Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
20. okt 2011

@vilki skinoren je dobry na cervene flaky

korela121
20. okt 2011

ahojte...roa uživam skoro 4 mesiace...uz vidim vysledky...plet mam clekom hladku len mam jeden velky MEGAPROBLEM...jazvičky !!!!!!!! je to vazne hrozne..horsie ako posiata tvar akne...zmizne to alebooo co ☹ mam z toho depky...dakujem

geneo
20. okt 2011

@korela121 pokial viem tak jazvy same nezmiznu. mne nezmizli.

vilki
20. okt 2011

@sypac077 a je na pedpis? alebo sa da kupit?

sypac077
20. okt 2011

@vilki na predpis, ale urcite existuje aj nieco volno predajne na flaky 🙂

elissa2009
21. okt 2011

dva týždne po liečbe a pery už nemám vôbec suché....super pocit, že konečne chodím bez balzamov 🙂

korela121
23. okt 2011

geneo...a co si stym spravil ??? ja mam aj take cervene flaky ...myslis ze to zmizne ??? :-/

minig
23. okt 2011

Ahojte vsetci! Je to 24 dni co uzivam Roa. Prva zasadna vec je, ze plet sa mi velmi zlepsila, az sa mi verit nechce. Krasne sa mi hoja tie stare a nove sa vyhodia v priemere 2-3 za tyzden aj tie rychlo zmiznu. Chrbat sa mi pomalicky dava dokopy, ale je najviac postihnuty, takze verim tomu, ze to pride tak do mesiac. Vdaka bohu ze nie je leto 😉

Krvne testy dopadli super. Vsetko mam v norme, cholesterol je rovnaky a pecenove testy tiez v norme. Dermatolog mi znizil davku na 20mg z 30 a povedal, ze to vidi na 4 mesacnu liecbu. V januari bude konecne zo mna novy clovek 😎

Unava je prec. Jedna kava denne nikoho nezabije. Oci sa mi upravili, kvapkam si do nich uz len raz za den, niekedy ani to nie.

Pery suche...Leze mi to na nervy! Nic nepomaha ☹ A na plet mi krasne zabera Effaclar H krem, este lepsi ako Bioderma sensibio. Je to uzasny krem. Uz tyzden co ho pouzivam sa mi na tvari nic neporobilo. A nemam taku suchu, napnutu plet ani po celom dni 😉 Odporucam.

A prosim vas vsetkych nepite alkohol...Nebudem rozoberat detaily, ale ee 😀

vondra
23. okt 2011

@minig Ahoj, to je dobře, že se ti to pomalu hojí ;) Hele na ty rty zkus Astrid s aloe vera, měli by to mít normálně v drogerii, mně to pomáhá 🙂

somkralrepu
23. okt 2011

Na PERY je dobrý aj VITALOS (príchuť med) -je lacný a dobrý 😉 inak v utorok to bude 2 týždne čo to užívam a zatiaľ len samé pozitíva mám na tento liek..nepocitujem žiadne vedlajšie účinky, len suché pery a vposilke som zistil že občas ma bolia svaly xD inak nič, a už teraz mám pleť oveľa krajšiu..som zvedavý o 3 mesiace ako budem vyzerať 🙂

všetkým prajem skoré uzdravenie, zdar

vilki
24. okt 2011

čaute, no tak po necelych 3 mesiacoch uzivania:
- vyrazky sa uz nerobia vobec, plet je hladka
- ostavaju mi ale cervene flaky na tvari ☹
- pery vysusene do krvy
- bolia klby ( kolena , clenky - tie najviac)
- ruky az po lakte ma svrbia a mam ich cervene a uplne vysusene ( to len teraz druhy den)

lili1313
25. okt 2011

@minig s tym effaclarom H uplne suhlasim, je uzasny. pouzivala som ho uz pred par rokmi, ked som mala na tvari po dost drastickej lokalnej liecbe uplne vysusene miesta. bolo to strasne, plet plna vyrazok a pomedzi ne osupujuce sa miesta... effaclar bol jediny, ktory mi uz aj tak dost zle akne nezhorsil, ale dostal mi plet do toho stavu, ze som sa mohla aspon pozatierat korektorom a make-upom bez toho, aby som "opadavala" 🙂
aj teraz ho mam a zatial je vsetko v poriadku.

