Ľudská hlúposť. Pridajte svoje názory

deborah1
22. sep 2009

Zakladám túto tému,lebo by som sa rada podelila s tým,ako sa mi niekedy až rozum pozastavuje nad správaním niektorých ľudí 🙄 ..Tak napríklad dnes..vyšli sme von s dvojtýždňovým synom,dala som ho v zavinovačke do kočára a rozmýšľala som,či ho prikryjem aj dečkou,keďže je dosť teplo /ale je to dosť aj klamné,keďže je september/,no a akurát sa pri nás stavila suseda a hovorí mi,aby som mu perinku rozviazala,že to nevyzerá dobre a prikryla ho iba dekou,ja jej na to,že uvidím ešte ako to spravím...čo teda asi každému normálnemu človeku stačí,keď toto matka povie,no ona-ále,len ho rozviaž a už išla rozvazovať,ja hovorím-nechajte tak,no ona ho drzo rozviazala /aha,ešte pred tým odhodila cigaretu/ 😠 a poúčala,ako to mám robiť,pritom bola naklonená k malému,keď kvákala a z huby sa jej naňho valil cigaretový dym,a ešte so špinavýmí rukami štelovala deku 😠 Nevedela som,či jej mám vynadať alebo plakať,bola som tak naštvaná /čo je slabé slovo/,lebo ja si nedovolím bez opýtania do cudzieho kočáru ani nakuknúť a ani nechápem,ako niekdo môže byť taký drzý.Možno to vyzerá,akú hlúposť tu píšem,no tak ma to vytočilo,že ma to motivovalo 😅 k založeniu tejto témy 😝 ,tak píšte,ak vás niečo vytočí.

Alebo..keď som prišla z pôrodnice,otec nás doviezol-zaparkoval pod našimi oknami,no a hneď ako som vyšla z auta a prešla snáď 2 metre,išli okolo 2 babky a tá jedna mi kukla na brucho a kričí na mňa /pod tými oknami,že to asi všetci počuli/-"Tuším vám tam jedno nechali!"celá vysmiata,asi si myslela,že je vtipná /a pritom ona má snáď 150kg/,tak miesto Gratulujem alebo Vitajte doma,takéto prišiblé reči 😠 🙄 Och.

katrin21
22. sep 2009

jaaaj, moja...a ty mas 4 synov? ste skusali dievcatko 😀 ? no... z tych ludi si nic nerob, ale nabuduce normalne tej zene povedz, ze si to neprajes a basta. je tpo tvoje dieta a hadam po troch detoch uz vies aj sama co a ako nech sa nestara...

inka4
22. sep 2009

jaaaj bože takych ludy je tooolko vela....ja niesom s tych co si nechaju po hlave skakat, aj ked nedam hned najavo ludom ze ma stvu ich pripomienky atd...pochopia to ak sa im vyhýbam alebo tak viac-menej ich ignorujem 🙄
Totej babe si sa mala spytat kedy pojde ona rodit 😀

nnikka
22. sep 2009

tej babke si mala odpovedat ze sa na nu pytala ta jak ze sa to len vola??? zubata 😀

heh takych ludi je vela... ale to su povacsinou ti ktori su zavistlivi a nespokojni so svojim zivotom... nic si toho nerob...

deborah1
autor
22. sep 2009

Inka,tá suseda už má asi cez 55-60 rokov 😀 ,a zrovna je čerstvou babkou,tak si asi myslí,že je školená 🙄 ...alebo neviem,či si starší ľudia myslia,že mladí sú sprostí 😠
Katrin,áno 4 synov 😀 ,tak aj sme mysleli,že to už bude dievčatko 😀 ,ale nešli sme do toho s tým,chceli sme hlavne,aby sa tehu vydarilo a bábo bolo zdravé,lebo pred tým som jedno potratila 😔

katuskapd
22. sep 2009

deborah nic si z toho nerob, ale viem ze po porode hormony rozhadzane , nevies ako reagovat, a potom sa zlostis a vycitas si to. samozrejme ze bola drza, ale ako moj muz hovori, ludia maju vediet co konaju a maju nato prist sami ze sa take veci nerobia ( s cim ja nesuhlasim a tiez sa rozculujem 😀 ) a gratulka k babanku 😉

