Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

avara_salvatore
6. feb 2011

@isabelako no nie tak celkom.. hoci povedala moja lekárka vo svidníku ze to nie je celkom moj pripad aby som otehotnela.. predsa sa zmienila o tom ze aspon rok a pol NESMIEM otehotniet.... tak a aj ja osobne si myslim ze mesiac je malo...

xhnip101
6. feb 2011

@isabelako Hmm tak to jse na to asi zatím vykašlu... když bych to začala brát na podzim tak skončím někdy v únoru/březnu a chtěli jsme se snažit otěhotnět tak v létě, alby děti byli od sebe přibližně 3 roky....

maximail
6. feb 2011

@xhnip101 brala som roa. pred piatimi rokmi, vtedy som si to vsetko musela hrdit sama, mozem s istotou povedat, ze mi pomohol a to som mala 35 rokov stale problem s pletou. teraz je to v pohode. dcera brala roa. pred tromi rokmi, plet mala dost zlu aj jazvy je zostavali hlavne na hrudniku a chrbte, tiez vynikajuci vysledok. je pravda ze otehotniet nesmies v ziadnom pripade, taktiez sa musis zdravo stravovat, ale to je jasne aj bez brania roa. a nesmies pit alkohol. ale keby islo o mna co sa tyka planovaneho tehotenstva, tak urcite by som dala pauzu po liecbe minimalne rok! a to by som isto detoxikovala viackrat 🙂

isabelako
6. feb 2011

@xhnip101
No tak to asi počkej, já bych osbně byla víc ,,sobecká"- tj. buď to bych otěhotněla okamžitě a nebo bych se šla okamžitě léčit, ale je to na tobě 😉

xhnip101
7. feb 2011

@isabelako Ani jedna z variant nějak nepřichází v úvahu.... Otěhotnět se mi nějak nějak nechce vzhledem k tomu, že bydlíme provizorně ve dvou místnostech...mimnko jsem chtěla až do domečku a léčit hned se taky nemůžu jít, protože ještě kojím... ale na rozdíl od vás jak to taky tak čtu tu pleť zas tak hroznou nemám...tak snad to ještě vydržím.... 😉

yade
8. feb 2011

@avara_salvatore
Jeeeej, nová fotečka..Si krásna, máš veľmi peknučkú tvár..
O akom psovi na tričku sa to tu písalo??

Mne na vlásky veľmi dobre robí a aj pri Roa robila maska od Glisskur (nie v tube, ale taká veľká v okrúhlej nádobe), ale nie biela, ale žltá, o ktorej píšu, že je na rozdvojené končeky. Mne pomáhala práveže na celkovú hydratáciu a výživu vlasu. Môžeš niekedy teda skúsiť aj tú. A používala ( a aj som mu po Roa zostala verná) šampón Nivea s oranžovým vrchnákom, na suché a poškodené vlasy, ktorý pre Roa-zhumplovanývlas 😉 tiež skvele vyhovoval.
MASKA:
http://www.parfumerie-hracky.cz/kosmetika-pro-e...

(to je len môj tip, ak by náhodou nezabralo to, čo radila Isabelako... 🙂

yade
8. feb 2011

@street
Ten balzam na pery (Bioderma Atoderm v tubičke) je trochu drahý, ale veľmi dlho vydrží a hlavne si ho nemusíš dávať často a pery sú fakt v úplnej pohode i pri Roa..
Ja ho milujeeem 🙂

yade
8. feb 2011

@punkzero18
Ahooj...Už máš výsledky a všetko O.K?

avara_salvatore
8. feb 2011

@yade och ... 🙂 dakujem pekne.. ale uz som si kúpila niečo od Loreal 🙂) ale naozaj dakujem... 🙂 a aj za tu pochvalu dakujem.. ale este tvar neni taka ako by mala byt... lica sa mi od tych vredov pomaly cistia.. ze uz to nie je take vypukle.. ale ostavaju tam NENORMALNE jazvy.. :/ takze mam zjazvene lica :( ... a neviem co s tym...

street
10. feb 2011

@yade No uvidím,keď miniem teraz tie balzamy tak uvidím čo ho kúpim 🙂 .

