Má budúcnosť vzťah s chlapmi z cudziny?

kotek
16. jún 2008

ahojte babenky, minuly rok ma nechal chalan zo slovenska a teraz mam vztah s polskym chalanom v mojom veku. zo zaciatku som ich velmi medzi sebou porovnavala, ale teraz to uz ani nema vyznam lebo je to neporovnatelne. samozrejme kazdy z nas ma svoje chyby, len sa bojim aby to nebol zmarnovany cas. mam uz aj vek a aj syna a velmi by som uz chcela mat rodinu. s malym ma nie zly vztah, taky dost kamaratsky. vie sa z nim aj zahrat, aj prebrat ucivo zo skoly, zahrat futbal ci len tak pooddychovat. co myslite je nejaky sposob ako by som zistila ci naozaj nestracam cas alebo ci naopak je to dobry vyber. som jeho prva vaznejsia znamost a niekedy ma svojim zachovanim vyprovadza z rovnovahy. poradte.

kotek
autor
17. jún 2008

ahoj lulia pozrela som si tvoje fotocky aby som vedela viac menej ako vyzeras. mas velmi peknu dcerku. trosku nerozumiem tomu, ze vies ze to nebude fungovat. a povedz, dalej si s tym chlapom, s ktorym by to nemalo fungovat? vies, ja to mam trosku ine. moj priatel je z polska a ja zo slovenska. v obidvoch pripadoch nehrozi aby sme sa vracali do svojho kraju lebo nas tam ziadna buducnost necaka. od zaciatku vie, ze ja neodidem z anglicka, pretoze tu mozem dat synovi aspon nejaku buducnost a doma na slovensku co? a naozaj neviem co take by sa mohlo stat zeby sa on chcel vratit do polska, ked tam aj tak nikoho nema a jeho rodina je v usa, kde on sa nemoze vratit. myslim si ze to chlap by sa mal skor zene prisposobit, ale ako pozname chlapov...... 🙂 obidve uvazujeme trochu inak, ty sa mozno chces vratit na slovensko alebo si, a ja nie. a co sa tyka toho ustupovania kazdy ma len jedne nervy, a do nekonecna sa ustupovat neda. treba to riesit kompromisami. je mi luto ze nemas velmi stastie a uz druhy vztah vidis blede. a odkial si ak smiem vediet?

mirka414
17. jún 2008

kotek ja ti dam len jednu radu preco to jednoducho nevyskusas a nedas tomu volny priebeh ved inak nezistis ci to malo alebo nemalo sancu 😉 tak je to vzdy teda u mna jednoznacne 😵 😵 vela stastia..

adetka
17. jún 2008

moja svagrina zije s Nemcom v nemecku... uz vyse pat rokov... z toho styri roky su manzelia... ona bola ochotna odstahovat sa z a nim, najst si tam pracu (co nebolo lahke) a aj nejakych kamaratov (vacsinou cudzincov)... ja som skusila vztah s cudzincom... a nevysiel... kedze som nebola ochotna uz dhsie (po 3 mesiacoch) zit v jeho krajine... a on si nevedel predstavit zit na Slovensku... obdivujem ludi, ktori su ochotni kvoli laske odist od svojej rodiny, priatelov... a vybudovat si vsetko od zakladov v zahranici...

ivka19
17. jún 2008

adetka,je to tazke,opustit vsetko a zacat od zaciatku,ale ak mas toho praveho pri sebe,dokazete spolu aj nemozne 😉

aspire5020
17. jún 2008

adetka, nie vzdy vydajachtive slovenky idu do zahranicia za laskou 🙂

bihan
17. jún 2008

Veď Poliak ani nie je cudzinec 😅 Česi a Poliaci majú veľmi podobnú kultúru, jazyk a dejiny...to sa nedá porovnávať so vzťahom s obyvateľmi napr. iných kontinentov a hlavne kultúr 😉

aniska
17. jún 2008

ahoj kotek ja mam cecha, som slovenka, do ceska som prisla ja, povodne len na studium, skolu si este musim dokoncit, tazke zatial sme tu. ale po skole som sa vzdy chcela vratit domov. a uz teraz je to pre mna hrozne. nech sa rozhodneme akokolvek, vzdy budeme mat jednych svokrovcov srasne daleko ☹
je to super chlap, ale po tom, co amm zazite teraz, by som hladala v svojom domovskom okoli

tictac
18. jún 2008

Podle me vubec nezalezi na tom, ze ktere zeme, nebo kultury partner je, pokud jsou oba tolerantni a ochotni se vzajemne prizpusobit. Skoro 9 let jsem vdana za chlapa z Pakistanu a nemenila bych. Samozrejme, jsou tam dost velke rozdily, co se tyce Evropy a Asie, ale da se to prekonat, takze ja osobne bych vubec neresila, jestli ten vztah ma budoucnost nebo ne, tohle nezalezi na tom, odkud partner je....

