Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

delelaa
17. nov 2011

@geneo v mojom pripade jedna doktorka posudila ze hodnoty su v norme aj ked boli zvysene, druha naopak povedala ze je to uz na hrane a urobil som dobre ze som lieky vysadil. tak potom neviem komu mam verit. co doktorka to iny nazor

Na to jsou prece tabulky, ne? Jaka je normalni hodnota tuku atd. To jsou dane hodnoty.

delelaa
17. nov 2011

@dera Ja jsem z Roaccutane nepribrala, ale behem uzivani jsem mela nezvykle chute. Hlavne na pocatku lecby - strasna chut a zizen po slazených napojích, ktere uz roky nepiju. Nebylo to porad, jen takove zachvaty. Az jsem se zacinala bat jestli nemam cukrovku 😀

delelaa
17. nov 2011

Jsem tady po delsi dobe a chci vam vsechny povzbudit. Jsem 4 a pul mesice po lecbe a plet cista bez jedineho pupinku 🙂 Od konce lecby jsem mela jedno kratsi obdobi, kdy jsem mela nekolik pupinku na zadech, ale samo to odeznelo. Plet jsem mela pred lecbou hooooodne mastnou. Masteni pleti se mi vratilo, ale je to jen tak 20 % z toho, co jsem mela pred lecbou. Jsem spokojena. Do Roaccutane bych sla klidne zase, kdyby bylo treba.

Mozna to bude troufale, ale jsem vnitrne presvedcena, ze jsem se akne zbavila nadobro. Jen plet je i po tech 4 a pul mesicich stale krehka. Mam flicky po akne a dostala jsem vzorecek Vichy tri-activ a po jednom pouziti jsem mela z toho nepekne podrazdenou plet a i tak celkove pouzivam pripravky na normalni plet. Akne rady jsou na me agresivni.

Jen jedna vec mi otravuje zivot - masteni vlasu. Pred lecbou jsem mela problemy jsem s mastnotou pleti, vlasy byly v poho. Behem lecby byla sucha plet i vlasy. Po lecbe se mi trochu masti plet, ale vlasy jsou katastrofa. Musim je myt co druhym den, hned jsou mastne......podle me nasledek Roa. Jakoby mi to masteni pleti preslo do vlasove pokozky. Telo se asi zblaznilo.

daydreamer
17. nov 2011

hej čaute 🙂 ja som brala aknenormin respektive roa 12 mesiacov! a nemyslim si, že som mala nejaku až nechutnu pleť. Take stredne akne... ale aj tak, nemožme povedať, žeby sa mi nejake zle veci diali počas liečby . Dokonca si myslim, že spolu s roa sa začalo moje najlepšie životne obdobie! :D Vysoke sebavedomie, žiadne starosti o pleť, proste dokonalosť! skvela pleť i vlasy 🙂 lenže teraz som už asi mesiac po vysadeni tabliet a mastičky zase nastupili... občas sa mi robia take male vyražky, teda zda sa mi že sa mi robia akosi často, ale rychlo zmiznu, no štve ma to a bojim sa že sa mi to zase vrati.. (inak si myslim, že to spôsobuje aj stres v škole a alkohol u mna :P) ale odporučam! 🙂 a držim palce každemu liečiacemu sa! ničoho sa nebojte, vysledok pride! 🙂

lili1313
17. nov 2011

@daydreamer Ahoj, s tym alkoholom to moze byt pravda 😉 ja sa mu aj preto v podstate skoro uplne vyhybam, nielen teraz pocas uzivania liekov ( to je samozrejmost), ale uz aj predtym. Spozorovala som, ze pocas burlivejsich studentskych cias mi po vikendoch akosi pribudli prave take tie male vyrazky - u mna na cele. 🙂

geneo
18. nov 2011

@delelaa tabulky su na vsetko, samozrejme.
ale to o kolko mas zvysene hodnoty nad tabulkovy "normal" posudi doktorka individualne.
u mna jedna posudila ze hodnota je ok a nie je dovod na obavy a druha mi povedala ze som to mal vysadit uz skor.

colzor
20. nov 2011

ahoj...

chcem sa spýtat vo veci otehotnenia. Hovorí sa tu len z pohladu žien ktoré berú kúru roacutanu. Ale ako je to ak roacutane berie chlap a počas liečby splodí s partnerkou dieta? V príbalovom letáku v informáciách pre mužov sa píše,že roacutane nepoškodzuje spermie a v spermiách mužov sa zistila nízka hladina izotretinoínu nato aby poškodil nenarodené dieta. Ako je to s prípadom ak to berie muž a splodí dieta?

