Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
28. jún 2009

Ahojte...
včerá tu ako živo ostalo...aj niekdajšie stálice sa ukázali... však ef... 😉

bola tu reč o znamienkaaach tak tiež mám k tomu čo povedať..., môj otec mi vždy hovorí, že ja som musela stáť pri ventilátore...a niekto do neho hodil hovno.... 😀 , takže takto asi ja som so znamienkami...všade...tiež mi vyberali...síce nie 28ks, ale určite by ich toľko bolo treba vybrať.... a keď tu bola depka a komplexy z niečoho..tak ja mám zo znamienok... 😒 ja si ich dávam vyberať nejakou anglickou metódou, kde sa rana nezašíva...ale to sa dá len do určitých cm...hojí sa to trochu dlhšie. mne to preto tak vyhovuje, lebo aj tak sa mi rana vždy otvorila...po zašití..

basika
28. jún 2009

andula - nejedenie, viem ako ťa možno štve... poznám to..rady moc neviem..ale mám pre to pochopenie...

efcso
28. jún 2009

ahojte,

neboj andula, ja len tu jednu plastiku (teda spon na zaciatok)... ale nebojte, vdaka nasmu systemu uverov nebudem amt sancu nasetrit ani ani tu...

pridala som fotky, pre zaujemcov link:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

dnes som v dazdi zbierala olivii ribezle a maliny, no cisty des to pocasie... esteze krpanu romco vzal so sebou do roboty, tak som si trochu uzila domcurik...

janca704
28. jún 2009

Ahojte. No teda, LIBKA, ze si sa ukazala 😉 Ako?

KATKA, snad je dnes uz lepsie a hlava poslucha 😉

EF -my sa budime 2krat na kojenie, vstava medzi 6-7 😒

A znamienka - sestra si nedavno davala vyberat tri, ci styri na bruchu. Tak prve stalo 800,- (este korun) a kazde dalsie o 100,- menej 😀 . To jaka akcia 😀 😀 😀

Krasnu nedelu, sice uprsanu, ale aj tak. Verme, ze Verulkina Ajka fakt to leto prinesie 🙂 (aj nasi sa uz vyvaluju v chorv. a dennodenne provokuju, ze ako im je horko 😠 😀 😀 😀 )

A este k nasmu chodeniu sa pochvalim - drobec zjavne nabral odvahu, pusta sa sam, aj ked pri nom nikto nie je 😵 😵 😵 . uz nam presiel cely byt 😕 🙂 🙂 🙂

janca704
28. jún 2009

OLILI na titulke, fotka 39 je SVETOVAAAAA 😵 😵 😵 😵 😵

verulka
28. jún 2009

cafte,
no ajka docestovala, len je nejaka unavena, tak teraz spi a este nestihla leto vybalit 😀
je sice vselijako, ale doobeda sme boli skoro 3h v lese..dosli sme ako prasiatka, krpec si pobehal hore dole, cely bol od blata, ale spokojny 😀
jake plastiky? tie su zbytocne 😉 pekne odrodit a potom sa v klidku dat definitivne dokopy 😀 na prsa som objavila silikonovu podprdu- pod saty s holym chrbtom a uz nic ku stastiu nepotrebujem 😀
olili, je supis 😵
baby, mne sa brutalne zacina plnit kalendar na prazdniny 😀
jo a kosicanky, zac. augusta sa chystam do vasich koncin- snad pribalim aj ef a olili 😵 ☹

