Lucidný sen. Ako dosiahnuť ďalší?

chichotka
21. apr 2009

Možno to väčšina poznate ale nikdy ste sa tým nezaoberali.
Ide o sny ktore môžete ovládať. Jednoducho v jednom momente zistíte, že je to sen a môžete v ňom robiť čo len chcete? Mate nejake zažitky alebo metody ako si uvedomiť sny?

ja som mala len 3 krátke Lucidne sny (ďalej LD) ale vždy kratko po tom čo som zistila že je to sen som sa prebudla. Bolo to niekedy minuly rok ešte pred letom alebo tak. Od vtedy nič. Vraj je dobré ked si píšete snovy dennik ale ja neviem či to pomaha. Mne sa ten prvý stal nahodou až potom som sa o to znova zaujimala. Teraz by som rada dosiahla nejaký dalši LD ale neviem ako začať.

susik77
21. apr 2009

Ahoj ja to mam casto-hlavne nadranom, priamo v tom sne si uvedomujem ze je to sen a programujem ako chcem aby pokracoval 🙂 dobre, ze? 🙂
ale nejak som sa nad tim nezamyslala, ma to nej. specialny vyznam?
raz som mala jeden uplne"zivy sen" -bolo to uz rano, normalne som akokeby "nazivo" pocula rozpravat sa nasich-byvaju asi 330 km od nas. A myslela som, ze som u nasich doma. A pritom som bola u nas v byte...

ivka144
21. apr 2009

Aj ja to mavam, aj ked nie vzdy viem rovnako veci ovladat. Niekedy viem len seba v tom sne a ostatne ide samo a niekedy aj veci naokolo co sa deju. To ako pocitacove hry mi to obcas pripada (niezeby som nejake hrala...) Niekedy, ked uz bars vymyslam a chcem veci menit "zajazdy" tak ma rychlejsie prepne do reality. Ale ako si to vyvolat, to neviem. A popravde ani velky vyzna v tom nevidim, ci len pre zabavu?

chichotka
autor
21. apr 2009

myslim že len pre zabavu. ale jeden chalan raz niekde pisal že on v LD vždy išiel na PC a tam našiel nejake zaujimave obrazky ktore potom skušal v reale. to môže byť inšpirujuce.

ivka144
21. apr 2009

aha..., tak to asi hranici s astralnym cestovanim, s tym skusenosti nemam...

markiza
21. apr 2009

ja som tak snivala asi 10-15 rokov dozadu, bola to parada. odvtedy sa mi nedari ☹ skoda

betka1
21. apr 2009

ja take nejake sny mavam casto. Obcas sa rano zobudim a rozhodnem sa ze este dosnivam, co sa mi snivalo, nez som sa zobudila, lebo to bolo zaujimave. Mala som aj take sny, ze som bola niekde s kamaratkou a vedela som, ze snivam a snazila som sa ju v sne presvedcit, ze toto nie je realita, ale len sen. Ona sa cudovala, ze o com to hovorim a kratko na to sen skoncil. A niekedy, ked sa zobudim vystrasena, lebo sa mi snivalo nieco neprijemne, tak si viem privodit sen o niecom peknom. Ja som velky spachtos. V takychto snoch nevidim nic zvlastne.

claudinka
22. apr 2009

ja mavam tiez obcas sny, ktore plne ovladam, ale ze to bol sen, si vzdy uvedomim az po prebudeni 😀