Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

anabelka8
4. júl 2009

sumienka
hej hej, ten pupak, no rezali mi to trikrat 🙂 možno do tretice všetko naj 🙂 mám to rozdelené na dve časti, ten pupák , hornu časť mam narezanu ale aj tak sa mi nezda že tam už nič nie je, dolná čast je ovela menšia a do tej mi kazde 2 tyzdne dačo pichnu, s tym že by to malo zmiznuť, ale ťažko 🙂 aj to sa bude musieť rezať

miraaa
4. júl 2009

anabelka8-No jasne len ocoo či mi da na tak deibliny peniiaze:(. no niesu pre mna debiliny ale on vravi ze mi to neni vidno a že som truba.. ja to vidím a ostatný tieš:(

sumienka2525
4. júl 2009

anabelka: Mne co jeden pupak odstranili z lica a mam tam otrasnu jazvu. hned nad nim sa mi urobil druhy. na buduci tyzden chcem ist s tym ku doktorke nech somnou uz nieco robia lebo mi to lezie uz na nervy. Stale nieco riesim s tou pletou a uz by som chcela mat pokoj. Lebo len ma skumaju, rozrypu zasiju a aj tak to nic nepomohlo. A nevedia ani len zistic z coho to mam.

miraaa
4. júl 2009

sumienka2525-No ak potom je to stých tablet či nie?....(............. a ja mam tieš velke jazvy:( baby a dneska osm sa zase bola opalovat...

sumienka2525
4. júl 2009

miraa: ja neviem z coho ci to je z tych tabletiek alebo nie.

miraaa
4. júl 2009

sumienka2525-a co vidiš volaku zmenu na tvári ci nie?

sumienka2525
4. júl 2009

miraa: ja vyzeram cim dalej horsie s tou pletou. ☹

auriane
4. júl 2009

Anabelka a sumienka, kamarátka má nádhernú čistú pleť, žiadna mastnota, a napriek tomu sa jej už tretí rok robí taký podkožný hnisavý hrbol pri uchu. Tiež jej ho rezali štyrikrát:o( A teraz, chúdiatko, sa jej spravil aj pri druhom uchu a zase ju rezali. Ale má to pred uchom, takže je to vidno. A uzavreli to po výteroch tak, že proste žiaľ, zapalujú sa jej mazové žľazy, či čo. Navyše jej sa nerobia normálne vyrážky, ani uhry nemá, ale robia sa jej na brade a na nose tiež také gule červené boľavé, ktoré potom hnisajú a hoja sa jej tri týždne. A pritom inak pekná pleť. Inak sumienka, ona keď ide na dovolenku, príde odtiaľ aj s desiatimi takými veľkými červenými guľami boľavými. Jej nerobí dobre teplo, slnko. Ale sranda, že na Slovensku to nie je také katastrofálne, ako keď je na dovolenke. Odtiaľ príde vždy v hroznom stave:o(

sumienka2525
4. júl 2009

auriane: No to mam aj ja podobne. Ak som dobrala RO tak sa mi tiez viac-menej robia take hrudky po tvari. A to co ma ona pri uchu tak asi to bude nieco ako mam ja na lici. mne to stale rezali, cistili a potom vybrali a zasili a teraz sa mi urobil nad jazvou druhy. A v januari sa mi zasa pod okom spravila ale ako mi nahnisal a vytlacila som ho tak mi tam ostala len diera po tom. Ja neviem co sa mi to stale robi. A len na licach. Na druhom mam uz 3 mesiace hrudku len sa to bojim aj stlacit aby mi to nenavrelo a nehnisalo. A mne ani nevedia povedat co to mam ani z coho. Jaaaaj som z toho nestastna

auriane
4. júl 2009

Ti verím. Musí to byť strašné! A pred R si takéto problémy nemala? Tá kamarátka ani nič nebrala nikdy, robili jej výtery, sondu, brali krv, ale nič nezistili. A ona to má pri ušiach a je nešťastná z tých jaziev. Teraz som si inak spomenula, že ešte na strednej jej rezali aj za uchom, takže má toho požehnane za sebou. A nechápem, ako sa jej môžu robiť aj tie hnisavé fakt gule na brade a nose, keď má inak pleť ako bábika. Je mi Vás ľúto. Ja mám zase len akné, to môžem byť asi rada v porovnaní s Vami. Inak to jedno ucho, čo jej rezali štyrikrát, tak to jej rezali za sebou v časovom slede nejakého necelého mesiaca a potom posledné dva razy jej už ani nepichli injekciu na umŕtvenie, len tak zaživa jej to rezal a čistil a šil.

