Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

debi7775
1. mar 2009

enjoy ak mas nejaku rohanu,domacu abo vodku, 😉 ..ja som sa dnes namastila cela dermazulenom lebo som uz taka vysusena ze zo zufalstva neviem uz co si mam na tu tvar dat!!
nicoolinka joj ja ti zavidim 🙂 a zaroven gratulujem,ty si asi z tych stastnych ludi ktorym to zabera hned a bez zhorsenia 😉 perfektne!

debi7775
1. mar 2009

a lucyy ja mam tiez problemy so zaludkom..nesmiem nic mastne potom mi byva hned zle a to mi tiez poevdali ze s nim nemam nic ale mam nieco so zlcnikom..coz tiez nieje bohvieaka sranda..a ja mam celkovo ten zaludok taky dokantuzeny lebo som v minulosti mala nabeh na anorexiu,teda dr.to tak nazvala..ale ja som len v kratkej dobe rychlo schudla strasne vela a taaaaak...a beriem roacc uz 4 mesiace..a zatial co som mala..tak som uz spominala ze nedalo sa mi ist na wc nejake dva dni..a ked mi zvysila davku tak som prvy den zvracala..zatial bolo len toto..co sa tyka mojho zaludka.. 😉 tak by to mozno ani u teba nemuselo dopadnut az tak zle.. 😉

ankam
1. mar 2009

enjoy najlepsie Slivka 😀 domaca 😀

debi7775
1. mar 2009

ankam 😀 expertka

ankam
1. mar 2009

debi a co ja?ziadna zmena k lepsiemu 😖

debi7775
1. mar 2009

ankam ja ti uz ani neviem povedat...k lepsiemu by mozno aj bola..ale co z toho ked sa este stale aj nove robia ☹ 😒 a ty si v akom stave?

debi7775
1. mar 2009

lebo ja som si bradu dorypala .. 😀

ankam
1. mar 2009

no sak ti pisem ze furt je nieco nove,ale nie k lepsiemu 😀 furt nove pupaky........do p.

debi7775
1. mar 2009

do p. 😀 😀 to sa mi lubi!

ankam
1. mar 2009

😀 😀 😀 😀

ankam
1. mar 2009

niccolinka drzim prsty a sa tesim s tebou

debi7775
1. mar 2009

preco my nemozeme mat take stastie povedz ankam! 😠 😠 😠

ankam
1. mar 2009

debi kde si ubzikla?

debi7775
1. mar 2009

tu tu som 😉

enjoy
1. mar 2009

tak vdaka za rady, uz mam hrud natretu vodkou staci len skrtnut zapalkou pri mne a vzblknem ako fakla. 😀

baby nezufajte, vasa chvila slavy este len pride. 😉 kazda plet je ina a mozno prave v tej vasej ma ten Roac viac roboty ako v inej, ale on uz na tom maka nebojte sa, aby to raz vyzeralo k svetu. 🙂 len ho nechajte robit si svoju robotu, mozno o co dlhsie to bude trvat o to ten efekt bude lepsi a trvacnejsi, no a tu uz bude za to stat nie? tak si kludne zanadavajte a "popeckujte" nech sa vam ulavi, ved aj to treba a verte ze ono to pride.

ked sa to nicoolinke tak rychlo zlepsuje, to neznamena ze vam sa to nezlepsi nikdy. 😉

debi7775
1. mar 2009

ja som normalne prisla nato ze ta plet sa skor zahoji niekomu kto ma asi tazsiu formu akne ako niekomu kto tu plet az taku hroznu nema 😒 ..lebo kedze oni to maju setko tak na povrchu tak im uz nema ani co vychadzat von a uz sa cisto len hoji to co prave na tej tvari maju..uz polemizujem..ale tak to ma len tak napadlo..

ankam
1. mar 2009

debi to je aj moj nazor 😉

nicoolinka
1. mar 2009

do p. 😀 ale ved mozno to nie je sposobene R.. mozno to je este take ako predtym ze raz lepsie, raz horsie.. uvidime ako to bude dalej pokracovat.. neviem takto ani posudit ci som to mala az take zle alebo nie, kedze som to mala dokopy necele 2 mesiace.. no predtym som skor riesila celo i ked ted to uz ani neriesim pretoze je vcelku ok a ostrihala som si nan ofinu 😀 ..ach tak co, musime to vydrzat, nic ine nam nezostava, zivot ide dalej i ked niekedy mam aj ja pocit, ze takto veru daleko nezajdem.. 🙂

sweety22
1. mar 2009

lucy01
Niekedy priamo gastrointestinalne tazkosti sposobuju akne.Napr. celiakia alebo helicobacter pylori,campylobacter pylori a tak..pokial ti nic nezistili,tak ho podla mna pouzivat mozes,ale to ti uz samotna lekarka poradi,ta ti najskor urobi vysetrenia krvi,kde si vsima hodnoty cholesterolu a triacylglycerolov a pecenovych enzymov a ak tie budes mat v poriadku a mas akne,ktore ti neustupuje po ziadnej liecbe,tak by ti ho mala predpisat.Ona ti potom bude priebezne krvne testy kontrolovat a keby sa kedykolvek pocas liecby tie bolesti brucha zintenzivnili,tak vzdy je moznost tie lieky vysadit.Uvidis,co ti povie,ona zhodnoti stav,ale za vyskusanie to iste stoji.

