Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
27. apr 2013

@scajus to nieje klasicky peeling, ale chápem ťa...myslím, že možeš, no zo začiatku raz do týždna, 1 a 1,5 mm, ale len max raz do týždna

ali12377
27. apr 2013

@sypac077 ja ani neviem, proste nemám rovnú pokožku na celej tvári a ešte aj dierky mám na lícach, a vôbec nemám chuť a vôbec nemám momentále trpezlivosť o nejak riešiť, aspoň zatiaľ, viacej ma trápia tie vyrážky dorbné, ktoré ešte mám na tvári

scajus
28. apr 2013

@sypac077 a ten 0,5 tiez raz do tyzdna? Podla mna peeling je najposlednejsia moznost,ku kt.nemude dufam treba pristupit.

sypac077
28. apr 2013

@scajus ten 0,5 možeš a 2x, ale nie vždy platí pravidlo(pri dermarolleri), čím častejšie, tým lepší výsledok

nicci254
28. apr 2013

inak som zabudla spomenut, ze pred 3 dnami som si kupila tu zinkovu mast na tie pupaky co sa mi vyhadzali a musim poklopkat, ze za 3 dni sa mi to nenormalne zlepsilo, asi nieco na tej masticke bude 🙂 este som uvazovala o sudocreme ze vraj to je nieco na ten styl ale lepsie

jujko12345
28. apr 2013

@sypac077 moze sa podla teba ten single needling alebo dermaroller po 3 mesiacoch uz ??? mne povedala kozna po 6 mesiacoch ... ze si mozem dojazvit tvar s tym ked zacnem skoro alebo sa ako keby cely rozpadnem na tvary 😀 😀 mi to vtedy prislo smiesne ze si budem lepiŤ TVÁR 😀 neviem ci mam cakat az do jesene alebo to teraz cez leto zacnem ...chcel by som aj niekam ist cez leto von aspon na hodinu cez den 😀 a nehambit sa 🙂

jujko12345
28. apr 2013

@sypac077 a este na akej metode pracuje ten dermaroller alebo SN ...? ti to dopicha kozu a ta ti zacne vytvarat kolagen ?...pisu na strankach ze jazva jazvicka na tvary sa nikdy neda uplne odstranit ..iba eliminovat ,zmensit....tak nechapem ako moze zmensit uplne mini jazvicky ...tie sa potom ako keby uplne stratia ...

sypac077
28. apr 2013

@jujko12345 ale dajú sa jazvy úplne odstániť, teda tak, že voľným okom niesú viditelne(zblizka)
po 3 mesiacoch sa dá, ale začni najskor s 0,5 mm , inak niektorí US doktory robia aj mikrodermabraziu počas roaccutanu

tvoja doktorka nieje moc veľký expert, keď ti dokázala predpísať napr. skinoren počas užívanie+tie reči o C vitamíne, doktory sa tiež len učia z kníh a v tých knihách tiež nieje všetko(veľa krát dokonca aj klamstvá), takže asi tak... pokiaľ vykoná štúdiu, tak vtedy jej to uverím dovtedy práska do vzduchu blbosti, ale tým Ťa nenabádam,aby si s tým začal hneď, tie 3 mesiace sú však už pomerne dlhšia doba pre dermaroller (0,5)
pracuje to na tom princípe, že ti to ako keby poškodí kožu, ona sa tým pádom začné hojiť(vytvárať kolagen) a spevnie, to isté platí aj u ľudí, čo rozbijajú rukou tehly, betonove bloky, zo začiatku im to tiež nejde(mnoho z nich si zlomí ruky atď), no postupne sú ich kosti niekoko násobne pevnejšie ako predtým

sypac077
28. apr 2013

@jujko12345 inak najlepšie pracuje dermaroller, keď kožu tak poškodí, že až mierne krváca 🙂

sypac077
28. apr 2013

@jujko12345 o tých jazvách to píšu na stránkach, kde vykonávajú tieto zákroky... a vieš prečo? kedysi tam písali, že sa dajú odstrániť s tými ich prístrojmi, snáď po jednom sedení, ľudia nato naleteli, no nevideli výsledky a tak mali často krát stažnosti, je to taká ochrana pred žalobami zo strany zákaznikov

