Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

yade
23. aug 2010

@mondrejc
Ahooj....A koľko vážiš? Užívala si celý čas rovnakú dávku-40mg?

fredka23
23. aug 2010

Hello. Chcela by som sa opytat ako to prebieha u doktora pocas liecby pretoze ta moja je nejaka neskusena, sa mi zda. Povedala mi, ze si mam premysliet ci to chcem a zatial mi dala dalmicin a z toho som sa akurat viac vyhodila. Je toto vobec mozne? Este rozmyslam si kupit vichy normaderm a tym sa ason 2 mesiace kurirovat, ale cert vie ci to zabere. Roacutane chcem mat ako poslednu moznost. Katastrofa s tou mojou tvarou.

Prajem vam vsetkym vela uspechu s liebou a 100% krasne tvare!

starka11
23. aug 2010

@fredka23 ahoj tak ja ich zacnem snad brat od 10.septembra, 9. idem rano na krv a doktorka mi povedala,ze mi ich hned predpise a na druhy den rano jej mam zavolat a ked budem mat dobre vysledky, tak si ich pojdem vybrat. no antikoncepcia sa musi brat, ja ju uz beriem 4. mesiac, kazdy mesiac, mi bude brat krv, ci je vsetko ok,

starka11
23. aug 2010

@fredka23 a aj moja tvar je otrasna 🙂

mondrejc
24. aug 2010

@yade 72 kg. inak rozmyslala som vcera ci som brala 2 dvadsiatky cely cas, alebo 2 desiatky. Ale od zaciatku do konca som brala rovnaku davku.

mondrejc
24. aug 2010

@fredka23 no liecba je jednoducha. doktorka sa spyta ci chcem, dala obrovsku brozuru o lieku, kde boli vypisane vsetky hlavne negativa🙂 a povedala, ze sa mam rozhodnut. Ked som sa rozhodla, poslal ma na vysetrenie, zenske (ci nie som v tom), usne, krcne, nosne a k vseobecnemu na krv.
Vysledky som doniesla skontrolovala a predpisala liek na 1 mesiac s instrukciami ako uzivat a co preventivne robit. Po mesiaci som isla na odber krvi a kedze to bolo ok, tak predpisala dalsi mesiac. potom som si kazdy mesiac chodila pre mesacny predpis. a po dlasich 3 mesiacoch opat na krv a potom az na konci. medzitym ak som mala nejake otazky som jej volal. tot vsjo. a teraz cakam na poslednu navstevu, kde da vediet ci este pokracovat ci co. 🙂

fredka23
24. aug 2010

Vdaka Vam vsetkym.
Este by ma zaujimalo co to stoji mesacne bo som pocula, ze si mam nachystat 30 EUR. Stale dost vaham koli vsetkym tym negativam a hlavne skole pretoze poruchy sustedenia by som si fakt nemohla dovolit...
Co hovorite na ucinok ??? Naozaj je to tak skvele a na dlho??? Nejak sa mi tomu stale nechce verit. Ako sa hovori: "topiaci sa aj slamky chyta", prave si objednavam balicek vichy normaderm a pojdem testovat. Dam vediet ako to funguje 😎

mondrejc
24. aug 2010

@fredka23 no ak mas silny problem ziaden normaderm ani ina kozmetika nepomoze = skoda penazi. ja som vyskusala vsetky drahe nedrahe lieky a kozmetiku. neviem n a co ti je 30 eur, ale liecba roaccutanom je hradena poistovnou a aj vsetky odbery a testy pred by mali byt. ja mozem, povedat ako som uz aj napisala, liecba v pohode, akurat posledny mesiac to bolo zaujimave 🙂, ale mam mierne obav ze sa mi koza vracia do povodneho stavu. co sa mi moc nepozdava. avsak poznam dvoch dalsich ludi ktory maly problem extremny a po liecbe vyzeraju dlhodobo perfektne. takze je to naozaj o rozhodnuti a risku (zialv tomto pripade, velkeho). mladsi ludia do 30 rokov to vsak zvladaju omnoho lepsie ako starsi.

qwerttyna
24. aug 2010

@misho678 ďakujem Ti. Tiež si myslím, že to záleží od doktora. No dúfam, že nebude robiť problémy, lebo akné ma desí už asi 7 rokov a vôbec sa to nezlepšuje. Mám 21 rokov, takže puberta to už nie je. 😅

qwerttyna
24. aug 2010

Chcem sa ešte opýtať, že ako často je potrebné chodiť na kontroly pri liecbe Roaccutanom?

