Ľudská hlúposť. Pridajte svoje názory

deborah1
22. sep 2009

Zakladám túto tému,lebo by som sa rada podelila s tým,ako sa mi niekedy až rozum pozastavuje nad správaním niektorých ľudí 🙄 ..Tak napríklad dnes..vyšli sme von s dvojtýždňovým synom,dala som ho v zavinovačke do kočára a rozmýšľala som,či ho prikryjem aj dečkou,keďže je dosť teplo /ale je to dosť aj klamné,keďže je september/,no a akurát sa pri nás stavila suseda a hovorí mi,aby som mu perinku rozviazala,že to nevyzerá dobre a prikryla ho iba dekou,ja jej na to,že uvidím ešte ako to spravím...čo teda asi každému normálnemu človeku stačí,keď toto matka povie,no ona-ále,len ho rozviaž a už išla rozvazovať,ja hovorím-nechajte tak,no ona ho drzo rozviazala /aha,ešte pred tým odhodila cigaretu/ 😠 a poúčala,ako to mám robiť,pritom bola naklonená k malému,keď kvákala a z huby sa jej naňho valil cigaretový dym,a ešte so špinavýmí rukami štelovala deku 😠 Nevedela som,či jej mám vynadať alebo plakať,bola som tak naštvaná /čo je slabé slovo/,lebo ja si nedovolím bez opýtania do cudzieho kočáru ani nakuknúť a ani nechápem,ako niekdo môže byť taký drzý.Možno to vyzerá,akú hlúposť tu píšem,no tak ma to vytočilo,že ma to motivovalo 😅 k založeniu tejto témy 😝 ,tak píšte,ak vás niečo vytočí.

Alebo..keď som prišla z pôrodnice,otec nás doviezol-zaparkoval pod našimi oknami,no a hneď ako som vyšla z auta a prešla snáď 2 metre,išli okolo 2 babky a tá jedna mi kukla na brucho a kričí na mňa /pod tými oknami,že to asi všetci počuli/-"Tuším vám tam jedno nechali!"celá vysmiata,asi si myslela,že je vtipná /a pritom ona má snáď 150kg/,tak miesto Gratulujem alebo Vitajte doma,takéto prišiblé reči 😠 🙄 Och.

megi93
23. sep 2009

No si zoberte, že naši bývalí susedia boli veľmi veriaci a aj mená dávali také deťom, že Eva, Mária, Magdaléna a pod. No a oni si zaumienili, že teda boh dá, takže chcú mať toľko chlapcov, koľko dievčat. Ženská rodila ako jabloň, rozdiel medzi každým dieťaťom mala 9 mesiacov!!!! No a od predsavzatia ustúpili po 7 dcére, kedy sa zhodli, že postačí, ak budú maž iba Jozefka. No takže Jozefko sa nakoniec narodil ako 10 dieťa..... 🙄

megi93
23. sep 2009

Len teda nebudem hovoriť o tom, že deti nepoznali cukríky, ovocie alebo nedajbože čokoládu. Chlieb s maslom bol u nich luxus.... Takže to je už pre mna dosť nepochopitelné

atrami
23. sep 2009

megi,
no to je sila. My uvažujeme o pestúnskej starostlivosti- na dieťa sa dostávajú peniaze. Ono by bolo pekné, mať dom plný detí, ale za cenu, že budú hladné, to nie. Je to kompromis medzi adopciou a profesionálnymi rodičmi.
Aj pre moje deti sú cukríky a čokoláda zázrak/tie by jedli potom stále/, ale chlieb s maslom a poriadný hrnček kakaa je bežná vec.
Nemáš fotku ,,Hujerovcov"?

U nás je tiež jedna pošahaná rodina- deti majú mená svetcov.

megi93
23. sep 2009

Atrami nemám ich foto, oni tu bývali ešte keď som bola v podstate malá a naši im niekedy strážili pár detí, ak niekam šli, teda on bol väčšinou v práci a ona chodila len na gyndu, takže vtedy bývali u nás a jedine vtedy sa vraj najedli. Ich najstaršia dcéra je odomňa mladšia asi o 10 rokov, takže vtedy sme sa ešte nejak extra nefotili 🙂
Inak pestúnska starostlivosť je super, ja by som raz chcela byť profesionálnym rodičom, ale teda u môjho manžela by to asi neprešlo. :(

