Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

modrykonicek
2. feb 2010

Jojo ked rodina povie ,ze uz sa ta tvar lepsi je to pekne povzbudenie 😀 A hlavne po tom ,co vas stare mamy presviedcaju nech nejete cokoladu ,nemate fajcit a pod. vymysly "starych mam " 😀 A ked im clovek povie,ze berie aknenormin (roa) ,tak sa cuduju ,ze aka chemia naco to do seba davame 😀 Kto nezazil ,nevie co vsetko by sme spravili aby uz bola po ranu krasna plet bez jedineho fliaciku 🙂

herminecek
2. feb 2010

modrykonicek: Jn svata pravda. A lidi co pouzivate na tvar? Dnes si jdu koupit od biodermy... Nejake veci. Co vy? Co pouzivate?

auryn
2. feb 2010

ja momentalne na odlicenie pouzivam cistiacu penu od La Roche Posay na vysusenu pokozku a este hydratacny krem taktiez od LRP. A na ruky, kedze ich mam najviac vysusene krem Excipial...

misho678
2. feb 2010

Ahojte všetci mám jeden problém ...mal som pupák pod okom nechal som ho tak a po tyzdni mi zmizol ale : teraz citim ze pod tým okom mam ako kebyže nejaký hrbolček.Na tej časti tvare ani naznak toho že tam bol kedysi pupak ale ked tade prejdem rukou cítím taký hrbol ....3dni som mal ztoho aj oko opuchnute no teraz uz naštastie nemám ale stále ho tam cítím ..neviete čo to moze byť ? ? ? ? ? ? ? ? 😒

modrykonicek
2. feb 2010

herminecek: Od koznej nejake miesanini 🙂 Mastny krem,krem na vyblednutie fliacikov +sodermix .
misho678 : Netusim, ale ak ti to je velmi neprijemny bez za koznou . Ono ti urcite poradi 😉

herminecek
2. feb 2010

Dej si na to ichtoxylovou mast. To bud dostane na povrch nebo se to to streba...

tarus
2. feb 2010

Sugar 25 - hovorila som s jednou farmaceutkou a ta ma este viac odhovorila od roa, to ze uz mam radsej ist naspat na HAK... ona konkretne s roa nerobi, ale hovorila, ze koznym davaju teraz take peniaze za kazde predpisane balenie roa, ze uz to zacali predpisovat kazdemu. okrem tych trvalych zdravotnych problemov, vraj roa meni transkripciu DNA a ze preto to aj po rokoch moze mat nasledky na dieta...nie ze by som sa na to teraz chystala 🙂 no a taktiez mi povedala, ze do roka po vysadeni HAK by sa hormony mali dat do normalu, ze kedze som brala 5 rokov sa teraz vsetko zo mna vyplavuje... takze mozno sa ti to zlepsi...ja verim ze do leta to bude znesitelne 🙂

tarus
2. feb 2010

auryn - nastastie tieto problemy mi zacali az po lete... ak mi to vsak do leta neprejde, nejak to budem musiet zvladnut... ako myslim, ze slnko a more tomu trosku pomozu, na opalenom tele to tak nekrici... je mi jasne, ze sa nebudem citit uplne spokojna, ale ostatni mi mozu vies co 🙂 Ja som mala problemy s akne aj v puberte a este horsie... teraz to uz znasam lepsie po psychickej stranke.
lucyy01- ked skusis zahranicne fora, kde o tom pisu tak tam najdes kopu veci. je jasne, ze nikdy nevies z coho to je, ale ked sa ti objavi choroba/y alebo zdravotne tazkosti, ktore mas vypisane pri neziaducich ucinkoch roa v letaku, tak je to celkom pravdepodobne, ze roa by mohol byt pricinou. a to, ze by som to inak brala ak by som to mala na tvari v takom pocte ako chrbte je jasne ;) ale nebudem predsa do seba cpat lieky, ktore sa vyuzivaju aj pri chemoterapii, ked mam len akne 🙂

auryn
3. feb 2010

tarus- aj ja to teraz uz beriem inak po psychickej stranke, ale uz niekolko rokov snivam mat opat taku dokonalu a cistu plet ako kedysi... 😉 a pevne tomu verim, ze roac mi k tomu vacsou castou pomoze...
pisala si, ze sa roac vyuziva pri chemoterapii- to som nevedela...a k comu ako?

johny007
3. feb 2010

herminecek --) Pozeram ze sme to zacali uzivat skoro v rovnakom obdobi ja budem mat niekedy okolo 15.2. 4mesiace , teraz si nepametam presny datum , ale urcite napisem svoje postrehy v daný deň .