starka11
25. aug 2010

@mondrejc ahoj a prosim ta, ty si mala ake akne? a ako dlho si mala zhorsenu tvar pri brani liekov? a ako dlho si sa liecila? a aky hydratacny krem si pouzivala na tvar? dakujem

mondrejc
25. aug 2010

@starka11 ja som mala akne vo vlasoch, nie na tvari, mala som to asi tak 5-6 rokov, ale vekom sa to zhorsovalo. liecila som sa zineritom a etse nejakymi antibiotikami a miesanymi vodickami ale to vobec nezaberalo. a stale to bolo horsie tak som zmenila doktorku a ta sa na nic nepytala a rovno mi toto predpisala. do mesiaca po nasadeni Rka som uz nemala ziadne pupaky nic. liecila som sa 7 mesiacov. teraz uz druhy mesiac neberiem a hlava sa mi zacina plnit pipakmi, som z toho dost na nervy tak neviem ci liecba nezabrala, alebo som to kratko neviem. v septembrti idem k lekarke, nech mi tovysvetli a nieco s tym urobi. ale pocas liecby to bolo super. ani na tvari ani nikde na chrbte sa mi ziadne vredy nervorili. nic parada. ja si pochvalujem. hovorim, jedine ta depresia na konci liecby ma necakane prekvapila. a na tvar odporucam po cely cas mastit cetaphil aj odlicovat cetaphil a na telo najlepsie olej telovy od nivei a potom som presla na excipial lipolotio. a na pery je perfektne biele labello.

misho678
26. aug 2010

yade -- prosímta ako sa volá tvoja kožná, ja už na toho mojho nemám nervy .. bilirubín 25 a on že je to už v norme ale nedám ti ho (roa) aby sa ti to nezvyšilo ... premna zamna nech ho mám aj 100 ten bilirubín 🙂 Pojdem k tvojej kožnej nech bývaš aj v Amerike je mi to jedno:D

yade
26. aug 2010

@misho678
Problém je len ten, že ona už neberie žiadnych pacientov, chcela som tam dotiahnuť priateľa, pretože prišiel z Latinskej Ameriky s nejakými divnými štípancami na nohe, ale veľmi pekne sa ospravedlnila, že ona už má strašne moc pacientov...Takže ti v tomto nepomôžem. ☹ Ale povedz svojmu lekárovi, že ja mám bilirubín počas liečby nižší ako predtým....Pi to Silybum, denne aj liter...a povedz mu, nech to skúsite na mesiac a keď sa ti to zvýši, tak skončíš...Aj my sme sa s lekárkou na tom dohodli, že uvidíme, ako to bude s tým bilirubínom. Nevzdávaj to ak tak Roa veľmi chceš...Ak by bola šanca, že ťa vezme moja lekárka, tak to si píš, že by som ti napísala, kam chodievam....Ale viem, že napr. má strašne veľa pacientov, ktorí berú Roa a pravidelne chodíme na krv mesačne, je v tom veľmi precízna...a má toho fakt veľa...Povedala, že je to veľmi nákladná liečba....a sprísnili sa už aj pravidlá pre branie...Ona najprv musí nasadiť antibiotiká a až keď tie nezaberú, tak ide na Roa. Pá, mrzí ma, že som ti nepomohla... 😒

misho678
26. aug 2010

@yade -no to je v prdeli celkom :D ..ono aj gastreontolog mi tvrdí že roa je zlučitelné s vyšším bilirubínom a ja už ani nemám vyšší ale v norme ...on mi ho nechce dať ja to vidím na ňom ....čo s tým je vela práce alebo čo ? no však nevadí budem musieť nasjť niekoho iného,,

pele82
29. aug 2010

@ misho678 - skus ineho doktora a pobav sa s nim o tom, mozno sa k tomu postavi inac .. 😉

modrykonicek
29. aug 2010

tuz decka.. hlasim sa po nejakom case.. roa je za mnou uz vysadene cca 3-4 mesiace.. fliaciky miznu a miznu .. moja plet je neporovnatelne krajsia.. za ten cas sa mi spravil 1 podkozny..a aj ten zmizol do 4 dni BEZ VYTLACENIA! .. obcas sa spravi nejaky maly, biely..vytlacim a je to 🙂 pokozka sa masti len minimalne..a upozornujem, ze som nedobral potrebnu davku.. chybalo mi asi 1000-1500 mg 😉 DRZIM PALCE vsetkym, ktori beru a odkazujem VYDRZTE! 🙂 🙂

fredka23
30. aug 2010

Zdravím Vás. Práve som sa vrátila od kožnej s brožúrkami o ROA. Už som pevne rozhodnutá sa na to dať. Zajtra ma už čakajú len pečeňové testy a po výsledkoch môžem nabehnúť na liečbu. Už sa teším na zamatovú krásnu pokožku PO.

