Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

isabelako
1. feb 2011

A ještě nříkla ta doktorka něco o tom., co jíst a co ne???Díky 😉

avara_salvatore
1. feb 2011

@isabelako no mne povedala ze v mojom prípade sa kvoli tym tazkym liekom mam vyvarovat tazkym vyprazanym jedlam a celkovo takzkym jedlam... pretoze moje problemy su z vnutra a nie z nespravnej vyzivy a zleho zaobchadzania s pletou a starostlivosti.. mam vnutorne problemy ktore mi sposobila zle nasadena liecba roaccutaneom... ale bratovi povedala ze sladké vody nepit, chypsi chrumky oriešky nejest... z čokolády sa vyrazky nerobia.. vraj je to len taký mýtus ale bolo by dobre sa tomu vyvarovat... takze ako stalé... vela zeleniny mi kazala jest a ovocia... cize sladke, slane, mastne a tazké 🙂 ... a pfúú tak odmna mamka neuteká ale tiez si od nej dost vypocujem ze ona toho ma dost... ze take veci riesi... a tak.. takze to neni velka vyhra... hej tak ta antikoncepcia ma uplne zabije.. lebo z antikoncepcie sa pribera abojim sa ze ked doberiem roac a vysadim antikoncepciu moze sa mi to vratit... lebo sa to casto stava ze sa to po antikoncepcii vráti.. ale moja prva navsteva u gynekologa bola sranda.. :D ked som tam vošla mala som chut vybuchnut od smiechu ze kam som to prisla :D

isabelako
1. feb 2011

Ale nepřibereš, a i kdyby, tak ty to potřebuješ, já taky nepřibírám, ale je fakt, že kvůli akné moc nejim- přesně nic smaženého, tučného, já nejim z vlastního přesvědčení maso, chipsy by mě ani nenapadly jíst, nesolim, jim samý ovoce a zeleninu, kysaný mléčný výrobky, cereálie atd. Takže díky, vydržim, i když mě podezírají z anorexie, já vim, že dělám kvůliakné dobře...No a tu antikoncepci vůbec po léčbě nevysazuj, je ti 14 takže minimálně dalších 10-15 let jí budeš prostě brát, ne, no pak se to vrátit může, ale taková doba bez akné za to stojí.No a s tou mojí rodinou je to fakt na palici, měla jsem z toho strašný deprese, máma se mě 10 let nedotkla, aby se nenakazila, ségra to samý a táta mi to dokonce vyčítal, takže buď fakt ráda,zato, že ti takhle pomáhají 😉

avara_salvatore
1. feb 2011

@isabelako ... nie dakujem.. naozaj o tu antikoncepciu nestojím... aj ked uz budem o 5-6 rokov.. ( aspon si myslím a plánujem) sexualne zit.. radsej si dam antikoncepcny kruzok ako antikoncepciu... uz aj tak beriem jedny hormonalne lieky kde pise ze z toho sa mi moze znasobit vaha... cize antikoncepcia by to este zabila.. a ajtak som uz taka.. zaoblenejsia... a pritom som este aj malická :D :D :D ... ja o antikoncepciu nestojím... a už vobec ju nechcem brat dalsích 10-15 rokov...

isabelako
1. feb 2011

@avara_salvatore
Já to naprosto chápu, taky bych jí nikdy neměla, nebýt akné,ale já fakt nejim skoro vůbec, takže nemůžu přibírat,ale jako ty případy z okolí znám

avara_salvatore
1. feb 2011

@isabelako ach presne... takže toho lekára velmi pekne poprosim aby mi to ani nenasadzoval.. a hoc mi to da.. ja tu tabletku ani neprehltnem 🙂

isabelako
1. feb 2011

Ale ty to brát řece nemusíš, prostě si ten recept nevyzvedneš, já už jsem na to zvyklá, jako když jsem to vysadila, když jsem otěhotněla, tak se akné samozřejmě vrátilo ☹ Takže vím, že jestli někdy budu mít další děti tak v těhotenství a v šestinedělí budu mít zase akné a pak holt nebudu kojit a začnu zase hned bát antikoncepci ☹

starka11
1. feb 2011

@isabelako Ahojky, myslis si, ze aj po dobrani roaccutanu a pri tehotenstve sa akne vrati?