quika
23. sep 2009

ja som mala takeho kolegu, najvzornejsi krestan na svete, kazdy rok splodil syna, a do prace si chodil oddychnut od deciek. robil najposlednejsieho asistenta, ale ani to nie poriadne, a vzdy nas pobavil svojimi poziadavkami na firmu. napr. chcel aby mu bolo pridelene sluzobne auto, aj ked tam bolo na 100 ludi 5 aut, samozrejme len pre tych najdolezitejsich a on nic take nerobil ze by ho potreboval. este siel za sefom ze uz si vybral ake mu maju kupit 😀 alebo ked sa stahoval, tak prisiel za sefom ze nech posle 5 kolegov pocas pracovnej doby, aby mu pomohli so stahovanim. stale hovoril ze on chce za kazde dieta mat tyzden dovolenky navyse - siel s tym este aj za konatelom firmy, lebo ho kazdy poslal do kelu. potom chcel od kolegu (jeho nadriadeneho) aby ho vozil do roboty a domov, lebo byva blizko neho (na opacnom konci petrzalky). no poviem vam, na nom sme sa nasmiali snad kazdy den, lebo vzdy vymyslel kto mu ma ako posluzit ked on chudacik ma tolko deti. stale ho chceli vyrazit ale vzdy spravil scenu ako zostanu bez prijmu s deckami. potom nakoniec si zmyslel ze jeho zena potrebuje jeden den v tyzdni volno, tak vtedy bude robit "z domu" (nemal taku pracu, ze by sa to dalo), sef mu to neschvalil a on si to siel vynucovat tym ze jednoducho neprisiel, myslel ze sa mu to ako vzdy prepecie, ale dostal co si zasluzil - upomienku a po 3 pokusoch hodinovu vypoved 😝

penny13
23. sep 2009

Prečítala som všetky príspevky a naozaj som pobúrená! Doberah tá tetka bola teda riadne drzá! Akože je iné, keď to povie nejaký pubertiak, ale stará žena a navyše babička? 😕 😔 😔 😔
My sme boli úplný opak ako niektoré. Keď sa nám narodil Filipko, všetci lamentovali, čo z neho bude, keď vyrastá pri troch babách. 😢 A jedna tetka to takým tónom vyslovila, ako keby, boli moje dcérky nejaké neposlušné lajdáčky.
Alebo Majsterka hučala do Lucky, že neprišla v auguste na prax. Lucka musela strážiť mladších, lebo my sme s MM museli odísť. A tá majsterka povedala, že jej neter má 13 a celý deň stráži svojich mladších súrodencov 😢 😢
A to je teda dosť úspešná! No Lucka o tom už písala.....
A jednej našej susede vadí, že Lucka chodí o pol deviate domov. Vraj je nevychovaná, že je už tma. 😲 😲 A pritom jej dcéra o desiatej chodí domov. 😖

luise
23. sep 2009

Predávame s manželom každý deň po mnohých obciach už niekoľko rokov a je fakt, že nás pozná veľa ľudí- ako i my ich a tak ma pred nedávnom celkom vzalo, keď ma tak mužíček v práci trošku stískal a náhodou išla tetka z obchodu a pýtala sa, že čo mi to robý???! A ja jej nato, že šak teta, on môže, veď je to môj muž a ona len na nás kukala a vraj: ,,No neviem, neviem!" 😀 Tak to mi prišlo strašne milo smiešne a vždy si tak spomeniem, že ktovie, čo všetko si ľudia o tých druchých myslia......... 😉 Asi píšem trochu odveci, ale teraz som si na to spomenula a tak som sa chcela podeliť aj s takou milou ,,hlúposťou". 😵 😵

penny13
23. sep 2009

Luise, v rovnakom čase sme to odoslali 🙂

luise
23. sep 2009

Peny, tak to je fakt sranda, už sa mi to stalo včera. 😀 😀

macka01
23. sep 2009

quika,no to je ako z americkej komédie,ale ten chlap si asi ozaj myslel že by na to mal mať nárok,chudáčisko pri toľkych deťoch.A na čo asi myslel keď ich robil?Ono narobiť veľa deti nemusí byť problem ak je žena zdravá,ale čo potom?Čo im dať jesť a tak.A nosiť stale brucho rovno nosom by ma nebavilo hoci m 🙂 am deti veľmi rada.

lussy23
24. sep 2009

Macka - neviem, či so mto správene pochopila, ale to sa stalo Vášmu synoovi? 😒
Prajem mu skoré uzdravenie.