herminecek
3. feb 2010

to johny007: Ttj a co jak to vidis ted? Kolik beres mg? Kolik vazis? Me se to pomalicku lepsi. Ale mam tam hodne moc tech podkoznich a ne a ne vylezt. Myslite ze mi vylezou? Musi vsecky vyhnisat? Nebo se nektere jen vyloupnou... Nevite prosim?

herminecek
3. feb 2010

Jinak ja uzivam kazde rano BIODERMA Sébium moussant pak BIODERMA Sébium AKN a nakonec BIODERMA Sébium Hydra. Vecer samozrejme to same. Co vy nato? Co si myslite?

modrykonicek
3. feb 2010

taurus: Ver mi - keby si mala akné v tak zlom stave ako mala väčšina z nás na začiatku liečby ,isto by si neváhala a nebrala v úvahu vedľajšie účinky. 🙂

tarus
3. feb 2010

auryn- k tej chemoterapii: Isotretinoin (INN) (pronounced /ˌaɪsoʊtrɨˈtɪnɵʊɨn/[1]) is a medication used for the treatment of severe acne. It was first developed to be used as a chemotherapy medication for the treatment of brain cancer, pancreatic cancer and more. It is still used in the treatment of these cancers to this day because of its ability to kill rapidly dividing cells. The effects of the medication are systemic and non-selective.

tarus
3. feb 2010

modrykonicek- mne je to jasne... len ma fascinuje ked kozna predpise tieto lieky aj niekomu, kto vobec nema az take vazne problemy.

sugar25
3. feb 2010

...hormonalne zmeny? To som si myslela aj ja...ale ked som bola v endokrynologickom ustave 2 krat na vysetreni, nezistili mi nijake hormonalne zmeny! Neviem odkial mas tie strasne veci, ze sa to berie pri chemoterapii a ze to meni DNA, to som sa nikde nedocitala. Ved keby to malo taketo zavazne nasledky, uz davno ten liek je zakazny. Mozno je to velmi silny liek, ktory posobi na telo rozne, ale nikde v letaciku som sa o tych hroznych veciach nedocitala, a pokial taketo informacie nie su v tom letaku, ktory ti poskytne doktorka, a ktory vlastne potom podpisujes, cim suhlasis s tym, ze si bola informovana o vsetkych dosledkoch, tak su to bud nepravdive informacie, alebo je doktorke jedno, ze ju potom mozes obvinit z ublizenia na zdravi, ak by sa ti nieco podobne v buducnosti stalo a ona ti tieto nasledky zamerne zatajila...
Myslim, ze tieto informacie su len vymyslami ludi, ktori sa boja zacat to uzivat a strasia zbytocne ostatnych. Myslim, ze akne je velmi zavazne ochorenie, ktore treba z tela dostat von...ked mas chripku, musis ju tiez vyliecit a vylezat, inak sa ti vrati spat...akne je tiez choroba, ktoru musis z tela dostat von...a nie je to len fyzicka nemoc, ale taktiez psychicka, ked sa clovek citi menejcenny, pri pohlade do zrkadla ho chyta panika a tlacia sa mu slzy do oci...tym duplom je nevyhnutne zakrocit a zacat s tym radikalne bojovat...to je moj skromny nazor.

modrykonicek
3. feb 2010

taurus : Nuž .. to už sa dá nazvať len jedným slovom (PIČA 😠 ) 🤐 🤐 😵

tarus
3. feb 2010

modrykonicek: minimaaalne 🙂
sugar25- ako ja si nemam potrebu tu vymyslat nejake blbosti... nemam to za potreby 🙂 ale skus si dat isotretinoin (co je roa) do google a sama si to precitaj.
nehovorim, ze po tej HAK ma kazdy taketo problemy, ale jednoznacne ked sa dopujes hormonmi tak po vysadeni sa to trochu zblbne. HAK obsahuje antiandrogeny, ktore zadrziavaju testosteron a preto zabranuje tvorbe akne. po vysadeni sa antiandrogeny casom stiepia a potom sa zacne uvolnovat testosteron a zacnu vyrazky. postupne by sa to malo dat na tvoju prirodzenu uroven, co neznamena, ze ti to musi prestat 🙂 neviem no, mne sa tvar upravila postupne a uz to mam viac menej znesitelne, len ten chrbat je desny.

