Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

eweline
11. mar 2009

inak aj mne kožný poradil že ak sa nejaký ten pupáčik vyhodí tak si mám dať dezinfekciu normálne čo sa kúpi v lekárni a ked ste boli aj malé decko tak sa na ranu striekal taký sprej - Septonex síce je oranžový 😀 čo potom vyzerá dosť blbo 😀 😀 , ale ja si to pre istotu dám na celú tvár a možno že preto mi tak dobre zaberajú tie tabletky 😅

miriamka
11. mar 2009

Debi...ten Gatineau je krem na mastnu plet,stoji 1000Sk a predavaju ho len profesionalne dermatokozmeticky,beze nan malokde nadabis...alebo potom fakt niekde v salone...Je na mastnu plet,normalizuje mastne miesta,a tie suche zvlhcuje 😉

ankam
12. mar 2009

miriamka co ja viem ci je mastny.......ved prave dove nevysusuje-tak preto ho pouzivam 😒
ten lieh musim niekde najst-urcite ho mame aj my.
a miriamka ma nove foto 🙂

miriamka
12. mar 2009

Ankam...no je pravda ze Dove nevysusuje,ale netreba prave plet s akne troska vysusit?Mne by take mydla na tvar nevyhovovali,ale tebe ked robi dobre tak ok 😉

ankam
12. mar 2009

hej to mas pravdu ze treby vysusit..........hmmmm ja len koli tomu aby nebola moc sucha....
tak ake ty pouzivas?je to mydlo ci tekute?

enjoy
12. mar 2009

caute dievcata, tak som spat. 😉 ankam este raz dakujem, ze si mi fandila. 🙂
napiste mi, co mate noveho a co vasa liecba ako to postupuje? nejake nove prudke zvraty k lepsiemu? dufam ze sa to pohlo smerom k zlepseniu. 😉

ankam
12. mar 2009

vidis enjoy-ide to tu dole vodou-nikto nic nepise 😀 😀 😀

enjoy
12. mar 2009

ved to tu znovu rozprudime, neboj nic. 😉 musim ist najprv docitat co ste popisali za posledne dni nech som v obraze. 🙂

ankam
12. mar 2009

inac mne ani lekarka nevravela nejako extra niecom osetrovat tvar a plet celkovo.Vravela nic na nu nedavat.....
zajtra rano som objednana na 9.Tak sa tesim co nove
Narodilo sa nam dnes v rodine babo-tak sa tesim 😉

ankam
12. mar 2009

aaaaa dam este jeden prispevok aby sme mali rovnych 1000 😀

jania03
12. mar 2009

Prosim vas o pomoc. Mam 24 a tvar tak skaredu, ze ked sa pozriem do zrkadla, chce sa mi pakat. Lekarka mi stale nieco dava a takto platim drahe kremy, maste a lieky uz treti rok a vzdy je to len horsie. Dnes mi dala ako poslednu moznost roaccutane.Vzala som to s radostou.Ale tesila som sa 15 min. Priatel s ktorym chceme od septembra stravit zivot spolu bol zhrozeny. Pozna ten liek a povedal, ze take svinsto nedopusti.Chcem babatko ale cakat 4-5 rokov je hroza. Ani ich este neberiem a mam chut umriet. Tuzim po konecne peknej pleti a odrazu za taku cenu. Prosim tie ktore ho brali a mali babo- ak existujete, napiste mi ci je zdrave. Iny lekar mi povedal, ze su to lieky ako na rakovinu a posobia ako chemoterapia a ludia po nom koncia na dialize lebo sa im rozpadla pecen. Vazne neviem co mam robit.

