Má niekto skúsenosti s lepením bazéna?

aadrii
6. aug 2009

Mám bazén s nafukovacím kruhom 3,05m. Pri spúšťaní filtrácie som našla dieročku na samotnom plásti / nie na nafukovacej časti/.Dierka ešte vodu neprepúšťa, len občas slzí. Viemi niekto prosím poradiť ako to treba zalepiť? Sadu na lepenie mám ale neviem ako sa mám do toho pustiť, či je nutné zalepiť fľahom aj zvnútra aj zvonku. Ak má niekto skúsenosti poradíte mi?

miskamaj
6. aug 2009

zalep to samozrejme zvonku, na suchy, odmasteny povrch. Ak mas sadu na lepenie, ktora bola pribalena k bazenu, tak ta je na tu nafukovaciu obruc, na bocnu stenu ti ale velmi nepomoze. Skus si na nete najst kontakt na infolinku f. Marimex, mam pocit, ze maju specialne lepky na bocnu stranu. Moji rodicia mali podobny problem a objednali si to z tejto firmy, ale bolo to uz pred 3 rokmi.

aadrii
autor
6. aug 2009

Ďakujem za radu miskamaj skúsim tam brnknúť. Ale v tej sade na lepenie sú aj kúsky PVC z ktorého je bazén vyrobený tak som si myslela, že sa to tým dá zlepiť !!

miskamaj
6. aug 2009

aha, tak, ked je tam to PVC, tak asi to mozes pouzit. Pred par rokmi, ked ho kupovali rodicia, tam bola lepka len na obruc.

aadrii
autor
7. aug 2009

Ak by mal niekto podobný problém, zistila som u Marimexu a prikladám kopiu e-mailu

Dobrý den, pro opravy bazénu je lepící set, který obsahuje lepidlo a větší kus na záplaty, ze kterého vystřihnete potřebnou velikost na zalepení. Záplata se vkládá zevnitř bazénu - není potřeba vypouštět vodu. Před nalepením je dobré navlhčit i záplatu a teprve potom nanést lepidlo. Nechat krátce zaschnout a přitisknout na poškozené místo. Oprava je dokonalá cca po 24 hodinách.

a ešte ako sa dá zalepit nafukovacia časť:
Hladanie dierky v bazéne
Do vedra nalej hodne saponátu, urob z toho poriadnu penu a tú penu natieraj ja bazén. Tam kde je diera, bude tá pena bublinkovať a odúvať sa. Ak už budeš vedieť približné miesto, dierku už ľahšie nájdeš.

LEPENIE BAZÉNU
Doporučujem pri hľadaní ( počas ) zvýšiť tlak v obruči a skontrolovať hlavne ventil ( bývajú vychodené a netesné od výroby), a následne obísť celý bazén - hlavne kontroluj zvary na fólii.
Keď nájdeš únik " zalepiť".
lepiacou sadou.
1. vyčistiť miesto poškodenia ( ak je možné vypustiť vzduch komplet alebo aspoň znížiť tlak )
2. vystrihnúť záplatu z vinilovej fólie ( zaobliť rošteky)
3. naniesť lepidlo na celú plochu záplaty a celé miesto lepenia -. nechať zavädnúť cca 2-3min.
4. priložiť záplatu na natreté miesto lepidlom a stlačiť. ( záplata má tendenciu rolovať sa). Podržať stlačené cca 5min. - výsledok
A. záplata drží ( malé miesta po obvode možno znova natrieť vinilom, nechť zavädnúť a znovu lepiť )
B. Záplata nedrží - zopakovať postup - povrch nebol dobre pripravený.

POZOR! Ak je v obruči viac tlaku ako treba je tendencia pri styku s lepidlom sa naťahovať. vznikne niečo ako vyťahaná bublina/ hrbol.

dúfam že to niekou pomôže a

😉 😉 😉

cica548
3. júl 2012

vie mi niekto poradit?kupila som si novy bazen a prepichla sa mi nafukovacia obruc.je tam mala dierka a neviem s cim to mam zalepit.prosim poradte mi.

emil65
26. júl 2013

ahoj ja mam ten problem na nafukovacom kruhu lenze tu nalepku tam nemam ket som ho kupoval ako mam zalepit tu dierku

siusinocka
11. jún 2014

@emil65
@cica548 zalepili ste nejako tie nafukovacie obruče?

ultra
11. jún 2014

Ano -obruc som lepil lepiacou sadou s Tesca- stacilo odstrihnut kusok priehladnej samolepiacej folie a bolo po probleme.

Inak z vlastnej skusenosti - bazen s nafukovacou obrucou vydrzi cca 4 roky (sezony). Problemom nieje samotne teleso bazenu ktore je z hrubeho materialu ale problematicky je nafukovaci lem ktory je vyrobeny s tenkeho materialu. Tento material je neustale vystaveny slnku a ziareniu a pri 4 sezone som zacal badat ze nafukovaci lem zacal jemne sfukovat - objavil som po obvode 2 miesta kde prepustalo. Po kratkej chvilke opel nafukovaci lem sfukoval a objavil som dalsie miesta kde tento tenky material prepustal vzduch. Aj na samotnom nafukovacom leme bolo vidiet ze je uz akoby "prestarnuty" a znehodnoteny od UV ziarenia.

Pritom ak by nafukovaci lem vyrobili z toho isteho materialu ako je samotne teleso bazena - vydrzalo by to ovela dlhsie.

Bazen s nafukovacim lemom sa nastastie da kupit aj samostatne - bez prislusenstva (ktore mi ostalo z minuleho bazena).

Deriem uz 2 kus (celkovo 5 sezona) 4,6 m x 1,2m

mimado
20. júl 2014

@aadrii Mame taky isty problem, prosim Ta ako ste to vyriesili? Cim ste o lepili? My mame 3 druhy zaplat a neviem ktorou to lepit. Mame taku do vody-dierku mame cca 15 cm od vrchu, na tej modrej casti, nie ten nafukovaci okraj. Treba to zalepit aj zvonka? Mozes mi prosim popisat ako ste to lepili? Drzi to? Pripadne niekto kto ma skusenost. DAkujem.

ehubka
17. aug 2015

Tady jsou různé bazénové záplaty - http://www.bazenyshop.sk/opravne-sady-na-lepenie/ Na nafukovací okraj jsme použili ty poslední od Intexu a fungují v pohodě. Jak už někdo psal, povrch musí být před lepením odmaštěný a suchý. Nahoře na stránce jsou i odkazy na poradnu, jak bazén zalepit. 🙂