avara_salvatore
1. feb 2011

@isabelako och... jake mam ja stastie ze to riesim taka mlada :D :D

isabelako
1. feb 2011

@starka11
Ne, myslim, že kdybych vysadila antikoncepci už při léčbě Roa tak se pleť na přechodnou dobu zhorší, ale po dobrání bude zase ok, ale jak to bývá, občas se to někomu vrací i po dobrání Roa a musí Roa opakovat, takže já se tou antikoncepcí vlastně jistim a , že ji budu brát i po dobrání Roa doufám, že se akné nevrátí- ale je jasný, že se vrátí až jí vysadim, jelikož jsem ale teď otěhotněla neplánovaně, tak se nebojim, že bych hned první měsíc po vysazení neotěhotněla...Takže na tvojí otázku po dobrání Roa se možná akné vrátí, a pak se to opakuje, takže po druhé už se nevrátí, těhotenství by už s tim nemělo nic udělat..Ty nebereš antikoncepci???Já musim, jinak by mi Roa ani nenapsali, ale jako radši bych to nebrala,určitě se to vysazení vrátí ☹

isabelako
1. feb 2011

@avara_salvatore
No to jo- to máš, mě už těch 10 let nikdo nevrátí, na gyndu jsem šla až v šestnácti, když jsem potřebovala posunout menstruaci kvůli dovolené a nestačila jsem se divit, když mi doktor povídal něco o antikoncepci proti akné, a do třech měsíců jsem měla pokoj, na tři roky, než jsem otěhotněla...No ale do tý doby-tj. asi 5 let to bylo naprosto šílený, kožařka mi dávala samé krémy, nikdy se ani nezmínila o Roa ani o antikoncepci, dokonce ani antibiotika mi nedala, nechala mě prostě hnít a tvrdila, že si mám udělat make up...No nic, už na to nechci myslet, doufám, že se z toho všichni dostaneme napořád 😉

punkzero18
1. feb 2011

Dievcata, vy tu preberate ci priberete. Ja pocas uzivania aknenorminu schudol o 4 kila. Este 7 dni budem brat aknenormin a koniec :D

avara_salvatore
1. feb 2011

@punkzero18 teším sa.. ale piseme ze pribereme z antikoncepcie :D :D :D a je jasne ze ty antikoncepciu neberes

starka11
1. feb 2011

@isabelako No beriem ju, vsak ani mne by ju doktorka nepredpisala, a ja si kazdy mesiac robim tehotensky test, ci nie som tehotna, na ja uz budem brat roa asi mesiac, tvar je uplne hladka a bez vyrazok. A babo planujem az tak o 2 roky a za ten cas budem aj nadalej brat antikoncepciu. Len sa bojim, ze ked ju vysadim a otehotniem, ze sa plet zhorsi....Ako ja som mala miernu formu akne.

punkzero18
1. feb 2011

@avara_salvatore viem o com ste pisali 🙂
joj teraz ma sere ze na kedy ma objedna doktorka na gastro. Z aknenorminu uz mi jeb*e v zaludku

isabelako
1. feb 2011

@punkzero18
Mě taky- už asi 5 tý den zvracim,je mi leze po všem, co snim, strašný svinstvo to je,ale co se dá dělat, taky si chci zjistit tu potravinovou alergii, jestli nemám, protože, to neni ožný- ale až po dobrání, což je u mě ještě za hooooooooodně dlouho 😒

