Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

andula30
2. júl 2009

Ahojte
Denka mas moj velky ale fakt velky obdiv a prajem vam aby ste lekarov uz nikdy navstivit nemuseli a to fakt zo srdca malickemu posielam velku 😲 Ajka aj vam nech sa uz vsetko na dobre obrati alebo lepsie na ako tu niekto pouziva ten vyraz /aj viem kto ale nebudem citovat lebo je to tu v poslednej dobe napate 😀 // Verulka 😀 😀 😀 //na Megalepsie 😀 😀 ja sa cestami tiez chvalit nebudem lebo nie vzdy to bolo ruzove ale tir casy saaak viete aj dospelemu je dost 😉

andula30
2. júl 2009

Ale aby nedoslo k nedorozumeniu mne sa ten vyraz faaakt megapaci 😉

katko
2. júl 2009

Baby moje majte sa tu krasne-uprimne-nech sa Vam vsetkym dari! Ja sa zase niekedy zastavim aspon Vas precitat a keby sa dialo nieco mimoriadne, tak ma nasa 😀 pracujuca vcelicka Zuzka 😀 bude informovat 🙂

aly
2. júl 2009

Jej Denka, citala som a normalne mi slzy vysli, maličky je nadherny, krasne dlhe vlasky.
Velmi Vam drzim palce aby bol zdravucky, napreduje uz krasne, tak nech v tom pokracuje.
Inak my sme vcera uspavali ALexa 1,5 hodiny. Normalne este ked jedol kasu tak mi tam skoro zaspal. No ked som ho dala na nasu postel-kde ho uspavame vzdy, tak ozil a ako keby dive huby pojedol. Zacal sa blaznit, skakat, stavat sa v strede postele. Uz pred par dnami sme ho ucili schadzat z postele, tak to zurocil a vyuzil 😀 Zisiel asi 10x, zatlieskal si, ako sme mu to robili vzdy ked sa mu to podarilo, otvoril si dvere a sup sa hrat do obyvacky. No a o 22.00 ho konecne od unavy zalomilo. Bol taky stasny, ze sa nedalo nanho ani hnevat 🙂

andula30
2. júl 2009

Aly nas maly krasne zaspaval ale od urciteho casu mame nieco podobne pri kazdom zaspavani aj som sa na tom niekedy bavila ale teraz sa uz musim obcas ovladat ale verim ze ho to prejde 😉

aly
2. júl 2009

Andula, nas tiez doteraz lahol a spal, ale od vcera sa to asi meni, co? 😅
Inak baby aj vy niektora z vas davate drobcom plienku ked zaspavaju, myslim latkovu, aby si ju len tak drzali v rukach? Ja od narodenia a je to uzasne sledovat ked mu ju dam, tak si ju prilozi k tvari ovonia a oci zacnu klipkat 🙂

zuzka.sk
2. júl 2009

Caute baby, neviem, ci ste to tu rozoberali, ale ja idem dat zajtra malej ockovanie Rotarix. To sa vlastne len vypije, ale pod dohladom lekarky, po mesiaci dalsia davka. Uz mam vakciny v chladnicke a este nez pojdeme na dovcu, nech to ma za sebou (to prve). V 15. mesiaci je dalsie ockovanie, tak nech nejako aspon priblizne dodrzime terminy.
Inak, co doktor, to nazor na toto ockovanie, tak som dala na slova mamiciek, co im deti prekonali Rotavirus a tie uz dalsim detom davaju toto ockovanie, pretoze lezat 10 dni na infekcnom s miminkom dehydrovanym, dogrckanym, vkuse pokakanym, to je des. Tak ... viem, ze sa da aj bez toho, ale radsej - kedze je v jasliach, jej to dam. Uz bude chranena potom po cely zivot. Ale poviem Vam, mala som velku dilemu, co spravit.
Dali ste to niekto?

