Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
3. júl 2012

@somkralrepu
kutiky som mal aj ja to ti zmizne, neboj nic ti neodislo, no a ci ti to da na leto? asi radsej pockaj na koniec augusta alebo skus ist za nou mozno ti to da a vypytaj si vacsiu davku, drzim palce 🙂

monikase
3. júl 2012

@somkralrepu Zkoušel jsi nějakou mastičku dávat? Duac, nebo tak něco? Ohledně problémů s trávením bych se rozhodně nespoléhala na to, že Ti tu někdo napíše, nebooooj - určitě Ti nic není, ale okamžitě mazala k obvodnímu, aby Ti udělal vyšetření, protože chodit 8x denně na WC asi není normální, že?! Koutky se mi taky udělaly, na to je dobrá kafrová mastička. Držím palce, ať je to zas OK.

geneo
3. júl 2012

@somkralrepu daj si vysetrit traviaci trakt..... nechcem ta plasit ale roa posobi najhorsie na zazivaci trakt ... creva a tak.

geneo
3. júl 2012

pre tych ktorych zaujimaju problemy s hrubym crevom a roaccutaom

http://lmgtfy.com/?q=accutane+colon+problems

je toho plny net.. vesele citanie 🙂

slovacisko112
3. júl 2012

Ludia ked som si dal 1 tyzden pauzu od roacutane a teraz pokracujem dalej normalne vadí to? Musel som to tak spravit.... uz za ten 1 tyzden sa mi zhorsila o nieco plet 😒

slovacisko112
3. júl 2012

@somkralrepu A nie si trochu z tohoto celeho v strese? Pretoze to ti moze kludne sposobovat to ze chodis 8 krat na velku a schudnes 5 kíl. Psychika je mocny carodej.. Pametam si ze si sem este pred nedavnom pisal ze uz ta nebaví ani zit, to moze byt kludne sposobene stresom a psychikou tieto problemy.... Treba myslet pozitivne aj ked pri akne je to tazke

somkralrepu
3. júl 2012

čiže treba zájsť obvodnému lekárevu na vyšetrenie..8 x za deň chodím na WC ..to už neni normálne..ja posilujem, a chcem sa venovať naturálnej kulturitike.. 173 cm, mal som 74 kg, peknej vyrysovanej hmoty, teraz som padol dole 5 kg..mám len 69 kg ☹ ☹ pre mňa to je strašná vec..tých 5 kg som naberal cca 3 mesiace..
ách piči, to že mi to pokazilo celé vnútro tela ma sere najviac ako sa dá..ale to že to akné by sa mi malo ešte raz objaviť, v takom stave aké som mal by som už neuniesol ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nenatieram si to ničím..akné treba liečím vnútrone, mne už ani Rooacatane nezabral, tak určite tie vodičky vôbec..mal som ich požehnane..

1sebo1
4. júl 2012

@somkralrepu hlavu hore, nikdy si akne nevyliečiš ked sa budeš večne noriť v depresiach že ti tie bodliny vyžierajú kožu.. izotretinoin je silná káva, ale treba k nemu dávku čistej psychológie.. treba si každý deň hovoriť mám zdravú pleť a sustrediť sa na to že to pomôže.. ja chodim na wc 20 krat za den cely zivot.. ani som si to nevšimol :D chodievam bežať, tiez posilujem serem na to že to ma vedlajsie ucinky.. jednoducho sa sustredim na to ze uz mam zdravu pleť.. akne je PSYCHYCKEHO pôvodu.. ako väčšina chorôb.. celé akné si iba zhoršuješ negatívnymi myšlienkami.. daj si rychlo predpisať skinoren ak sa objaví akné ale určite sa ti nevráti.. akne treba liečiť zvnútra to máš pravdu - ale najprv v hlave..

