Má niektorá z vás podobné ťažkosti s chrbticou?

haslerka27
20. okt 2014

zelam pekny den dievcata,

chcem sa spytat,poradit.uz dlhsiu dobu mam bolesti s chrbticou...asi 3 mesiace.po nejakom case som skoncila na pohotovosti,diagnoza akutny zapal mocovych ciest.dostala som silne atb.ziadne tazkosti pripominajuce zapal moc.ciest som nemala.rtg bol cisty,krv a moc zle.tak preto tie atb.bolesti vsak po tom co prestala zaberat infuzka,pokracovali.dnes ubehlo asi 4 tyzdne,a mam pocit,ze mi trpnu stavce v chrbtici,alebo cela chrbtica.v okoli pasa,krizov to zacina a ide smerom hore.akoby som mala cosi tazke na krizoch.vobec netusim co to je.pocitujem trpnutie,jemne palenie na dotyk...akoby som mala nerv zapaleny alebo nieco podobne.nemate niektore nieco podobne?v pondelok 27.10 idem na neurologiu som objednana tak dufam,ze s tym lekar pohne a povie co mi je.este chcem pdotknut ze ked som isla na tu pohotovst,tak ma boleli krize,ze som sa nemohla ani len zohnut,prehnut,nic.....rtg vtedy ukazal len skoliozu.este dodam ze beriem guajacuran a obcas ibac ked mi bolest ide do nohy a bolia ma nohy.

dakujem za kazdu radu

map0007
20. okt 2014

@haslerka27 dobry a napr. magnezium ste neskusali? Ja som mala takuto nieco bolest asi v 3 mesiaci tehu.Bolest siahala az do noh a nemohla som stupat na chodidlo.Mne pomohol vitamin b1(thiamin).Ak mate moznost tak si kupte,uskodit by nemal lebo je to vitamin.🙂

haslerka27
autor
20. okt 2014

@map0007 magnezko mc nechcem,je to tazke na zaludok....nemyslim si,ze by mi pomohlo.neviem.ja uz fakt neviem

janakrnacova
20. okt 2014

@map0007 aj mne magnézium veľmi pomohlo 🙂 pri bolesti chrbáta 😒

map0007
20. okt 2014

@haslerka27 ták to neviem či je ťažké na žalúdok to som ešte nepočula.Viem že ak sa dá magnezium(horčík) viac ták vie prehnat.Mňe pomáha magnezium a thiamin ak mam bolesti chrbtice.Pijavam ho aj v sumivej podobe a kupujem si s lekárne len tie lacnejšie do 2 e myslím.Alebo ak je lepšíe ták Magne-b6 to je drahšie to som brala počas tehu.A ak to odporúčajú doktori ták by nemalo byť škodlivé.

nikawero12
20. okt 2014

@map0007 prosím ťa a ako dlho si brala magnézium a v akých dávkach?

map0007
20. okt 2014

@nikawero12 ja si dávam každé ráno jednu tabletku magnezium 500, no a poobede si dávam šumivy.Niekedy ho neberiem,ale ak ma boli hlava od krčnej chrbtice alebo aj pri kostrci-ked som bolá mladsia som spadla a ak je zmena počasia mávám bolesti.Keď mi nezaberie magnezium dávam si aj thiamin pár dni.No ak sú vädsie bolesti tákjasné že siaham po tabletkach na bolesť.Ale pokiaľ nemusím lieky neberiem, len tie vitamíny🙂

nikawero12
21. okt 2014

@map0007 dakujem za odpoved.

nutrimas
23. okt 2014

"Len" skolioza dokaze narobit velke problemy v buducnosti, pokial jej nebudete venovat patricnu pozornost, teda hlavne jej "odstraneniu". Pricin Vasich problemov moze byt viac...moze ist o blokadu SI sklbenia, spazmus v oblasti krizovej chrtbice, pripadne degenerativne zmeny na stavcov, vysunutie platniciek, nasledkom coho moze dochadzat k zapalom nervu...
Dolezite je, najskor spravne diagnostikovat, na to je potrebne najlepsie CT vysetrenie alebo magneticka rezonancia, prinajmensom rtg chrbtice. V dalsom kroku je dolezite sa zamerat na odstranenie priciny. Jednou z velmi ucinnych metod na znizenie bolestivosti a napravu stavu (ci uz sa jedna o skoliozu, artrozu, herniu disku) je cvicenie SM system, vdaka ktoremu sa posilni svalovy korzet, ktr. potom moze plnit svoju dolezitu ochrannu funkciu.
Lieky v takychto pripadoch, pokial nie je pritomny zapal, nie su riesenim, tie len potlacaju bolest, neodstrania pricinu. Ako uvadzamem s vynimkou zapalu, kedy je najskor potrebne preliecit zapal.
Cvicit SM system je mozne aj v akutnych stavoch.
Prevadzkujeme Liecebne a regeneracne studio, kde sa stretavame s roznymi pripadmi u pacientov, zatial su dosahovane velmi dobre vysledky.
Viac o cviceni SM system si mozete pozriet na nasl. stranke:
http://goo.gl/6sfKyv
Pripadne na ofic. stranke autora metody, Dr. Smiska:
www.smsystem.cz
@haslerka27

Napomocna moze byt taktiez Dornova metoda.

simca06022011
23. okt 2014

no kedze k DR. len ides, daj si urobit RTG a ak sa jej nieco nebude zdat poslu ta na MR. Ja mam velke problemy s chrbticou, magnezium dostanes a pravidelnu davku niecoho proti bolesti ;) Inak sa pytaj na rehabilitacie - cvicit, plavat, masazea podobne veci, to uz rehabilitacna lekarka ti spravi program 🙂 Na chrbat nic ine neplati. Na RTG casto nic neuvidia (ale urcite vyskocene platnicky a podobne zalezitosti ano), mne tiez iba zakrivenie, skoliozu ale to co to bolo naozaj riadne nevideli, pomohlo az MR. Ale aj tak riesenie ziadne.. iba cvicit, tabletkovat a cvicit... 🙂