Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ali12377
17. mar 2013

@sypac077 ale tieto veci som čítala, ide o to, že všade sa to len píše, ale nejak som neregistrovala ľudí, čo to praktizujú myslím tieto vitamíny,, tento lekár sa opiera len o štúdie a lieči úplne inak ako "ostatní" inak by som mu neverila ani slovo a ani nebavila,,, osobne nemám rada lekárov, práve kvôli tomu, čo si vyššie písal, že nerozmýšlajú logicky, iba aplikujú veci čo sa naučili z kníh,,, neviem ako je to s vitamínom D, ale vitamín A je fakt problém,, vážne neviem 🙂 či by som išla do vyšších dávok vitamínu A

sypac077
17. mar 2013

@ali12377 ja ti to píšem kvoli tomu, aby si nestratila nádej, že ak ti roaccutane nezaberie, tak už nezaberie nič

sypac077
17. mar 2013

@ali12377 neskúšajú??? na acne.org to tam skúšajú na dennom poriadku, len treba hľadať 😉 ja som raz za den dal 700 tisic IU vitamínu A 😅 a nič nebolo (možno vďaka vitaminu D nvm), ale bol to emulzifikovaný(alebo emulzia) vitamínu A, ktorá sa vraj nedostane do pečene, pozri na nete uvidíš
na akné stačí niekolko desiatok tisíc IU vitamínu A(cca 50000IU + vit. D aj ten je na akné vinikajúci), avšak keby chceš otehotnieť tak musíš s tým seknúť, žiaden vitamín A, ale vitamín D možno môžeš a ten na acne.org má tiež vinikajúce recenzie, ale neviem, či je škodlivý na plod

ali12377
17. mar 2013

@sypac077 tieto stránky som fakt neskúšala,,,,, ale fakt o tomto budem rozmýšlať ak mi skutočne ten roacc. nezaberie, čo dúfam, že zaberie

ali12377
17. mar 2013

@sypac077 joj nie neskúšala, ale nečítala som 😀

ali12377
17. mar 2013

inak som si teraz kúpila ružovú vodu na tvár, je celkom fajn, tonizujem si s tým pleť, a pleť je taká hebká a hladká a strašne fajne to vonia 🙂, a dá sa to užívať aj zvnútra - pár kvapiek do nápojov.... je to čisté bio, to bol iba taký typ, kto by mal záujem 😎

liadecastelo
18. mar 2013

Ahojte,
tak mam za sebou tretí mesiac na Aknenormine, dávka 60 mg/deň. Okrem klasiky - suché, popraskané pery a tvár, mám ešte problém so suchými očami a ekzémom, ten sa mi zhoršuje v zime, v saune, v teplej vode a dokonca aj v zafajčených priestoroch mám pocit. Inak vyrážky sa mi už vôbec netvoria, a to som mesiac nebola na čistení 🙂 Akurát mam červené fľaky a nenalíčná som ružová ako prasiatko, ale to je najmenej :D Viac-menej sa cítim dobre a zvlášť, keď si už môžem prejsť po tvári a necítiťtie hrčky čo som mala okolo úst :/ Takže vám džím pršteky, chce to len motiváciu a silu nevzdať sa, výsledky sa dostavia!

liadecastelo
18. mar 2013

Este mam jednu otazocku, kedze sa blizi leto. Kolko po dobrati retinoidov sa nemoze vystavovat slniecku? Asi by som chcela chodit do solarka, resp. ak nie, tak vyskusam nejaky drahsi samoopalovak, ale to sa tiez bojim, ako by reagovala pokozka. Nemate s tym niekto skusenosti?

sypac077
18. mar 2013

@liadecastelo 2-3 mesiace a potom sa radšej natieraj vyššim UV krémom, po roaccutane je nejaký čas koža tenšia.... radšej ten samoopalovací krém, prípadne betakarotén(ten dokáže zpigmentovať kožu do hneda), ale radšej sa opýtaj doktorky
ak ti mám však poradiť chodenie do solárka, či časté opalovanie pre kožu nieje zdravé, o dosť rýchlejšie stárne/hrubne, predpokladám, že tým chceš aj prekryť flaky po akné?

jujko12345
18. mar 2013

cawte kolagen beauty vie zacelit aj take male jazvicky (vpadle jazvicky) ...a niektori pisali na forach ze im to viac pomohlo ako laser http://www.omlazeni.cz/collagen-beauty-a-17-972... ...sice je to dost drahe ten krem ale skusil by som to ...mate s tym niekto skusenost ??

liadecastelo
19. mar 2013

@sypac077 dakujem, budem to aj konzultovat s doktorkou, avsak chcela som skusit solarko, s mierou samozrejme, na jazvicky, stri a vsetky nedokonalosti na kozi. Ale asi pojdem po drazsich samoopalovakoch 🙂

kathulka
19. mar 2013

@liadecastelo a jazvy nemáš žiadne?