sumienka2525
4. júl 2009

No mne to tiez rezali bez umrtvenia par krat a sem tam mi to aj umrtvili. Ja som mala problemy s akne a spravil sa mi potom taky velky vredisko na lici, potom som isla na RO. Akne mam uz menej omnoho ale mam tiez take bolule po tvari. Niektore mi neni ani tak vidiet ale len na dotyk citim hrudy a na licach tak tie mi je aj vidiet riadne a zapaluje sa mi to stale. No vyzeram katastrofalne. Uz som si tolko krat poplakala koli tomu. Ja to uz nechapem z coho to je. tiez mi brali krv a kadejake vysetrenia mi robili, zubarka mi pozerala zuby ci to z toho neni, RTG zubov mi robili a tak a aj tak nic nezistili. Ja uz neviem kam sa mam obratit aby ma toho zbavyli. Cim dalej to je horsie. Kamaratke sa robia na intimnych partiach take pupaky

auriane
4. júl 2009

Ti verím, že si si musela poplakať. Ani si nič o tom nevygooglila? Ja viem, že to bude znieť zle a otrepane, ale skúsila si aj zmeniť stravu? Nepoznáš fóra na zdravie.sk?

sumienka2525
4. júl 2009

Ja som hladala aj na nete ale nenasla som nic. Ale nehladala som zasa nejako vela. Budem musiet este nieco pohladat o tom. A to zdravie.sk to nepoznam ale pozriem to zajtra. Ja som si myslela ze doktori na nieco pridu ked mi tolko testov robili. A strava to neviem. Nestravujem sa zdravo ale to si myslim ze by som uz mala skor asi keby to bolo zo strvy. Ja uz fakt neviem. Chcem ist este na vysetrenie zaludka, tak uvidim ako tam pochodim.

auriane
4. júl 2009

Na sondu? Tej mojej kamarátke nezistili nič.. Tá stránka je fajn, sú tam viaceré fóra. Nájdi si tému Otázky na RNG. Je to veľmi starý pán z USA, pôvodom Slovák a takmer celý život sa amatérsky venuje medicíne, je veľmi zlatý a ochotný a je to chodiaca encyklopédia. Zatiaľ čo poradil ľuďom, trafil do čierneho, dôkazom je to, že vlastne takmer všetky fóra sa točia okolo neho a na základe jeho dobrých rád mu založili aj samostatnú tému. Tak sa ho skús opýtať, podrobne mu to opíš, že čo on na to a daj vedieť.

miraaa
4. júl 2009

Baby ked už tak píšete... tak aj mne sa take podkozne robia už nie pupáky ale taky obrovský som ešte nemala taky obrovsky no jeden ano a s toho mam asi take menšie 4 jazvi:(Baby slniečko pomáha?Dneska som sa bola opalovat.. a mna nechiti nikde do hneda.. aj tvár som si opáliia ale do červena myslíte že sa mi zafarbi tá tvár do hneda?.. ked ju mám opalenu do červena:???chcem chodit už bez make upu ale to asiiii ešte si počkám dlho... porad te mi?:(...Juuuj a sumienka2525-Juj najdi fotky alebo sprav bez make-upu a posli ja ti poslem terza tieš akaá som cervenaa ako to vyzera po liečbe... 😒

miraaa
4. júl 2009

a už je to presne mesiac aj try dni čo neberiem roa....

anabelka8
4. júl 2009

ach baby, máme ale trápe
mne sa tiež vytvorilo pod tym narezaným nový pupák taký istý ako bol ten prvy, len naštastie je menší..
naozaj si ale neviem predstaviť, že by som mala takých viac ako tu spomínaná jedna baba, že na nose a brade. Ja mám jedno líco celé v keli a druhé posiate menšími podkožnými čo sa mi vyhodili "vdaka" Roa. Našťastie mna ked rezali vždy uplne umrtvili. Mne tiež robili xy vyšetrení a ich výsledkom bolo - AKNE. No dakujem pekne, ale prečo práve takéto? A ako sa vyhnuť tomu, aby sa to obnovovalo aj inde? hm,.to mi zatial nik povedať nevedel. O pleť sa starám odmalička, nepijem nejak enormne, nefajčim a môžem povedať, že sa stravujem dosť zdravo, tak neviem kde je pes zakopany :(
mira
oco sa na to pozerá inak, ale ked to teba trápi, určite by ti tie prachy dať mal aby sa ti ulavilo a bola by si spokojnejšia.