vilki
21. nov 2011

sakraaaaaaa je to mozne ze po 4 mesiacoch uzivania roa som mala konecne peknu plet a vcera sa mi vyhodila na lici vyrazka? 😠

geneo
21. nov 2011

@colzor na chlapov to nema ziadny vplyv co sa tohoto tyka.

lili1313
21. nov 2011

@vilki mozno je to taka na rozlucku... 😉

vilki
21. nov 2011

@lili1313 😀 mozno, ale nemusela sa prist lucit, prezila by som aj bez toho, no ale co uz, dnes mi predpisala kozna roa na dalsie dva mesiace

slovacisko112
23. nov 2011

Tak cavte, som tu nový. 😉 Akné mi "kazí" život už asi tak tri-roky. Teraz mám 18 a ku kožnej som išiel prvý-krát asi pred troma mesiacmi. Dovtedy som akné "liečil" iba kozmetikou. Jedno obdobie som chodil na pravidelné čistenie pleti ku kozmetičke a po 4-roch mesiacoch som videl zlepšenie. Vrátim sa k tej kožnej, asi pred troma mesiacmi som bol u nej prvý-krát a predpísala mi zineryt + radu biodermy na problematicku plet. Po dvoch tyzdnoch som videl mierne zlepšenie. No potom ako keby sa to ustálilo a k dalšiemu zlepšeniu už nedošlo. Napok sa mi zdalo že čím dalej sa mi viac mastila pleť. Po 5 týždnoch som bol na kontrole. Povedal som jej že mi to velmi nevyhovovalo. Co by podla mojho nazoru mala vidiet aj ona sama. Tak mi predpisala eryfluid. Tieto antibiotiká sú skoro to isté ako zineryt. No ale začal som ich teda brat, iba na vyrazky priamo. Zinerytom som si natieral celu tvar. Neviem, ale vobec sa mi nezdá že by mi ten eryfluid pomáhal. Viac mi zabere, ked si natriem na vyrazky krem od biodermy AI. Plet mám stále rovnako mastnú a myslím si že to mám práve z týchto antibiotík. Kedže vysušujú pokožku a to velmi mastiacej sa pleti nepomoze. Týmto všetkým som chcel napísať že AKNE JE JEDEN VELKY BIZNIS. Idete ku koznej , predpíše Vám antibiotiká, ktoré Vás nevyliecia iba zmierna akne aj to len docasne, + Vám k tomu odporučí kozmetické výrobky. Za akné som už vyhodil neskutočné množstvo penazí. Moj názor je ze vacsina koznych lekarok akne berie tak-isto ako biznis. Akne velmi lahko ovplyvni rozhodnutia mladích ale aj starších ludí a to kožní, kozmetičky a celkovo výrobky proti akné využívajú. Preto rozmýšlam( viac menej som už rozhodnutý, že pojdem za koznou a spytam sa jej na liečbu Roa.) Kamarátka ho brala a je už po liečbe 3 mesiace, má plet ako bábo :D TYMTO SOM CHCEL POVEDAT ZE ROA SA MI ZDA AKO JEDINE RIESENIE PRI AKNE. JE PRAVDA ZE TENTO LIEK NEROBI ORGANIZMU NAJLEPSIE, ALE TREBA SA POZRIET KDE ZIJEME. Kazdy den nám zhoršuje zdravie kopu iních vecí ako ROA, a ani si to neuvedomujeme. A ktomu ROA pomoze vyriesit velky problem. Pretoze akne je jedna z najneprijemnejsich chorob pre mladých. Samozrejme ze sa to neda porovnavat s vaznimi chorobami , pri ktorích ide o zivot. Ale Akne vie naozaj velmi ovplivnit ZIVOT mladich ludi. A pri tom ma byt vek od 15 do 22 rokov najkrajsi v zivote, no ak vas zasiahne AKNE z tochto obdobia sa moze stat najhorsie... Preto chcem vsetkym ktorích trápi akné, aj ked nie v neakej velkeh miere, (vsetci vieme ze staci ak mate dokopy 10 vyrazok + uhry, a mastna plet, a je z toho hned zla nalada a nulove sebavedomie). povedat ze jedine vychodisko je ROA. Nebojte sa toho! Ja idem v piatok kožnej, skúsim sa jej neako prihovorit ze ci by sme nemohli nasadit túto liečbu. Preštudoval som o akné už naozaj všetko... JEDINE VYCHODISKO ROA!!!! sorry za ten román , ale potreboval som sa vykecať :D :D