Obavy mám však furt z tých vedľajších účinkov, že sa nejaký dostaví a ja nebudem môcť pokračovať v liečbe a nájdu ma starú, s otrasnou tvárou a ohlodanú vlčiakmi. Katastrofa so mnou....

Naopak, depresie sa nebojím skôr si myslím, že horšiu ako ju mám teraz , keď sa pozriem do zrkadla, to už ani nemôže byť.😢

Veľa zdaru prajem všetkým!
Ozvem sa keď zahájim liečbu.

avara_salvatore
30. aug 2010

Ahoj. Volám sa Natália a mám 14 rokov. Práve som došla od lekárky - kožnej - s receptom na roaccutane. Moja lekárka mi pred ním predpísala tabletky nejaké od firmy Sandoz ale mala som z nich vedlajsie ucinky. No ono moja tvár je na moj vek príserná a nie je to sposobene len tym ze som v puberte tvoria sa zapalene vyrazky obrovske podkozne bozule a ja som netusila ako ich liecit. Vyrazky sa mi robia uz od 9 rokov ako je to dost nizky vek nato aby sa mi robili vyrazky ked niektorym mojim spoluziackam sa este len minuly rok zacali robit. Takze tvar je hrozna hrbat zjazveny a dekolt je na tom mozno este najlepsie aj ked na noom mam tiez vela vyrazok. Vlasy sa mi mastia uz na druhy den po umyti takze kazdy den ich umyvam a jednoducho nato by obycajne pripravky ktore som uzivala na pubertaalnu pokozku nestacili. Preto som sa pevne rozhodla pre roaccutane. Moja lekárka je taká, že čo jej poviete to vám predpíše. Kebyže som už na začiatku leta neprišla na toto forum a nečitala si vedlajsie ucinky ani by som o nejakych nevedela :D ... lebo ta lekarka... no vlastne dnes to prebiehalo tak ze som prila do vnutra povedala som jej ze uz by bolo na case zacat liecbu roaccutanom a ona na mna pozrela a pozrela a hovori ze ,, dobre" ako bola som sokovana ze sa ma nespytala ci som si ista.. neukazala mi ani letacik aby som sa rozhodla.. jednoducho nic.. povedala dobre natukala do stroja a poslala ma k setricke na krv. Dala mi recept a povedala ze tochto tyzdna budu vysledky ale recept om uz mala v rukach. Vobec necakala na vysledky krvi. No divne jednoducho. Takze som sa rozhodla ze tu budem kazdy tyzden pisat ako sa moja liecba vyvija ohladom tych vedlajsich ucinkov. kazdy den si budem do dennika zapisovat zmeny ktore pocitujem a chcem vas o nich informovat kedze vidim ze poniektory tu su omnoho skusenejsi ako moja lekarka :D lol :D a pomohli by ste mi. Co sa tyka tych mliek telovych a tak.. mohli by ste mi napisat ake znacky ste pouzivali ktore vam zarucene pomohli? a este aj to ze ak pouzivam roaccutane tak vecer pred spanim si umyt tvar len cisto vodou alebo mam pouzit to co doposial - Biodermu - ?? a takisto aj rano staci len umyt tvar vodou alebo? prosim poradte mi.. 🙂

moncatok15
31. aug 2010

Ahojte: mám 19 rokov a doktorka mi predpísala liek roaccutane..ale trocho sa obávam tych vedľajších účinkov.Chcela by som sa spýtať kedy ste s liečbou začali, pretože som niekde čítala že sa ma začať na druhý alebo tretí deň mens. cyklu???...Dik za odpoveť

moncatok15
31. aug 2010

@avara_salvatore
no mne doktorka povedala ze si nemam na tvar nic nanasat len cista voda..a ja som nedavno prisla len s receptom..a dost sa bojim a rozmyslam ci ich zacnem brat...ale asi to skusim...tak drzim palce:D...ked budes mat nieco nove daj vediet

avara_salvatore
31. aug 2010

@moncatok15 no ja mam doma este stale ten recept lebo mame v rodine jednu .. tetu... ktora robi veducu v lekarni a ona vravela ze môj predpi 30x10 mg nemaju a ze to budu mat az vo stvrtok takze som zvedava. Ja som pevne rozhodnuta ze to budem brat lebo uz mam dost tych depresii... kaslem na vedlajsie ucinky.. len nech to zabere... 🙂 a diks za radu ze sa mam umyvat len cistou vodou 🙂 a ako nahle ich zacnem brat tak napisem ze co nove 🙂