rioko
12. mar 2009

jani co blázníš? já jsem brala Roaccutane taky, měla jsem dost hrznou pleť. Brala jsem ho půl roku, pak jsem ještě půl roku nesměla otěhotnět a pak už ano. Měla jsem nějaké vedlejší příznaky - suché rty, musela jsem si kapat do očí, ale jinak nic hrozného. Chodila jsem každý měsíc na jaterní testy a jinak jsem byla a jsem vpořádku, obličej se mi krásně vyléčil a nemám z těch léků žádné následky ani jsem neslyšela že by někdo měl

sweety22
12. mar 2009

Jania,tvoj problem roaccutane iste vyriesi.Roaccutane obsahuje isotretinoidy,ktore sa uzivaju zhruba pol roka a v krvi ostavaju este max.8 TYZDNOV po douzivani.Otehotniet nesmies dva mesiace po douzivani,tak mi to povedala aj lekarka,niektori tvrdia,ze pol roka,mozno kvoli istote.Po takomto case sa babatku urcite nic nemoze stat,inak by sa tie lieky vobec nepredpisovali.Roaccutane existuje uz 20 rokov,keby bol az taky hrozny,ako si mysli tvoj priatel,tak ho tu neberie nikto z nas.Tie lieky pokial sa uzivaju v spravnej davke,tak ti pecen neposkodia.Navyse lekarka ti pocas liecby bude pravidelne kontrolovat hladiny pecenovych enzymov,cholesterolu a triglyceridov,ktore ak by sa ti zvysili,nie je problem lieky vysadit.Neziaduce ucinky sa vyskytuju len pri uzivani roaccutanu,ked ho doberies,do dvoch mesiacov sa vsetko dostane do normalu.Priatel by sa nemal tolko stresovat..

jania03
12. mar 2009

On sa stresuje prave preto, ze je zachranar. Verim mu ale toto je pre mna nadej.

miriamka
12. mar 2009

Jani...klud,najskor si ujasnite s priatelom kedy chcete babatko.Ak chcete na nom uz teraz zacat pracovat,tak je to jasne...priorita bude babatko a nie plet.Ale na druhej strane...mne pocas tehu uplne akne zmyzlo,aj pocas kojenia...objavilo sa opat teraz ked uz nekojim.
A to ze priatel stresuje?No v prvom rade to nie je stresovanie,skorej by som povedala ze sa boji aby sa prave Teba netykali tie vedlajsie ucinky,a pripadny dopad na babatko.Tak isto myslim,ze Ta priatel miluje ked budete mat svadbu,babatko...takze asi to akne pre neho nic neznamena,mozno ho ani riadne nevidi 😉
No rozhodnutie je na Tebe...musis zvolit priority,to kedy chcete mimi a podla toho ist do toho

debi7775
12. mar 2009

jani ved ale nestresuj 😀 ..vsak jedno druhemu nevadi..najprv vyliecis plet a rany na dusi 😝 a potom to stastie dorazis este aj babatkom..a budes najstastnejsia zena na svete...niekori lekari a aj pribalovy letak tvrdia ze uz po dvoch mesiacoch od dobratia mozes otehu..ale vraj je lepsie pockat polroka..takze nemozete to babo odlozit?o rok by si mohla otehotniet kebyze teraz zacnes brat roacc..hlavne sa nestresuj..vsetko sa da!preboha ved sme v 21.storoci..budu ti robit testy a dr.bude dbat na tvoje zdravie..roacc nemusi hned znamenat rozpadnutu pecen,, 😉 😉 alebo si teraz šup šup urobte babatko..a ked ho porodis,vykojis mozes zacat liecit plet..to uzje na tebe co je prednejsie 🙂 😎

enjoy
12. mar 2009

jania ja myslim ze ta priatel zbytocne vystrasil. 😉 ved ked si zdrava baba a budu ta pocas uzivania sledovat, nemalo by sa nic zle prihodit, pecen sa zo dna na den nerozpadne predsa. keby ti zistili v krvi ze sa ti zvysuju pecenove testy alebo cholesterol hned by ti to vysadili, isto by lekari neriskovali. ale takych pripadov je malo, ja osobne poznam z mojho okolia 4 ludi co liek beru a su v pohode. ja som ho brala tiez a som tu, aj pecen mi funguje. 😀 netreba hned robit paniku, ved kazdy liek ma svoje vedlajsie ucinky a keby Roaccutan ludom odpaloval pecen asi by ho nepredpisovali len tak. a tych 4-5 rokov ze nesmies otehotniet, to je tiez dost prehnane, pytala som sa na to mojej dr a ona vravela ze pre istotu odporuca pockat 6 mesiacov. a tebe kto dal taku infosku ze 4-5 rokov?