libka1
2. júl 2009

Zuzi a urcite je to rotarix? 😕 Mozno nejaka ina vakcina, my sme davali rotarix, ale ten sa dava v 2 davkach ale do 6 mesiacov veku dietata, tak neviem... teraz su aj ine vakciny co sa asi mozu aj neskor. my sme davali, svagor je ale detsky chirurg a povedal ze by nedaval 😝 aj to odovodnil tym ze tych bakterii alebo coho existuje vela a stale mutuju nove a to ockovanie chrani iba pred par desiatkymi a nie vsetkymi 😉 Ale pocula som aj nazor ze to ockovanie bude coskoro tiez povinne ako pneumokoky 😉

misanik
2. júl 2009

Ahojte,
denka, tvoj prispevok ma veelmi potesil, ste uzasni 😵
Zuzka, ja viem tiez tak ako libka, ze rotarix len do 6 mesiacov.
Ajka drzim velmi palce, uz sme to asi pisali viac krat, ale teraz uplne megavazne 😀 UZ MUSI BYT DOBRE!!!

basika
2. júl 2009

Ahojte

ajka - no tak už ozaj by mohla prísť tá biela...držte sa..si silné žieňa

denka - veľmi ťa nepoznám, ale kukla som foto v albume..a museli ste si ozaj prejsť peklom, ale už je lepšie a stále bude lepšie a lepšie...a malý je úúúžasný...krásne dieťatko....

basika
2. júl 2009

Rotavix proti rotavirusu som nedávala

náš domček z veeeľkej krabice má úspech...čo sa tam Lívia naschováva... veľakrát ide dnu zavrie dvere a v tichosti tam sedíííí dosť hodnú chvíľu....

zuzka.sk
2. júl 2009

Baby, ono sa to len tvrdi, ze do 6 mesiacov a to preto, ze do 6 mesiacov preplaca poistovna, ale co som cistala, tak z 2700,- SKk za davku, preplati 200 ,- Skk. No a to neni ziadny rozdiel. No a moze sa dat kludne aj neskor, do 5 roku zivota, za predpokladu, ze dieta Rotavirus este neprekonalo. Mam to aj s doktorkami prediskutovane a aj na nete som vsetko nastudovala. Prva davka chrani dieta len do 5 rokov, ak as da aj druha, tak je to uz na cely zivot.
Mne tiez v sukromnom centre povedali, ze som to uz prepasla... a ked som im povedala, ze ja uz tie vakciny mam, ze to chcem dat, tak ze... ahaaa, no my sme to brali akoze cez poistovnu... tak Vam teda mozme dat na to recept dodatocne. Tak som sa im podakovala a zmenila aj doktorku.
Najdem este raz ten clanok, co som o tom citala, aby ste vedeli, ze to ... proste je hovadina, ze do pol roka, ale vsetkym to tak hovoria. Najdem to a prihodim.

zuzka.sk
2. júl 2009

Tak som to nasla :
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=31...

konretne odstavec:
Môžu sa zaočkovať vakcínou proti rotavírusom aj staršie ako šesťmesačné deti?
Podľa odporúčaní a špecifikácie lieku je najlepším obdobím na očkovanie dieťaťa vek medzi šiestym týždňom a šiestym mesiacom života. Ohrozenie rotavírusmi je najnebezpečnejšie v prvých rokoch života, pričom podľa štúdií prvú rotavírusovú infekciu prekoná 95 % detí do piateho roku života. Očkovanie vo vyššom veku dieťaťa môže mať význam , ak dieťa neprekonalo rotavírusovú hnačku. Imunitná odpoveď organizmu sa vytvorí aj neskôr. Imunitná ochrana organizmu sa začne už po podaní prvej dávky, druhá dávka túto imunitu posilňuje a podľa štúdií zabezpečuje celoživotnú a vysokú účinnosť ochrany.