Taky tu byla reakce, ze jestli ho miluje, tak neni co resit (ne doslovne, ale v tomhle smyslu)....tady nesouhlasim, kolikrat clovek muze milovat strasne moc, ale stejne vi, ze to nikam nepovede, proste to nema budoucnost...

zanett
18. jún 2008

Aspire5020 je snad prvni chlap na celem foru, s nimz musim souhlasit, ac to bezne nedelam 😉 Presne tak! A mimochodem, ja ziju v Anglii (ano, s Anglicanem) a spousta pritelovych znamych/kolegu atd mi rekla, ze Slovenky jsou mezi nimi zname jako vypocitave mrchy...I ja par takovych znam. Ted se na me asi holky bydlici v Anglii obori, ze to neni pravda, ale je to proste moje nemenna zkusenost. Jeste v dobach, kdy jsem delala aupair, byly holky ze Slovenska jen na prachy (tzn. kde vic 'zarobit' abych si vydelala vic 😝 ). Ale nechci tady delat zadny svary a nedorozumneni, je to proste jenom moje zkusenost..

nguyen
18. jún 2008

kotek ja som uz treti rok s aziatom narodenym vo francuzsku a aj ked musim povedat ze rozdiel v mentalite je vyrazny, som stastna a vobec si nekladiem otazku ci ma nas vztah buducnost alebo nie, vztah ma buducnost kym tomu obaja verite. V momente ked jeden z nas prestane verit tomu ze mame buducnost budeme to riesit alebo sa rozideme a tato schema je univerzalna a nezalezi na tom ci si so slovakom, indom, arabom alebo japoncom vztahy medzi ludmi su uplne rovnake.

kotek
autor
18. jún 2008

diky, tiez uz mam pocit, ze jae zbytocne zamyslat sa ci to vobec vyznam alebo nie. keby sme tak vsetky uvazovali ci ano alebo nie to by asi nikto s nikym nebol. a aj tak co ma byt to bude. necham tomu volny priebeh a uvidim. tak to bude asi najlepsie. 🙂 🙂

katka27
18. jún 2008

kotek, ja mam Americana, je na rozdiel od vacsiny slovenskych chlapov omnoho samostatnejsi, aspon mojim takmer 30 rocnym bratrancom este stale vyvara a perie mamicka a podla toho maju aj kriteria na svoje frajerky. Moj muz si ma vazi, robime doma vsetko kto co stiha, matersku si tiez asi budeme delit napoly, tak aby to bolo dobre pre oboch a aby si kazdy z nas vychutnal miminko naplno. Mojmu muzovi pripada nespravodlive, ze len zena ostava na materskej 🙂 Myslim si ze kazde manzelstvo vyzaduje toleranciu ci uz su ludia z rovnakej alebo inej krajiny, chce to dvoch zrelych ludi, ktori su ochotni do toho dat vsetko.

kotek
autor
18. jún 2008

a katka keby bolo takych muzov viac ako ten tvoj. uplne sa z tebou zhodujem. prajem aby ste si obaja uzili matersku dovolenku. 🙂

nippa
18. jún 2008

otazka nie je ci ma vyznam byt s niekym z cudziny ale ci ma vyznam pre teba byt s tvojim chalanom...a to uz vies len ty...moj drahy je z ineho kontinentu a sme spolu stastnych 10 rokov a mame 4 rocnu slecnu....ty musis vediet ci chce on byt s tebou a ty s nim..vsetky prekazky sa daju prekonat ked tam je laska..... verim ze odpoved na tvoju otazku si vedela davno pred tym ako si sem pisala....

