Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

martul
22. jún 2009

Čauko baby, prijmete ma? Aj ja mám májové bábätko. Dlho vás tu už sledujem ale až dnes píšem. Máte tu už dosť zabehnuté témy tak uvidíme. Zatiaľ sa majte. Mám syna 27.5.08 Andrejka. Mimochodom je to moje tretie dieťa /syn 9 r., dcéra 6r./.

ka77ka
22. jún 2009

ahojte....tak pocasko zas na figu.
som sa tesila, ze este tento tyzden budem mat trosku veget len s eliskou, ale nevyslo to..terezku chytil taky kasel, ze ju az zadusa chudatko...a v noci to bola prisera ju pocuvat. ☹ tak som ju nechala domka.
eliske sa dnes podarilo vyjst na parapet pri terasovych dverach...tak aby som mala odteraz fakt oci na stopkach...a kludne sa po nom aj prechadzala. 😀
a mame hojdacieho kohuta-takeho este z cias komunizmu 😀 -aj do neho si sama vlezie a hojda sa.

leni...neboj, to je uz otazka dni, kedy natalka zacne sama bezkat...a cestu lietadlom by mala zvladnut v pohode-vzdy lepsie, ako cestovat autobusom.a kam sa chystate? 🙂

martul...vitaj medzi nami. 🙂

ka77ka
22. jún 2009

verul..tak super, ze svadba dopadla dobre...a uzi si este posledne dni bez deti. 😎

katuskapd
22. jún 2009

tak aj my chodime cim dalej tym lepsie, niekedy viac prejde, niekedy menej, samozrejme ked chce rychlejsie tak sup na styri.

katka ten kohut super, ja si takeho pamatam z detstva,ale uz ho nemame. mne uz vyliezol na gauc, nastastie len po odrazadle, tak ho musim schovavat, ked nie som pri nom.

my na dovcu az v auguste, ale golfky uz mam, take co sa zabalia do tasky.
anjelok veru treba dobre vyberat, toho sa bojim, ze tolko budem preberat hotely, a aj tak bude daco na .... 😕

vitaj martul 😉

kety80
22. jún 2009

ahojte pocko otras 😒

martul vitaj aj som tu kratko a niekedy som mimo tak nie si sama 🙂

anjelok my sme boli s malou v bulharsku ked mala rok a pol a zvladla to lepsie ako my a lietadlo bolo super hned ako sme zvlietli tak zaspala a more sa jej pacilo niekedy sa rodicia viac boja ako je treba neboj zvladne to 😉

kety80
22. jún 2009

ka 77 ka aj my sme mali toho hojdajuceho kohuta teraz babka kupila kacku lebo kohut sa uz nevyraba a tiez to ma velky uspech u nas 🙂

miriamka
22. jún 2009

Ahojte,
to je desne pocasie,co?
My sme v piatok zobrali maleho do Aquaparku a moc sa mu pacilo,takze nabuduce ideme opat 😵
Inac je to super ake robi maly pokroky...najnovsie zistil,ze aj dozadu sa da chodit,takze chodi ako rak dozadu...dopredu uz beha ako s vrtulou v zadku 😅
A rozprava uz mama,tata,baba,kde je,hav-hav,babo,...ked ide traktor hned ze Ta-tak...ked robi zle pohrozi NoNoNo...proste neuveritelne pokroky,a je to super.
A dovolenka?My stale zvazujeme Chorvatsko autom,ale zalezi od pocasie...

