Má budúcnosť vzťah s chlapmi z cudziny?

kotek
16. jún 2008

ahojte babenky, minuly rok ma nechal chalan zo slovenska a teraz mam vztah s polskym chalanom v mojom veku. zo zaciatku som ich velmi medzi sebou porovnavala, ale teraz to uz ani nema vyznam lebo je to neporovnatelne. samozrejme kazdy z nas ma svoje chyby, len sa bojim aby to nebol zmarnovany cas. mam uz aj vek a aj syna a velmi by som uz chcela mat rodinu. s malym ma nie zly vztah, taky dost kamaratsky. vie sa z nim aj zahrat, aj prebrat ucivo zo skoly, zahrat futbal ci len tak pooddychovat. co myslite je nejaky sposob ako by som zistila ci naozaj nestracam cas alebo ci naopak je to dobry vyber. som jeho prva vaznejsia znamost a niekedy ma svojim zachovanim vyprovadza z rovnovahy. poradte.

nensy
16. jún 2008

tak v tom ti nemohu poradit.já jsem si taky teda nevzala cizince ale jdeš do vztahu a musíš počítat i stím že se muže rozpadnout nic není na sto procent aspon podle mě.a muže to být čech nebo slovák nebo cizinec.podle mě na národnosti nezáleží pokud se máte rádi tak není na co čekat.pokud jsi si jistá že sním chceš založit rodinu a žít jako manželé.to musíš sama vědět.v tom ti asi nikdo moc neporadí 😉

tlapicka
16. jún 2008

podle me, pokud mate moznost i do budoucna bydle´t pohromade jako rodina, tak nevidim zadny problem...

Pokud se bude on muset vratit domu nebo ty budes fixovana na domov, tak bych si to na tvem miste rozmyslela.pripadne vztahy na dalku vedou do pekla...

nensy
16. jún 2008

přesně tak jak říká tlapicka

gedren
16. jún 2008

No neco jineho je mit chlapa z uplne jine kultury (arabska, asijska..), do toho bych asi nesla, ale partner ze sousedni zeme s podobnou historii a podobnym kulturnim zazemim, tam asi neni zadny zasadni problem v tom rozdilu narodnosti , spis jde uz o ty konkretni dva lidi, jak si navzajem sednete, kde budete bydlet...ale to bys resila s kazdym 🙂

mirka414
16. jún 2008

ja mam svajciara a je perfektny 😵 😵 zo zaciatku sme mali problem trosku komunikovat,ale teraz je to uz skoro okej a pohadat sa snim viem lepsie ako svajciarka 😀 😀 .neviem ci je rozdiel medzi tak blizkymi narodami ako je slovensko a polsko,alebo aj ostatnymi ja si myslim,ze je to o povahe ludi a ako boli a su vychovavani rodicmi a ako ludia k sebe pasuju a nie odkial pochadzaju...ja som citila taky pokoj a od prveho momentu nieco krasne medzi nami,ze hned som vedela ze on je pravy pre mna a ani nie po mesiaci som otehotnela a stastna som dodnes 😵 😵 😵

ivka19
16. jún 2008

kotek,ja mam manzela kurda z iraku,sme spolu viac ako 6 rokov a mame rocnu dcerku 😵 asi som bola jedna zo ststnych a nemenila by som,kultura,nabozenstvo,vsetko sice rozdielne,ale respekt ,vazenie si jeden druheho a laska prekonaju aj nemozne. 🙂

mywiel
16. jún 2008

Som na tom podobne ako Mirka 😀 tiez cakame prve babo. 😵 Viem ze to bude aj dobry ocko. 😵

kotek
autor
16. jún 2008

dik babenky,ze ste sa ozvali. o mi dvaja to problem s komunikovanim nemame, dokonca aj marko rozprava lepsie najprv po anglicky a tak po polsky. nehovori velmi cisto po slovensky. mirka uver mi ze je rozdiel medzi poliakmi a slovakmi aspon medzi mojim poliakom a byvalym slovakom. vlastne miri ten pocit pokoja a kludu som presne tiez citila a doteraz citim ked sme spolu. s nim sa pohodat to potrebujem dost namahy. 🙂 v skutocnosti sa nebojim velmi toho ze by odisiel do polska lebo tam nema prakticky nikoho okrem sestry a brata a neviem co by tam robil. 😉 😉 ivka tak to ta obdivujem. 😵 jasne ze je dolezite co jeden k druhemu citime ale ked s nim to je take, no proste s nim to sa clovek nenudi. ked uz si myslim ze a jak dobre ze ho mam tak vzdy ma zaskoci ale tak ze to uz stoji zato. stale si hovorim a ved proste nikto sa nevie vzdy zachovat presne task ako ten druhy by chcel. lenze niekedy naozaj prehana. niekedy mozno uplne staci zachovat sa len tak ako to citi srdiecko a uz. mozno tiez je to tym ze je vlastne malo skuseny. 🙂 🙂 ivka a ty odkial si ? normalne zijem tu v osidli samych polskych pristahovalcov a uz niekedy mam problem spomenut si ako sa nieco povie po slovensky. mozno niektora z vas byva nedaleko birminghamu. co baby? 😎 😎