Cavte ...-.

de
24. nov 2011

zdravim vsetkych uzivatelov Roa. mam 25r, tento liek som uzivala 4 mesiace. uvediem, ze problemy s pletou som mala naposledy v puberte, obnovili sa mi pri nastupe do novej prace (vela stresu, malo casu, problemy vo vztahu...). takze najprv navsteva obvodaka, potom koznej. najprv doxy hexal (sirokospektralne antibiotika, kt. pomohli asi tak prvy tyzden), potom duac a vysledok bol obrovske bolave pluzgiere na tvari. ako sa tu uz popisalo, akne ubera na dobrej nalade, sebavedomi a netreba pripominat ako posobite na okolie. "konecnym riesenim" ako to nazvala kozna lekarka, mal byt Roa. prvy mesiac sa toho na mojej tvari vyprodukovalo omnoho viac, dalsie 3 mesiace uz nasledovalo prudke zlepsenie. zlepsenie pleti, vlasov (mala som hrivu ako modelka z milana, ziadna mastnota, ziadne vypadavanie). a prudke zhorsenie - zraku (pri beznej chodzi som zmurkala, pretoze som nemala dostatocne vlhke oci), suche ruky (prasklinky na kozi), napriek neustavnemu masteniu velmi suche pery a nakoniec problemy s nosom (navstivila som ORL). ORL mi odporucil okamzite ukoncit liecbu Roa kvoli zhorsenym vysledkom (priskvary v nose, uplne priechodne nosove dutiny, v jednom kuse s vreckovami v rukach...). po tom vsetkom som liecbu po 4. mesiaci ukoncila.
zaroven som vsak 1 mesiac po ukonceni liecby otehotnela. dalej nebudem pisat, pretoze toto obdobie bolo zlozite a mam nan obrovsku ciernu spomienku. babenko som si nemohla nechat.

pozdravujem vsetkych, ktori si aj napriek tomu myslia, ze Roa je jedine mozne vychodisko...

geneo
24. nov 2011

@de vcelku zaujimavy prispevok. urcite to nebolo lahke dostat sa cez toto obdobie. mne sa stalo nieco podobne ale ja som muz takze nebolo to az take krute. kazdopadne moje rozhodnutie brat ROA som olutoval uz najmenej 100x a pravdu povediac sa to so mnou vlecie posledny rok. je to ako gula na nohe.

cisty ksicht ale rozbity organizmus. uplne genialna kombinacia.

kazdopadne prajem len tie dobre veci do dalsieho zivota.

inak by ma zaujimalo ci ti ostala cista plet. aj napriek predcasnemu vysadeniu.
mne povedalo niekolko doktoriek ze ten liek sa mi bude odburavat 1+ rok z organizmu, takze tesim sa na dalsie "dozvuky".

milkaaaa
24. nov 2011

ahojte,chcem sa spytat,mam taky problem,ze roa som dobrala v septembri,brala som ho pol roka.lenže este aj teraz a to uz je skoro december mam tvar pokozku na tvari zacervenanu...najma teraz ked uz vonku aj mrzne,tak ked som vonku som brutalne az bordova:/ tak sa chcem spytat,ci niekto nevie aj o tomto nieco a ci je mozne,že mi to este prejde popripade ako to zmiernit??vopred dakujem za odpoved a pekny vecer 🙂

yade
25. nov 2011

@de
Ahooj..Držím palčeky, aby si už vo svojom živote mala len a len krásne a pozitívne dni!
Roa naozaj nie je lentilka.

geneo
25. nov 2011

@milkaaaa mne to nepreslo a to uz som 7-8 mesiacov po vysadeni. mam zmenenu strukturu koze. neviem ci to vobec niekedy prejde.

milkaaaa
25. nov 2011

geneo a teda ty mas tiež tento problem čo ja ? a mas tvar začervenanu aj vo vnutri či iba ked vyjdes von ked je zima? a mas to len na licach ,či po celej tvari??

geneo
25. nov 2011

@milkaaaa mam aj vnutri aj vonku. hlavne teraz ked je zima. u mna je este ten problem ze branim ROA ma jedna cast tvare iny "povrch" ako druha. je to citit aj na dotyk. zatial sa to neupravilo.

je to hlavne na licach.

co som cital na zahranicnych forach tak sa to asi ani neupravi. teda v mojom pripade.

nie je to take zle ako sa moze zdat ale ja to vidim a hlavne citim.