zuzka.sk
28. jún 2009

No posledny krat sa teda vyjadrim, lebo mi nedalo sa nepozriet, ze kto sa este prida a pojde ma akoze "usmernit" ze aka som zla mama s nizkym IQ 🙂 (to by som nemohla robit to, co robim v praci, ale o to nejde), ja tiez vela znesiem 🙂
Jasle su super vec, ked je dieta aj matka na to pripravena. Saska mala 13 mesiacov ked tam isla a nie 1/2 ani 3/4 roka, to sa da lahko vyratat, kedze som napisala, ze je tam od 1.6. 🙂
My sme sa s manzelom na tom dohodli, ze prve dva tyzdne skusime a uvidime, ja som bola doma a postupne sme ju brali odtial, okolo obeda najskor a potom uz po spinkani. Najskor som si myslela, ze ju tam nenecham, lebo asi ako vsetky tu ... aj my sme na seba velmi naviazane, ja som este nebola v noci bez Sasky napriklad. Ale ked som videla treti den ten pokrok, ze deti sa hraju, hra sa s nimi, deti papaju, papa aj ona, (dovtedy papala ovela menej varenej stravy), deti spinkaju, ide aj ona, proste davova psychoza ... deticky velky vzor, ja som zostala normalne prekvapena, ze par dni v jaslickach so seberovnymi a spravi to ovela viac ako mesiace doma s maminou. A to mi potvrdila aj majitelka tych jasli. Takze som sa potom rozhodla, ze nebudem doma hnit a idem do prace. (takze dovody boli viacere, v neposlednom rade aj peniaze)
Tie jasle su vynikajuce, je tam 10 deti a 3 opatrovatelky (cize ano, moze byt, ze som neschopna, ze jedna ustrazi 3 deti a dokaze ich zabavit a ja nie jedno, ale... deti su deti, my dospeli sme pre nich nieco ine, takze je to o inom, hraju sa medzi sebou oni ich len usmernuju, travila som tam zo zaciatku nejaky cas a pozorovala som ich)
No a este jedna vec ma zaraza - ja mam dost vela kolegyn aj kamaratok a bavime sa o vsetkom, cize niekedy aj o detoch a ked som povedala, ze sme sa doma uz nudili, ze v jasliach ich krasne bavia a maju tam kazdy den nieco nove a od deti sa vela uci a tesi sa tam, tak mi na to povedali v podstate skoro vsetky s malymi obmenami, ze to je jasne, ze tam su deti a to je ina zabava a ked jej je tam OK, tak je to len vyhoda. Takze ja sa nemienim trapit nad tym, ze som ju dala skoro do jasli. Pre nas je to akuratny cas a aj pre tie jasle, tam vacsie deti nechcu moc brat, lebo sa tazko adaptuju.
Kazda sme ina, ja obdivujem aj tie zeny v jasliach, lebo teda byt s detmi vkuse to je dost tvrda drina a kazda mame ine predstavy, niekedy sklbit aj pracu aj rodinu sa da a niekedy neda. A neni to o tom, ci mama lubi svoje dieta menej alebo viac. Ja volam do jasli aj 4 x denne, ze ci je vsetko ok. A oni vedia, ze to je pre mamy tazsie ako pre dieta, deti su ok a mama este riesi, ze ci by mu nebolo lepsie doma. Ked to prestane riesit, tak sa vsetko dostane do pohody.
Ja sa nemozem vyjadrovat ku kazdemu prispevku tu, lebo nepoznam pozadie, musela by som citat strasne dozadu, choroby sme nemali, takze nemam skusenosti, tak radit nemozem, nemame ziadne nejake problemy, takze som vtedy len pridala fotky a napisala, co ma stvalo, nic ine. To ze to rozprudilo takyto hon na zuzku.sk, to som teda velmi prekvapena, ale tak budis.
Tak Vam prajem krasne leto, krajsie pocasie nez je momentalne, tym, co sa chystaju k moru, nech im deti neochoreju a maju prijemnu cestu, aj my ideme, no a keby sme ochoreli, clovek nikdy nevie, tak sa poistime proti stornu a budeme sa liecit. 🙂 Aj to sa stava.
Dufam, ze tot zase nevyzneje nejako arogantne cele ako som to napisala, to by som si ja uz musela zobrat tiez k srdcu kazdu, co ma tu isla ukamenovat 🙂 a nic zle som tymto nemyslela, len to, ze niekedy sa niektore veci daju vysvetlit viacerymi sposobmi - lepsie aj horsie.
Tak caute baby, Z.