@avara_salvatore Že vraj po liečbe ROA doktorka dačo dáva na tie jazvy,ale čo to vážne netuším,to mám informáciu od jednej lekárničky.Ja tiež niečo zháňam,ale ja to mám ešte znesiteľné,také bodky na lícach aj keď aj tie ma strašne hnevajú,nemuseli byť ani tie 😖 Ale ja som chalan,takže to ľahšie znášam...

avara_salvatore
10. feb 2011

@street hmm no tak mne pomôže jedine rýchli a účinný zásah lasera...ale čo taký laser stojí...nevie niekto?

isabelako
10. feb 2011

@avara_salvatore
Zlato asi 2000- 5000 jedno ošetření, je toho potřeba tak minimálně 3x
Hele
jizvy po akné vyhlazujeme laserem s velmi dobrým výsledkem. Opravdu hluboké důlky, které neodstraní ani laser, se pak následně vyrovnají aplikací výplňových materiálů (Restylane
hluboké jizvy po akné se buď dají vyplnit injekční aplikačí kyseliny hyaluronové, takže se pokožka vyhladí, nebo ošetřit laserem Smoothbeam
To jsem našla na netu

avara_salvatore
11. feb 2011

@isabelako ach aha,zaujímavé a aj dost drahé

sienna_
12. feb 2011

@kokoska947 ahooj no velmi dlho som tu nebola pretoze som mala skuskove a nemala som moc casu .. ale uz som znova tu 🙂 teraz som zacala myslim ze 4 ty mesiac neviem uz to ani nepocitam pretoze to beriem uz ako prirodzenu vec ze si dam rano a vecer tabletku ... zatial vsetko v pohodicke znasam ale potrebovala by som uz ist na krv a na pecenove testy lebo som bola pred troma alebo dvoma mesiacmi naposledy pretoze mne ich nerobi kazdy mesiac (ale asi by mala ) tebe ich ako casto robia ?? mam problem ze sa mi dost casto spravi modrina niekedy ani neviem ci som sa vobec buchla ked ju mam nieco ako keby sa same od seba robili .. tak musim ist tej doktorke uz lebo mam naozaj strach ... ten pocit ze tlak v hlave to poznam .. ja ked si napriklad umyvam hlavu a som predklonena tak totalny tlak v hlave a cela ocerveniem jak keby som sa na slnku pripiekla .. naozaj zvlastny pocit , ale nikdy mi neajak neprislo zle ... no problem je ze tie pory na nose uz nevytrcaju ale naopak mam tam ak okeby uz take jamky a ked si dam make up vyzera to zle este viac sa mi tie jamky zvyraznia .. to iste nielen na nose ale aj na vedla nosa ak osa ti zacinaju lica .. neviem co s tym aale hadam ked uz tie lieky vysadim tak sa to vrati spat do normalu... tvar uz mam ako detsku prdelku som naozaj rada ze som sa na to dala, len stale mam tie flaky cervene chcela by som aby som uz nemusela ani make up pouzivat ale take asi nikdy nebude ... pokozku mam aj ja suchu a nemam rada kremy na tele ked mam potom som cela lepkava a nema mto rada , nikdy som sa nekremovala ale asi budem muset zacat pouzivat lebo hlavne narukach mam take suche cervene flaky ale najlepsie kedy bol nejaky sprchovy aj s telovym mliekom... nemas nejaky typ ? ... ja mam skor nos suchy ako oci ale ked som musela sediet nad knihamy tak sa mi rychlo unavili ale kvapkala som si visine na unavene oci to su take gelove kvapky su fajn celkom zaberaju a zvlhcuju .. a neviem z coho ta rezu oci ale myslim ze to nebude z toho ze sa ti dostane kozmetika do oci ved ich mas zavrete nie? 😀 skor by som povedala ze ked ich mas unavene tak ta rezu ved oci cez den velmi namahas a maju len 8 hodin na oddych (alebo kolko spavas) .. ja budem mat 20 za par mesiacov a ty ? ... ten max factor stal okolo 15 eur a je fajn len teraz v zime na mna trochu tmavy musim sa opalit aby somm si ho mohla dat ... ja som celkovo velmi bleda (odtien pouzivam vacsinou porcelain co je najbledsi) no ale teraz ked prejdem zo zimy do tepla a naopak cela ocerveniem hlavne nos tak vyzeram potom dost vtipne.. jak sob Rudolf 😀 ... no takze tak .. a kolko to ty planujes brat este ? ja asi uz len 2 mesiace lebo v podstate 4 uz budem mat za sebou .. tak aby som to aspon pol roka uzivala ..

