala, písni.

daydreamer
7. sep 2010

Tak ja dnes "oslavujem" prve 2 tyždne čo to beriem a chcem vam sem napisať nove postrehy:P Takže pleť mam suchu až sa mi šupe a samozrejme pery tiež suche ... a čo sa tyka akne, no, pekne povedane, je to na nervy iduce:D každym dňom sa mi zda, že sa to zhoršuje, ale momentalne sa to ešte da zniesť, tak snaď to nebude ešte horšie:/ mam akne len na licach čo som nikdy nemavala, ale čo už... inak krv z nosa, boli ma chrbat(najviac križe-nemôžem sa poriadne zohnuť) a aj ten pocit ospalosti stale pretrvava... a ešte ta zmena nalad(momentalne depresivna) ... asi tak.. samozrejme, nikoho nechcem odradiť! len sa pekne liečte🙂 ja zas napišem, keď už budem mať vymesačie:D

dasso
7. sep 2010

modrykonicek aaa dlho trva kym to trochu ustupi? .. lebo jemne zacervenanie to by mi ani nevadilo ale ked to je take spuchnute a strasne to stipe ..:(((

yade
7. sep 2010

@daydreamer
A aký krémik používaš na pleť, keď sa už hneď tak v začiakoch šúpeš? Ja som sa vôbec nešúpala....Používam Cetaphil-na radu Omarra, ktorému ho odporučila špičková lekárka z Brna, ktorá dlhodobo lieči liekom Roa...
A používaš aj nosný sprej??? Očné kvapky???

daydreamer
7. sep 2010

@yade Tak len par dni použivam krém od garnier, tak dam vedieť či to ma aj nejaky efekt:P a koľko ten cetaphil stojí? Pery cely deň pomadujem Labellom... Oči mám v poriadku, tak žiadne kvapky nepoužívam. Myslíš, žeby nosny sprej zastavil to krvacanie? :/

yade
7. sep 2010

@daydreamer
Na oči si určite daj pozor..to sa nezdá, ale je to dôležité...Mne robí ten nosný sprej fajn, nemám žiadne krusty, na ktoré mnohí trpeli pri Roa...a celkovo pekne zvlhčí...
Krém od Garnieru nepoužívaj...To podráždenie môže byť kľudne aj zo zlej kozmetiky, pleť pri Roa je extra citlivá, tak musí byť ten krém čo najjemnejší...A ten Cetaphile stojí 5,44...+čistiaci gel nejakých 8...a vydrží dosť dlho...Oba prípravky sú extra jemnulinké a veľmi dobré...V lekárni ich väčšinou nemajú, ale dobrá lekáreň ich dokáže rýchlo objednať...
Určite zmeň kozmetiku, aby bola tvoja pleť v pohode..lebo čím viac toho bude v tebe, tak tým bude tá pleť citlivejšia a bude aj poriadne schnúť...pá

yade
7. sep 2010

Na trhu je veľmi veľa lekárenskej kozmetiky ktorú firmy propagujú ako vhodné na pleť pri braní Roa...
(Avene, Bioderma, La Roche Posay, Eucerin-ten má teraz novinku AQUAporin, ktorú som tiež skúsila, ale najviac mi vyhovuje ten Cetaphil...aj keď u každého to môže byť individuálne...Ináč Cetaphil je oproti všetkým krémom zo spomenutých značiek najlacnejší, čo ma veľmi prekvapilo....)
A ináč aj makeup-ak ste mali pred braním Roa mastnejšiu pleť, nebude sa dať potom dobre rozotierať, čiže budú vhodnejšie makeupy skôr na normálnu pleť...také úplne jemnulinké...Ak ich chcete teda za každú cenu používať....

dasso
8. sep 2010

noo robi mi lepsie ten cetaphil 🙂)) chcem sa este spytat ake očne kvapky by boli najlepsie 🙂)) ..

yade
8. sep 2010

@dasso
skvelé očné kvapky boli - umelé slzy LACRISYN, ale prestali ich dovážať do lekární...ponúkajú za to nejakú náhradu, ktorú mám doma, ale je to na nič...Hlavne si daj pozor, ak si kúpiš nejaké kvapky do očí na zvlhčenie, aby neobsahovali vitamín A! To musíš povedať pri kúpe v lekárni.

starka11
9. sep 2010

No akurat som prisla od doktoky, vysledky su ok, a zacinam s liecbou. Prajem Vam vsetkym vela stastia pri lieceni a hlavne pevne nervy🙂

barbi_1
9. sep 2010

Ahojte!
S mojou kožnou sme sa akurát dnes bavili o tom,že začnem užívať roaccutane,tak sa chcem opýtať na tie vedlajšie účinky. Lebo tu všetci píšete,že to má zlé vedlajšie účinky,tak sa chcem opýtať aké to sú... Čítala som tu,že suchá pokožka,pery...a aké sú ďalšie? Tiež som tu videla niečo také,že krvácanie z nosa? 😒 Rada by som vedela,aké možné vedlajšie účinky to teda má,ale aj tak som už rozhodnutá,že začnem s užívaním,pretože sa na seba už nemôžem pozrieť ani do zrkadla... ☹
Ďakujem

modrykonicek
9. sep 2010

TAK TOTO MI PROSIM NIEKTO VYSVETLITE - kto by nevedel, som 3 mesiac po dobrati roa..pokozka ok..fliaciky sa hoja, obcas sa spravi nieco male (nic zavazneho) ..spokojnost 😎 vcera vecer som si dal citronovy caj (neviem ci v tom je nejaky suvis) a pozrem do zrkadla..na pravom lici velky cerveny flak v strede navrelina..do prdele..zacal som mat strach ze co sa deje..predtym sa mi taketo velkeho nikdy nestalo (uz po dobrati roa) ..tak som si to natrel acnecolorom, hrubu vrstvu..ta mi vzdy pomohola..rano pozeram a o tristvrte mensie .. cervene uz vobec nie len troska kopcek..a o hodinku na to si umyjem tvar..a nic tam nemam.. ABSOLUTNE NIC..ako keby sa nic nestalo..chape to niekto? mohla to byt nejaka alegicka reakcia? 😉