Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

funkyk
2. nov 2010

@isabelako čoooo...? to čo je za šialenú kožnú..? že ťa to zabije ? 😠 tá kožná pravdepodobne nemá ani páru o roaccutane a má nanajvýš prečítaný celý ten leták s veľajšími účinkami,preto teraz robí scény 😀 a že sa s tým máš naučiť žiť...? No zrovna od kožnej by som takúto reakciu asi nečakala.... tá tiež asi nevie čo sú to vyrážky na xichte.
Zájdi za inou kožnou,moja kamarátka takto musela obehať kožné doktorky aj v inom meste, až konečne našla tú, ktorá jej to predpísala.
Ja idem zajtra, držte palce, nahovorila som aj mamu, takže snáď s tým nebude problém. 😀
Ináč čo mne teta vravela, tak krv a testy jej robila už tam, na kožnom, nemusela dokonca prísť ani nalačno, tak neviem. Možno všade je to inak. Ale ja pre istotu už zajtra pôjdem nalačno, aby mi mohla všetko pozisťovať, keď tak.
Držím palce

funkyk
2. nov 2010

@sandra48 ja som písala o ichtoxyle ..len neviem, nikdy som ten cetaphyl nemala tak ti neviem povedať.Ja len ichtoxylom natieram.

isabelako
2. nov 2010

@funkyk
Za chvíli jedu do Prahy- zkusím Vinohrady a pak ještě kdyžtak Medikonet,tak snad to bude ok a předepíšou mi to!!!!!To je blbka ta moje kožní- fakt jsem s ní skončila- jsem jí to řekla- kdyby mi to dala hned tak už mám 10 let pokoj!!!!!A tpbě držím palce zítra 😀

ana19
2. nov 2010

ahoj pod lhsom case vidiim ze tu pribudlo par novich ludí 🙂 ani si neviete predstavit ako to cloveka povzbudii ked to ciita a vidi ze neni sam 🙂 co to preziiva a ako sa tu vsetci podpruju 🙂 Ja som na tom momentalne psychicky dost zle aj ked moja tar uz nevyzera najhorsie ale stale je to take klsave :( Ja uz som zo seba uplne zmagorena ja sa tak strasne nenavidim to akne mi znicilo cely zivot a aj ked sa ho aj zbaviim tak mi otsanu stale rany ale na dusi . Nikamnechodiim lebo sa za seba hambiim aka som stasne skareda a ked aj niekam idem aby mi kamaratky nevycitali ze na ne kaslem tak mam chut vracat a je mi tak zle a cely cas sa modliim nech u mozem ist domov :( a takto sa to opakuje kazdy den a o chodeni do skoly ani nehovorím ked mam nastupit do autobusu alebo proste ist niekam kde je vela ludii no konecna to sa ani neda opisat tie pocity :( a co ste tu aby spominali ze mate chalanov ja by som sa asi nedokazala momentalne na niaeho ani pozriet ....... a tiez si spoinam na zakladnu skolu najhorsie obdobie mojho zivota a to som male mozno 3 vyrazky a kazdy sa na mna dival ako na uplnu nulu . a este ked sa k tomu vsetkeemu prida moja chorobna citlivost :( ja sa pre vsetko rozplacem a vsetko jemi strasne lutoo ,boze aj s takymto zivotom ja uz chcem byt konecne stastna ! inak vaam vsetkym drzim palce nech uz mate po tom a nech mozte konecne plnohodnotne zit a byt naozaj stastny🙂

kokoska947
2. nov 2010

@sienna_ kolko merias? ja mam 174 cm...a myslim ze by to mala posudit kozna ale ja mam taku blbu koznu ze neviem no...ja som nosila kontaktne kym som nezacala uzivar Roaccutane,takze si do oci kvapkam roztok,v ktorych som mala kontaktne...je zvlhcujuci,ale nei je nejaky agresivny ,navykovy ani nic podobne...noo tu som aj ja mala davnejsie,len sa bojim,nebude to kozu moc vysusovat,tie pripravky na akne,ked sa s nimi uziva ten Roaccutane? aa ten cethapil to je co zac to je na akne? to je nejaka cela rada abo krem abo mydlo abo? ouki tak potom das vediet.. 🙂 noo to je dost skoro po 3 dnoch,ono sa to zhorsi tak v priebehu prvzch dvoch troch tyzdnoch,potom by sa to malo zacat zlepsovat,ale je to u kazdeho individualne..citala som pripady,ze za emsiac mali plet ako babatko,a aj take,ze po styroch mesiacoch to zacalo ucinkovat...aha tak ked mas len take drobne akne,tak by to malo zacat rychlejsie ucinkovat,ako u nejakeho co ma cele vredu po tvari..ja mam tie vacsinou take drobnejsie,sem tam vacsiu....myslis po make up-och? najlepsie podla mna,ked budes pouzivat nejaky z lekarne,nie z drogerie..a na pery tycinku placentu,normalen z lekarne nieco ako jeleni loj,ta je fajn...sem tam calciovku dam... 🙂