pelo
13. mar 2009

Niektore prispevky mi pripadaju ako reklama na roaccutane. Nie je vam isto zname ake odmeny dostavaju lekari od firmy za predpisovanie tohto lieku. Uz len to ze musim daco podpisat ked chcem uzivat ten liek svedci o tom ze sa firma boji ze by ste ju tahali po sudoch. podpisovali ste dakedy nejaky papier za penicilin, alebo ine lieky u lekara???? Existuje liek ACNE ktory vyraba firma HOMEOCAN ale da sa kupit iba v kanade a USA. Je to homeopatia. Moj nazor je ze drasticku liecbu, nebezpecnu pre vasu plodnost, pecen, oblicky treba podstupit az ked vyskusate vsetky menej skodlive formy liecenia. Po roaccutane mozete skoncit na psychiatrii s depresiou, alebo na dialyze so zlyhanim obliciek, alebo na ARO v bezvedomi s vysokym vnutrolebecnym tlakom. Akne sa po vysadeni roaccutanu vrati. pol roka neotehotniet je somarina, potrva minimalne 5 rokov kym dostanete z tela to svinstvo. Pouzivajte hlavu ludia !!!

miriamka
13. mar 2009

Pelo...suhlasim s Tebou.Aj ked R chcem uzivat,najskor skusam vsetko ine - zmena zivotospravy,pravidelne cistenie,spravna kozmetika,...a ak fakt nic nezaberie pojdem na R.
Napriklad moja kozna ma na tieto lieky taky isty nazor ako Ty,nerada ho predpisuje,takze preto skusame najskor inu liecbu.

Jania...a hlavu hore.Ved mas chlapa co Ta miluje taka aka si,chce svadbu,babatko...takze akne je oproti tomu nic 😉

debi7775
13. mar 2009

pelo a nie si ty nejaky expert ? 😀 😀 ved kym by som vyskusala vsetky ine lieky na akne tak vtedy by sa mi hadam este skor ta pecen rozpadla ako takto..a vrazat len miliony do drahych pripravkov ktore aj tak to akne len trohu potlacia ale nevyliecia je tiez blbost..a to je teda pekne ze ten liek maju v USA ale v najblizsej dobe tam cestu nemam..takze aj kebyze ho chcem vyskusat..asi nic..s tym otehotnenim je to tiez hlupost..kamoska otehotnela po roku od skoncenia a je fit..zbytocne si tu vyletel s takymito vecami..je pravda ze je to liek najsilnejsieho kalibru..ale poniektori liecbu opakuju aj dvakrat a ziju v pohode..niektori to dokonca preventivne beru sem tam 😀 a to ze sa to po roku vrati mas asi tiez slabucko overene..mam ludi v okoli,minimalne piatich ktori to brali..a uz ubehlo niekolko rokov a nevratilo sa nic..je pravda ze poniektorym sa to vracia co citam prispevky..ale v malom mnozstve..uz nikdy sa ti to nevrati tak ako si to mal predtym..a po druhej liecbe je to uz navzdy,co ti akne vymizne... 😉 takze tu neplas baby co chcu mat deti uz v skorej buducnosti!je pravda ze pocas uzivania to nieje taka pohoda,zhorsi sa ti plet.mas suche pery,telo atd..ale to ze sem niekto napise ze mu ten liek pomohol a ze si mysli ze je super neznamena ze robi reklamu na roacc..tento liek uz existuje niekolko desiatok rokov..na slovensku je uz 20rokov..a myslim ze kebyze z neho ludia koncia na psychiatrii (coz skor skoncia ked maju akne) alebo na ARO tak by ho uz davno zrusili a nepredpisovali!!