andula30
28. jún 2009

Ahojte babule
dnes pocko otras dnes okrem zubov aj kasel teplota sopliky hnacka dufam ze nebude tazka noc 😒 Oli herecka 😉

misanik
28. jún 2009

ahojte, olili je kocka, strasne krasne ocka ma 😵
andulka, drzim palce nech to simimu prejde, fuj prec choroby ...
u nas snad tiez nejaky zub ide, lebo protivko je to 😝 .... cez den ani nespal poriadne, dost urevany co nezvykne, tak uvidime...
verul, tak zaciatok augusta sa tesiiiim 😵 a dufam, ze pribalis aj ef s oli 😉

ka77ka
28. jún 2009

ahojte.... 😉
tak hlava ma uz neboli....uz vcera vecer mi uz bolo omnoho lepsie 😉 a dakujem, ze ste mysleli na mna-aspon niektore.
neviem, co sa tu vsetky stazujete na pocasie...my sme dnes cele pobedie boli vonku, slniecko tu svietilo, asi na 10 minut sprchlo a zas bolo pekne...takze Liptov dnes prekvapil. 😀 😀 😀
andula...Sinonkovi prajeme skore uzdravenie, a teda aj ostatnym chorobkam. 😉
Janka..tak super, ze uz aj Davidko pekne bezka. 😉
zuzka.sk....nesmies si to tak brat, jednym uchom dnu a druhym vonku...i ked je pravda, ze baby sa moc pustili do teba/ co sa mne osobne moc nepaci/..pretoze pokym sa neozvala verulka ako prva, vsetky ostatne boli dovtedy ticho...ja viem, ze si to tak nemyslela, ako to bolo napisane, kazda z nas velmi rada pochvali svoje deculo a caka na reakcie od ostatnych, ze urobia taktiez....a na tom, ze je Saska v jasliach nevidim nic zle...pokial ste obe spokojne a vyhovuje vam to takto, potom neni co riesit. 😉

ka77ka
28. jún 2009

a Betatke-Beatke prajem vsetko najlepsie k dnesnym meninam, nech jej Leuska robi len a len radost. 🙂

misanik
28. jún 2009

kati aj tu bolo pekne pocko, tiez sme boli vonku rano a aj popoludnia krasne, horuco.
Som rada, ze uz migrena fuc. Neprijemne, inak ja som toto do porodu nepoznala, mne sa to stava az od porodu...
janca, som prehliadla, gratulujeme, davidko je sikulko. 😵
Norko dnes kracal uz par krocikov aj v parku po trave a nerovnom terene 😵

misanik
28. jún 2009

beatka ma meniny? gratulujeme aj my prejeme vsetko najlepsie, hlavne zdravicko a pohodicku 😵

fukaska
28. jún 2009

Zuzka.sk ja som sice stale na materskej, ale popri hlavnom pracovnom pomere som mala este dve firmy, kde chodim stale a dohodla som si to tak,ze kazdu nedelu od 17 do 20,00 im idem spravit papiere, uzavierky a takto fungujem od narodenia.teda este v den, kedy mi zacali kontrakcie som bola rychlo porobit co treba a nemyslim si ze ma ostatne kamosky odsudzovali.V tom case ma malu svokra, zaco je ona vdacna ze sa moze malej venovat a tesi sa na nedele,lebo si okupe vnucku, hraju sa...Mame pozicky a z niecoho sa musia splacat. Co vieme asi kazda. Nuda doma.... to mame aj my.Sofinka napr nerada cita knizky, nechce sa tulit .. a to som cele tehotenstvo jej citala, spievala hladkali brusko obaja. Cas travime aj s ostatnymi babami tak,ze sa stretame nastriedacku. Ta ku ktorej sa ide navari pre vsetky a je to super.Deti sa zabavia, aj ked sa hra kazde v inom kute su spolu spokojne. Chodili sme plavat a to bolo super,ked sme prestali vsetky sme sa zacali stazovat,ze zrazu stereotip doma. Nic si z toho nerob. Kazda vie co je pre jej dieta najlepise.