maruschka
24. sep 2009

quika..tak to bol príbeh 😕 😕 😕 ten chlap musel byť asi prípad pre psychiatra 😀 😀

atrami
24. sep 2009

No dnes som pochopila, čo je to mať viac detí. Najstaršieho syna som odprevadila k autobusu, nachystala mladšiemu veci do školky. Najmenší pýtal jesť, tak sme sa nakojili. V tom sa len ozvalo: Mamíííííííí!. Normálne som zabudla zaviesť dieťa do školky. Ešte, že ich mám len 3.

vevusiatko
24. sep 2009

Ja len k tej teme baba chalan...Ja som moc chcela chlapceka aj chcem...narodila sa dcerka...milujeme ju a nevymenili by sme ju za nic na svete... ale mam prave opacny nazor...ze dievcata v dnesnej dobe to su len problemy ☹
To ze sa chlapci pobijuatd je nic ale ked vidim tu dnesnu mladez 13-18 rokov....zbohom ani nie chlapci ale dievcata....
To je moj nazor...tiez mam doma dievca tak verim, ze bude vynimka 😀

vevusiatko
24. sep 2009

atrami haha maly sa tesil, ze si zabudla co 😀 😀

macka01
24. sep 2009

lussy ano nášmu sa to stalo,vevusiatko súhlasím,že dievčata vedú pokiaľ ide o vylomeniny hlavne tie pubertalne,už som to tu napísala ale jedna osoba by ma za to najradšej poslala pod čiernu zem 😝

dzio2
24. sep 2009

babky nic si z ludskej blbosti nerobte ja som si robila az do urcitej doby to neuverite moj manzel ma problem pribrat nie zeby nejedol ale maju to v genoch raz prisla zamnou kunam domou starsia susedka a podava mi igelitku so slovami doniesla som ti kurca aby si manzelovy uvarila polievku a tak mu potom to kurca upec lebo strasne zle vyzera 😠 😒 to nekecam ja som nevedela ci ju mam niekam poslat alebo co hrozne ma to ponizilo bolo to strasne ked manzel dosiel domou ja som len sedela a cumela na tu tasku s tym kuratom a on ze co mi je tak som mu to vyrozpravala a on nervy vybral to kurca ze ho ide vratit a hadajte to kurca bolo skoro 3roky po zaruke strasne sme sa nasmiali asi upratovala mrazak takze ludia su aj blby 😠 😉

macka01
24. sep 2009

a vratili ste ho?no ešte že máš všímave susedky lebo inač chudak tvoj muž 😀 😀

dzio2
24. sep 2009

nie zozral ho pes chutilo mu a nebojte sa ten pes zije 😀

luise
24. sep 2009

Dnes prišli ku nám cigáni a ako majú vo zvyku, pýtali sa: Toto čo stojí... a toto... odrazu len prišli k uterákom a pýtali sa na ne a muž im povedal, že po dve. Tak oni na to, že chcú päť a manžel, že to bude 10 eur. Ich odpoveď: ,,Jáj, a to euro!?" No čo by ste im povedali???! 😀 ☹

inka4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deborah1
autor
24. sep 2009

Dzio,aj môj muž presne,môže jesť nonstop a stále má rovnakú váhu,a tiež si občas vypočujeme komentáre 🙄

ianitka
24. sep 2009

dzio 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

macka01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macka01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
inka4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macka01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
atrami
24. sep 2009

vevusiatko,
malý to hneď v školke vykecal.
Potom prišla mamina pre dieťa a učiteľka na ňu pozerala ako na ducha, vtom si mamina spomenula, že ráno malého zaviezla k babke.

macka, nič si z toho nerob. Koľko ľudí, toľko názorov.
Mne Tvoje celkom sedia. Dokonca aj jeden s mojich synov sa volá ako Tvoj.

macka01
24. sep 2009

snažím sa to len pochopiť,veď si predstav,že v každej debate by sme všetci spolu hneď súhlasili,akože o čom by ta debata potom bola?rýcho by sa skončila.Nie som žiaden podrývač,ale tiež nezvyknem len prikyvovať ,keď nesúhlasím.Veď to asi každý normálny človek.

atrami
24. sep 2009

Ja nemám rada ak niekto založí tému/nemyslím túto/ a ak niekto napíše svoj názor zakladateľka sa urazí a výjde najavo, že mala len zlý deň a potrebovala sa vyžalovať.