Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

geneo
27. júl 2011

mozno som to tu niekde pisal ale kratko po vysadeni som zacal uzivat prirodny vitamin A na vyrovnanie hladiny v tele. bral som ho len 2-3 dni v tyzdni. cca 2 mesiace po vysadeni som zacal uzivat zinok. cely cas ako som uzival ROA a aj po vysadeni uzivam LIV52 ci ako sa to vola. prirodne lieky na pecen.

predpokladam ze sa mi akne vrati s 50% pravdepodobnostou. ono ten liek je vlastne loteria s organizmom 🙂
ale som s tym zmiereny. radsej akne ako dodrbane oci.

starka11
27. júl 2011

@beruska121 Ahojky, no si ma poriadne nalakala. Ja beriem HA VREYA uz rok a tiez sa bojim, ze sa mi plet opat zhorsi. Som uz 3mesiace po dobrati liekov, na noc si davam Duac gel a je to v poriadku. Teraz mam plet kludnu, len sa bojim, ze ked si prestanem davat Duac gel tak sa mi plet opat zhorsi. V septembri som chcela opat zacat este s jednou kurou,ale plet mam relativne v poriadku, len kde tu malilinka vyrazka. Akurat v pondelok som bola u doktorky a povedala mi, ze lieky budeme riesit az v septembri, tak uvidim. No a ta antikoncepcia, niekolko rokov dozadu som brala antikoncepciu, potom som ju vysadila,ale nejaku zmenu som na sebe nevidela, vyrazky som mavala stale aj pri brani antikoncepcie a potom aj po vysadeni. Ale teraz momentalne ju este nechcem vysadit, ale bojim sa toho, co sa stane, ked ju vysadim. Drzim ti palceky papa

miss_tins
27. júl 2011

Po vysadeni ROA sa mi opat zacali robit cervene bodky , male vyrazky a cervene fliaciky,...ake mate skusenosti s tym vy a co vam pri takychto priznakoch pomahalo? skinoren krem alebo..?

motylik33
28. júl 2011

ahojte, brala som Roa 4 mesiace a lekár mi ho vysadil, kôli zlým testom: kreatinín 51,57 (hodnota je od 55,00) a kyselina močová 117,55 (hodnota je od 140). Ja som bola taká zúfalá, keď mi toto oznámil, že by som ho brala aj na vlastné riziko... ale, zdravie je dôležitejšie. O mesiac idem na kontrolu, mám ísť na vyšetrenia a uvidíme...
Mali ste s tým skúsenosť alebo mali ste znížené práve tieto hodnoty?
Bojím sa, že sa mi akné vrati, čo si myslíte vy? Nemala som ťažkú formu akné a mám len pár pupienkov aj to pod povrchom, skoro ich ani nevidieť...

motylik33
28. júl 2011

@elissa2009 neni som po liečbe, mám prestávku... ale už po troch mesiacoch mi to pomohlo a som skoro bez akné... išla by som do toho ešte raz keby sa nepodarí liečba, pokiaľ nebudem mať zdravotné problémy...

beruska121
29. júl 2011

@starka11 no ja neviem ... ja som asi nejaky blby pripad, vies ja som brala antikoncepciu 5 a pol roka neprestajne , telo si zvyklo na hormony ... najprv som brala Diane 35 a ppotom Jeanine. antikoncepciu mi kozna nakazala kvoli pleti , akoze zlepsilo mi to stav pokozky ale zase nevyliecilo uplne tak preto prisiel na rad roaccutane , ten mi pomohol .... a ako som hovorila som po dobrati roaccutane rok a 2 mesiace a ked som vysadila HAK.. po tych 5 a pol roku , tak do 2 mesiacov sa mi rapidne zhorsila plet ... a posledne dva tyzdne strasne zo dna na den som sa prebudila so zapalenym xichtom ,
inak vcera mi kozna lekarka predpisala Curacne (nieco ako roaccutane ties to ma tu latku ) mam 40 mg vazim 48kg, tak dufam ze sa to zacne zlepsovat , beriem jednu tabletku denne na obed... zatial sa nic nezlepsilo :DD ale to som si dnes brala len druhu tabletku tak som zvedava o mesiac ako to bude
lebo ked som brala Roaccutane prvy krat tak som mala zhorsenie asi tak 3 -4 mesiace

tom1
30. júl 2011

Ahojte všetci, takže som ďalší ktorý začal brať tieto tabletky a zaujalo ma toto fórum práve kvôli vlastným skúsenostiam, dúfam že viac tento liek pomôže ako ublíži 🙂 držím všetkým prsty s ROA a pevné nervy s vedľajšími účinkami 😉

miss_tins
30. júl 2011

Nemate niekto skusenosti s tym, ze vam vysli "vyrazky" ktore ale svrbia, ako nejaka alergia? nasla som nieco o tom na nete, ze to moze byt prejav detoxikacie tela a prejavuje sa to tam kde je najtensia koza, a vsetko svinstvo sa takto dostava z tela, ale neviem ci je to presne moj pripad....