ankam
13. mar 2009

pelo...hmmmmmmmmmm zaujimava verzia 😒 😀
debi 😀

debi7775
13. mar 2009

takze som si presla aj zahranicne fora a su tam baby ktore otehotneli po dvoch,troch mesiacoch a pohoda..skratka ta firma by si nemohla dovolit to dat do pribalovho letaku ze po dvoch mesiacoch sa smie otehotniet!to by si nezobrali na riziko pokial by to nemali otestovane..takze buduce maminky..5rokov to urcite nieje 😀

ankam nebude ten pelo tej janky priatel?? 😀 😀 😀

rioko
13. mar 2009

pelo a Ty jsi to brala že to tak víš? já jen že pokud s tím nemáš zkušenost vlastní, posuzuješ jen podle toho co kdo říká a co je v letáku - já jsem ho brala když nic jiného nezabíralo a obličej jsem měla celý rozhnisaný a jsem za ten lék opravdu vděčná ... je pravda, že asi po 2 letech se mi to trochu vrátilo, každopádně ne v takové formě a zabraly už daleko míň drastické léky - nebo spíš mastičky. Momentálně jsem těhotná - za chvilku budu rodit a rozhodně není pravda že nějkých 5 let je to v těle...nestraš ostatní zbytečně, zajímavé je, že tu ještě nepsal nikdo kdo by opravdu tak hrůzné následky měl

lucyy01
13. mar 2009

pelo, to kde si zobral take info??hmmm??skusal si R? ak nie tak nepis somariny a nestras tu ludi co to beru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😒 😠 😖

enjoy
13. mar 2009

pelo, dakujeme ti za tvoj nazor. viac by na mna urobilo dojem, keby si to uviedol nejaku konkretnu serioznu studiu ci uz od nas alebo zo zahranicia, ktora presne dokumentuje priprady pacientov, ktorym Roaccutan poskodil pecen, oblicky, fertilitu a dohnal ich na psychiatriu ci ARO a akym mechanizmom sa to udialo. pokial viem intrakranialny tlak sa zvysoval len v kombinacii s tetracyklinovymi atb a tie su pocas uzivania kontraindikovane.
mozes tvoje zatial pre mna velmi laicke informacie niecim podlozit? rovnako aj preco trva 5 rokov kym sa z tela vyplavi? dakujem

enjoy
13. mar 2009

a btw najblizsie ked budes v canade alebo usa, mohol by si sa pokusit dotiahnut na nas trh pripravok Acne od Homeocan ktoremu si tu tak nenapadne urobil reklamu, isto by sme ho vyskusali s velkou radostou, ale spominane krajiny su trochu od ruky. 😝

ankam
13. mar 2009

ahojte dievcata
tak som dnes bola a ani vam radsej nepisem ze co nove-lebo ma porazi.....a este ma vysmejete 😀
takze predpisala mi na 2 mesiace co sa tesim 😉 dalej mi dala nejaky krem na ruky lipobaza ci neviem co.......potom nejaky miesany na pery a kutiky.........diane moozem brat dalej,lebo vysledky su dobre a nemam sa bat......
ale:
nechala mi 30mg davku......ze vraj ak nemam ziadne ucinky tak mi to necha tak ze nebude ani "Znizovat"(vraj sa aj znizuje ako napr povedala niccolinke)
A ja furt ze chcem viacej 😀 tak ona ze nie 😀 a ze stale budem brat 30,radsej pomaly a ucinne mi povedala a cca do VIanoc.Baby vidite?do vianoc..........sak to budem brat rok maria svata

enjoy
13. mar 2009

ahoj ankam, tak to je zaujimave, to fakt co kozna to ina strategia liecby. takze uz dokonca budes mat tych 30 mg? asi si bola trochu sklamana ze? cize dokopy to budes brat rok? tak to budes rekormanka, ja som brala 10 mesiacov a nepoznam nikoho kto dlhsie. 😉 ale hadam vie co robi. na druhej strane ake specialitky si dostala krem na ruky a na pery, no super. 🙂

enjoy
13. mar 2009

rekordmanka som chcela napisat. 😉

ankam
13. mar 2009

enjoy ano povedala ze mi nezvysi a takto to vychadza ze do vianoc........do riti 😀 asi fakt poviem ze som uz pribrala aspon 5kg 😀
a vravela ze ak som doteraz nepribrala z diane,tak sa nemam bat 😒
hej a ten na pery namiesany-nooooooo smrdi jak.....h