kitty68
16. jún 2008

ma - viz ja 😀 😀 😀

kotek zkus nakouknout do regionu jsou tam nejmene 2 temata od nas co bydlime v anglii

kotek
autor
16. jún 2008

kitty prosim pomoz sa trosku zorientovat. kde mam najst ten region. len vcera som sa zaregistrovala a mam trosku este problem no proste sa velmi nevyznam. dik 🙂

ivka19
16. jún 2008

kotek chod do regionou,a tam su temy kto je odkial,z ktoreho mesta a podla toho sa mozes zaradit 😉
ja som z boltonu,nedaleko manchesteru,do birminghamu asi tak hodinku a pol autom 😉

kulicka
16. jún 2008

Ahoj kotek. ja jsem se vdala za francouze a rozdil mezi kulturama nevidim 🙂

Myslim, ze to neni o narodnosti, ale o chlapovi !!!

Testni ho, estli te vyhodi z rovnovahy, mozna to v tvym pripade nema cenu. Chce to treba odjet nekam na dovcu, kde budete na sobe hodne zavisli. Takova tura po Tatrach se spacakem a se stanem by mohla byt dobrou zkouskou estli se vzajemne podrzite. Protahni ho po vsech moznych situacich a uvidis.

Drzim palce!

kitty68
16. jún 2008

kotek

klikni na diskuse a tam vyber obdelnicek kde je napsano regiony a tam uz si v tematech najdes ktere se tykaji anglie♥♥♥

ivka kde chodis ty ja js na snazilky v anglii - i kdyz js teda snazilka nikdy nebyla 😅 malicka je krasna

kitty68
16. jún 2008

kuli mas pravdu muze to byt jakakoliv narodnost - blbci js vsude na svete 🙂

ivka19
16. jún 2008

kitty,vo volnej diskusii,,volna diskusia pre baby z anglicka 😉 dakujeme za pochvalu,to asi preto,ze je mix 😵 😵

kitty68
16. jún 2008

muzu se jeste zeptat jak dlouho si hrala na te play gym? uvazuju ze bych ji koupila elle ale uz ma 4a pul mes

ivka19
16. jún 2008

kitty,sice neviem koho si sa pytala na ten play gim,ale my sme mali tiezjeden a pouzivali sme ho do vtedy kym sme nezacali s lozenim,takze asi do 8 mesiaca 🙂

kitty68
16. jún 2008

jej tebe ivka 🙂 myslela js ten co mas v albiku 🙂 🙂 tak to je fakt dlouho to ja ji koupim

ivka19
16. jún 2008

kitty,bola to dobra vecicka,da sa to prat,takze pohoda 🙂

sisulik
16. jún 2008

kotek...nie je dobre ak porovnavas byvaleho z terajsim... 😉 skuste sa k sebe prisposobit...moj manzel je z kuvajtu a super nam to klape, vdaka bohu..ale ver mi to, ze ty to mas ovela lahsie, kedze poliaci a slovaci sa v kulture a v inych veciach neodlisuju az tak velmi ako slovaci od kuvajtanov...ked my to vieme zvladnut, urcite to zvladnes aj ty...treba popreskakovat cez prekazky a potom to bude vzdy lahsie...len netreba sa pozastavovat...nech vam to vydrzi..

aspire5020
17. jún 2008

typicka zena. Ani slovo o tom, ci ho lubi, ci nie. Proste.... mam vek a syna... a ved on sa s nim aj zahrat vie...

A lubis ho vobec??

lante
17. jún 2008

Aspire, aký by malo význam začínať si niečo s niekym koho neľúbiš? 😕

aspire5020
17. jún 2008

to sa snazim povedat. keby ho lubila nepyta sa. toto je iba vypocitavost. pytat sa inych...

sisulik
17. jún 2008

to je inac dobry dotaz...
kotek..mas ho ty vlastne rada? lebo ak ho naozaj nelubis, nie je moc dobre si takto zakladat buducnost...ved nejde len o to aby tvoje deta bolo spokojne, ale aj ty..ak ty nie si stastna, spokojna, dieta to vyciti odstupom casu...