bibula
22. sep 2009

no ja by som jej dala,fuj.... 😠

mywiel
22. sep 2009

Deborah a preco si jej neodkricala ze vy nosite dvojcata uz 10 rokov a stale sme ich nevideli? Alebo nieco podobné proste ked su drzé nemas si co brat rukavicky pri takychto ludoch musis jednat razne tak ako to robia oni, aj by som babu odstrcila a este by som jej vynadala, ze so spinavymi rukami a cigaretovym dymom si dovoli chytat dieta, nech sa staraju o seba tetky, susedy nesusedy, dobre sa na tebe bavia a poucaju ta, raz im das najavo ze dost a viac si nedovolia. 😠

macka01
22. sep 2009

mam pocit,že teraz človek na ulici stretne buď úplných ignorantov alebo takých čo sa až moc montuju.Jeden príklad uvediem,dnes sa mi stal.O 13:00 prichadza syn zo školy,tak ho vždy vyzerám.A dnes,čo nevidím,decko sa len tak vlečie,na hlave drží hrbu kapesníkov,krv je všade :líce,na krku brade,tričko,mikina ,ruky cele zakrvavené,neviem ako som zbehla po schodoch k nemu.Nejaky zasran ho sotil na zástavke a spadol tak nešťastne na akesi železo ostre že rozťal hlahu do kosti,nikto mu nepomohol z dospelákov v autobuse ani šofér a ten musí mať predsa lekárničku veď silno krvacal.Keby odpadol niekde pod sedačku a vykrvácal?PPreboha čo su to za ľudia že neratujú malé dieťa.Plakala som s ním,keď som si predstavila čo sa mu všetko mohlo stať,no a potom hajde zašívať na pohotovosť ☹

mywiel
22. sep 2009

Macka no comment...nemam slov nik nezakrocil?! Nepomohol???!!!! 😨 😨 😨

macka01
22. sep 2009

nie,a poviem ti dnes v noci sa mi 2 krát snivalo,že sa stale s niekym bijem,cele doobie som mala taky blbý pocit,že čo sa asi stane.Aj som myslele,že napíšem do temy s anjelmi a opýtam sa keď tam si aj o snoch hovoríte a potom som nechcela otravovať a vidíš prišiel obed a bolo to tu.Dufam že to neznamená ešte čo horšie

mywiel
22. sep 2009

Macka tie deti co ho strcili treba najst a vybavit to s rodicmi, ved keby spadol na zelezo do ucha sa mohol napichnut a zabit, to tak nenechaj, pamata si tie decka ktoré to boli nie?! 😠 😨

sasiki
22. sep 2009

macka tak to je sila!!!! 😠 no dala by som si tú námahu a zistila by som, aký šofér mal službu. Nabehla by som tam a spravila mu cirkus 🙄

mňa vytočilo, keď som čakala druhé dieťa a tetka z ulice sa spýtala, že čo to bude, ja na to, že chlapec (prvé máme dievča) a ona: ,,Tak to budete mať párik. Tak už hádam aj stačilo....".
(pochopila som to tak, že už nemáme mať deti............ 🙄 🙄 🙄

macka01
22. sep 2009

vieme ktorý chlapec mu to spravil,volala som aj do školy tak sa to porieši,som zvedavá či sa jho matka aspoň ospravedlni za neho,budem čakať a zajtra mame rodičko tak som zvedava,a čo sa tyka tych miminiek,staršieho mám chlapca a po nom sa nám narodil zasa chlapec a niektorí reagovali asi tak že :zas chlapec? nooo.Akokeby chlapci boli druhotriedny material,Och,aj sprostosť je dar boží.

mywiel
22. sep 2009

Ludom nevyhovies ani tak ani tak...jednym uchom dnu a druhym von, zavidia ti tvoje stastie. 🙄

ianitka
22. sep 2009

sprostost niektorych ludi je nekonecna ☹ ☹ ☹
uz vo vseobecnych pripadoch a ked sa to tyka deti ako u Teba macka, tak fakt stracam slova

macka01
22. sep 2009

sa trasiem aj teraz,a o pár mesicov tu sú Vianoce a tý istí egoisti sa budú rozplývať od lásky,nehy a proumenia,mi je zle z toho kam sa tento svet uberá.Či Boh ozaj toto chcel keď ho stvoril?Veď stretnúť ozaj nezištného človeka čo nemylí len na svoj prospech už začína byť pomalu nemožné.