miraaa
5. júl 2009

anabelka8-No ano hej:(.... a tak aj ja som mala raz taky velky pupák a stačilo mi no nie to bolo také podkožne proste... moc dlho sa to hojilo a ja som si to vytlačila takze teraz mam pekne 3 jazvy potom:(...som blba:(.. .ale fuuj:( bolo to hnusne

debi7775
5. júl 2009

boha baby sme my boli dopadli..chlapte a stale s vyrazkami 😠 plus sa k tomu pripojili aj jazvicky.
anabelka ,tak porad nejake konkretne centrum v Nr ...dala by som si odstranit tie fuziky aj jazvicky..dakujem

debi7775
5. júl 2009

baby a este som sa chcela opytat...chodite tu niektora na depilaciu voskom?..neviem totizto ci uz mozem kedze mam cca 3 mesiace po liecbe..

sumienka2525
5. júl 2009

auriane: No vcera som tam nakukla. Tam je fakt vela tem o kade com. A tomu panovi na RNG urcite napisem - mozno mi poradi. Este si pozriem v zdrav.karte presne co mi tam napisala a ako mi popisala doktorka ten pupak a napisem mu. Jaj bola by som rada, keby mi pomohol, lebo som z toho zufala uz.

Jaj baby kedy budeme mat uz pokoj s pletkou 😒 .

anabelka8
5. júl 2009

debi
http://www.mkpcentrum.sk/
sem som chodila, mne osobne s licom velmi nepomohli, ale majú tam docela fajn vybavenie a nemajú až také nehorázne ceny ako v BA. tie fúziky štvú aj mna, ale som len v polke liečby, tak nemôžem ešte velmi vymýšlať.

miraaa
5. júl 2009

a kedze mám tvár červenu (opalenu) zhnedne mi? a kedy?:(..................

anabelka8
5. júl 2009

miri
určite už nebudeš dlho červena, s tym by som si fakt hlavu nelamala

lucyy01
5. júl 2009

Sumienka, to mi je fakt luto,ze sa ti to stale zhorsuje...ale je to zvlastne..ja by som urcite skusila ist na to gastro..teraz som na brigade a moja kolegynka ma sestru, 25 rocnu, a az teraz jej zistili ze ma celiakiu...isla na testy kvoli vyrazkam, okrem tvare sa jej zacali robit aj po rukach...teraz drzi tu dietu a uz je to fajn.. 😒

tena
5. júl 2009

LUCYY01= tie problemy, ak má aj vyražky na rukách...tak to isto nie su vyrazky tzv.akne, to fakt z celiakie je,lebot to je ako alergia.
Myslím, že aj keby šla na gastro sumienka2525 tak nič nezistia.Už sme to tu rozoberali, ze kam vsade treba ist, to nebude ani z helicobacteru, to na pleti, tam sa udrziava maz, na jednej kope a asi by to bolo dobre pichnut,nech to vyjde von,odborne.A uvidite baby,co kozna na to povie...či netreba nej.liecbu.
A kolko si brala ty šumienka2525 ten roa?a v akej davke? A chcem sa ta aj opytat,kedze tiez idem bud.tyzden k moru, aky faktor si pouzivala???nebola nej.reakcia na slnko?Alebo napiste kto z va suz bol pocas Roa na slnku pri mori, ci stacil vyssi faktor,al.bol aj nej.problem?Dakujem.
Miraa=aj minule si sa pytala,ci po scervenani zhnednes?!ako to vtedy dopadlo???🙂

nicoolinka
5. júl 2009

miraaa, nemáš fotku bez makeupu aké to máš? By ma to celkom zaujímalo..

Baby, neviem prečo mám pocit, že tak 4 mesiace dozadu tu bolo 97% spokojních pacientov a teraz je tu 80% nespokojných ktorým to ani po liečbe nezabralo..?! 😕 normálne mám z toho des, že čo bude keď to doberiem.. už to nechcem spať... Bože môj, prečo musí existovať niečo ako akné.. ten kto to vymyslel, sa musel veľmi nudiť. 😀 ...

miraaa
5. júl 2009

tena-no tvár mi etse nezhnedla neviem prečo.. dufma že zhnedne akurát sa mi šupe čelo... pre nicooolinka-jasne odfotim sa a pošlem ti ale(cez foták tam skoro nic nevidno) potom daj e-mail... aa... no jasne akné kdo to vymyslela bi som ho zabila:( juuuj baby držim palce.. juuuj po dvoch mesiacoch sa to može vratit či ako.. tak ja už neberem mesiac aj 4 dni:( bojím sa že sa mi to vráti:(...a te jazvy:( nooo

anabelka8
5. júl 2009

v poslednych dnoch mi je dosť zle od žaludka, ma napína, to sa mne nestávalo, ledva zapijem tabletku, neviem čím to je, od stravy to iste nebude, dačo sa mi zrejme porobilo so zaludkom a ROA, vám nebýva tak nevolno?

anabelka8
5. júl 2009

a musím si poklopkať , posledné dva tyzdne žiadna nová vyrážka, len škoda že tých starých je ešte dosť 😒