Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

motylik33
25. mar 2011

@isabelako tak ty si už asi vo fáze, že netreba nič skrívať 🙂 ďakujem skúsim ten excipial a zatial skinoren nevysadím, ešte je to v pohode 🙂 a pomáha mi to, keď si dávam skinoren tak sa mi nerobí nič... a na pery som si už kúpila, fajn vecička... škoda, že som o nej nevedela skôr 🙂

motylik33
25. mar 2011

@stanklia ďakujem za radu 🙂 no ja tiež nedávam na celú tvár skinoren len v malom množstve na vyrážky ale je to dobré zatial, pekne to vysuší a nerobia sa mi ďalšie... keby je to takto stále...ja som ešte len na začiatku tohto procesu s roa ☹ uvidíme ako to budem znášať...ty to už koľko berieš? Neviem, či to z tých liekov ale akonáhle prídem domov z práce tak ma bolí brutálne hlava, celý tento týždeň a taká bolesť, že mi ani flector nepomohol, čo mi vždy pomôže... a skúsim takto premasťovať ako ty lebo ja mám suchú pokožku ešte od prípravkov, čo mi dával predtým kožný takže to neni výhoda 😒

isabelako
25. mar 2011

@motylik33
Ahoj, mě taky bolí hlava, nic mi nepomáhá, takže neporadím 😒 je pravda , že já nuž nic nemusim skrývat, ale pod make up bych si koupila La Roche Posay Effaclar- asi K nebo H 😉 , jo a já mám na ty jednotlivé pupínky Erifluid, což je antibiotikum, ale je pravda, že už jsem to dlouho nepoužila, ale měla jsem to přesně jako ty ten Skinoren- prostě na to místo, tak to ho v tom případě nevysazuj 😉

stanklia
26. mar 2011

@isabelako Mozem sa spytat ten La Roche Posay Effaclar, kolko stoji ?? Lebo ja mam teraz cetaphil a neravim, ze je zly, ale tak myslim, ze moze byt aj nieco lepsie sa mi zda taky mastnejsi pod make-up sa potom dost lesknem. Tak premyslam, ze kupim nieco ine len neviem co 😅

isabelako
26. mar 2011

V tom případě La Roche Posay Effaclar K, ten není vůbec mastný,ale skvělý 😉 Stojí asi 350 Kč, jak kde 😉

geneo
27. mar 2011

tak som musel nakoniec vysadil roa. problemy s ocami boli prilis velke. v noci som nedokazal ani spat. jedno oko mam pravdepodobne extremne vysusene pretoze ma stale boli. podstatne je ze sa mi po 3 dnoch konecne pustili nejake slzy. predtym som skoro tyzden nemal ziadne.

kvapky mi vobec nezaberali. v kritickych momentoch mi vydrzali cca 15 minut potom som musel kvapnut znovu. radsej zdrave oci a akne ako ziadne akne a slepy na jedno oko. co uz.

geneo
27. mar 2011

@isabelako 🙂 teraz po vysadeni po necelych dvoch mesiacoch chcem co najrychlejsie aby som mal to svinstvo z tela prec. problemy s ocami su proste neunosne. som bol viac ako tyzden uplne vyradeny z prevadzky a nevedel som sa na nic sustredit. neustale som si musel kvapkat do oka a aj tak to vlastne nic nepomahalo. problem bol v tom ze ma cely den a noc bolelo jedno oko a z neho zaroven aj hlava. som si pripadal ako invalid.

geneo
27. mar 2011

inak dnes som skusil maly test. manzelka krajala cibulu a prisla cela uplakana ze nech idem aj ja mozno mi to pomoze na oci. co si myslite co sa stalo..... nic. ziadne slzy, ziadna reakcia. pritom pred zacatim uzivania roa som plakal pri krajani cibule ako male dieta.

elnino9
27. mar 2011

ludiaa dobral som roa. co si mam davat na cervene flaky ktore nie a nie prec niektore mam uz aj 3mesiace a nemizne to :/ help pls

yade
27. mar 2011

@stanklia
Mohla by si skúsiť pod make-up Avene-Hydrance Optimale LEGERE spf 20, ten je skvelý pod make-up, používala som ho počas brania Roa-pod make-up, na noc a keď som nepoužívala make-up tak Cetaphile.
Je úplne skvelý, krásne sa vsiakne a make-up pekne drží - bez lesku.
A aký make-up teraz používaš? Dávaš si aj púder?

yade
27. mar 2011

@stanklia
Ten Effaclar K sa mi nedal dať pod make-up...Ten H by sa aj dal, ale nemal faktor...

miss_tins
27. mar 2011

Cauky, nemate niekto skusenosti so solarkom popri brani ROA? viem ze je v pribalovom letaku napisane ze sa treba vyhybat slnecnemu ziareniu a solariam, ale aj tak... vraj to vysusuje moc plet, nemate s tym niekto nejake skusenosti?