ninka123
22. jún 2009

ahojte, ja som sa zastavila len pozdravit Vas 😵 necitala som dozadu, tak dufam, ze ste vsetci zdravi a OK...
Vsetkym planujucim prajeme krasnu dovolenku-aj my sme planovali.. ale clovek mieni...
Inak Lula beha, tiez ojavila cuvanie.. no je pri tom dost komicka 🙂 Zatial jej vyliezol len 5.zub v poradi, takze patrime skor k tym menejzubym 😅
Dobru noc vsetkym 😵

verulka
22. jún 2009

ninka, drzte sa, nech babatka pekne posluchaju amaminku si setria 😉
martul, klido sa pridaj, len odporucam poctivo prispievat, aby si sa zorientovala 😉 kety sa super chytila 😉
baby, nejako to moc riesite s tou dovcou 😅 teda ja si take ani predstavit neviem..ziadny adrenalin 😀 inak my sme v hotely este asi nikdy ( s detmi) neboli 😀 a ani neplanujem 😉
kazdopadne si dobre vyberte a uzite..nie je sa coho bat 😉

kats
22. jún 2009

ahoj martul 😀 vitaj 😉
dovolenka 😀 aj my chceme, ale ste sa uvidi ako sa zadari 😅 hotel nemusime, ale tento krat asi nepojdeme na blind ako doteraz. 😀 Skor skusime rezervovat daky apartman kde sme uz boli 😉 My nezvladame byt pri mori viac ako 4 dni tak letecky nehrozi 😀 aj ked strasne chcem ist do egypta a grecka 😅 ved raz.. 😀 😀

kety80
22. jún 2009

VERUL dik si zlata 🙂

tak my sme dovolenku tiez este neplanovali ale pozerali sme po turecku poculi sme same chvali zatial ze to je super pre deti tak ak mate nejake rady tak sup s nimi 😉

anjelok
22. jún 2009

verul no to ja si uz po istych zazitkoch v chorvatsku dovolenku vyberam poriadne 😉
a uz mame zrejme vybrate, ide sa na kretu 😵 (este sa musime dnes rozhodnut medzi nou a mallorkou, ale vyzera to na kretu) ..v sobotu odlietame na 12 dni 😉
kati my planujeme apartman v taliansku autom este koncom jula. inak tolko pri mori za jedno leto som nikdy nebola, ale kvoli natalke chcem teda aspon tie 3 tyzdne.
kety ja sa bojim len cesty, tam uz v pohode i😉 ozaj a ako spala mala v lietadle? na tebe, ci ako? ved nebude mat svoje vlastne miesto..akoze toto su take detaily, co si nejak neviem predstavit, ale ved poriesime za pochodu 😀
inak prave pocuvam depeche mode, maju koncert na interi 😀 (vidim z okna)...paraaada 😵
jaj a som sa zabudla pochvalit. vyhrala som listok na pohodu 😀 ...a teraz, ze co s nim? 😅

anjelok
22. jún 2009

katka, terezke skore uzdravenie 😉

kety80
22. jún 2009

ANJELOK mala bola na jenom sedadle som mnou priputana a tak na mne aj zaspala zobudila sa az ked sme pristavali a isli sme rano o 6.00 a potom sme boli o tok v tunise aj to zvladla v pohode 🙂 dufam ze nam to vyjde aj tento rok s malym musime este dokoncit dom tak uvidime chceme zateplovat tak to bude dost velka palka 😒

anamor
22. jún 2009

ajka verim ze vsetko bude OUKEJ a budu smajly a biele obdobie 😉 skoro ta tu cakame.
kati, terezke nechskoro uzdravie,nam uz tyzden ten kasel neprechadza,aj ked je to lepsie a vetrim zuby 😒 😠 nech uz vylezu teda.
Leni neboj let bude v poho, bude vam skakat po hlave /u nas cesta tam/ a spat nocny let pre mna vycerpanie, ale mala prespala, dokonca sme 2,5h meskali, co bol zaberak, mala spala, golfky odporucam... ak nechces stravit pol dovolenky na izbe, teda podla mna. Isto vam tam bude uzasne. 😵 😵 😵
Kazda dovca ma nieco do seba a vie byt skvela, ci hotel, stan, blind, 5hviezdiciek.... so spravnymi ludmi a spravnej nalade 😉
super verul na svadbe, fotos chceme 😉 nie su este 😅 som nemrkla 🤐
a vitej martul!

