Má mať dcéra na karnevale kostým nevesty?

pezincanka
30. máj 2008

AHojte, chcela by som na rychlo podebatovat o vasich skusenostiach s tym, ci prinasa nestastie, alebo co, ak ma niekto na (skolkarskom) karnevale masku nevesty. Totiz, moja 4-rocny dcera sa pre to rozhodla uz asi pred mesiacom, vtedy sme kupili take saty, akoby druzickovske, v pondelok som jej v svadobke pozicala zavoj, strasne po nom tuzila a v utorok sme kupili biele saty. Vcera prisiel domov manzel s tym, ze nesmie byt nevestou, lebo svokrovci povedali, ze nevestou moze byt clovek len raz... a to s takym dramatickym tonom. Dnes poobede maju kasrneval a ja neviem, ako to dopadne. Mala chce, aby tam svokrovci isli s nami. Nechala som na Muzovi, aby ju presvedcil, vcera este suhlasila, ze bude teda druzicka, ale dnes uz zasa hudla len o tej neveste. Co vy na to?

mywiel
30. máj 2008

Xixi dost komicke, ved ako deti som sa aj ja hravala na nevestu a svadbu a obliekala sa do maminych svadobnych siat. Myslis ze to nieco zmeni? Su to len povery. Ja som uz 9 rokov stastne vydata. 😀 😉

nsoci
30. máj 2008

Nerob si starosti, ved kolko dievcaatiek sa hra na nevesty, chodia na svadby aako druzicky v bielom a predstavuju si, ze su nevesty.... 😉

mywiel
30. máj 2008

Ja si myslim, ze ked zakazete malej sa hrat a snivat ako ona chce kvoli poveram tak ju len zdeptate, naco ju traumatizovat nech sa dieta hra nie? 😉

mimikyky
30. máj 2008

ahoj

moje dcéry boli tiež na karnevale v škôlke nevesty, a nestalo sa nič, boli krásne, a spokojné!!!
ja odporúčam aby bola tým, čo chce ona, aby si to užila, má sa baviť, a nie byť smutná!!!nemyslíš???

mucino
30. máj 2008

vsetko je vec nazoru,moj je ze su to iba same dristy,konaj vzdy tak ako to citis.Ja nikdy nedavam na nazory nejakej svokry!Robim si vzdy podla svojho.Ak milujes svoje dieta ,tak jej urobis predsa radost zo zivota,preto tie deti predsa mame. 🙂

katulka2709
30. máj 2008

No ja si myslim ze Nevestou byt moze a nebude to mat niake nasledky, ja som bola v 15 tich v sestrinych svadobnych satach oblecena a ziadny problem stym nemam, chystam sa aj do svojich 😉
A tie nazory svokovcou by som ...
Dcerka bude najstastnejsia ked bude to co chce byt a nie to co by chceli svokrovci !!!!!!!!!

mywiel
30. máj 2008

Jeeej Mimikyky ty mas 4 deticky, ako si presvedcila muza na to? 🙂 Ja tuzim mat tri a to mi povedal, ze no najprv uvidime s dvomi dobre...? 😀

etuska
30. máj 2008

My ideme v sobotu na svadbu a moja 4-rocna dcerka tiez hudie svoje,ze bude nevesta a nie druzicka 🙂
Myslim si ze su to len povery.

mywiel
30. máj 2008

To je nieco podobne ako ze manzel nesmie vidiet nevestu skor ako v kostole. Tak on sa prezliekal u rodicov aby sme zachovali Slovensku tradiciu a nakoniec ma aj tak cakal vonku takze... 😀 😀 U nich taka tradicia totizto nie je ze nevesta sa nesmie vidiet dopredu. 😀

grettka
30. máj 2008

podla mna je to tiez len povera, ved ako deti sme sa prezliekali za nevesty...

pezincanka, ak by to robilo tvojmu manzelovi a svokrovcom veeelky problem, tak nech dcerka ide za princeznu... satocky budee mat tie iste a urobite jej len korunku z papiera.. 😉

januliak
30. máj 2008

Pezincanka ja v toto neverim, ale pripadne jej povedz, ze bude princeznicka, ved o kazdej nevesticke sa hovori ako o princeznicke 😉
A inak som sa s touto poverou nestretla.