fukaska
28. jún 2009

Ozaj Bea vsetko najlepsie

kety80
28. jún 2009

KATS sorry ze som ti uz v piatok neodpisala ale maly sa zobudil tak uz som isla a tie znamienka som si dala vybrat minuly tyzden v stvrtok a kolotoce boli u nas v dedine 🙂

no pocasie sme cez vikend na nic ale aj tak sme boli dnes poobede na kolotoch bolo supeeer detom sa nechcelo ist domov a vecer rychlo zaspali boli vykolotocovany 😀 😀 😀 az sa aj mne tocila hlava

enajka
28. jún 2009

betatka vsetko najlepsie 😵 😵 😵
andula Simimu skore uzdravenie
misanik nebodaj nas chce norko predbehnut v zuboch? tak nech je to co najmenej bolestive 😉
ka77ka no Ba zase dnes otras pocasie no verim ze zajtra uz zacne svitat na lepsie casy 😵
jaj inak aj mna verulkine brusko donutilo spravit 2 vecere po 100 brusakov tak snad mi to vydrzi dlhsie.
Joj dufam ze Lenka sa ma na dovci suprovo a natalka je ok
efco Olivia je suprova men sa tiez najviac paci foto 39
janca to sa dalo cakat davidko obkukal na stretku techniku spolu s norkom a rozhodli sa ze na dalsom budu uz bezci 😵

kety80
28. jún 2009

betatka tiez sa pripajam k gratulacii
efco mas super fotky mala je podarena

baby odstavuje detom stavy ja ano malemu hrozne chutia odtavujem vsetko ovocie dokonca aj mrkvu a chuti mu to hrozne dnes ochutna melon a isiel sa zblaznit 🙂

libka1
29. jún 2009

Janca vynikajuco, dik za opytanie 😉 Mam uz treti tyzden nahradne volno, tak si malu uzivam plnymi duskami 😵 😵 Sme zdravi, kazdy den robi nove pokroky, je s nou sranda v poslednej dobe stale vacsia a vacsia 😀 😀 Trochu to bolo tazsie vdaka tomu zlemu pocasiu, je zvyknuta chodit 2x denne von a teraz nemala prilezitost, tak vyvadzala 😅 ale dnes to uz vyzera super, tak cakam kedy vstane, napapame sa a pojdeme do parku 😵 😵
Kukla som spatne a vidim ze tehotenstvo sa tu siri ako virus 😀 tak gratulujem vsetkym, a detickam vela km bez padov 😉

miriamka
29. jún 2009

Ahojte a dobre ranko,
Lubka...uzivaj si doma malicku,mna caka o 2 tyzdne dovolenka,takze sa uz moc moc tesim ze budem s malym od rana do vecera 😵 😵
Zuzka...urcite nie si zla maminka ze si uz v praci.Hovorim,ja som v praci tiez,tiez som isla s tym ze ked to malemu nebude vyhovovat vratim ssa naspat na rodicovsky,aj v praci boli s tym uzrozumeny a v pohode.A kedze sa krasne adaptoval u babiny,nebol pre mna dovod sa vracat na rodicovsky.A maleho si stale uzivam viac nez dost 😉

miriamka
29. jún 2009

Inac kolko mate zubkov?My stale 7,ale tlacia sa stolicky...ma uz uplne napuchnute horne dasienka,zubky uz citit kusok pod dasienkom tak som zvedava kedy si ich prekuse von 😉