verulka
22. jún 2009

Leni, podla mna cim viac dumas, tym horsie..teda u nas..ako ist na blind ma vyhodu, ze ked sa neluib, zbalis a menis "lokal" ..i ked teraz ideme planovane na 1 miesto, ale zase s kamoskou, takze ma to nestalo ani kvapku casu 😀
kats, u nas ak ide aj tato, je max 6dni...prva dva je dobry, potom zacne frflat a posledne 2 je poslusny len vdaka sexu 😅 😎
jo, do grecka( ak kamoska dostavia dom) ideme bud. rok autom 😝 😀 ale zase nikam sa nebudeme hnat, v pohode cestou pokupeme a pod..
fotky zo svadby budu, ale neskor, lebo nam strajkoval fotak, tak musim pozhanat od kamosiek a hlavne od nevesty 😉
leni, mna by drblo, ak by som pocuvala depesakov 😝 tych total neznasam... 😅

anjelok
22. jún 2009

no to ja depes mooozem 😎
a na dovcu sa tesim, hlavne po tom dnesnom uprsanom dni 😝 vyhrala kreta 😵 lebo je skor 😀
romi zuby? natalka ma uz dolne stolicky obe vonku a vcera som objavila spicku hornej pravej stolicky 😝 a ze co za vymysla s tym spanim 🙄
a golfky musim este nejake zohnat do soboty.
kety no snad zaspi aj natalka..letime v taky cas, ze by aj mohla pospat. horsia bude cesta spat, ked sa ma letiet o polnoci. ale vsak zvladneme 😉

anamor
22. jún 2009

leni tu polnocnu cestu ti podla mna prespi, treba len dufat, ze nebudete trcat na letisku a premrznete tou klimou co tam zvykne byt /nas pripad asi/ drzim palce 😉 ale sak ked nepospi v najhorsom rozoberie lietadlo 😀 neuverite za kolko sekund sa da rozobrat na tych ruckach sedadiel to radio 😉 a stolik zo zvislej dat do horizontalnej 😉 mne to bolo az smiesne,ale je sikovna /na vymysly 😅 /

ka77ka
22. jún 2009

tak s terezkou to nevyzera moc dobre...strasne kasle, uz ma aj teplotu zvysenu a aby sme sa nenudili, uz aj vracala 2x....sa tesim na dnesnu noc. ☹

juuj, dovolenky si uzite aj za nas...ktovie, kedy sa my niekam vybereme.az naprsi a uschne. 😀 😀 😀

martul
23. jún 2009

tak ako pozerám tak pozerám, ešte včetko spí.
My už znou spinkáme. No nechápem ,keď sme boli malinkí sme spinkávali každé dve hodiny na 3O min. noc celú prespíme od 1 týždňa. Potom sme prešli na dva krát za deň a spíme 1,5-2 h doobeda a poobede tiež min. 1h. No nechápem. Staršie spávali len 0,5 h doobeda a poobede. My máme 8 zúbkov /4hore,4dole/. Začali nám rapídne rásť v 4 mes. po dva naraz a teraz je už dlho nič. Ale 8 zubov stačí si myslím.
So smútkom čítam ako sa chystáte na dovolenky. No tak to u nás nehrozí. Najprv sme furt len bývanie riešili, a teraz keď je hotové tak si manžel našiel takú super robotu že je tam 12h. denne 6 dní v týždni a voľno nehrozí. Ale aj tak s jeho povahou si myslím že na dovču v živote nepôjdeme. No čo už musím mať všetko!? Ale keď pán Boh dá aj motyka vystrelí si vravím a utešujem sa.