leatko
2. nov 2010

Ahojte, tiež mám veľké problémy s pleťou ,už od puberty sa to so mnou vlečie 5 rokov. R. som už užívala ale nedobrala som ho celý, keďže som bola v tej dobe v zahraničí a predpisovať mi ho nemal kto. Pleť sa mi vyplepšila ale teraz ( t.j. po 2 rokoch) sa mi znovu akné objavilo a myslím si že ešte v horšej forme. Tak to idem skúsiť znovu. Myslíte, že to môže mať za nálesdok to, že som sa nedoliečila kompletne?

funkyk
2. nov 2010

@leatko Ja myslim ze urcite ano... aj ked niektorym sa vrati aj napriek tomu, ze ho doberu. To sa divim ze sa ti to aj napriek nedobratej davke vratilo az teraz po dvoch rokoch .. ked niektorym to ide spat niekedy uz po dvoch mesiacoch aj napriek tomu ze vybrali na svoju vahu.
Hm..vsak jasne. U kazdeho je to individualne.

isabelako
2. nov 2010

Ahoj lidi, byla jsem na Vinohradech- a super,moc milá doktorka,promluvila si se mnou, říkala,že vypadám dobře,ale došly jsme k závěru,že chci vypadat normálně a že se nechci spoléhat jen na antikoncepci,že to chci prostě vyléčit úplně- dá mi Roacutanne- jen ty testy si musím udělat u obvoďačky... 😒 Do týdne ho ale mít budu 😀 A zatím mi dala Differine- což je Roaccutane v krému- tak snad to bude konečně vše ok???co u vás nového?????? 😉

punkzero18
3. nov 2010

@mcs10 Nemôžeš naraz toľko brať. Rozlož si to na rano a večer. Alebo rano a obed, alebo obed a vecer 🙂

avara_salvatore
3. nov 2010

@ana19 a pockaj.. ty si v liecbe? alebo uz po?... a joj neber si to vsetko tak.. chapem ze mas citlivejsiu povahu ale ked sa trocha neotvoris nesadnes pred zrkadlo nezapozeras sa na seba a nenajdes na sebe cosi co sa ti naozaj paci... tak... ehmm... moj pripad.. mne sa na mne pacia moje oci a obocie a niekedy usta a milujem svoje vlasy... viem ze moje vlasy nie su dokonale ale mne sa pacia... niektore nariekaju ze chcu mat hustejsie ze chcu mat kucerave rovne ale ja som spokojna so svojimi... proste to len ty sama musis vediet.. ak sa ti na sebe pacia kozy... tak preco nie.. zdvôrazni ich krasu ak sa ti pacia nohy tak ich obopáš uzkymi nohavicami ak zadok tak posiluj aby bol pevnejsi ak ruky staraj sa o ne.. a ak sa na tieto veci zacnes pozerat troska lepsie zacnes si uvedomovat aj ine casti tela ktore sa ti mozno az tak nepacia ale budes ich chciet zmeniť a dobra nalada a sebavedomie stupne raz dva... musis sa len poriadne nad sebou zamysliet a rozhodnut sa ci chces s tymto stavom dozivotnej depresie zit alebo sa chces konecne stat osobou ktora je spokojna so svojim zivotom a je vyrovnana s tym ako vyzera... ak si pri sebe tak cvic prospeje to nie len telu ale aj dusi... skus jogu proste cokolvek co ta napadne .. rozvyjaj svoje kreativne nadanie rob cokolvek co ta robi stastnejsou.. presvec sa a zavolaj ty svoje kamosky vonku a uvidis ako sa ony potesia ze sa konecne chces zapojit.. chote trebars nakupovat ... na kavu.. do kina proste niekde kde ti bude prijemne a ak sa na teba niekto pozera.. viem je to hrozneee!! lebbo to takisto prezivam ale ventilujem to... bola som v jednom obchodnom centre s kamoskou a take velmi pekne dievcata sa postavili za nas a ako som ti tak stala oni namna hrozne zizali a chichutali citila som sa otrasnee naozaj mi prislo na zvracanie chcela som utiec ale zamyslela som sa.. urobim zo seba chudinu ktora place nad tym ako vyzera?.. povedala som si nie... hodila som vlasmy vytiahla zrkadielko a upravila sa a ony na mna len cumeli az kym som sa nane nezaskerila .. proste to treba brat inac ako to niekedy vyzera...rozumiem ze velmi lahko sa mi to pise a uplne pochopim ak ma niekto starsi opravi.. lebo citim sa teraz divne ze tu pisem taketo veci.. akokeby som mala niekolko rokov uz prezitych a pritom som este zasrana... ale tak hoci som zasrana toto akne ma vyskolilo tak ze viem co musim urobit a viem co chcem. prajem ti aby si konecne nasla na sebe nieco co sa ti skutocne paci a zveladovaala to. a na chlapca sa neboj kuknut.. ved pohlad nezabija... skus prosim pocuvnut aspon nieco z tohto co som pisala.. naozaj ti to pomoze... drz sa🙂