sasiki
22. sep 2009

deborah a ty nabudúce, asertívne povedz tetke, nech ti nedýcha na dieťa, keď práve dofajčila 😉

jona74
22. sep 2009

no pridam sa moj maly je uz trosku starsi ako mas ty tvojho drobceka ale dobre si pamatam hlavne po narodeni som zazivala nieco podobne hned ako sme sa objavili vonku a to bol januar... 😝 takze kazdy mal hned potrebu kontrolovat mi ci je maly dobre zababuseny... 😅 a moja mamula zlata ktora mi tu bola troskuvypomoct prvy tyzden vzdy vykurila tak cely byt ze tu bolo ako v saune a maly akurat bol prehriaty.... 😠 ale casom som sa naucila inteligentne taketo dobre mienene rady odpalit 😀 chce to vsak pevne nervy a trosku zdravej drzosti aj ked viem ze niekedy sa to neda... 😉

luise
22. sep 2009

Ľahostajnosť, drzosť a sprostosť mnohých ľudí už aj podľa mňa nepozná mieru!!!! 😠 Stretávam sa sňou bohužiaľ denno-denne. Niekedy ma vytočí, niekedy sa nedám, ale to sa stáva len málo kedy. Najviac ma štve, ako tesne po spovedi dokáže jeden poohovárať druhého a to s čistým svedomím, že nekoná nič zlého. 😒 A to stretávam rôznorodých ľudí od Blavy až po stredné Slovensko, no mnohokrát sa mi zdá, že tá sprostosť sa akoby šírila vzduchom........... 🙄

atrami
22. sep 2009

Ahojte,
od cudzích mi to je jedno. Ale vlastná rodina, je fakt na depku.
Moja mama je exspert. Bola som po cisárskom a ona sa mi ponúkla, že mi pomože. Ešte som nebola doma ani 10 minút, keď si rozkázala kávu, sadla pred telku, vyložila nohy a zavelila, aby som ju neotravovala, lebo beží jej telenovela.
Sestra je tiež od blbosti zakvitnutá. Sťahovali sme sa a bola som v 7. mesiaci na rizikovom. Starší syn mal 2 roky a keď som ju poprosila, aby prišla pomocť, odbila ma, že ona je unavená z práce a ja si doma vyvaľujem šunky, veď materská je totálny oddych. 😒

ianitka
22. sep 2009

atrami - 😲

maruschka
22. sep 2009

deborah...s blbosťou ľudí sa stretávam denne..Keď sa nám narodila druhá dcéra, tak som pol roka nepočúvala nič iné, len : Veď sa nebojte, určite sa vám podarí aj syn..alebo: Zasa dievča? A už sa ani neobťažovali pozrieť sa do kočíka.....Akože, už máte doma dve chuderky dievčatá, hádam sa vám ten syn podarí-vždy to tak vyznelo. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 A najlepšie bolo, že so sestrou sa nám narodili bábätká s mesačným rozdielom. Keď sme išli na prechádzku, každý jej gratuloval, obdivoval, aký krásny synček, krásne očká, také ňu-ňu-ňu a ja som tam stála ako taká chudera, ktorej sa narodila len dcéra a nám sa na ňu pozrel málokto.
🙄

Je to tak, ľudia chcú ubližovať, šťuchať, vysmievať sa a zastierajú to milým úsmevom..A robia to najmä tie "úprimné tetušky", ktoré sa do každého starajú a vo svojom vlastnom dome a rodine majú na@@@té 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

ianitka
22. sep 2009

teda aspon dufam, ze ten smajl znamena otvorene usta...

ja niekedy fakt stracam pri niektorych ludoch rec - najma v praci, ako sa so sebaspokojnostou spravaju vyslovene sprosto.
Mas pravdu luise je ich coraz viac... niekedy rozmyslam, ci sprostost nie je vlastne standard a ti ini su vlastne "ini"..