hodmon
23. jún 2009

cazte kocky,
ja si neviem predstavit cestu k moru...a tak by som sla .... ale tu cestu by som asi neprezila 😠
Barborka odkedy chodi, este hadam ani nesedela.Dnes sme boli kupit prve gumaky, aby sa mohla clapat...inak vcera som na nu v meste kricvla, ze " nedupoc v mlake, bude mat mokre topanocky" a ona na mna pozrela, ze co od nej chcem a sadla si..... do obrovskej mlaky 😀

facovka
23. jún 2009

babule, vy iset viete co je s jankapo, dlho som ju nevidela..nema pristup na net?? ci?? 😕

mirka20
autor
23. jún 2009

ahojte 🙂
tak toto pocasie je fakt otras 😖 ja uz chcem leto
choroby rychlo preeeeec.rychle uzdravenie a ajka tebe rychlo biele pruhy prajem.
vitam ta martul 🙂
aj my planujeme dovcu. zatial vyhrava chorvatsko autom. ale ved uvidime, ci nebude nejaky supis last minute aj niekam inam. 🙂

mirka20
autor
23. jún 2009

baby, ked mam malu zapisanu v pase, mozem s nou cestovat kamkolvek, alebo len v ramci eu?

basika
23. jún 2009

Ahojte,
tu sa dovolenky riešia v plnom prúde...

martul, ka77ka - nie ste samé...ani my nikde na dovolenku nejdeme i keď ma sestra prehovárala, že mi zaplatia cestu aj ubytovanie - ja som odmietla..nejdem si robiť nervy...ja ťažko znášam zmenu a ešte s dieťaťom..však tá by nepila nejedla celé dva týždne...a toooo ja nepotrebujem... vystačíme sa aj doma v rodinnom dome nie je zle...

choroby preč...

inak aj Lívia pokiašliava tak zakašle denne tých 5x s takým sprievodným prejavom, že napne ju...ale zatiaľ je to v norme...

ozaj čo je s Janipo?

martul
23. jún 2009

Neviem predstaviť keby predsa, ako by sme na tú dovču šli. Jediné čo môj syn uznáva je bycikel 😒
V aute vydrží 5 minút, potom sa chce odopnúť, mám čo robiť ak ideme k doktorke a to je len v rámci dediny. No a kočík sa chystám predať, odkedy sedí a vie sa otočiť, tak v momente ak sa mi ho vôbec podarí tam posadiť tak sa otočí a drží sa a tancuje. 😅

kety80
23. jún 2009

ahote dnes mame otrasny den ako to pocasie maly je nervavy uz mi dva krat spal tak dufam ze to nebude dajaka choroba 😒

kety80
23. jún 2009

maly mi tie kiahne od kristinky nedostal tak asi sme uz za vodou dr. hovorila ze uz by ich dostat nemal ked to je uz mesiac od kedy ich kika mala asi ma dobru imunitu 🙂

verulka
23. jún 2009

babulky, co sa dovci tyka, tak ja musim ist...nepotrebujem nic luxusne, ale ten pocit zmeny, spoznat nove veci...no a detom to jednoznacne prospeje..cize basi, na tovjom mieste by som si to este premyslela 😉 moje ditko nemiluje cesty, ale nakoniec tie dlhe vzdy zvladne..vsak nie je problem urobit pauzu alebo tak...fakt sa toho netreba prilis bat 😉
janke som pisala sms, ked sa ozve, dam vediet 😉
no nic, ideme na vypravu do dazda, lebo mi to tu rozoberu 😀

janca704
23. jún 2009

Ahojte
Ja som minuly rok dovolenku ozelela, takze na tu tohtorocnu sa sialene tesim. Ideme o mesiac do chorv. autom. Trochu sa obavam cesty, ale kedze pekne zvladol cestu do Jasnej, coho som sa tiez bala, tak verim, ze to zvladneme do chorv. vsetci 😵

VERUL? tesime na fotky zo svadby 🙂

Martul - viiitam ta. Budes mat z nas gulas, ale casom si nas utriedis 😀

Hodmon - 😀 😀 😀 😀