molekulovymotor
3. nov 2010

kokoska947 ten cetaphil je krem, ale je z toho cely rad, aj odlicovacie mlieko a tak, nie je na aknoznu plet, ale na velmi suchu plet, co sa cloveku zide, ked sa krmi Roaccutanom. Je to hydratacny krem, nemal by byt mastny, ale ja som mala pocit, ze zanechava mastny film. Po dvoch hodinach som uz ale aj tak mala zase uplne suchy xicht. Ziaden krem neurobi zazraky. A k tomu make up-u... to je uplne jedno, odkial je, make up je v kombinacii s Roaccutanom nepouzitelny. Este prvy tyzden, co som brala R sa to dalo, teraz uz nemusim rano vstavat tak skoro 🙂 Bez make upu vyzeram, ze mam plet celkom ok a s make upom ako by som natrela rohozku. Kazdu supinku kraasne zvyrazni... ja len tolko.

funkyk
3. nov 2010

Ahojte, tak ja som dnes vobec nepochodila...mam take nervy na vsetkych doktorov az sa mi chce zvracat !!
Len tak tak presvedsim moju maminu aby si vzala v praci volno a sla tam somnou..jednak preto, ze ak by mala niektora kozna namietky, aby ma podrzala..a jednak preto lebo tam treba nieco podpisat dokial clovek este nema 18...a to ani nehovorim o tom, ako dlho som jej musela vysvetlovat, aby nemala z roac. strach, ze to nieje az take strasne ako sa vsade pise, ze pokial budu vsetky testy OK, nemalo by sa mi nic stat, ze ten vysledok za to stoji.. taka som bola nesmierne rada ked ma pochopila... a nakoniec ..boze, mozem snivat ☹
Co bola prva chyba... ze som sla k svojej koznej ku ktorej uz chodim nejaky ten cas.. aj ked uz od zaciatku som mamine vravela ze mi ten liek zrovna ona urcite nepredpise, predsalen ju uz poznam nejaku tu dobu tak viem co je zac a... nemala som z nej pocit, ze by bola ochotna nieco take predpisat. Prehovarala som ju, nech ideme rovno k tej druhej, ze si pojdem k obvodnej pre odporucanie a pojdem rovno tam... ale nieee,niee... ze nemam hned stresovat, ze mozno mi to predpise aj tato. No to bol gool u nej, fakt... som si myslela ze najvecsi zabijak bude to hodinove sedenie v cakarni,ale to, cim nas ovalila ked sme vosli dnu, to bolo moc, fakt...
Clovek sa jej rozumne snazil vysvetlit..ze uz sa s tym trapim dlhu dobu..nic nepomaha, vyskusala som uz vsetko mozne aj nemozne a akosi sa mi to cim dalej tym viac zhorsuje a rozsiruje, po krku, chrbte a hrudniku.. prisambohu, poprvykrat, zrejme preto lebo tam bola mamina 😀 mi spravila taku komplet prehliadku, az som zirala.. kazala sa mi vyzliect, vsetko dokladne poobzerala, pricom vacsinou ked som tam na vysetreni a na kontrole, tak ma len posadi na stolicku, matne spoza okuliari kukne na tvar, povie, polepsilo sa, predpiseme opat to iste a chod domov. Potom co si ma poobzerala povedala to co som cakala, a to ze to nemam az take hrozne, ze roaccutane je na liecbu tazsieho stupna akne a take ja vobec nemam.
Tak jej zacala mamina vraviet, ze okej, nemam to najhorsie, ale zas, nemam to ani najlepsie, ze sa mi tvoria vnutorne podkozne vyrazky, ze sa to rozsiruje, ze som to az take hrozne kedysi nemavala.. a ze uz by som sa toho chcela nadobro zbavit. Ale ona len stale nie nie nie... najlepsia bola sestricka ktora sa mi to snazila za kazdu cenu odhovorit tym ze mi nasilu strkala do ruk akesi obrazky s ludmi co mali tazsi stupen akne a ze aby som si to porovnala so sebou, ze ja to take nemam. Tak som jej povedala ze som videla ovela horsie obrazky ako je toto a ze a tom trvam. Doktorka zas zacala vytahovat akesi strasidelne scenare kedy sa chlapec zabil lebo to psychycky nezvladol, vravim jej, aj o takych pripadoch som pocula... potom zacala s tym, ako mi to znici pecen, ako mi z toho budu vypadavat vlasy a ake dozivotne nasledky to bude mat... to uz som ju prerusila, az mi nerozprava take veci, ze ja to mam jednoducho vsetko prestudovane, viem o vsetkych vedlajsich ucinkoch aj o tom, co sa mi moze ci nemoze stat ... a ked videla ze nepomaha, zadrela cosi s pojistovnou, ze ci viem ake je to pre poistovnu drahe ? No tak tomu som absolutne nepochopila, co jej akoze ide.. 