katka27
18. jún 2008

kotek dakujem, aj ti prajem aby ti to vyslo a boli ste aj so synom stastni. Chcela som tym len povedat, ze nezalezi na tom odkial ludia su, ak mas pocit, ze je to ten pravy tak do toho chod 😉

janulka7
19. jún 2008

ak mizem pridam sa aj ja.ja som slovenka a moj manzel pol slovak a pol poliak. zijemev spanielsku, chodili sme spolu od 14 rokov , 6 sme uz manzelia a mame 5 rocnu dcerku. ja sa na sk nemienim vracat pokial moja mala ma lepsiu buducnost tu. a on je taky poklad ze pojde tam kam ja s nasou princeznou. ale je to vela o kmpromise. ja som sice nedala na velmi na vyber odisla som do spanielska a povedla mu, ak ma chces prides za mnou a ak nie tak kazdy pojdeme inym smerom. je vzdy lepsie zacat v inej krajine a daleko od rodiny oboch, aspon mne to tak pripada. presli sme sspolu vela vecami, aa vela z nich bolo zlych a tvrdychale sme to zvladli a museli sme si pomoct len sami dvaja. takze ziadna pomoc nikde na blizku nebola. takze som za ze nema vyznam zamyslat ci vztahbude fungovat len ptreto lebo mame inu narodnost.

leishmania
19. jún 2008

presne ide to ci sa ty vies prispobit s tym tvojim...prisposobili sa uz aj vacsie kulturne rozdiely ako slovaci a poliaci...ked sa lubite, ste tolerantni, tak sa netreba stresovat za to ze nenislovak...ty ho musis poznat 🙂

kulicka
19. jún 2008

Absolutni souhlas s nippou a katkou.

A kdyz to nevyjde? Nu coz! Dalas do toho vsecko, uzila sis krasny vztah, byla to nadherna etapa tveho zivota! 😉 Ber to tak. Nekterym lidem, co nasli toho praveho, zivot pripravi necekane prekvapeni kdyz jeden z nich odejde "tam nahoru". V zivote se muze stat vsechno.

Takze pokud se mate radi, pokud ti vyhovuje v tvych zasadnich kriteriich nepokladej si otazky, ktere muzou vzbudit strach z neceho, co ani nemusi existovat.

Drzim pesticky pro dlouhy a spokojeny zivot 🙂

miriam25
19. jún 2008

Baby, ja uz ani nemam co napisat, ste to vsetko uz vystihli.. Je jedno, ci je niekto zo Slovenska alebo z inej krajiny, dolezite je, ze spolu chcu byt a dokazu robit kompromisy. A ci vztah vyjde alebo nie, to clovek nemoze vediet, ani ked ma paartnera z tej istej krajiny. Myslim si len, ze ked pridu deti, je ovela lepsie, ked su aspon jedni rodicia napomocni. Ked ma clovek aspon jednu rodinu pri sebe, ktora mu moze pomoct, ked potrebuje.

siravka
19. jún 2008

moj manzel je z Brazilie a zijeme v USA. mame rocne dvojicky a nemame nablizku ziadnu rodinu, takze vsetka praca je nan nas dvoch. moj manzel aj ja obaja pracujeme, z prace chodime domov v ten isty cas a detom sa venujeme spolu, od krmenia, hrania, kupania, citania rozpravok a ukladania spinkat. moj manzel takisto perie, nakupuje, uprace (ked som prisla z porodnice nasla som dokonca zoznam ako ze : 1. riad do umyvacky 2. ustlat postel 3. sklopit zachodove dosky 😀 4. vyhodit stare noviny..... boze som sa nasmiala), vazi si ma ako partnerku a zaujimaju ho moje nazory tak ako mna jeho. nepovazuje ma za svoju upratovacku, kucharku a opatrovatelku deti pretoze obaja sme upratovacia cata, kuchari a opatrovatelia alas rodicia 😵
ci je to kultura, alebo to, ze tak ako ja sa staral o seba sam od svojich 19 rokov a vsetko sa musel naucit..kto vie? jednu vec, ktoru mame odlisnu - on vyrastol ako surfer na plazi a more velmi nemusi, ma ho dost. pre mna naj naj dovolenka je plaz a slniecko. pre neho je to lozenie po pamiatkach vo Viedni 😒 takze kompromisujeme a je to raz to a raz to 😵
vela stastia 🙂