verulka
29. jún 2009

cafte,
no misis, snad to vyjde ako planujeme 😀
zuzka, posledna vec- nejde o to, ze si dala malu do jasli 😉 ani o nic podobne...to je uplne v pohode- proste na to netreba argument..nikoho, vobec nikoho neodsudzujem..mne islo vyslovene o to podanie 🤐 jo a proste napises, ze ste v jaslickach a super, saska sa aklimatizovala, tak super...ale proste tu vec o nude doma s mamou- to sa v 13mes da este zvladnut..jasne, jasle su plne podnetov, ale to je o inom..libka, katmi, miriamka, aviril- minimalne tieto maminky ma napadli, ze uz davnejsie robia. Nikto ich neodsudil alebo tak podobne 😉 islo vyslovene o ten prispevok, ktory bol aky bol...that´s all 😉
kati, podla mna je fajn, ked si dokazeme vyjadrit nazory...ja s tym nemam problem- ked sa tu preberala spankova metoda, nejasnosti okolo prikrmov..proste si treba povedat svoje 🤐 ja som si povedlaa a koncim 😉
Bet, vsetko naj o neskorene 😵
miriamka, ron ma 9-10zubov- neviem v akom stave ma tie horne stolicky 😅

janca704
29. jún 2009

Ahojte, dakujeme za gratulacie k chodeniu. ENAJka, asi mas pravdu s tym obkukanim v Jasnej 😀 😀 😀 Po jednej navsteve Natalky (Anamor) zacal drobec stvornozkovat 😀 😀 😀

ZUBY - my mame8+2stolicky. ALe mam podozrenie, ze niekde (este som neobjavila, kde) sa klube nieco dalsie, lebo posledne tri noci boli 😠 😠 😠 Dnesna dobra, aj som spala 😀 (klop klop klop)

LIBKA - Evicka je zlatuckaaa a velikaaa (ale ved sme ju dlho nevideli) a ta tvoja torta no klobuk dolu 😵 😵 😵

VERUL aj mna si nakopla, vcera a dnes brusaciky a dala som trosku zabrat aj riti, nech nezavidi 😀

MIRIAMKA - uzi si tie dni s Jakubkom 😵 😵 😵 Dovolenku ste uz vybrali? Ci ako ste sa rozhodli? 😉

MISI - Norko je frajer, ze nerovny teren 🙂 🙂 🙂 Davidko sa furt hrabe na vselijake "kopceky", ale este to nezvlada 😉

A dnes konecne kraaaaaaaaasne, cakam, kym vstane a ideme do parku na kacicky pozriet 😵
pekny den 😉

miriamka
29. jún 2009

Jej,takze vy uz mate stolicky?No ja som zvedava kedy vybehnu malemu,ale v noci spinka nadherne odkedy mal 1 rok,prespi celu noc takze sa tesim 😵
Janca...kdeze,zatial stale netusime co s dovolenkou,stale su v hre 3 moznosti - Chorvatsko autom,Tunisko letecky alebo budeme nakoniec doma,dokoncime dvor a budeme len na vyletiky po Slovensku chodit. 😉 Ale manzel by rad vypadol prec,ved stale robime okolo domu...

andula30
29. jún 2009

ahojte tak ame noc zasebou horuckova ale relativne dobra zubkov mal 8 ked ma naposledy do ust pustila le aky je momentaly stav tazko povedat lebo uz asi 2-3 tyzdne zubky bolia 😒 chodza s maminou rukou zvladne aj nerovny teren 😀 sam ani tuk

verulka
29. jún 2009

andula, nech uz zuby vylezu a horucky odlezu 😉
ja ako vzdy ocakavam, ze zuby porastu na dovci 😀
tak letim von..zase 😀 mam posledny den ako tak volno 😀

katuskapd
29. jún 2009

ahojte
miriamka my mame stale 5 zubkov, tiez si neda pozriet, tak ale neni zatial nepokojny, asi ani nejdu

efsco super zlata je olivia, taka okana 🙂 zeby po mame 😕

andula pockaj jak sa simi rozbehne, jak mne matusko, uz zvlada aj zakruty, prahy, aj otocku namieste 😀 , vonku sam este nebehal, musim zohnat nejake veci na znicenie 😀