pezincanka
autor
30. máj 2008

Babenky, dakujem za podporu. Vyzera to u svokrovcov a aj u maznela (aby im neuskodil na nervy) na vaznu zalezitost. SOm tam v uvode pisala trochu blbosti. Som jej kupila nie dvojo siat, ale saty a potom biele botky.
Mozno spravim tu korunku....pre istotu. Uvidim ako to dopadne, dam vediet vecer.

pezincanka
autor
30. máj 2008

K svokrynym poveram patri aj to, ze sa nemoze prezliekat postelne pradlo v piatok. Tak som dne prezliekala malemu postielku 😀 😀 😀 To ste uz poculi?

dididi30
30. máj 2008

pezincanka, 😀 teda ja bezne aj v piatok menim postelne 😀 u nas zas ze v pondelok ma prist do domu prvi muz, sranda 🙂

mimikyky
30. máj 2008

he he práve som zvliekla posteľné 😀

azifca
30. máj 2008

sorry, ale ty pověry jsou totální volovina. Co takhle falešná nevěsta na svatbách??? Nežijeme ve středověku, abychom řídili své životy pověrami.

mywiel
30. máj 2008

Asi by mi svihlo keby som sa mala riadit a zit podla povier, ale je to sranda a celkom zaujimave, len to treba brat s nadhladom. 🙂

nevesta
30. máj 2008

Tiez si myslim, ze by mala ist zato, zaco chce... V zivote som o tom nepocula... Vsak vy ste si nedavali zaclony na hlavu, ked ste boli male? Ja v kuse 😀

minkak
30. máj 2008

tak-tak aj si myslim ze je to len povera,asi vsetky sme sa hrali na nevesticky...

pezincanka daj vediet ako to dopadlo 😉

nevesta ty mas ten spravny nick 😀

malaskoricka
30. máj 2008

deti su male....nebude si do do dospelosti ani pametat v com bolo🙂 a ostatnym nech to je jedno hlavna vec ze ona chcce

schwarzovka
30. máj 2008

a proč se nesmí převlíkat postel v pátek? to by mě fakt zajímalo...jinak jsme taky vdaná a taky jsem si hrála na nevěstu...máma taky neměla radost, ale jen proto že jsem jí rozstříhala záaclony 😀 😀

pezincanka
autor
30. máj 2008

NO tak ahojte. Dodatocne dakujem za podporu vsetkym. Nastastie, v tomto pripade, svokra sa neukazala, lebo varila jahodovy dzem a bola unavena, prisiel len svokor. A Kaja nejako predychala to, ze bude nevesta, ale ze nebude mat zavoj. Urobiila som jej do hlavy taku papierovu ruzicku a mala slnecnik- vyhodne, lebo na tom ich dvore pieklo ako na Sahare. Ale nebojte sa, predtym som dala vase reakcie precitat manzelovi, aby trocha schladol. Keby bola mala robila nejaky velky cirkus kvoli tomu zavoju, tak by som jej ho prisaham dala, ale na stastie to zvladla v pohode. NIekedy pridam jej foto, som teraz vyflusnuta.

dadulka19
30. máj 2008

pezincanka,to počujem prvý krát 😕 .Dcérka bola nevesta na poslednom karnevale a teraz si tie šatky požičiava kamarátka pre dcérku a vraj bude mať aj ženícha 😉

mimonenka1
30. máj 2008

😀 😀 😀 to je pekna kravina, radsej by som dcere urobila radost akoby som mala verit staroverskym taraninam

pezincanka
autor
31. máj 2008

Tak dievcata tu je par fotiek z toho karnevalu, teda v mojom albume.

minkak
31. máj 2008

ahoj pezincanka-karolinka bola peknucka
aj niekto vyhral? 😉

mywiel
31. máj 2008

No mile, vidis aka je na tych fotkach stastna. 😀 😉

pezincanka
autor
31. máj 2008

No, nastastie v tej ich skolke maju dost rozumu na to, aby nerobili sutaz masiek. Dokonca maju aj taku tombolu, kde kazde dieta dostane balicek a az potom je taka klasicka, aby nikto nebol smutny, ze nic nevyhral.

fino
5. mar 2021

Pre dcéru čokoľvek..aj keby chcela byť koleso