jujko12345
19. mar 2013

@kathulka podla mna jazvy maju vsetci po vyrazkach ....ale vacsina ma flaky a to ludia volaju tiezm jazvy ...mi to pride cudne :D jazvu mam jednu ale od znamienka na brade ...flakov mam milion :D ....a jazvicky take malilinke priehlbinky iba paarr ale neni ich vidno iba velmi zblizka pod silnym svetlom :D chcem vyskusat po roacc krem s kolagenom zevraj to pomaha zacelit tie malicke vpadliny ...vela ludom to pomohlo co som cital na forach :D

kathulka
19. mar 2013

@jujko12345 no flakov mám ja asi milión,fakt..a jazvy tiež, doteraz som nemala..alebo som sa možno len toľko nesledovala..alebo ich možno nebolo vidieť pod miliónom vyrazok..neviem fakt 😀 len flaky aj jazvy sú dosť vidieť, a štve ma to

jujko12345
19. mar 2013

@kathulka tak ked mas jazvy..bud si si do toho moc rypala a zle vytlacila alebo si mala velke a silne akne ..nejake vredy velke alebo tak ...ja mam tiez take priehlbinky ..ale su to skor nie jazvy velke kratery ...ale skor take malilinke bodky a semtam ciarky ale je ich paar iba

kathulka
19. mar 2013

@jujko12345 ani jedno,ani druhe..takže neviem

jujko12345
19. mar 2013

@kathulka uff tak to neviem nechapem potom :/ ...a mas ich velke a hlboke ?? citis ich ked prejdes prstom ??

sypac077
19. mar 2013

@jujko12345 to nieje pravda, jazvy po akné vznikajú aj po komedónoch, či miernych zápaloch.... je možné, že k tomu dopomohol roaccutane, ale to neznamená, že sa nedajú odstrániť, chce to len trpezlivosť a pri roaccutane hlavne čas

jujko12345
19. mar 2013

@sypac077 jazvy teraz myslis tie priehlbene ?? lebo tych hyperpigmentacnych mam kopu a v par nich mam daku bodocku ....jazvu original som si zatial nenasiel ....ale myslim si ze to je tym vytlacanim asi v tomto priipade ...ked je koza tenka citliva a ked si niekto tlaci je tam velke riziko

sypac077
19. mar 2013

@kathulka tie jazvy ti vznikli kvôli zápalu(akné), teraz už doužívaj roaccutane a potom ich rieš
inak po roaccutane je dobré brať zinok na zníženie DHT (veľa DHT=akné)

sypac077
19. mar 2013

@jujko12345 hyperpigmentácia je flak a jazvy je strata kolagénu, ale neviem presne čo myslíš pod pojmom priehlbinka, na googli je kopec obrázkov s jazvami
cystická jazva je zvyčajne rozsiahlejšia a hlboká, kdežto jazvy po vytláčani sú často len priehlbinky(ale aj to je určitý druh jazvy)
a samozrejme pri roaccutane sa koža hojí Ťažko, čiže často pri liečení akné ostane jazva a je jedno, či a vytlačí alebo nie

jujko12345
19. mar 2013

@sypac077 ale ja sa casto stretavam ze hovoria o flakoch ako jazvach ...lebo jazvy su tri typy 1 vyvysene 2 preliacene 3 hyperpigmentacne ....ano ano tych priehlbiniek sa da zbavit ...mas pravdu ze sa pomaly hojii koza ale ja som na sebe nespozoroval zeby som mal nejake jazvy okrem tych malilinkych

sypac077
19. mar 2013

@jujko12345 hyperpigmentácia sprevádza každú jazvu, či Hypertrofickú alebo atrofickú a áno máš pravdu ľudia si to často mýlia

jujko12345
19. mar 2013

@sypac077 hej ale ta hyperpigmentacia je asi najlepsi typ jazvy ....dokaze zmiznut bez stopy ...niekde som cital tam kde na kozi bola jazva aj ta hyperpigmentacia nebude raast ochlpenie je to pravda ???

sypac077
19. mar 2013

@jujko12345 to zvyčajne po popáleninách, inak fúzy rastú aj na mieste jazvy

minig
20. mar 2013

Ahoj vsetci, tak sa ozyvam skoro po roku, musim povedat, ze Roaccoutane mi velmi pomohol. Hlboke akne mi vymyzlo, ale po roku sa mi vracaju spat male jebaciky na brade, cele. Som z toho dost nestastna, tak neviem co mam robit. Roaccoutane som brala viac ako 4 mesiace a liecbu som ukoncila minuly rok vo feb. Nic mi nebolo, iba suche pery. Nepila som ziadny alkohol a nesmela som na slniecko. Mam jednu otazku na vas, ostala ni jedna krabicka 10 mg Roa, rozmyslam ze ich po konzultacii s lekarom zacnem z nova brat. Aspon na mesiac na dva. Nezostala niekomu krabicka Roa 10mg?

ali12377
20. mar 2013

hyperpigmentačné fľaky podľa mňa nie sú jazvy, je to zmena sfarbeniu kože, jazvy sú jazvy, kde sa mení štruktúra kože, mne to príde ako laikovi tak
hyperpigmentačné fľaky časom zmiznú, mne veľmi pomáha na tieto spomínané fľaky slnko, po opálení sa mi zjednotí celá pleť

ali12377
20. mar 2013

@minig iba 4 mesiace si brala roacc.?? to môže byť príčina, že sa ti to vrátilo, zbytočne vyberieš dve krabičky toho lieku, ten liek je účinný iba vtedy, ak vyberieš určitú kumulatívnú dávku na liečebný cyklus (1 liečebný cyklus je 120 mg na 1 kg)

liadecastelo
20. mar 2013

@kathulka mam skor ti cervene flaky, ale to je sposobene tym, ze je koza suchsia, tensia a citlivejsia, casom sa to da doporiadku a ak nie, budem to riesit s koznou. Uz ma na to pripravovala, ze ROA je len prva etapa 🙂 a zas az tak ma to netrapi v porovnani s tym, co som mala predtym a make-up je stalee najlepsi kamarat :D

liadecastelo
20. mar 2013

@ali12377 za 4 mesiace mozes vybrat davku 120 mg/den. Ja to mam tiez tak, som na Aknenormine, davka 60 mg/denne.