elissa2009
30. júl 2011

@miss_tins ja to mávam občas, ale ešte stále beriem roa. Kožna mi dala na to mastičku a pomáha to 🙂. A mám to len v okolí lakťa, nikde inde.

miss_tins
30. júl 2011

@elissa2009
a aku masticku ti nato dala? ja si to teraz natieram kalciovou mastou alebo tea tree olejcekom, vobec neviem co mam na to davat aby to nesvrbelo alebo aby sa to nerozsirovalo, hlavne na lici to mam pravom , na lavom skoro nic a par bodiek na krku

milkaaaa
31. júl 2011

prosim vas ma tu niekto skusenost s tym ze pocas liecby roaccutanom mal zacervenanu tvar a po ukonceni liecby toto zacervenanie zmizlo?

yade
2. aug 2011

@milkaaaa
Po skončení liečby ti začervenanie zmizne, nebooj... 🙂

elissa2009
3. aug 2011

@miss_tins ahoj, volá sa beloderm, ale použila som len dvakrát počas liečby. Našťastie vôbec nemám vysušenú pokožku, takže mi bol potrebný len na okolie lakťa. Chod za kožnou, ona ti určite poradí 🙂

tom1
4. aug 2011

prosím vás má niekto skúsenosť s nosením kontaktných šošoviek počas liečby Roa? lebo ja ich zatiaľ nosím a dnes beriem Roa 8.deň a zdá sa mi že mám mierne suché kútiky očí, kvapky si kvapkam stále ale keď sa to bude zhoršovať asi budem musieť prejsť na okuliare 😖

yade
4. aug 2011

@tom1
Kontaktné šošovky by sa nosiť nemali, pri liečbe vysychajú aj oči a šošovky môžu "dopomáhať" k vzniku infekcie...Ináč je aj písané, že sa nemajú používať šošovky počas liečby v letáku.

vilki
4. aug 2011

ahojte, takže dnes som bola u kožnej a zobrala mi krv a zajtra si mam prist pre roa...takze zajtra zacinam, som zvedava ci pomoze...najviac sa bojim toho zhorsenia na zaciatku o ktorom tu pisete, ak to budem mat este horsie ako mam tak co budem chodit do prace so sackom na hlave? 😖

vilki
4. aug 2011

a este jedna otazka, kolko ste doplacali v lekarni za tieto lieky?dakujem

lenka111111
4. aug 2011

ahojte holky prosim vas ma niektora liek androcur kupila by som ho,mam problemy s aknem aj niečo viac,možte mi niektora poradit tento liek bola by som vam vdačna napište mi do IP dakujem vam

milkaaaa
4. aug 2011

este som sa chcela spytat skusenych ci mali pocas liecby nadmerne ochlpenie na tvari -take jemne chlpky a ci po ukonceni liecby je nejaka sanca ze toto ochlpenie zmizne :P a este by ma zaujimalo za kolko zmizne to zacervenanie po vysadeni liekov?velmi dakujem za odpovede 🙂

vilki
5. aug 2011

Takže roa je doma, idem si dat prvu tabletku, dr.mi k tomu predpisala nejaky roztok eryfluid na potieranie

yade
5. aug 2011

@milkaaaa
Chĺpky mi zmizli po liečbe, počas nej som mala jemné ochlpenie a la broskyňa...Červenú pleť som mala ja len počas prvých mesiacov, po cca 3 mesiacoch to úplne zmizlo...Ako dlho berieš Roa ty?

beruska121
5. aug 2011

@vilki
Ahoj, ja beriem Roa uz druhý krát ,prvy krat som ho brala v 2009, teraz ho beriem uz druhy krat liecbu som zahajila pred tyzdnom, a tiez mam eryfluid na potieranie ale mne eryfluid uz nezabera bohuzial ... a zase mam to zhorsenie ... tiez som rozmyslala nad kuklou ... alebo aspon ze sa prestahujem do arabskej krajiny kde budem nosit burku na tvari... ale co uz jedine co viem ze sa to zlepsi po nejakych cca3 mesiace apson tak som to mala prvy krat .. skoda ze ja som ten pripad ze sa mi zacne zlespvanie az po par mesiacoch .. a najhorsie je ze mam to zhorsenie mam zapalenu celu bradu ... vyrazky sa mi tlacia von biele hlavickyked si ich vytlacim na druhy den s ami urobia dalsie tri okolo , takze tak sa mi to pekne rozsiruje ... :-/
plus mam aj take do kt.som si nerypala ale tie zase vyzeraju ako hrbolce podkozne a s nimi sa nic neda robit ... takze jedno lepsie ako druhe ... akne sa mi takto vratilo po roku aj nieco po dobrati prvej kury roa .. ked som vysadila antikoncepciu zhorsenie bolo z mesiaca na mesiac ... z peknej pleti an katastrofu co mam teraz :-/

vilki
5. aug 2011

@beruska121 ahoj, no to zhorsenie to je strasne, ved ja teraz mam otrasnu plet a co potom? ale je tam pisane na tom pribalovom letaku ze nie kazdemu sa to zhorsi, len ze moze nastat zhorsenie, no uvidim ako to bude u mna... a ten eryfluid ved obsahuje alkohol a roa vysusuje, zda sa mi to divna kombinacia, aj si pouzivala resp. pouzivas nejaky hydratacny krem?