amira1
12. feb 2011

@xhnip101 Ja mam info,ze sa nemoze otehotniet mesiac po dobrani, pockat tri mesiace az polroka je tak akurat. Niekto tu pisal o dlhsej dobe,ale ta plati pri uzivani ineho typu retinoidov,ako je acitretin... prajem rozumne rozhodnutie 😵

isabelako
13. feb 2011

@sienna_
Tak bych tak řekla, že jsme na tom úpně stejně, po tvém dlouhém příspěvku netřeba rozebírat mojí situaci 😉
Hele já ty červené skvrny mažu kolagenem, Linollou- to je mastný dětský krém a mám tyčinku proti červeným flekům od Clinique, mizí mizí- ty měsíc starý už nejsou vidět, čerstvější jo, ale blednou mrchy 😉

sienna_
13. feb 2011

@isabelako a posles mi prosim link na tu clinique tycinku? nemozem ju jaksi najst 🙂 a kolagen to je dost draha zalezitost nie ? ci mas nejaky specialny aj za rozumnu cenu ?

isabelako
13. feb 2011

http://e-clinique.cz/clinique/pece-o-plet-clini...
Je fakt dobrá 😉
Prosim tě kolagen mám asi za 100 Kč z DM Drogerie - jejich značka Balea 😉

danyela121
14. feb 2011

ahojte tabletky beriem necelý mesiac no nežiadúce príznaky sa objavili hneď suché pery, suchá pokožka hlavne okolo úst a to krvácanie s nosa je hrozné to mám stále už mi to ide na nervy...

stanklia
16. feb 2011

No lidicky dakujem, uz mam recept na roa. v penazenke, musim len cakat do piatka kedy budem mat vysledky krvnych testov koli pecenovkam, kedze ma za sebou zltacku A asi 5 rokov dozadu. Priznam sa, ze mam trochu obavy z tych vedlajsich ucinkov uz len preto, ze mam celkom riedke vlasy, ale uz mi je to jedno lebo naozaj som cela zjazvena a stale mam pod kozou take hrcky, ktore cakam, ze hned po menstruacii budu na vybuchnutie. A este jedna otazka ja viem, ze alkohol mi nijak k dobru neprida, ale ja si naozaj nemozem odpustit v piatok sobotu aspon 2-3 pohariky vinka, vela nevypijem, ale toto si dam skoro kazdy vikend tak keby mal niekto nejaku skusenost, bola by som vdacna 😀 . Vopred Dakujem 😲

stanklia
17. feb 2011

No uz som tu nieco pisala, ale nevidim to tu tak pisem znovu 🙂 No recept mam uz v penazenke, ale mam este zajtra volat lekarovi koli krvnym vysledkom.Dufam, ze budu v pohode a ja hned utekam do lekarne aj ked brat zacnem asi az v nedelu, chcem zajtra este na disku a v sobotu mam tiez nieco.No a prave k tomuto mam otazocku, ja sice vela nepijem, ale ten piatok a sobou si ten poharik-dva-tri- neviem odpustit, ja viem, ze to mi to nijak neprospeje a ze to nieje dobre, len by som chcela vediet ci ma niekto skusenost s roa a alkoholom. No a este uz som citala aj nejake prispevky ludi, ktorym to vobec nepomohlo, je to mozne?? No naozaj mam strach, ale velmi sa tesim, ze mam nadej sa po tych rokoch konecne zbavit tych je...ov, ktore mi zneprijemnuju zivot.Vopred dakujem za odpovede 🙂