lili1313
25. okt 2011

@korela121 mne sa robia jazvy len obcas, v minulosti som pouzivala contractubex a celkom dobre to pomohlo. pouzivala som ho v case zlepsenia (lebo ja som si za 13 rokov s akne presla asi vsetkymi existujucimi fazami od strasneho cez celkom o.k. az k stadiu "hroza" 🙂 ), kozna mi totiz neodporucala pouzivat ho, ked je akne zhorsene. podla mna sa porad s koznou, co ti odporuci. + pokial viem, jazvy da sa daju odstranit aj laserom, no to uz naozaj az urcity cas po douzivani.

tie flaky mne postupne vzdy zmizli same, ako som uz pisala vyssie.

geneo
26. okt 2011

@korela121 no vcelku nic. ostali take ake boli. neviem ako by som sa ich mal zbavit. pokial ma niekto nejaky napad, sem s nim.

lili1313
27. okt 2011

@geneo 🙂 ved si precitaj prispevok hned nad sebou. tam su az 2 napady - masticka aj laser 😉

geneo
27. okt 2011

@lili1313 masticky som skusal .... vsetko ohladne uzivania roaccutanu ma stalo cca 1000 eur, neplanujem viac do toho investovat. myslim ze hranicu som dosiahol. momentalne sa sustredim na to aby sa mi oci vratili do normalu a take pakatel ako jazvy vobec nemam chut riesit.

resp. akne mi momentalne pride uplne smiesne. da sa povedat ze ked sa mi niekde objavi jebak tak sa vcelku vytesujem pretoze to znamena ze organizmus sa dostava do toho stadia ako bol pred uzivanim roa. co v mojom pripade znamena bezproblemove oci.

len tak aby ste mali predstavu. pred uzivanim roa som mohol nosit sosovky kazdy den (cely den) bez uplnych problemov, teraz ich do oka ani nemozem dat.

33fialka
27. okt 2011

ahojte...mám 20 rokov, užívam roaccutane druhý mesiac... no moja pleť sa ani o trošku nezlepšila... moja doktorka tvrdí že sa nemám báť, že to bude dobré... niektoré vyrážky mám zapálené, niektoré biele... no mojím zlozvykom je vytláčať si tie biele vyrážky... chcem sa opýtať, či je to chyba, či si do toho nemám vôbec zasahovať , alebo či mi to môže nejako poškodiť tvár...

somkralrepu
28. okt 2011

ach..dnes som práve prišiel z diskotéky a zabudol som že nemám piť alkohol ked berem Rooacatane!!! čo sa mi môže stať?? už teraz sa mi vyhodilo pár vyrázok 😖 😖 😖 ☹

minig
28. okt 2011

@somkralrepu no nemalo by sa ti stat nic vazne, ale ja som mala pocit ze som po troch poldeckach bola na mol a zhorsila sa mi plet na par dni. No, uz to urcite nerob, nepise sa tom tam zo srandy....

A inak ako sa mas? Lepsi sa to?

Mne ano, velmi mi pomaha ten kremik effaclair H. Strasne supinky som mala a zacervenane licka. A stiahlo sa mi to! Super to hydratuje. Na chrbat mi este dal dalacin lotio, tak sa mi to pekne susi. Pomaly bude mesiac co som zacal brat Roa.

lili1313
28. okt 2011

@geneo ved ty si sa sam pytal 🙂 drzim palce, aby sa tie nasledky napravili.

vilki
28. okt 2011

ja idem v pondelok koznej ci mi da nieco na tie fliaciky,alebo ci mam cakat kym zmiznu same, inak uz nemam ani jednu vyrazku (kop klop) uvidime co bude dalej, inak az teraz zacinam pocitovat tie neziaduce ucinky (hlavne suche ruky a bolest klbov)

yade
31. okt 2011

@33fialka
Ahooj..Snaž sa nerýpať si to, aby ti nezostali jazvičky 😉

angelina46
1. nov 2011

Berem aknenormin uz asi 11 dni a miesta kde som mala loziska a uzly sa mi pekne vyhladili, namiesto toho sa mi povyhadzovali bolave vyrazky , zrejme sa ta plet cisti takze si z toho vobec nerobim tazku hlavu kedze je to iba kraucky cas co ho beriem.