ankam
1. mar 2009

lucy aj ja si myslim ze ti ho moze predpisat 😉
sweety22 lekarka?

sweety22
1. mar 2009

Ja ho uzivam treti tyzden a zlepsuje sa to kazdym dnom

enjoy
1. mar 2009

baby mna by zaujimalo ako to u vas prebiehalo predtym nez vam predpisali R? robili vam spominane krvne vysetrenia alebo ste dostali do ruky recept a bolo to? aka je realita? lebo u mna taka, ze ziadne odbery neboli. 😖

sweety22
1. mar 2009

enjoy
Mne najskor predpisala differine,nezabral,tak sme sa dohodli na roa,hned mi dala recept,bez odberu.Pretoze som bola na krvi pred par mesiacmi a hladiny cholesterolu a triacylglycerolov som mala ok,pokial videla tvoju kartu,ze ich mas ok,tak v poriadku,lebo tie hodnoty sa moc nemenia.Ale pocas liecby by ti mala kontrolovat ich hladiny,aby mala istotu,a aby sa neobjavili vedlajsie ucinky

enjoy
1. mar 2009

sweety22, chcela som si len urobit taky prieskum ako postupuju ostatne dermatologicky, lebo u mna to bolo asi o tom, ze sa ma len opytala ci mam vysledky biochemie ok, nevidela kartu ani to nijako nekontrolovala a pocas celej doby uzivania R som nemala ani jeden krvny odber urobeny z navrhu koznej lekarky, co sa mi zdalo trochu "odvazne". nenavrhla mi to vobec. takze aj taka je realita. 😝 ja som si robila odbery nezavisle od nej sama u inej lekarky, aby som to mala pod kontrolou. 😉

debi7775
1. mar 2009

enjoy presne tak je to aj u mna..ja som to koznej dokonca sama navrhla ze ci nieje potrebne urobit testy a ze naco..tak som zasla za svojou lekarkou a poziadala o to ...

enjoy
1. mar 2009

debi7775 tak aj u teba to bolo takto? 😉 ja som si myslela ze ako ma budu prisne sledovat aby som sa z toho R jedneho dna neprekotila 😀 a napokon nist. tiez som sa sama dozadovala a bolo mi povedane ze netreba, ale isla som si to dat predsa len okontrolovat inam, istota je gulomet nie? 😉
mne to pripada tak, ze su rozne skupiny lekarov, jedni co sa boja vobec R predpisat a druhi co v pohodke predpisuju a zrejme sa nestretli doteraz s nejakymi negaivnymi ucinkami, tak to uz beru trochu volnejsie a nestresuju ich odbery. 😝

nextnext
1. mar 2009

sweety22, ja som tiez zacal uzivat ROA 13 februara, tak sme na tom rovnako. tiez som mal plet strasne masnu, a mozem povedat ze sa mi to odost zlepsilo. Uzivam 40mg denne, vazim 77kg. na moju vahu je to zevraj malo, ale ja nemam az take strasne akne, ale stale sa mi vracalo a uz mi nist nepomahalo. mam ho brat pol roka, cize koniec liecby je niekedy v strede augusta. ty to mas jako:?

nicoolinka
1. mar 2009

nextnext, ja mam 60kg a tiez beriem 40mg denne a tiez to mam na pol roka... a este aj mne je to zevraj malo.. tak ja naozaj neviem... ale verim koznej, hadam vie co robi.. 😖

debi7775
2. mar 2009

enjoy uplne suhlasim 😀 ale je to trosku nezodpovedne od nich ved co ako ona moze vediet ci moja pecen je na tom v pohode??akurat tak jedine co ju zaujima je ci niesom tehotna to sa ma stale pyta..ale inak nic..tak som si zasla sama a rozmyslam ze teda asi aj ku koncu liecby pojdem na este jedny testy..

debi7775
2. mar 2009

inak ludia ja stale smrkam,uz asi mesiac 😠 a myslim si ze je to z tych tabletiek..nikto nic podobne nema? 😀