🙄 ale tym co nasledovalo potom..tak to ma vazne zarazila... zacala mojej mamine vraviet, ze keby som sa o tu plet viac starala..tak sme tu vobec nemuseli byt. Pozeram, prosiim ??? 😲 akoze tak to ma chytili fakt dost dobre nervy...tak ja jak taky idiot k nej chodim kazdy mesiac predpisovat nejake lieky, denno denne si tie jej zazracne kremiky a vodicky dzabem na xicht a ona mi toto dokaze povedat ? Akoby ja som za to mohla, ze mi to nezabera... zevraj, keby videla aspon snahu z mojej strany, tak by sa dalo nad niecim uvazovat, ale ze ma snazivejsich pacientov, na ktorych je vidiet ze sa o tu plet staraju,tak im to pomaha... tak dakujem pekne... mala som chut sa od nervov rozrevat a uz jej povedat nieco, ale ...neriesim.
Skoncilo to tam, ze az vyskusam uplne vsetko, potom somnou pojde do roac., aj to, ze jedine ak sa mi to fakt rapidne pohorsi. Lenze ja nechcem skusit vsetko ! Nechcem si uz nadoraz vydrazdit pokozku a znicit ju vsetkymi tymi pripravkami .... tak mi povedala ze si to mam ist dat predpisat inde, ale ze vlastne, ani sa nemusim snazit lebo ze inde mi to tiez nepredpisu. A ze sa mam stavit u nej o mesiac zas na kontrolu (???). A inac, neviem z akych dovodov ale sestricka... si odpisala cislo mojej poistovne a moje rodne cislo 😖 akoze rada by som, co ma za lubom....
Bola som taka rada ked som vysla z tej ambulancie ze az... tak som hned mamine povedala ze ideme po odporucanie ku tej druhej koznej, chvalabohu suhlasila lebo som ju uz vopred pripravovala na to, ze doktori niesu velmi nadseni tymto liekom tak nech sa nezlakne a neberie ju moc vazne....lenze ta kozna mi do karty vlozila zaznam, ani som si nevsimla... o tom, ze som u nej bola riesit ten roac. A to moja obvodna lekarka je velky zarytec, voci tomuto. Ona chce vsetko riesit homeopatikami, liecivymi bylynkami a ocistou zvnutra 😀 takze sa najprv cudovala preco zrazu idem od koznej ku koznej.. a nakoniec ked nasla ten papier v karte tak nas zavolala dnu a hned prva otazka - to nemyslite vazne s tym aknenorminom?
Tak si vravim ze vyyborne.... zacala tam rozoberat svoje skusenosti s roac,, potom ze mi na to povie svoj nazor.. uz som mala taku nechut, vedela som presne co mi povie,chcela som jej povedat ze ma jej ani nikoho ineho nazor nezaujima... fakt..uz som toho pocula az primoc. Lenze ked moja mamina pocula tieto veci od obvodnej tak samozrejme uz zacala aj ona akosi vahat a nakoniec to skoncilo, ze lieky nemam 😒 mamine poodporucala akesi lanove semiacka, volajaky lanovy olej, predpisala mi akusi sirovu vodu a antibakterialne mydlo.. a odporucila nam akusi lampu UV ci co... a povedala mi, ze az sa mi to nezmeni a uz fakt nebude ina moznost, az potom mam riesit nieco s roac... a neviem preco ale, povedal ami ze sa to neda, len tak zmenit koznu, pretoze velmi dobre vie, ze mi to ta druha predpise.Povedala mi ze sa to da az o pol roka po tom, ked prestanem navstevovat moju doterajsiu... nejak sa mi to nezdalo tak som volala tej tete co u nas bola vtedy..a ona nasledne volala tej koznej, a ta jej povedala, ze sa to da, kedykolvek zmenit lekara, ze keby som sa rozhodla, tak mozem chodit aj ku koznej do bratislavy, len mi treba to odporucanie... lenze to odporucanie mi musi dat obvodny lekar... takze som skoncila, aspon nateraz hej 😒 boze ludia je mi z toho tak strasne na ho.... na nic.. ked si pomyslim ze za tento polrok co idem zas skusat tieto trapne mydla 🙄 som sa uz vo velkom mohla liecit a byt vyliecena... ale nie.. niekto to zas musi natahovat. 😔 Presne som vedela jak to dnes dopadne. Radsej sa uz nejdem ani rozpisovat, tak sory za prispevok 😠