isabelako
1. feb 2011

@starka11
Ne jestli vysadíš a hned otěhotníš tak to bude dobrý, nejhorší je doba, když vysadíš a pak čekáš než otěhotníš- to je blbost, my aknistky musíme otěhotnět hned, v těhu uvidíš co se bude dít- no někomu se to udělá i když to nikdy neměl, někomu, kdo na to trpěl ne, pak šestinedělí, to se zblázní hormony všem a hlavně to vůbec nebudeš řešit a pak kojící antikoncepce- je na nic jen spermicidní- takže já to měla šílený, ale nebyla jsem po Roa, takže pro mě to znamená kojit jen šestinedělí, bohužel se nedá nic dělat,ael spokojená maminka, spokojené miminko, takže na to prostě budu kašlat, radši než se trápit s akné nasadim rovnou normální antikoncepci..Ach jo, nemáme to jednoduchý ☹

starka11
1. feb 2011

@isabelako a ty ako dlho beries roa? a ty uz mas aj babo?

isabelako
1. feb 2011

@starka11
Ano mám douletou slečnu 😉
Beru 2,5 měsíce
Další dítě plánuju nejdřív za deset let- takže já antikoncepci budu brát, ale já snad být tebou tak to vysadim ještě dokud bereš Roa, s tim, že bych jako dělala, že to beru a dávala si sakra pozor, dva roky se chránim nějak jinak a to je fakt chvilka 😉

punkzero18
1. feb 2011

@isabelako povedz koznej ze ti je zle. Zniz si davku a vyckaj dokym sa to nezlepsi 🙂
Joj keby nebola von taka zima. S liekmi som zacal v auguste. Vtedy je to najlepsie. Ja by som odporucal zacat s liekmi zaciatkom leta. Lebo v zime je to strasne

lukino585
2. feb 2011

Ludia ja sa uz tak tesim na jar , ako nikdy 🙂 Z tej zimy nemam vobec energiu na nic a este do toho ROA 😝 dufam, ze toto je uz posledne ochladenie a potom teplucko 😀

sandra48
2. feb 2011

@avara_salvatore ahoj, prosím ťa a kde si bola u tej doktorky?? ..... no držím ti palce, nech všetko dobre dopadne 😉

a na gastro sa treba dopredu objednať!!!, ja tam chodím, lebo mám celiakiu ..... potrebujete ale výmenný list od obvodného a aspon v NR je to tak, že sa treba objednať minimálne 1mesiac dopredu

avara_salvatore
2. feb 2011

@sandra48 do svidníka.. :D

avara_salvatore
2. feb 2011

@lukino585 Ach Luki 🙂 mi dačo hovor.. :D:D:D vraj v piatok hlasia oteplenie 🙂 takze dneska som cely den len otravovala ze v piatok teplo :D :D... a inac.. z tych liekov mi pekelne haraší :D sa cítim ako nafetovaná .. v kuse sa smejem :D

yade
2. feb 2011

@isabelako
-tvoja kombinácia antikoncepcie Diane 35 a Roa je úplne šialená, Diane 35 je antikoncepcia starej generácie, veľmi silná, na pečeň, aj celkovo...a do toho ešte Roa...Aj tu bol príspevok o tom, že jedna baba kvôli takej kombinácii skončila v nemocnici...

...Ja som pred týždňom dobrala Roa, 180mg/kg, tak uvidíme...uvidíme, či sa mi to vráti, či zostanem už navždy taká krásna 😉 😝

yade
2. feb 2011

@avara_salvatore
krásna fotečka 🙂

punkzero18
2. feb 2011

@sandra48 Az mesiac? Na kontrolu ta prijmu aj hned ne? Len na vysetrenie treba dlhsie cakat ne?

yade
2. feb 2011

@punkzero18
Ja idem tiež na gastro, tiež si chcem dať zistiť, či nemám Helicobactera...Musela som sa objednať, teraz pred pár dňami a dostala som termín na 1.3.
Tak už sa tešíííím 😖

avara_salvatore
2. feb 2011

@yade Dakujem :D strasne ma bavia fotky.. len este nato nemam ksychtik :D :D :D... a tuna na tuto je pozite vela retusu :D :D :D

punkzero18
2. feb 2011

Pojdem za obvodnou doktorkou. Ona by mi dala cislo na gastro? Lebo ja ho tu neviem najst. Ty si sa osobne bola objednat alebo telefonicky?