slovacisko112
4. júl 2012

@1sebo1 úplná pravda, hlava robí velmi vela, preto si myslim ze najlepsie pre kazdeho z nas by bolo keby sme ani na diskusie vobec nechodili a boli presvedceni o tom ze to 100% kazdemu pomoze a nevrati sa to.. Vacsine ludom sa to nevrati, no tí sem nepíšu, napíšu sem len tí ktorim sa to vrati alebo maju neaky vedlajsi problem , potom to tak aj vyzera

geneo
4. júl 2012

@slovacisko112 mne sa to nevratilo 🙂

somkralrepu
4. júl 2012

možno máte pravdu páni, len zbytočne stresujem..je dosť teplo, som neustále spotený, možno sa mi to vyhádzalo aj z toho..viac ma teraz serie to, že neviem nabrať..už som mal cca výšku 174 cm a 74 kg, a teraz mám necelých 69 kg ..strašne som pochudol..a to cvičím 5x do týždňa.. ☹ Potrebujem nabrať..len ked doma to so stravovou nemám také ako by som chcel mať..kúpim nejaký 7 kg gainer pravdepodobne..a je to normálne ak chodím 8 x za deň na veľkú potrebu? šak to možno z toho nenaberám

sypac077
4. júl 2012

@somkralrepu
gainer si nekupuj to je svinstvo, možno cez teba prechádza nejaká viróza a preto tak často chodiš na veľkú, nebral si v poslednej sobe nejaké prípravky typu gainer, protein a tak? ako dobu už chodíš takto na veľkú? skús popremýšlať,či si niečo nezaradil do jedalníčka nového a ak nevieš tak choď radšej za obvodným lekárom nech ťa vyšetrí a nabrať váhu môžeš aj inak ako pomocou gaineru, nech sa darí 🙂

slovacisko112
4. júl 2012

@somkralrepu Tak isto cvicim 5x do tyzdna, uz pol roka a neberem nič :D Co ja viem mam celkom dobru genetiku a nepotrebujem ani vyzerat ako neake hovedo... Ja ti hovorim ze to moze byt kludne z toho stresu, ked sa obavas napr toho ze sa ti to vrati alebo co... Ber to tak ze malokomu sa to vrati, to mi hovorila aj moja kozna z praxe. Ak vybderies davku ako mas tak by sa to vratit nemalo, a hovoris ze si 1 mesiac po vysadeni, ten liek ested stale pracuje aj 2 mesiace po vysadeni a boli dokonca pripady co som cital ze ked to ludia dobrali este akne mali a zmizlo zhruba az o 2 mesiace...
@geneo No hej tebe sa to nevratilo, aled zasa ty si neaky vynimocny pripad ked si to bral len 40 ddni, a vidis zase ty mas s ocami problemy, myslim ze aj kvoli tomu sem pises este aj doterat, inak by ta to ani nenapadlo..

aspinka
4. júl 2012

@somkralrepu Ja budem mat urcite krem napriklad duac gel stale po ruke aj ked budem po liecbe ja si nefandim ze po dobrati poslednej tabletke sa mi uz nic nevyhadze a naco stav zhorsvoat radsej pouzijem na zivu vyrazku duac a rychlo vysusit. Mna napadlo ja by som sa cudovala keby sa ti v tomto nehoraznom teple podarilo nabrat 5kil ved cloveku ani jest nechuti ani nic neudrzis vsetko vypotis a este ked behas tak vys....s 😉
Ja doberam prvyu krabicku s 20mg na den a teda vyhadzala som sa a to uz bude mesiac co beriem ROA ale nejako som uvolnena dovolim si priznat ze sa mi ani zatierat nechce a to zdaleka nemam cistu plet ja sa skratka v pohode odosobnim ked treba zatrem sa rano a uz sa nedotieram aj ked kde tu mam pupak mozu mi vsetci viete co 😅 co ma stve ze vsade su moje vlasy ale na hlave ich mam este dost 😀

geneo
4. júl 2012

@slovacisko112 aj keby som nemal problem s ocami uz by som do toho po mojej skusenosti nesiel. rozbilo mi to cely organizmus + koza aj ked sa vycistila je uplne ina (struktura). tym ze ma vysusilo vyzeram starsie + mi zosediveli vlasy (tiez dosledok vysusania).