jujko12345
28. apr 2013

@sypac077 tak v buducnosti neviem ktore su kupit teraz ci DR alebo SN ? 😀 na take mensie jazvicky ...ja nemam uplne znicenu kozu mam to semtam nejaka dierka mala ale to aj kvoli tomu ze ked sa mi cosi vyhodilo v minulosti som si to zle tlacil ..a niektore mam nove vdaka roaccutanu strasne sa zle hoji koza pocas uzivania ..ale predsa tie drobne jazvicky ci 5, 10 ,20 ,40 ma podla mna skoro kazdy na tvary co mal niekedy vyrazky ci zjazveny por, ci po vyrazke alebo obycajne pory co vyzeraju ako jazvicky...tie male dierky na tvary sa mi nechce veru ratat 😀 ale urcite je ich vela 😠 svine ..uz nech zacnem poriadne zarastat ...neviem ci som sa to uz raz pytal ked si budem pristrihovat fuzy na tvary kazdy den alebo kazdy druhy ...budu tie cchlpy hrubsie ?? ci je to kravina

jujko12345
28. apr 2013

@sypac077 a ten dermaroller alebo single needling mozem pouzivvat kolko chcem ?? aj napr 5 rokov vkuse ?

sypac077
28. apr 2013

@jujko12345 čím častejšie sa holíš/pristrihávaš, tým ti rastú rýchlejšie a hustejšie
k tým dierkam, to už som ti tuším viac krát písal, dajú sa všeliako odstrániť, vyhladiť
dermaroller aj single needling, to single needing používaj do tých dierok, dermaroller po celej ploche
ten dermaroller možeš používať kolko chceš

jujko12345
28. apr 2013

@sypac077 mozem miessat SN a DR dokopy ?? ...mne sa to nezda skor budu rast rychlejsie ...ako si mozem vytvorit vlasove folikuli na tvari ked si to budem casto holit ??ale idem to skusat kazdy den poctivo nech som do leta vyzeram konecne ako chlap 😀 a nie ako zena na moj vek zarastam dost malo skoro vobec 😀

scajus
28. apr 2013

@sypac077 tak to ze, cim castejsie tym lepsie podla mna vo vela veciach neplati, obzvlast pri tomto, treba, aby sa aj koza zregenerovala za tych par dni.. inak este som sa chcela spytat, ze ten infadolan, ci je dobry po tom dermarolleri popripade nejaky taky kolagen.. nechce sa mi kupovat hento ascorbil palmitate ci co to je lebo, sa mi to nechce objednavat zo zahranicia :D ale tak ked by malo byt to najlepsie, tak kupim to..

pasteleria
28. apr 2013

@sypac077
chcela by som sa ta opytat, co si myslis o tom, ze niektore problemy s pokozkou (rosacea, ale aj nadmerny kozny tuk, cize akne, atd.) mozu byt sposobene s intoleranciou na niektore potraviny. napr. jeme chlieb a ani nevieme, ze pre nase telo je to ako jed. mam knihu od amer. autorky The Food Intolerance Bible, len som to zacala citat a myslim, ze na tom moze nieco byt. jedlo, ktore nase telo nevie spravne spracovat, nam moze dokonca sposobovat alergie, ekzemy, ci depresie a ine... HP, co mam a nedokazem sa ho zbavit moze tiez sposobovat intoleranciu na potraviny podla autorky. velmi by som chcela poznat tvoj nazor, je to velka kniha a nechce sa mi do takej zdlhavej anglictiny velmi 😒

sypac077
28. apr 2013

@jujko12345 ale skor zastrihvaj, každý den holiť (do hladka), nieje dobré

sypac077
28. apr 2013

@scajus infadolan má v sebe derivát vitamínu A, ale neviem presne o ktorý ide....len je trocha mastný, neviem ako reaguješ na takéto krémy(mastné)... kolagen v kreme neviem, nemyslím si, že je veľmi účinný, naviac je drahý, skor niečo čo podporuje tvorbu vlastneho kolagenu

scajus
28. apr 2013

@sypac077 jaj takze asi fakt je najlepsi ten vit. c asi :D ale zas ani olej aj ked je prirodny na tvar s tym no neviem :D infadolan mame doma tak mozno to vyskusam ale pravdupovediac ja sa vsetkych kremov, olejcekov a neviem coho bojim.. lebo ja sa vyhadzem aj zo 100 percent cisteho vzduchu :D:D