milkaaaa
25. nov 2011

fiha,tak to teda neznie moc povzbudivo....ja verim v to,ze sa to aspon zmierni.a to ozaj sa to na tych zahranicnych forack nikomu zacervenanie pleti nezmiernilo?vsak bunky pleti sa stale obnovuju tak mozno nejaka šanca tam je....ci asi nie?ja zase to mam tak že povrch tvare mam rovnaky všade-hladky,lenze som červena...nuz...

geneo
25. nov 2011

@milkaaaa ja to mam praveze pod povrchom. je to normalne poznat ze tam nieco nie je v poriadku. mne bolo povedane ze ten liek meni strukturu na urovni buniek. tazko povedat co ako, kazdopadne miesta kde sa mi vedlajsie ucinky prejavili najviac zostali tak ako boli pocas uzivania.

geneo
25. nov 2011

inak ten liek zabera do 2 tyzdnov od zacatia uzivania. pokial by niekto nevedel 🙂 dlhsie uzivanie je potrebne len preto aby ucinok lieku bol permanentny.

sranda ze ja som ten liek pocitoval ako keby som ho uzival este 3 mesiace po vysadeni. a este teraz mam stale take stavy ako ked som uzival, rozumej suche sliznice kozu, oci a pod...

uz som to tu niekde pisal.

milkaaaa
25. nov 2011

tak ja uz potom neviem....som sklamana pri predstave že už cely život budem červena v tvari.

milkaaaa
25. nov 2011

a vies vyssie si pisal že ROA sa dostane z tela von až tak za rok,tak som si myslela ,že asi aj ja ho este mam v tele a mozno to este sposobuje to zacervenanie...ale tak to su len moje dohady

geneo
25. nov 2011

@milkaaaa sklamana nemas byt preco. ked ti to pomohlo tak bud len rada ze nemas akne. ten liek je svinstvo a s tym treba aj ratat pri liecbe. telo prijima pri liecbe toxicke davky syntetickeho vitaminu A, neda sa od toho nic dobre ocakavat. to ze to zabera na akne je len bonus.

geneo
25. nov 2011

@milkaaaa to ze je ta lantka z tela von neznamena ze sa vsetky veci ktore ovplyvnil aj napravia. zavisi to od mnohych faktorov. napriklad ja mam stale suche pery, extremne oproti tomu ake som ich mal pred liecbou. zmieril som sa s tym.

dalsia vec ktoru som sa dozvedel od nezavislych zdrojov je ze pokial niekto trpi akne a prejavuje sa mu napriklad aj pri zmenach stravovania roznou intenzitou znamena to ze telo sa tymto sposobom zbavuje toxinov. vlastne cez akne sa ti dostavaju von z tela vsetky sajrajty.

pokial telu "zakazes" alebo inak povedane zabranis pouzivat tento sposob zbavovania sa odpadovych latok tak si musi najst inu cestu.

v mojom pripade sa to prejavuje tak ze som extremne zahlieneny. doktorka to dokonca potvrdila. predtym mi to islo von cez akne, teraz cez hlieny.

vidim to pri zmene stravovacich navykov atd... predtym ked som zjedol cokoladu na posedenie tak som mal akne ale ziadne hlieny. teraz nemam sice akne - vsetko ciste ale brutalne hlieny.

milkaaaa
25. nov 2011

tak sklamana som preto,lebo som si myslela ,ze roa mam este v tele a preto mi sposobuje zacervenanie,kedze som ho dobrala v septembri...tak som si myslela ze to zmizne...byt s cervenou tvarou tiež nie je vyhra cely zivot

geneo
25. nov 2011

@milkaaaa no ja mam asi dozivotne problemy s ocami... vcelku podobny charakter problemu. len mne to ovplyvnuje celodenne fungovanie.

milkaaaa
25. nov 2011

ale pozri tiez hovoriš ze ,,asi,, doživotne.neviem kedy si ty dobral roa,ale mozno sa ti to za rok alebo za dva zlepsi...a mozno mne to zacervenanie sa zmierni za rok,dva... :D mozno...:D

delelaa
25. nov 2011

@milkaaaa Dej tomu cas, neni to jeste dlouha doba. Navic jsi porad v tom obdobi "do 6 mesicu po lecbe", kdy se nesmi provadet zasahy do pleti (chem. peeling, laser, depilace voskem).......plet je porad jeste citliva, krehka, tak mozna i proto ti zacervenani jeste nezmizlo. Hlavu vzhuru 😉 Ja jsem skoro 4 mesice po lecbe a plet je porad krehka a reaktivni.