bibione
18. feb 2011

Tak toto je az neuveritelne 😠 roky sa trapim s akne jak svet,chodila som ku kozenmu jak na kavu kazdy den,blbe kremiky,masticky,pudre,zlupovacky,co boleli jak cert a az teraz sa dozviem,ze existuje aj toto???? 😲 Mna trafi slak asi 🙄
Dieta uz mam,dalsie sa nechystam tak 10rokov a ked to pomaha,tak nejake vedlajsie ucinky,kt je sice fakt hojne 😅 ma netrapia vobec...tak som prestastna,ze toto existuje a ja idem hned k svojmu debilovi koznemu,nech mi to hnend predpise!!
Diky za tuto temu a bojujte 😉

omarr
18. feb 2011

Ahoj. Zavítal jsem sem po dlouhé době.Je mi 19let.Jsem 7měsíců po dobrání Aknenorminem.Dobral jsem 181mg/kg.Užíval jsem to asi 10měsíců... V průběhu léčby jsem byl hrozně psychicky špatný! Hrozně jsem se stranil společnosti. Hrozně jsem se za sebe styděl! A myslel jsem si že už mi fakt nic nepomůže. Myslel jsem si prostě že už to nezvládnu a psychicky to nevydržím. Akné se mi zhoršilo za 2měsíce z mini formy po tu nejhorší. Prostě hrůza. Byl jsem hrozně oblíbený. Měl jsem hrozně moc kamarádů atd. Ale pak jak jsem měl tu těží formu akné tak jsem prostě hrozně stranil. Ze školy ihned domů... Prostě psychika v loji. Nejhorší období v životě. A pak mi umřela babička,děda a strýc během 3měsíců. ☹ ☹ ☹

Momentálně mám obličej krásně čistý. Trápí mě jen jeden malinký flíček který ne a ne blednout. Ale ten hajzlík jednou zbledne!!! 😉 Jinak jsem to prostě přetrpěl,vydržel! Jsem štastný!!! Našel jsem si krásnou holku a jsem sní hrozně štastný!!! Prostě se mi život změnil! Zažil jsem si v to období opravdové muka. Byl jsem v jednom kuse špatný a naštvaný a říkal jsem si pořád proč já sakra!!?? Ale nakonec jsem rád že to tak dopadlo. Momentálně si daleko více vážím života a jsem pevně nohama na zemi.

Užívám kosmetiku:CETAPHIL (myslím že je nejlepší pro ROA tvář) Už jsem to sem psal vícekrát...

Mějte se všichni dobře! A přeju vám hodně sil!

PS:kdyby někdo chtěl poradit nebo pokecat určo mi napište.... Mejl:pojistkanavic@seznam.cz

Hojte 😝

lukino585
19. feb 2011

Ahojte ...ja sa tiez ozyvam po dlhsej dobe 🙂 beriem to uz siesty!! mesiac ...neuveritelne ako ten cas bezi 🙂 nove vyrazky sa mi uz skoro vobec nerobia ...len tie cervene fliaciky po nich miznu hroozne pomaly ..ach jaj :-/ ale uz teraz je to ovela lepsi pocit ...ked je pokozka hladka 🙂

@stanklia je to na tebe s tym alkoholom, pohar vina ti asi neublizi ...ale mne to dost zhorsuje vedlajsie ucinky , mam potom ovela suchsie pery a oci a ani peceni to urcite neprospieva....preto sa snazim alkoholu vyhybat ...