vroni
17. jún 2008

Aspire, to sa dá pochopiť aj naopak. Nepíše, ako veľmi ho ľúbi, lebo je to pre ňu samozrejmé. 😉 Aj ja tu často titulujem toho svojho ako "ten pán, ktorý s nami býva" a pri tom je pre mňa všetkým na svete. Niekedy môže byť čítanie medzi riadkami na škodu...
Ale k téme: fakt to nie je o tom, akej národnosti je môj partner. Ten pravý môže byť môj sused alebo ktosi z opačného konca zemegule. Keby to bolo také jednoduché, museli by byť všetky "vnútroštátne" manželstvá šťastné a rozvádzali by sa len tí ostatní. Takže podľa mňa má vzťah s cudzincom práve toľko nádeje na úspech ako vzťah s "domácim"

sisulik
17. jún 2008

vroni...to mas pravdu...ked to nespomenula, tak to neznamena, ze ho nema rada..berie to uz skor ako samozrejmost...
a aj s tym druhym mas pravdu 😀

kotek
autor
17. jún 2008

vroni no vlastne o to ide, nemam problem s tym ci ho lubim ci nie ale s niecim c3elkom inym. aspire nehnevaj sa, ale to je dalsia tem, ktrorej ty nemozes rozumiet. ide proste len o to, ze mam trochu strach z toho, ze sa mozno k sebe nehodime. este dobre, ze nie je taky ako ty. 🙂 aspir vobec sa nesnazim byt vypocitava, mozno by som len chcela pocut nazor inych. ty si taky skvely, ze nikdy si si nechcel vypocut nazor uplne cudzieho cloveka, povedzme takej tretej osoby. este dobre, ze ty tak dobre zvladas problemy ci tam prekazky. tak to urcite nepotrebujes anim priatelov. 😉 to neznamena, ze teraz sa budem riadit rozumom inych, ja len chcem pocut nazor, a zariadim sa sama podla seba. dobra rada, skus si otvorit temu,, som zatrpknuty a neviem co s tym,, urcite sa ti budem snazit tiez pomoct a urcite ti nenapisem ze si vypocitavy.

vroni
17. jún 2008

Kotek, to je dobre, že o tom uvažuješ. Máš dieťa a nevrhneš sa do ďalšieho vzťahu len tak. To je logické uvažovanie a nie vypočítavosť. Aj ja mám doma cudzinca (Rakušana) a funguje to. Isteže sme v niektorých veciach odlišní, ale "rozdiel kultúr" panuje v každej rodine. Je len na vás, čo si vyberiete pre váš spoločný život, ono vlastne zdieľanie života s kýmkoľvek je o ochote (vzájomnej) prispôsobiť sa. Opýtam sa inak: keby bol Slovák, považovala by si ho za ideálneho partnera? Držím Ti palce, nech sa rozhodneš k Tvojej spokojnosti a štastiu.

kotek
autor
17. jún 2008

vies vroni nikdy som nehadzala vsetkych chlapocv do jedneho vreca, ale mam skusenosti z dvoch vaznejsich vztahov a z obidvoma to nevyslo. myslim si, ze drviva vacsina slovenskych chlapov je az velmi zamamickovana. a ja take nieco neuznavam. a vlstne to sa mi najviac paci na mojom priatelovi ze si neda skakat po hlave ani od svojej matky a vzdy jej povie svoj nazor aj sa podla neho zariadi. je naozaj vela veci, ktora mi presne vyhovuju. 🙂 sme opbaja rovnakeho znamenia, byk. sme obaja tak rovnaky a pritom tak odlisny. neviem, niekedy si myslim, ze to bude asi tym, ze mi je az prilis dobre a preto sama hladam nieco co ani nieje. vbzdy ked mame nejake nedorozumenie, hlavne ked ide o to niekomu pomoct, pretoze moj mily casto nevidi ze jeho znami ho dost vyuzivaju, tak vtedy to je hroza. mozno len potrebuje sam na vlastnej kozi zistit kto je naozaj priatel a kto pozera len na to ako niekoho vyuzit a odkopnut. 😒 uz som vela krat rozmyslala o tom ako by to bolo keby sme zili ako rodina, asi by som sa uz nechcela vydat, moj sen o svadbe uz davno pominul, ale to nieje iste. mozno mam strach preto lebo si myslim, ze privelmi vela davam do nasho vztahu. on tiez nezaostava, ale to je trosku komplikovane. ale urcite mozem povedat ze mi za 1 a ppol dal tolko, kolko mi nedal moj byvaly za 3 a pol roka. 🙂 🙂 🙂 babenky velmi ste mi pomohli tym ze ste reagovali na moj problem, ktory mozno v skutocnosti ani nebol problemom. viem ze moj priatel nieje pokusny kralik, ale raz na cas vyrabam situacie, v ktorych cakam ako sa zachova. aj napriklad za mesiac ideme na dovolenku na slovensko a som velmi zvedava, ako bude.

julia225
17. jún 2008

vztah s cudzincom ma perspektivu s velkou toleranciou a z velkymi ustupkami a hlavne sa jeden musi obetovat a zit v krajine partnera... ja mam momentalne druhy vztah s druhym cudzincom a uz teraz viem ze fungovat nebude, ... nerada odchadzam z domu a po zlej skusenosti by som sa neodstahovala s niekym koho este dobre nepoznam...
takze perspektivu to ma u mna len ak by sa partner rozhodol ostat zit na sk...