deborah1
autor
22. sep 2009

Atrami,to je fakt.A ešte keď si človek povie svoj názor/vačšinou/,už je oheň na streche 😖 My sme si začali s manželom v rodine viac hovoriť svoj názor,jednať asertívne,keď treba,aj trochu zvýšiť hlas.No a jasné,výsledok asi taký,že ako si to my môžme dovoliť/my,čo sme bývali takí poddajní/ a ešte aj kazíme rodinu /keďže nerobíme podľa druhých,ale podľa seba/ 🙄 No,tiež by sa dalo toho písať.
Sasiki,Mywiel,tak som vo veľmi vo vnútri chcela tým susedám niečo povedať,vôbec som sa ale k tomu nevschopila,čo ma štvalo,aj keď by ma určite ohovárali,kde by sa dalo,že som si dovolila na ne "vyprsknúť",no úplne si to viem predstaviť,ale treba sa to naučiť,inak sa vždy nájde niekto,kto nám bude chcieť "smrkať do svetra" 😅
Macka 😲 😲 😲

deborah1
autor
22. sep 2009

Maruschka,no to poznám-dennodenné reakcie typu,źe máme "zase chlapca"Málokto to berie tak,že má úprimne radosť z krásneho bábatka,niektorí sa pousmejú,no ale niektorí.. 😠 Ja hrdá,s kočárom a tetka na mňa zúfalo hľadí,že ona nám tak priala to dievča a-že zase chlapec.Nie raz sa to stalo,ozaj sprosté reakcie,my ho veĺmi ľúbime a už by sme nechceli,aby bol dievča,a tie ženské sa správajú jak keby sme si ho doniesli z obchodu. 😠

megi93
22. sep 2009

Aj ja pridám mojou troškou. Raz sme išli s manželom niečo vybavovať na úrad a nemali sme drobné na parkovanie, tak sme tam šupli euro a cvakli si parkovné na dve hodiny. Na úrade sme sa ale ako na potvoru zdržali asi 5 minut aj s cestou a bolo nám lúto zahodiť zaplatený lístok, tak nás napadlo, že ho niekomu dáme, kto príde. Nikto nechodil, chceli sme už odísť, keď prišla jedna pani na aute, zaparkovala a tak som prišla za ňou, že teda kúpili sme si lístok na parkovanie ale vybavili sme sa skôr, že jej ho dám, aby nemusela ona kupovať. Namiesto potešenej reakcie však pani začala cúvať, pritisla si k sebe kabelku a začala, že ona sa nezdrží, že ona ho nepotrebuje a nechce, že ona sa hneď vybaví a prchla preč. Ja neviem, ale nevyzerám ako masový vrah ani ako nejaký drogový díler. Jej reakcia ma teda šokla. Neponúkala som jej naše auto, že by jej to malo byť podozrivé, a nechcela som ani peniaze, že by sa bála podvodu, tak ja neviem....

atrami
22. sep 2009

deborah,
my s MM sme hrdí, že máme 3 zdravých synov! Hlavne máme istotu, že nepríde v 16. so správou, že je tehotný.
Ja som mala obavy so svokry. Celé tehotenstvo dúfala, že 6. vnúča bude vnučka. Keď malinkého videla, aj si poplakala. Povedala, že je to celý tatino- MM, dokonca som dala meno, ktoré chcela dať ona, len jej pred 33. rokmi neprešlo.
Ja by som ani nevedela, čo by som si s dievčaťom počala, aj tak by to zdivelo pri mojich tajfúnoch..
😀

bodka13
22. sep 2009

megi 😀 😀 😀 ukáž foto povieme ti 😉 😀

atrami
22. sep 2009

megi,fotka je nutná 😀

jonatanka
23. sep 2009

Deborah, takych susedov mam aj ja, jedna pani, furt ju mota od alkoholu mi chcela sahat na deti raz aj druhykrat om sa este drzala na treti krat som jej od srdca povedala kam si tie jej spinave paprce moze strcit 😠 . Dalsia suseda, to je tiez exemplar, doniesla vonku jablka, supala ich nad kontajnerom a potom jej jedno spadlo na zem, vsak nic sa nestalo, jabko usmiata dvihla osuchala v zafulanom tricku a sla ho ponuknut mojmu malemu, mna skoro porazilo, ked som jej povedala nie, dakujeme, ma ohovorila, ze som moc fajnova 😖