slovacisko112
4. júl 2012

@geneo Je to na kazdom, ale ved bral si to iba 40 dní, to ti potom nesadli vobec tie lieky... Ja mám kozu uplne rovnaku ako pred tym a uz to beriem 3 mesiace , vobec sa mi koza ani nesusi, vlasy mam ovela kvalitnejsie jak doteraz :D Je to na kazdom ci chce mat tvar ako netvor alebo brat roa

slovacisko112
4. júl 2012

@aspinka Tak isto sda este vyhdadzem, ale ked si povies ze ta caka uz onedlho cista plet tak je to hned lepsi pocit.. :D niekomu zaberie po mesiaci, niekomu po dvoch niekomu po 5 mesiacoch je to individualne, hlavne ze zaberie, a aj sa cudujem ze kolko aj znamich mojich tento liek bralo a bere. A hlavne treba mat dobru psychiku, pozitivne myslet a verit ze to pomoze 100% to robí velmi vela, a samozrejme ze po liecbe sa nieco vzdy vyhodí, ale to sa vyhodí kazdemu jednemu cloveku neak 1,2 vyrazky

geneo
4. júl 2012

@slovacisko112 mne sa vsetko posralo po vysadeni.... nie som jediny ktoremu sa to stalu tu na tomto konkretnom fore. pocas brania som mal co sa tyka koze, vlasov a vsetkeho ostatneho v poriadku. okrem oci. po vysadeni sa to vsetko zacalo naplno prejavovat.

emelia
4. júl 2012

@somkralrepu Ahoj....kutik sa urobil aj mne akurat dnes a je to preto, ze nenatieram pery poctivo. Tak som zvedava ci mi to rychlo zmizne. Aspon u mna je kutik pricinou toho. No a hnackovat mozes z tepla, nepanikar, ze to bude roa....kup si probiotika, tie ti isto pomozu upravit crevnu mikrofloru, tieto horucavy zvyknu byt pricinou hnaciek. Aj ked neviem ci mas stolicu normalnu, alebo hnackovitu. Ak normalnu, ze vylucujes hnacku, nedrazdi ta daka potravina co prijimas?

sypac077
4. júl 2012

@geneo ako sa ti zmenila koža ak možem vediet, štrukturovo?

slovacisko112
4. júl 2012

@geneo No ved jasné, že vacsina ludi ktorí berú ROA na net ani nejdú a uz vobec sedm nepíšu... Ak ma niekto neaky vedlajsi problem , prve co urobi ide na net a snazi sa najst nieco a prispet... Ja som spravil na zaciatku chybu ze som sem isiel, mal som pekne travit liecbu bez citania vseliakych vedlajsich ucinkov, pretoze potom si clovek vsetko spaja s ROA co nie je dobre, a vela veci si clovek moze aj namyslat ked ma trocha labilne nervy...

Ja som bol napr. tak ze ma boleli trocha oci, potom som mal jeden tyzden tak vytazeny ze som na to ani myslet nemohol a odvtedy ma nic neboli... JE TO AJ V HLAVE, hlavne sa s tym netreba vkuse zaoberat a pozerat sa vkuse na ksicht co sa vihodilo a co nie, treba zit a snazit sa pozitivne myslet a cakat kedy to zabere, raz to zabere.... 😎

geneo
4. júl 2012

@sypac077 polovicu ksichtu mam uplne v pohode ... hladka ako nic a polovica je ako keby +10 rokov a sucha. prejavilo sa to az po dobrati (v mojom pripade predcasne vysadenie) a navratu do "normalu".

normal beriem v tomto pripade mierne mastenie .. prirodzene. ta sucha cast sa nemasti vobec. je to dost neprijemne. aj na dotyk je to poznat.

jednoznacne je to z ROA.

inak sa mi prehlbili vsetky vrasky.... koza zostarla. pozoruje to kazdy kto doberie ROA. je len malo pripadov ktori toto vobec nezaziju. vacsine zostarne plet o +10 +15 rokov.

kedze som to bral iba 40 dni na mne to je vidno extremne. pred zaciatkom .... sice akne ale koza v pohode a ziadne vrasky. po 40 dnoch sice ziadne akne ale vrasky a starecka koza. co uz.. je mi jasne ze nemozem mat vsetko 🙂

@slovacisko112
nesuhlasim s tebou. keby som nechodil na fora a nezistoval si informacie tak tie lieky nevysadim a skoncim este horsie. 2 doktorky mi totizto odporucili aby som liek nevysadzoval napriek tomu ze som mal extremne problemy s ocami.