lubko16
20. feb 2011

ahoj 😉
mam 17 rokov,akne mam uz v horsom stave cca 2 roky,i ked v lete to bolo lepsie,ale vzdy na zimu sa mi to vyhadze na maximum.rano sa mi nechce ani vstavat,aby som sa zase musel pozerat do zrkadla na seba a tie cervene pupaky...strasne to flustruje,nechodievam ani von,lebo si pripadam,ako keby som svietil...uzival som uz mhono liekov,od duac gelu cez differine a ine hovadiny,ktore som na seba kidal po celu dobu.zpociatku mi to pomahalo,trocha,ale prisla zima a zase to tu je..som cerveny z tych hnusnych flakov a ked sa len utriem do uteraka tak sa pupak otovri,zacne tiect a potom krv...no nezelam to nikomu.chodieval som aj na cistenie pleti ku kozmeticke,ale zlepsenie minimalne,bolest bola vacsia.uz vazne neviem co mam robit,cital som o vitamine B5 ale aj o ROAcCUTANE (obe som este neskusil) a chcel som o tom diskutovat s dermatologickou,ale vsetci ma od toho odhovaraju.prosim odpiste ci to s tym liekom mam risknut alebo nie,akne mam v hroznom stave,teraz mi lekarka zase predpisala dake antibiotikum.chcem sa toho zbavit,diki za odpoved a drzim vam palce z liecbou 😉

michalkkk
20. feb 2011

ahojte no tak ja uz mam dve polrocne liecby roaccutanom za sebou ale vzdy s ai to po par mesiacoch vratilo 😒 teraz som siel ku svojej koznej a predpisala mi Curacne..je to vraj nejaka jemnejsia forma roaccutanu ..beriem 40mg denne..a je to tak plet sa mi susi neporovnatelne menej ako s roaccutanom ale aj ucinok je pozvolnejsi.....ma tu niekto skusenost s tymto liekom???..pripadne je tu niekto komu sa aj po tretej liecbe vratilo akne??.... 🙂

erikasadek
20. feb 2011

ahojte nechcem sa vam tu neako miesta len som si precitala par odpovedi.. 😉

a konstatujem ze negativne ucinky vatsinou netrapia nikoho!!!!!

len na okraj tento liek je uz par rokov verejne kritizovany v urcitych krajinach a teraz je okolo neho poriadn ehoruco.... tyka s ato francuzska ktory vydal list liekov nebezpecnych pre zdravie... a ktore ma vazne dosledky na zdravie pacientvo .. vas tak velmi ospevovany je tam......
prosim neberte tento liek na lahku vahu a hlavne zvazte pozitiva, a negativa lieku u tohto je viac negativ ako pozitiv!!! 😉

isabelako
20. feb 2011

@erikasadek
Ale prosim tě to přesně potřebujeme fakt slyšet a CO MÁME ASI DĚLAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????????????????
Život s akné pro mě není život, už 10 let jenom přežívám a nežiju!Nepřipouštím si , že by se mi z Roa mohlo něco stát a taky se mi ani nikomu jinému nic nestane, jsme pod kontrolou doktorů, a i kdybych měla mít nějaké následky- třeba cukrovku nebo COKOLI JINÉHO tak to snesu snadněji než akné, teď si mě rozčílila do nepříčetnosti, takový jako ty já přesně miluju, nevíš, co je to zažít si to, co my a radíš a k tomu úplný blbosti a zbytečně strašíš lidi, co jsou NEMOCNÝ a NIC JINÝHO jim nezbývá, je to jediná možná léčba- nic jiného to prostě nevyléčí a je jasný, že nikdo z nás by to nebral, kdyby neměl akné, ježiši!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fakt nevim, co to mělo znamenat, doufám, že si mě pochopila, a nebudeš nás tady víc oběžovat nějakým strašením!!
Ostatním se omlouvám, učim se na zkoušku a tohle mě fakt dostalo ☹ ☹ ☹

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
20. feb 2011

este jedna vec tento liek je od roku 2008 uplne stiahnuty s trhu!!! tu ale existuje genericka forma lieku pod tymto nazvom!!!
Curacné, Procuta, Contracné , Isotrétinoïne Teva.

159 negativnych ucinkov je teda poriadne dost :: a par mrtvych ma tiez na svedomi takze ano upozurnujem pozriet si ci stoji tento liek za ten risk!!