mcs10
3. nov 2010

@punkzero18 cau ale zas ja sa pytam len preto lebo od noveho mesiaca budem mat asi 60mg ale teraz mam 40mg v jednej tabletke to sa neda rozlozit cize da sa to aj naraz :D ale ked budem mat 40+20 ktovie ako to bude vela ludi bere naraz vela rozdelene ale asi budem pokracovat naraz ked uz som zvyknuty

lukino585
3. nov 2010

@funkyk uff no to je sila 😒 ani nie preto, ze ti to nechce predpisat ale akym stylom !! a ze do toho pletie poistovnu uz je podozrive ..mne toto sa stane menim hned koznu aj obvodnu ...nepotrebujem dve doktorky aby som si kupil lanove semiacka a antibakterialne mydlo ☹

omarr
3. nov 2010

Ahoj... Pisu asi po 3mesicich a 15dnich po dobrani Aknenorminu... Mel sem stredne tezke akne... Psychika konec. Opakoval jsem kvuli tomu cely rok na stredni... ale chodil sem 6mesicu do skoly... Psychicky jsem to nedaval... Nikdo se mi nesmal a kamaradu mam moc... Proste jsem nemohl tak chodit... Fakt nejhorsi obdobi v zivote... Pak mi umrel stryc,babicka,a deda... vseci za 3mesice 😢 Takze to me skolilo... Momentalne chodim do skoly opakuju a pohoda... xichtik mam cisty bez jizev... jen trosku flicky... posledni mesice jsem bral 80mg denne 😀

Jsem naprosto zdravy... Sportovec... Spolecensky clovek... Aspon ted. Nikdy jsem akne moc nemel... udelalo se mi az v zari 09 do fakt hrozne formy... tak me to skolilo... Momentalne holku nemam...Ale doufam ze to brzo zmenim... Zajemcum poslu foto... Jake jsem to mel... Mel jsem hodne fotek... myslim ze jsem je ale smazal... nevim ted... ale ted to mam dobre... tvar krasne hladka a cista. Proste vydrzte... Je to beh na dlouho trat. Vim o tom naprosto vsechno klidne napiste. Rad odpovim... viz.soukroma zprava... Jo a Aknenormin si klidne muzete objednat na netu... objednal sem si tam toho asi za 10tisic KC... http://goldpharma.com/search/aknenormin/lang/CZ...

A verte ze jsem stoho byl totalne vprdeli... to mi verte.. hodne mi to zmenilo zivot... a pochroumalo psychiku. Ale uz se dostavam do normalu.... ZATIM SE MEJTE! VAS OBJEVITEL CETAPHILU 😉

ana19
3. nov 2010

@funkyk akoo tak to by ma nastvalo a riadne toto to keby mne doktork apovedala ze sa nestaram o plet tak by som sa jej tam asi rozrevala a ked sme uz pri tom ona by ti nemala zakazovat tie lieky ked ich chces a tvoja mama je za a nechapem z akeho dovodu sa do toho stara tvoj obvodny to kde zijeme pre boha ze sa neda rozumne dohovorit 🙂 akoznu si mozes zmenit kedykolvek tak smelo do toho! jasom tiez mala 17 ked som chcela zacat s liecbou a moja mam mi to nechcela podpiisat tak som cakala ako taka krava do 18 a uz ma nic nezastavilo proste som tamdosla ze chcem tie lieky a bodka a doktorka mi napisala do karty ze trvam na liecbe a bolo :D