Chcela by som sa spytat niekde som tu vo fore citala, ze ma vplyv na tuky v krvy, celkom tomu nerozumiem, jeden chlapec na to nasledne pisal ze po liecbe dostal cukrovku, tak som sa trosku zlakla.
Ak by vedel niekto nieco k tomuto bola by som vdacna za vierohodnu informaciu
Dakujem 🙂

geneo
2. nov 2011

@angelina46 ano je to pravda, vplyva to na vsetko ale nie u kazdeho sa to rovnako prejavuje. mne sa zvysili vsetky hodnoty aj krvne tuky. a ano mozes dostat cukrovku.

ale je to velmi malo pravdepodobne a stava sa to len zriedka.

patro2
3. nov 2011

@angelina46 Neboj sa, ak ťa bude doktorka pravidelne kontrolovať, teda robiť ti krvné testy, nemalo by sa nič stať 🙂

geneo
4. nov 2011

@patro2 osobne by som sa na doktorov moc nespoliehal. mne jedna doktorka povedala jedno a druha nieco uplne ine. zjavne nevedeli o com tocia.

geneo
4. nov 2011

@patro2 co sa tyka napriklad mojho problemu s ocami tak mi nevie pomoct ziadny doktor. jednoducho na mne testuju vsetky dostupne lieky rad radom a dufaju ze nieco zaberie. najvacsia sranda bola ked mi doktorka povedala ze mozno by som mal vyskusat alternativne moznosti liecby vratane ludoveho liecitela. to som sa rehotal az som skoro spadol.

a ROA som si vysadil sam. doktorka mi ho nedoporucovala vysadit aj ked som mal extremne problemy s ocami.

minig
4. nov 2011

34 den! Tvar mam uplne cistu, vyrazky sa tvoria iba vynimocne, obcas na lickach. Celo mam po rokoch uplne ciste. tento pocit som nepoznala uz velmi davno. Mam skvelu naladu a tesim sa z kazdeho dna. Makeup pouzivam uz len na fliaciky. Aj tie mi pekne blednu. Chrbat sa hoji pomaly, este stale sa tvoria nove a nove 😒

Musim zlozit poklonu kremu effaclar. Je to jediny krem, ktory mi teraz robi dobre. Strasne som mala presusenu tvar, zvyraznili sa mi vrasky a zacala som mat z toho stres. Tento krem je proste supis. Aj ked naozaj je pravda, ze mam pocit ze som ako keby zostarla o par rokov. Myslim si osobne, ze je to tym ze som mala doteraz mastnu plet a vrasky neboli take vyrazne.

Oci sa mi upravili, aj ked 1x denne si dam kvapky. Unava ziadna. Klby nebolia.

Som na 20mg.

patro2
6. nov 2011

@geneo snad nechces spochybnit laboratórne vysledky krvi?

geneo
6. nov 2011

@patro2 podla toho co mi povedali dve doktory nezavisle na sebe su krvne testy pri brani ROA iba preventivne na to aby sa dali odsledovat radikalne zmeny hodnot. pokial sa ti napriklad nejake hodnoty zvysia a doktorka usudi ze je to v poriadku tak ich beries dalej, podstatny fakt je ale to ze zvysenie napriklad krvnych tukov pokial su zvysene dlhodobo sposobuje cukrovku, kornatenie ciev, infarkt.

v mojom pripade jedna doktorka posudila ze hodnoty su v norme aj ked boli zvysene, druha naopak povedala ze je to uz na hrane a urobil som dobre ze som lieky vysadil. tak potom neviem komu mam verit. co doktorka to iny nazor.

pricom podotykam pri brani ROA som mal vyssie vsetky hodnoty, aj ked neboli prekrocene limity az na niektore vynimky.