janca ze riti som sa zasmiala 😀 😀 snad zadocku 😀

tak vcera sme po tyzdni zase doma v prievidzi aj tatinko doletel v poriadku, som mala trosku multikulturny sok z viedenskeho letiska 😕

katko
29. jún 2009

Ahojte maminky!My s Naty sa mame perfektne, soplik sme mali naposledy vo february, behame od 10m,mame uz aj styri stolicky-ani som nevedela,ze sa tlacia,len sme sa raz blaznili a prve dva zadne tesaky sa na mna usmievali,spinkame od januara celu noc- 8h-8h,na nocnik sa snazime,niekedy sa zadari,niekedy nie.Materstvo je uzasne-malicka sa nicoho a nikoho neboji a stale sa usmieva,precestovali sme pol europy bez problemov,malicku si strasne uzivam,stale sme vonku s babatkovskymi kamosmi.Obcas si Vas precitam,tesim aj strachujem sa s Vami,ale teraz mi nedalo nezastat sa Zuzky,ked ste sa tak do nej pustili.Verul-ty ako matka styroch deti najlepsie z nas vies,ze kazda matka najlepsie vie, co je pre jej kazde dieta najlepsie,a ak Zuzka citi,ze v jej pripade je to oproti kolektivu a pristupu v dobrych jaslickach doma s mamou nuda,tak na tom nevidim nic zle.Ja citim,ze mojej dcerke to viacej prospieva so mnou a chcem byt s nou co najdlhsie,ale kazde dieta je ine.A neklamme si-niektore dieta je sikovnejsie,niektore priemerne a ine menej sikovne.Zuzu ziadne ine dieta nikam nezaradovala a chapem,ze sa jej dotklo,ked Janka zkonstatovala,ze Saska je viac sikovna a preto by mala v kolektive trpiet.Ja som bola podla mojej mamy(riaditelky materskej skoly)ovela sikovnejsia ako moja Naty(a ta je podla nej velmi sikovna-a zase mama ma vzdy triezvy pohlad-kedykolvek ma zvozi,ked si zasluzim)a kamaratov som mala vzdy kopec,ze sa s nimi nestiham ani stretavat-stale mi niekto preto nadava.Len na Facebooku ich mam 150 a to asi nie je najmenej myslim.A vobec nemam pocit,ze by pisala arogantne,pretoze Zuzu vzdy pise strucne,pretoze svoj cas radsej venuje malickej a manzelovi, ako vysedavaniu pri nete.Ja osobne sa tesim,ze Zuzka chcela prispiet do fora prispevkom,ze je u nej vsetko v poriadku po pracovnej aj sukromnej stranke a jaslicky jej malickej prospievaju-aby aj maminam,ktore zvazuju tuto moznost dodala odvahy.Prosim Vas,tak sa k nej nespravajte,akoby dala svoje dieta do deckeho domova.Verulka - Janipo - nechcela som nikomu zle - to je len moj osobny nazor na vec, ved sme tu vsetky na jednej lodi 😠 a Zuzka bola jedna z nas od zaciatku tehu.
A dodatocne gratulujem vsetkym tehuskovskym maminkam a babatkam, ktore sa rozbehli do sveta a prajem Vam vsetkym krasne leto a dufam, ze sa nam pocasie umudri a budeme moct byt s krpcami co najviac vonku

basika
29. jún 2009

Aaaaaaaaaaahojte...
uf vonku riaden hic, dieťa spít tak som si ukradla chvíľu pre seba....možno poobede vyberiem a zasa si precvičím plúca a nafúknem bazén...minule sa jej to páčilo

ef - Olili je okaňa...už bývate v domčeku?

zuby - už máme 7

no a neviem čo som ešte chcela..

fukaska
29. jún 2009

katko...napisala si uzasny prispevok.