@avara_salvatore no ja beriem roaccutane uz skoro 2 mesiace :( strasn omaly to bezii ,och dakujem za podporu a obdivujem ta ze dokazes tak pozitívne mysliet 🙂 ja proste ale na sebe nedokazem najst nic !! asi by som si mala z teba brat priiklad lenze niekedy to fakt nejde ! tomu ver a mne keby sa niekto zacal takto verejne smiat tak ver tomu ale ja by som to psychicky neuniesla a asi by som uz niekdy nikde nesla moja ja by som bola tak mimo ako nikdy tyym nechcem povedat ze mala si byt aj ty ale proste si asi super osoba ze to tak dobre znasas 🙂) a kolko mas vlastne rokov ??

avara_salvatore
3. nov 2010

@ana19 no ja mam iba 14 rokov a stalo sa mi to v lete ked som mala este len 13 :D lenze to moje akne je uz v tak tazkej forme ze sa mi na tvari spravila obrovska asi 5 cm podkozna vyrazka na ktoru sa nadpojila dalsia a vyzera to jak keby som mala hada alebo co pod kozou .. na jednom aj druhom lici a na cele mam obrovsku podkoznu.. no ale uplne obrovsku ... a nijaka kozmetika mi na to nezabera a tak som sla k lekarke ona na mna pozrela povedala velmi .. alebo aspon sa tvarila velmi mudro ..no povedala HMMMM a predpisala roaccutane... niekolko ludi v mojom okoli ma zato odsudzuje lebo vraj... este si mlada tebe by sa to casom upravilo ale ak aj podla mojej lekarky je jedina moznost roaccutane tak nech idu seci ludia do prdele ked si myslia ze je to spôsobene hormonmy... moj stryko opakoval liecbu roaccutane - om 2 krat a teraz sa chvalabohu drzi a zrejme je to v nasej rodine dedicne pretoze moja krsna bola na roaccutane moj ujo a teraz som ja a zrejme buduci rok do toho pojde aj brat lebo aj on zacina mat tento problem len s tym ze on ma 16 rokov....:D ako.. neberem to optimisticky ale realisticky... tie dievcata mohli mat tak 16 - 17 .... ale tak boze... treba hladat ked budes doma vyloz karty na stol zober si pero a papier a pozeraj sa na seba do zrkadla a pis si co ja viem oci 8 bodov alebo to sprav tak asi 5 minut sa kukaj na urcitu cast tela dokym nenajdes nieco co ta zaujme... proste neexistuje aby sa ti na sebe nieco nepacilo. a ak naozaj nevies so vzhladom nic zisti ci si vtipna alebo nadana a tym zaujmi... moznosti je vela ja to beriem druhy mesiac... buduci tyzden bude prechod z druheho na treti a mam velmi tazku formu akne ale tak pevne dufam a verim ze sa to zmeni ... tak brat zo mna priklad ..no neviem ci je to najlepsia moznost ale uvidis zmizne akne zmizne zly pocit zmizne beznadej zmizne stres a vsetko co je v dalsich sprievodnych znakov tochto ochorenie.. pretoze ako tu uz davnejsie spominali akne je otrasna choroba ktora je precenovana a neriesi sa tak akoby sa mala .... mne boolo naposledy takto hrozne az na vracanie ked mi tie ciganky dve na prechode povedali pri mojom priatelovi ze to co mas vyrazky? tak som mala dostt.. ale ja som sa im otocila chrbtom lebo uz mam dost toho vsetkeho ako sa na teba ludia pozeraju... ja sa z ludi nevysmievam pretoze ... naozaj toto akne ma naucilo brat ludi a tolerovat ich taky aky su pretoze nikto z nas za to nemoze.... naozaj sa treba nad sebou zamysliet.... 🙂)


ana19
3. nov 2010

@avara_salvatore ou 14 rockov to som aj ja vtedy bola aspom trochas ebavedoma alee iba trocha ale teraz 0 bodov a to am 18 rokov wrrrr na to ze mas 14 rokov vies co mas ocakavat od zivota a nieco ta len tak lahko nezlozii 🙂 a preoco by ta ,mali ludia odsudzovat za to ze to beries ?? a aj mne tvrdili ze so mi zmizne nic take sa nestalo este sa to viac za tie roky zhorsilo fakt ja mam akne od 13 a a z teraz som to zacala brat vies ty si sice mlada ale urobila si tu najlepsiu vec aspom budes mat rychlo za sebou a tie najlepsie roky zivota si uzijes naplno co ja nemozem povedat osebe ani jeden rok nebol dobry fakt ani jeden tak ty si to mozno neuvedomujes az tak ale keby si tym trpela4 roky tak tie najlepsie roky zivota tak by ta to zmenilo tomu ver !!!:( a inak drziim palce nech to dobre dopadne vsetko nech uz to mas za sebou 🙂