sypac077
28. apr 2013

@pasteleria áno niektoré potraviny sposobuje rozne alergie....
ja osobne neodporúčam biele pečivo, či bielu muku, pretože biela múka obsahuje pomerne veľa cukru a ten sa v tele mení na inzulín, ktorý sposobuje vyššiu produkciu mazu
z olejov treba používať len panenské za studena lisované(Virgin) olivový atď
taktiež si treba dávať pozor na jedlá s vysokým GI, tj vlastne objem cukru
dobre na očistu tela sú napr. tzv. superfoods, tj. napr. Chlorella a podobne, inak v tejto dobe sa vačšinou "zlým" potravinám asi ani nedá vyhnúť
ale zasa doslovne by som to nejako nebral, pokiaľ sa stravuješ zdravo, tak by som sa nejak nebál

sypac077
28. apr 2013

@scajus taký jojobový neupcháva pory vobec, kokosový sem tam niečo upchá, najlepšie je nanášať oleje na vlhku kožu
pokiaľ máš produkciu mazu na normálnej hladine, prípadne aj o čosi vyššiu tak by som sa príliš nebál ani infadolanu.. dá sa používať aj gel z aloe vera(100% z listu)

scajus
28. apr 2013

@sypac077 mesiac a daco neuzivam roaccutane a mam uz fakt ze dost mastnu tvar.. krem som nemala uz asi 2 dni na sebe a balzam na pery mozno tak pred tyzdnom som si dala :D

sypac077
28. apr 2013

@scajus napr. tento rok ruský vedci z Tjumenu pustili do predaja tzv. Cell gel, ktorý podla študii nezaneháva jazvu ani po popálenine 😲 avšak predáva sa len(zatiaľ) v Rusku,Bielorusku a Kazachstane(teda v ich colnej oblastni, tie štáty majú odobnú dohodu ako EU štáty)
takže ak by sa dal zohnať určite by som ho odporučil napr. po dermarolleri

sypac077
28. apr 2013

@scajus hm to sa stáva, roaccutane potlačí len dočasne produkciu mazu.... vitamín D a aj Vitamín A+zinok potláčajú maz, pozri skusenosti na acne.org

jujko12345
28. apr 2013

@sypac077 moj nazor ze akne a jedlo je len mininalne percento ze ho sposobuje...jeden kamos kazdy den v skole jedol bagety ,doma pizzu alebo fastfoodove jedla ..byval sam tak si ani nevaril...obcas som s nim chodil behat a sa potil ako stary lojzo 😀 ..neskoro chodil spavat ...pil alkohol nadmerne a aj obcas fajcil.. a vyrazku som samizda na jeho tvary nevidel cele 4 ROKY co sme boli spoluziaci ...tak tu je ta nespravodlivost 😀 ja som raz v zivote bol opity a to na stuzkovej 😀 😀 ale alkohol vobec nepijem ...nefajcim ..jem zdravo ..sportoval som vela kedysi ...ja si myslim ze cim clovek sa znazi byt a vyzerat zdravsie tym vyzera horsie a je nezdravy 😀 ..asi zmenim zivotospravu zacnem pit, fajcit a nespavat mozno sa to zlepsi 😀 😀 ............................a k tomu kolagenu v kreme moc som na sebe nespozoroval nejake zmeny co sa tyka jazviciek ale niektore su ako keby take vyretusovane ...prestal som to nachvilu pouzivat a sa vratili spat tak do 3 dni...skusim to dlhodobo pouzivat ci budu vysledky ....ale pokozka na tvary vyzera lepsie a to pouzivam tak asi tyzden a dokopy asi 5 dni celkovo

scajus
28. apr 2013

@sypac077 ale zas toho acka sa bojim lebo nebudem sa tak vysusovat, alebo unavena nebudem.. budem moct mrkvu a taketo veci jest?:D a to sa neda na nehe henten gel zohnat? kebyze hej hned kupujem :D

scajus
28. apr 2013

@jujko12345 podla mna jedlo nesposobuje akne cloveku co ho vzivote nemal a nebude mat.. ale taky co ho uz ma, tak mu to moze teda fest zhorsit.. osobna skusenost :D aj moja mama ma akne a tiez ked daco zje napriklad take moc mastne nechutne tak potom tiez riadne nadava... :D

sypac077
28. apr 2013

@scajus áno niektoré telo sa dokáže ubrániť, iné nie

sypac077
28. apr 2013

@scajus z A vitamínu sa nebudeš vysušovať, pokiaľ ho budeš brať s mierou, D vitamín znižuje bez vysušovania
ten gel sa zatial na uzemi SR, či EU zohnať nedá

scajus
28. apr 2013

@sypac077 zatial len zinok budem.. a kolko mg je tak v norme.. lebo vsade citam daco ine.. 😔