moncatok15
31. aug 2010

@avara_salvatore
fajn ja zacinam zajtra...a doktorka ti nic nevravela ze to mas zacat jest v 2 den menstruacneho cyklu???..lebo mne nieco spomenula a teraz neviem ci mam pockat alebo nie.
Drzim palce a dufam ze nam do vyjde:D

daydreamer
1. sep 2010

Podľa mňa je jedno kedy to začneš brať. Ja som to začala brať presne pred tyždňom a nemala som vtedy cyklus. A vedľajšich učinkov sa samozrejme bojim aj ja:D ale aspoň nezabudam na to, že mam tie lieky brať, keď na to cely deň myslim:D Dokonca robim take prevencie, že nejem už mastne jedla, aby mi to nezvyšovalo cholesterol a radšej si dam zeleninu aj ked sa do nej musim nutiť:P Inak sa u mňa prejavuju len suchšie pery🙂 aspoň zatiaľ.. som si ista, že malatnosť a lenivosť je skôr z toho hnusneho počasia:D

moncatok15
1. sep 2010

@daydreamer
hehe..tak ja robim podobne, jem cucoriedky co je dobre na krv a stale sa kremujem, ale este nepocitujem nic take. ak nieco este sa ozvem..a aj ty daj vediet ako si na tom:D

moncatok15
2. sep 2010

mam dolezitu otazku bud. tyzden idem na svadbu.....bude to velmi vadit ked si dam maku up????..dufam ze to prezijem, :D:D

ana19
2. sep 2010

Ludia ja vobec neviem co mam robit 😖 dneska som bola u koznej ze sa teda idem dat na to a zacnem to brat lebo som nemohla lebo som nemala 18 a moja mam bola zasadne proti a nechcela to podpisat a teraz ked mam konecne 18 som prisla k pani doktorke a ta ma zacala odhovarat a bola zasadne proti tomu a tvrdila mi ze vobe nemam hroznu tvar a ze sa mi neoplati znicit si organizmus a ja som jej povedala ze ja uz nevladzem takto zit a ona mi povedala ze som priipad pre psychologa a ze by som ho mala naozaj navstivit :D ale ona vobec nechape ludi s takym hendikepom a to ako sa citim ja tu tvar ma naozaj uple ze zlu co mam robit ? ja som sa jej tam skoro rozplakala ja uz nevladzem 😢

daydreamer
2. sep 2010

@ana19 hlavu hore!🙂 presne viem ako sa teraz cítiš, pri tom ja mam 16 a beriem to:P určite sa na to daj, keď ti to nechcela predpisať, tak zmeň kožnu! Všetky lieky ničia organizmus, no vdaka tymto budeš mať krasnu pleť a budeš sa citiť spokojnejšie.. stoji to zato...
@moncatok15 jaj, dnes rano som zistila, že sa mi to horši už:/ a tak som si musela dať aspoň aknecolor a to ti poviem aka babračka to je dať si to na taku suchu pleť:D takmer ma drblo a to si neviem predstaviť ako budem chodiť s takym ksichtom do školy:D len sa to snažim predychať a myslieť na to, že som to mala horšie už aj predtym:P a podľa mňa si možeš dať ten make up ak ti nerobi zle nejak.. určite to prežiješ:D

starka11
2. sep 2010

Ahojte, no ja zacinam brat lieky o tyzden, a tiez sa bojim ako bude vyzerat moja tvar, no teraz momentalne je fajn, nemusim mat vobec make up, ale tak mi to vydrzi asi tyzden-dva a potom to bude hroza, ja som si kupila hydratacny krem Cetaphil (na odporucenie od skusenych) a je dobry, a hadam si potom budem moct davat make up, ked ich budem brat? dajte mi vediet, dakujem a drzim vsetkym palce, vsak ja sa ozvem ako bude liecba prebiehat

ana19
2. sep 2010

@starka11 ty vole aj ja chem niekedy ist von bez make upu :( ja nejdem bez neho absolutne nikde bozeee inak by som mala inu traumu ja idem zajtra na krv tak typujem ze aj ja ich zacnem brat tak o tyzden driim palce🙂
@daydreamer tak dakujem za podporu ale bojiim sa toho zhorsenia je to moc zleee?? lebo ak budem mat este horsiu tvar ako mam teraz tak sa asi obesiim ☹