kokoska947
3. nov 2010

@molekulovymotor Ahoj 🙂 Aha dakujem za info 🙂 no ved to je to,a hlavne ze kazdemu cloveku robi dobre nieco ine... ☹ a keby mam svetko na svojej pleti vyskusat vsetko tak musim zit 1000 rokov...neviem ja tu plet zatial nejako extra vysusenu nemam,a prave preto nechcem pouzivat nejake mastne kremy aby mi to zanasalo tie pory...rozmyslam nad biodermou a la roche-posay,to uz som pouzivala ked som roaccutane nemala,nepomohlo mi to sice ale napriek tomu to bol jedne z mala produktorov,ktory,aj ked obl na akne,mi plet nevysusoval...a ty co teraz pouzivas? kolko ebries roaccutane? hmm ale to je zaujimave,ja mam roaccutane skoro dav mesiace a make-up pouzivam,vyeram s nim sto rkat lepsie ako bez neho..

avara_salvatore
3. nov 2010

@ana19 ja mam akne od 9 rokov .. takze neboj .. ja s tym zijem 4 rokov.. da sa povedat ze tak ako ty... hm.. tak oni ma odsudzuju zato ze pouzivam chemiu a nechcem to nahat tak nech sa to samo upravi.. a dobre viem ze robim dobru vec.. preto som to chcela preto som sa nato dala.. 🙂

avara_salvatore
3. nov 2010

@avara_salvatore :D bozee nééé 4 rokov.. ::D:D Dchcela som napisat 5 rokov :D :D :D

omarr
4. nov 2010

@funkyk Ahoj... Tak zaprvé tvoje kožní je absolutní piča! Já mám 19... Bral jsem to v září 09 to jsem měl ještě 17 musel jsem jít s mamkou aby mi to podepsala... Mamka dobře věděla že jsem si vše prostudoval a věděl jsem dopředu o Aknenorminu naprosto vše! Dokonce jsem si pročetl všechny fora na Anglických a Amerických webech... Mám dobrou anglinu ještě že tak:D Moje kožní mi to taky nechtěla dát... Ale já jsem ji začal stírat... Začala plantat kecy o ved.účinkách a já ji stíral že nevěděla co na to říct... Nakonec mi to předepsala a chtěla mi dát na 80kg(191cm) 10mg:D:D:D Tak jsem se jí vysmál a řekl že si dělá srandu... Prostě s takovýma dementama doktorama žádné sraní! Prostě to chce vyřídilku... Já jsem jí tam udělal takovou scénu že celá čekárna to musela slyšet... Nakonec mi rubla 60mg... To je rozdíl co? Prostě je absolutní brát na 80kg třeba jen 40mg... To ti řekne třeba Odborník v Česku a střední evropy Docentka Rulcová... Říkala že jestli se toho chci zbavit jedině 60 až 80mg... Jen se podívej v Americe Británii všeci berou dávky přesne na kilo... Pak se toho až zbaví! Např 70kg kluk 70mg denně. Žádné 30mg atd... to je kničemu! Dokonce jsem našel blázna nějaký němec a bral na 80kg 120mg... což je trošku psycho... to bych nedoporučoval... Ale na kilo určitě!!! Prostě když je člověk zdravý tak to zvládne! A radši to vybrat a užívat si naplno života než být prostě v prdeli.... A jaké obvodačky? V česku nic takového nepotřebuješ... Normálně můžeš chodit klidně ke 150kožním... Koho to zajímá... Je to tvoje právo! Platíš si pojištění tak co... Já jsem třeba ze zvědavosti šel k více kožním... A ptal jsem se ho jestli mi to předepíše... 5z5 řeklo že ano... A že mám zítra příjít na lačno na krev a další den jestli bude vše v pořádku tak to začneme užívat... Zajed si do česka... Nejlépe do Brna k Paní rulcové.... Najdi si ji na netu je to největší odborní... Jinak jsem vám psal AKNENORMIN je i na netu.... Klidně si ho objednejte!

PS:Kdyby mi doktorka řekla že sem se o plet nestaral! Asi bych se neudržel... Řekl bych jí že tomu moc nerozumí a že je pro mě blbka... A šel bych pryč... Prostě bych jí to hned vrátil... Žádné sraní s takovou pičkou....

Jinak ti přeju pevné nervy... A zkus vybrat aspon 150mg/kg.... Já dobral 181mg/kg a bral jsem to 10měsíců🙂

omarr
4. nov 2010

Tady je ten němec... Ale asi každý viděl... Na www. youtube.com (Accutane,Roaccutane,Aknenormin,Curacne atd) To vše hledejte na youtube... Doporučuju počekovat... Ale asi každý viděl...