vysadeniu pomohol aj fakt ze som cital pribeh americana ktory to bral o 5 dni dlhsie ako ja a skoncil s permanentne poskodenym zrakom..... takze tak.

ako som uz povedal predtym..... doktori su pacienti v bielych plastoch.

slovacisko112
4. júl 2012

@geneo Okey nikto ti to neberie, ale zase mat zapaleny ksicht nieje ziadna vyhra... A to ze vacsine zostarne plet o 10, 15 rokov? To som este nikde necital a ani nikto zo znamych co to brali to nezbadal na sebe....

slovacisko112
4. júl 2012

@geneo Takze podla teba, my vsetci ktori berieme ROA mame hned ukoncit liecbu? Ano ja viem skodi to, ale zit s akne je ako ani nezit! To urcite sam vies kedze si ho mal. Ja napr nefajcim, nepijem iba vynimocne , sportujem, podla moznosti sa zdravo stravujem. cize dá sa povedat ze doteraz som sa o svoje zdravie dost staral..

sypac077
4. júl 2012

@geneo
10-15 rokov? to mas odkial info, veď aj na googli čo su fotky pred a po uzivanim roaccutanu tak zostarnutie som si nevšimol,maš link odkial bereš tuto informaciu?

sypac077
4. júl 2012

@geneo
praveže roaccutane sa tuším používa v malých dávkach na omladenie pleti

slovacisko112
4. júl 2012

@sypac077 Pozri sa ja co som videl videa fotky, ale aj realne ludi tak po douzivani mali plet ako babetko ! Niektorí dokonca písali ze sa im pekne upravila plet aj inde ako na tvary, ze ju mali hebku uplne. U kazdeho je to asi iné...
Ale ja Genea chapem, ale zasa na druhej strane by tu nemusel strasit, uz len kvoli tej psychike ...

majdzi27
6. júl 2012

Ahojte, uz dlhsie sledujem dianie okolo roaccutane, fora, diskusie, prispevky vase reakcie na liecbu, zbieram tak informacie ako na vas liek vplyva, ako posobi.( robim takú menšiu študiu do školy ohladne tohto lieku) Sama ho beriem. prvy mesiac budem mat za sebou, liecbu opakujem po druhykrat. iba chcem podotknut, ze na zaklade mnoho mnoho pacientov sa nevyskytol asi ani jeden prípad, ktory by svedcil o jeho vplyve na zostarnutie pleti?! o 10-15 rokov? to by ho neschválili ani najvacsi farmaceutickí biznismani 🙂 roacuttane posobi opacne decká...to mnohi urcite viete a pozorujete na sebe...izotretinoin je nieco ako jed pre mazove zlazy, uplnew ich vyšokuje, sposobi ich konstrikciu a teda znizi objem a p rodukciu mazu, dalsi vplyv je ze urychluje obnovovanie najvrchnejsej casti koze- dermis...preto skor opačny ucinok...plet je po urcitom case hebká hladsia jemnejsia ale i tenšia a zranitelnejsia. co sa tyka vedl. ucinkov u mna vzdy iba suche pery, organizmus je ale individualny

slovacisko112
7. júl 2012

@majdzi27 ahoj, ked si taka scitana nedocitala si sa niekde o svrbeni tela? vcera a dnes ma trocha svrbí telo, ale to len tak ze dve hodiny nic a potom trocha. Ziadne vyrazky nemam po tele ani nič podobne ani cervena neni. Mozno ze to robi to nenormalne teplo spolu s roa... A začal som pit jeden olej kde je 3nasobok dennej davky vitaminu E cize este aj to mozno s tym ma neaky suvis.... ?

majdzi27
7. júl 2012

teplo, suchšia pokožka, slniečko a roacuttan, presne ako hovoris, staci ze sa trosku viac spotis a to svrbenie sa moze dostavit a Ečko určite nie, je minimálne toxický, vedlajsie ucinky ziadne, vyborny antioxidant, podporuje tvorbu koagulacnych faktorov krvi, antikarcinogen tým ze ho ješ robis pre seba iba plus