geneo
27. mar 2011

@miss_tins pokial viem tak ziadne UV nie je povolene ked to beries. mne povedala doktorka ze sa mam natierat faktorom 50 co je defakto sunblocker.

geneo
27. mar 2011

@miss_tins pokial a vystavis slnecnemu ziareniu pocas uzivania roa tak riskujes pigmentove skvrny ktorych sa nasledne nezbavis. tak mi to bolo aspon povedane. najhorsie ako mozes skoncit je rakovina koze kedze pocas brania roa sa meni struktura.

miss_tins
28. mar 2011

fuha dakujem no moja doktorka mi len povedala ze sa mi spali pokozka a to je vsetko... no tak to je potom smutne :( uz nech ho doberiem a sup na slniecko lebo som strasne bleda, dakujem 🙂)

geneo
28. mar 2011

@miss_tins tak ono spalenie koze tiez nie je bohovie co 🙂 a pri brani roa sa spalis vlastne niekolkonasobne rychlejsie ako bez neho.

geneo
28. mar 2011

tak dostal som info od mojej doktorky ze ludia v urcitom veku mozu brat roa 1 tyzden a potom na 3 tyzdne vysadit a potom znovu opakovat. je to dobre v pripade pokial su silne vedlajsie ucinky.

motylik33
28. mar 2011

tak to je len dobre 😉 a ty už máš po liečbe, či ešte trvá? Používam od La Roche H a je celkom dobrý hej len niekedy ma páli trošku tvár od neho... 😒 a prosím ťa si písala, že je niečo dobré na bolastivé puky, že pekne vídu volá sa to ichtoxyl?

motylik33
28. mar 2011

@isabelako tak to je len dobre 😉 a ty už máš po liečbe, či ešte trvá? Používam od La Roche H a je celkom dobrý hej len niekedy ma páli trošku tvár od neho... 😒 a prosím ťa si písala, že je niečo dobré na bolastivé puky, že pekne vídu volá sa to ichtoxyl?

motylik33
28. mar 2011

@stanklia effaclar K stojí okolo 15eur, effaclar H som kúpila za 14eur

isabelako
28. mar 2011

@motylik33
Jo jo ichtoxil🙂Mě ještě zbývají 3 měsíce 😉
Tak ať se daří 😉

stanklia
29. mar 2011

@yade No dik nieco vyskusam a mas pravdu malo by to mat nejaky filter koli slniecku.Pouzivam este stale loreal infallible, nieje teraz asi najvhodnejsi, ale som na neho straaasne zvyknuta pouzivam ho skoro 6 rokov.A nieje zly dobre zakryva este stale tvoriace sa akne 😖 .Nie puder nepouzivam to by som asi uz moc zatazovala plet a ucpavala pory, to nechcem.

stanklia
29. mar 2011

@motylik33 No ten je lacnejsi ako ten avene, ale nema uv-cko co je dost blbe vzhladom na bliziace sa leto 😢

stanklia
29. mar 2011

@geneo A mozem sa opytat kolko mas rokov ??? 🙂

elnino9
29. mar 2011

caute kedy mi odidu vedlajsie ucinky sucha koza plet a pery ked uz neberem roa cca 10dni..lebo neviem ci mam dalej pouzivat hydratacny krem alebo si kupit nejaky na mastiacu sa pokozku aby som mal nejaku prevenciu pls ti co mate po liecbe ako to je ? co mam davat na plet nieco na akne alebo na zdravu plet diki 🙂

yade
29. mar 2011

@elnino9
HYDRATUJ...Nekupuj nič na suchú pleť, skôr na normálnu až zmiešanú...
Môžeš používať napr. ten La Roche Posay Effaclar H.

katka17219
29. mar 2011

Ahojte, ja mám 21 rokov a problémy s akné asi od 16 ... vôbec nič mi nepomáhalo, žiadne krémy, gély, dokonca ani antibiotiká ... dr. mi navrhla túto liečbu, no keď som si prečítala informačnú brožúru, tak som bola veľmi zaskočená, zo všetkých možných nežiaducich účinkoch, ale po konzultácii s lekárkou som dospela k názoru, že to aspoň vyskúšam a poviem Vám, že som rada ... zlepšenie sa prejavilo v priebehu 3 týždňov ... a to môžem povedať, že som bola vyhádzané strašne veľa, či už na tvári, dekolte alebo chrbte ... ani sa mi nechce veriť, že za tak krátku dobu mi to mohlo pomôcť, jediné čo mi veľmi vadí, že sa mi celkovo pokožka na celom tele úplne zmenila, musela som začať používať úplne iné druhy kozmetiky ... doporučujem krém na tvár kúpiť v lekárni a čo sa týka pier, tak doteraz som nenašla bohužiaľ žiadny prípravok, ktorý by mi pomohol ... ale každému doporučujem!!!!

stanklia
29. mar 2011

No 5 tyzden uz beriem roa, 3 den beriem najvacsiu moznu davku na svoju vahu cize 50 mg na den a stale ziadne zlepsenie. Ja uz som zufala 😖