veronika185
3. feb 2010

sugar 25 - viem o com hovoris ( este na predoslej strane) mam 24 rokov a tento tyzden ma manzel pochvalil ze aka som pekna. A to som na sebe namala ani zrnko make-upu a ziadne sminky len som mala peknu plet. Sen tam sa mi este spravi kde tu nejaka hrca ale rychlo sa mi stav zlepsuje. Po mesiaci 🙂 aj ked mam 50g na den. Co si odnasaju ostatne veci ako som uz pisala. Ale inak sa velmi tesim.
Dufam ze katastroficke scenare ktore sa tu opisuju sa diat nebudu. Ja mam chore oblicky a a aj nefrolog mi dovolil to uzivat. Na krv mam chodit. Pred zaciatkom uzivania (klasika) po 1 mesiaci uzivania a potom kazde 3 mesiace. Koho bolia oci skuske si kupit umele slzy fakt pomaha.
Uz tento liek uzivalo veda ludi a myslim si ze mali aj babetka. Predpokladam ze ked sa spravne dodrzi cas na to kedy mat dieta ze by to malo byt v pohode. Dufam pevne v to verim.
PS: ma tie cervene flaky na rukach (ktore su teraz ozaj v zlom stave) pouzivam klasicku indulonu za par korun. Ruky sa lepsia a este to ani nestoji vela.Na pery som tiez pouzivala vajce od oriflame ale to nezaberalo, super zabral framykoin aj na pery aj na nos. Netusim ako to vsak vysvetlim lekarke.

modrykonicek
3. feb 2010

@veronika185 tiez mas taku scervenalu plet hlavne ked sa vratis zo zimi? ..kamarat mi vravel ze vyzeram jak nejaka marienka s cervenymi lickami ☹ najprv som bol smutny prvu sekundu a potom sm sa zacal rehotat na plne kolo 😀 😀 ..ale moc smiesne to ako neni 😀 😀 ..skratka ..to je ta citliva plet ..bohuzel 😒

modrykonicek
3. feb 2010

Napriklad teraz som sa vratil z tej zimy a mam lica cervene 😒 Vacsinou si ich natrem nejakym kremom a ono to prejde..ale sere ma to dost ☹

auryn
4. feb 2010

modrykonicek- kup si kuklu na tvar, taku tu capicu (ze len oci ti bude vidiet) a to mozno pomoze... 😀

herminecek
4. feb 2010

Maze si nekdo boulicky Ichtoxylovou masti?

sugar25
4. feb 2010

Modry konicek ---- to snad nie...to je snad normalne, ze ked prides zo zimy, mas cervenu tvar, vystipanu od mrazu, vetra...to som mavala aj pred tym, ako som zacala s roa 😀 😀 😉

modrykonicek
4. feb 2010

auryn : moc prakticke 😀 😀
sugar25 : ale teraz obzvlast 😒 \

Inak decka ,pozrite si tento obrazok http://img.chan4chan.com/img/2009-02-08/1234100... a budete bohu vdacny za to ,ze mam oproti nej o 99% lepsi tvar a bereme roa/aknenormin 😀 😀

dankoxd
4. feb 2010

No ludia ahojte mam 2.5 mesiaca za sebou a este ma caka 1.5 mesiaca tvar mam stale zlu podkoznich mam viac ako na zaciatku liecby a tie co som mal na zaciatku su tam stale a take iste celkov som s tejto liecby sklamany ☹ a pochibujem ze to za 1.5 mesiaca pomoze ked sa to doteraz nepohlo

modrykonicek
4. feb 2010

dankoxd: 1,5 mesiace je dlhy cas a liek urcite zaberie. Niekomu to skratka ide rychlejsie niekomu nie . Vyckaj casu a uvidis ,vysledky pridu 🙂 A liek udajne ucinkuje aj par tyzdnov po dobrati . Asi si mal tych podkoznych vazne vela a ono to musi vsetko najprv von 😉 😉

modrykonicek
4. feb 2010

a dalsi obrazok damy a pani http://img.chan4chan.com/img/2009-04-18/1240074... ..BUDME RADI AKU PLET MAME 🙂 a stale sa mi zlepsuje!muheee

herminecek
4. feb 2010

to modrykonicek: Lol ty fotky jsou fakt drsne... No tak ja to mam taky lepsi o 99% To je fakt des. Jn budme radi.

to dankoxd: Hej ty to mas jen na 4mesice? Ja to v nedeli budu brat presne 4mesice. A jeste tipuju je lecba tak na 3mesice. Chci to mit uplne ciste bez jedineho pupinku. A po lecbe by se to melo lepsit jeste 8tydnu...

auryn
4. feb 2010

no, treba si povedat, ze vzdy to moze byt aj horsie.. 😉
ja som chcela mat tvar tiez bez jedneho pupienku a teraz mam a vadia mi zase jazvycky a upchate pory... 🙂 vzdy sa najde nieco, co cloveku vadi... 😅
ale tak som stastna, ze si teraz nemusim kydat na seba kilo make-upu, nehambim sa chodit pomedzi ludi a som asi tak o 80% stastnejsi clovek. 😀
i ked mam niekolko neziaducich ucinkov, opat by som zacala brat roac, ked sa mi nahodou akne vrati, hned navstivim koznu a spytam sa na opakovanu liecbu, v pondelok idem koznej, spytat sa, dokedy ho vlastne budem brat...