beruska121
6. aug 2011

no tak každý to ma individuálne , ja som bohužial ten prípad komu sa to zhoršilo a teraz mam vyrazky aj tam kde som ich nemala uz 2 roky... ale tak jedine co viem je ze sa to zlepsi 🙂 sice si poplacem vecer pred zrkadlom ale co uz musim cakat, nemam este ziaden hydratacny krem este mi nevysycha plet , zatial len kusok pery , hydratacny mam sebium hydra od biodermy ale ten budem pouzivat az ked sa mi zacne susit plet

milkaaaa
7. aug 2011

Yade dakujem za odpoved,ja beriem roaccutane od marca,takze uz to bude piaty mesiac.este mesiac mam do konca liečby.Ako nie som nejako extra cervena ale proste lica mam take zacervenane.niekedy viac niekedy menej,preto ma zaujimalo ze co a ako,že ci to zmizne po dokoncení.zatial ma zopar ludi povzbudilo,že mi to zmizne,tak v to ozaj verim....ale teda poviem ti,že ista som si v tom neni.....Ja som totiž mala akne hlavne na čele....Tak neviem no dufam že to zacervenanie zmizne........... :/

vondra
7. aug 2011

@milkaaaa prosímtě po jaké době ti roa zabral? 🙂

somkralrepu
7. aug 2011

Dobrý deň, mám 17 r. a tiež ako vy mám problém s akné asi od 15roku, dovtedy som mal pleť úplne krásnu. Som aktívny športovec, chodím do posilovni 4 x týždene, berem kreatín . Asi pred 7 mesiacmi som navšívil kožnú ktorá mi predpísala na pleť Zineryt s Differinom. Môj názor na tento liek je nasledovný : Zynerit vyrážku zasuší a odlupne sa ako chrasta, ale pleť mi pripadá taká nechutná, červená, Differine som mal len na noc ale vysadil som ho pretože sa mi pleť vysušovala.. ☹

Myslíte , že by som mal užívať ten ROACCATANE? čítal som aj o tých nežiad. účinkoch, a bojím sa že ostanem debil, lebo už teraz mám sebavedomie na bode mrazu a nepozerám sa ani človeku do očí lebo viem že sa nepozerá na mňa ale na tie hnusné vyrážky. Nebudem mať z toho depresie? čítal som aj, že tento liek zvyšuje agresivosť.. ešte mám jednu otázku..koľko by som bral tento liek? Mám 173 cm, váha 63 kg, 17rokov. 😉

beruska121
7. aug 2011

@somkralrepu ahoj , no predpokladám že vies ze kreatín dopomáha tvojmu akné, ale ked si aktívny sportovec tak ta chápem ze si nim dopomahas, ako vela dalsich chalanov .
mal by si ist ku lekárne najskor a porozpravat sa s nou o roaccutane, ked ti nezaberaju vonkajsie antibiotika (eryfliud , differine a pod) je cas na roaccutane. a o sebavedomi ani nehovor , ja uz beriem roaccutane druhy krat v zivote . ale poviem ti ze ak prezijes prve mesiace kedy sa moze stav este zhorsit pride to uzasne obdobie ked sa ti vycisti plet a budes ju mat bez vyrazky a cervenych flakov od akne , len to musis vydrzat , ja som momentalne na tom tak ze sa mi akne este zhorsilo ..tak sedim doma na zadku 🙂 lebo ked idem von tiez cumim len do zeme lebo mam sebavedomie od bodom mrazu , obcas si poplacem vecer, ale mam oporu v priatelovi - nastastie ktory ma upokojuje .. o tom kolko aky dlhu dobu a kolko mg roaccutane by si mal brat rozhodne lekarka , ja mam 47 kg a beriem 40 mg co je dost na moju vahu ale tak rozhodla lekarka , ked som brala roaccutane prvy krat dala mi len 30mg a nechcelo mi akne odist az ked mi zvysila davku tak sa mi zacala plet cistit. takze kazdy to ma individualne a samozrejme podla krvneho obrazu .. pred zacatim uzivania ti budu robit krvne testy
jedno ti ale zarucujem ze ak prezijes prve mesiace potom to pride a budes bez akne 🙂 sice mne sa akne vratilo po vyse roku po dobrati ale ja to mam z hormonov , vysadila som antikoncepciu po 6 tich rokoch uzivania a potom to so mnou zamavalo a zhorsenie prislo z mesiaca na mesiac

elissa2009
7. aug 2011

@somkralrepu sebavedomie sa ti zvýši o 100%, ale nedoporučuje sa cvičenie, dosť ťa budú bolieť klby. A vobec sa nedaj vystrašiť letákom, ja beriem roa 5. mesiac a je to úplne v pohode, ľudom sa konečne s úsmevom pozerám do tváre 🙂

elissa2009
7. aug 2011

@milkaaaa natieraš si tvár tou 50-kou, ako som ti písala?