JINAK VŠEM DOPORUČUJU CETAPHIL... MÁM TO VYZKOUŠENÉ... JDE TO TĚŽKO SEHNAT ALE SEHNAT SE TO DÁ...

A taky vám doporučuju užívat Zelené potraviny!(Mladý ječmen,Chllorella pyrendiosa) Možno užívat s léčbou Aknenorminem...

lukino585
4. nov 2010

@omarr 😀DD to si vystihol 😀 ......... no vies u nas platí zakon tkz. vymennych listkov , ze ked chces ist na odborne vysetrenie musis si ho vyziadat tvoj obvodny lekar 😖 ...vznikol z tlaku poistovni ...lebo vela ludi to zneuzivalo ..hlavne lekari si fakturovali nevykonane lekarske ukony vo velkom ...a samozrejme na to doplatil pacient ...obcan SR ...lebo takto si neoddrbal v cakarni jeden den ...ale rovno dva !! Slovenska realita proste ...ale co ja viem ..tak nova vlada avizovala tento zakon zrusit ...len neviem odkedy ...ale tipujem, ze snad od noveho roka ...takze funkyk este ti svita nadej 🙂

mcs10
4. nov 2010

@omarr cau chcem sa opytat na pouzivanie CETAPHILU co je ta cistiaca emulzia ako sa pouziva ? ja som doteraz pouzival cistiace gely ze navlhcim tvar a vytvorim penu na tvari a umyjem ale na cetaphile je nieco ze s tamponom bez vody ? pouzival si to tak ? ci da sa klasicky ako umyvaci gel ? nwm mne sa zda cudne ze vycisitim tu plet bez pouzitia vody :D

mcs10
4. nov 2010

ako pouzivate cetaphil cistiacu emulziu ? s vodou alebo bez ?

avara_salvatore
4. nov 2010

jóóój.. už chcem mat koneeec.. :/ :/ už ma to nebaví.... kolko ze to ma byt ta davka krotu treba vybrat? nech si vypocitam kolko to este budem brat lebooo uz mrem z toho.. :/

zuzka89
5. nov 2010

ahoj, zase sa ozyvam (po dlhsej dobe) 🙂
uplne chapem, ze by ste chceli mat pokoj od akne, ja nastastie uz nemam od 17-tich ziadne (akosi mi to preslo) a to som mala aj na chrbte a hrudi (okrem tvari)... ja sa ani necudujem koznym, ze to nechcu predpisovat....ved je to fakt silny liek, ktory sa moze rovnat aj s niektorymi chemoterapikami...ale zase poznam doktorov, ktori vyskusaju najprv vsetko mozne a nakoniec si nechaju to najdolezitejsie...ja by som najradsej roa vyhodila z okna :( ale este musim polroka vydrzat :P

a k tym chalanom, najdu sa aj vynimky ;) ja som sa spoznala so svojim, ked som nemala vlasy a sotva som chodila a neprekazalo mu to a sme spolu 3 roky ;) najlepsie ak si ta zamiluje taku aka si, bez make-upu a prirodzena, potom budes pre neho krasna (a s make-upom este krajsia) ;) takze len smelo ;) drzim vam silno palceky, nech uz mate vsetko za sebou 🙂
PS : ak sa ti niekto bude smiat, zacni sa aj ty ;D ved kto by sa nebavil na cudzej hluposti? :D

punkzero18
5. nov 2010

@mcs10 ved si to rozdel na 20 mg rano, obed a vecer ne? 😉

molekulovymotor
5. nov 2010

@kokoska947 noo, mne kozna tiez odporucala hlavne Biodermu - Effaclar H, dala mi aj vzorku, fajny krem, ale aj fajne drahy (cca 14 €) a pritom mnozstve, ake si ja davam kazdy den na tvar by mi tych 40 ml nevydrzalo asi ani mesiac 😖 a tak teraz pouzivam cely rad od Dermacolu na citlivu plet. To maju normalne v lekarni, pouzivala som to uz aj predtym a som vcelku spokojna 🙂 R. beriem druhy mesiac, zatial 30 mg, rano 10, vecer 20, lebo mam len 53 kil a nemala som tazku formu akne, ale teda rezistentnu 😝 a to ti teda zavidim, ze s make-upom nemas problem... ja som si nevedela predstavit ako vyjdem na ulicu so svojou skutocnou fasadou, no a uz si to predstavit viem 😀 neda sa nic robit, ale aspon vlasy si konecne nemusim umyvat kazdy den. Uz to je prva vyhra 😎