kety80
2. júl 2009

ahojte kocky 🙂

kocky ani nestiham uz zacali prazdniny tak stale s detmi dufam ze ste vsetci zdravi my sme ok ja som rotavix nedavala tak sa mozno vecer 🙂

libka1
2. júl 2009

To som vobec nevedela 😅 v kazdom pripade si nepamatam zeby nam nieco preplacala poistovna, ak nahodou ano musela to byt velmi miziva ciastka ked si na nu nespomeniem 😀 a myslela som ze sa vzdy musia dat 2 davky 😉

zuzka.sk
2. júl 2009

Libka - ved ani tu nic nepreplaca - len 200 SKK (aj das do pol roka veku), to je smiesne, ked vakcina stoji vyse 2700,- jedna. Je to miziva ciastka, co preplacaju, presne tak.
Ja by som tiez nedala, ale mam kamosku, co ma teraz druhe mimi a bola u mna, este ked sme boli doma a vravela mi, ze jej starsi syn to dostal a bola s nim na Kramaroch na infekcnom, ze bol v krcoch a schudol neskutocne, ze tam boli skoro 10 dni. Ze pri tomto druhom to uz dala, lebo toto uz nechce zazit.
A doktorka, co jej to bude davat, mi to potvrdila tiez, ze pozna pripady, co to chytili a ze hruza.
Neviem, preco to teda nezaradia do normalneho ockovania a nepreplatia... lebo 7 tis dat za ockovanie, to je teda dost.
Na druhej strane - niekto nedava nic, vobec, okrem statneho predpisaneho a ... v pohode. Otazka je, ci to neni skor stastie a ci by som si potom nevycitala, ze som mohla a nedala som.
No a este mi odporucila, ze malu zaockuje aj proti kiahnam. Ani to nedavate?

libka1
2. júl 2009

tak nad tym som ja zatial nerozmyslala 😅

andula30
2. júl 2009

ockovanie sme nedavali ani ani, aly nas nema ako hracku plienocku ale paplonik a berieme ho aj na cesty ked je cas spat tak ho hodim na neho aj ked je v autosedacke

basika
2. júl 2009

zuzska.sk - my sme už kiahne mali...takže máme zadara očkovanie...priebeh bol v pohode...ale nebolo mi všetko jedno, keď som uzrela prvé vyrážky

fukaska
2. júl 2009

my sme chceli zaockovat proti rotavirusom a mali sme 7 mesiacov a uz nam doktorka nedovolila.Doniesla mi priobalovy letak z lekarne a tam bolo ze len do 6 mesiaca, tak nie sme.

zuzka.sk
2. júl 2009

Fukaska - ved ani mne povodne nechceli v tom sukromnom, kde sme doteraz chodili, ale ked som spomenula, ze mam vakcinu, tak zrazu ze ok, ked chcem. A tato nasa nova (inak ma okolo 50 tky) mi povedala presne to, co som sem skopirovala. Tak jej to zajtra dame a bude. 🙂 Aspon Vam mozem potom napisat skusenost.
A kiahne... no ja som ich nemala, tak preto to asi aj dame, lebo u mna by to asi nebol taky lahucky priebeh.
Idem vypekat, robim muffiny bananove s cokoladkou, mala spinka.
Cauko zatim, mozno sa este zastavim.

kety80
2. júl 2009

ahojte 🙂

tak dnes sme sa konecne kupali v nasom bazene bolo super a deti si to uzivali voda bola akurat 😀 😀 😀
proti kiahniam sa zaockovat nedame kika ich mala sice to malo divoky priebeh ale rychlo to ja preslo teraz su super veci na to co nam dr. odporucila za tyzden bol pokoj a kubko to nedostal a nechcem ich ockovat proti vsetkemu aby si vytvorili nejaku imunitu ale dam zaockovat proti kliestom

fukaska
2. júl 2009

ja som chcela tiez klieste ale proti borelioze to aj tak n eucinkuje,tak este nie sme rozhodnuti

kety80
2. júl 2009

ja musim dat proti kliestom lebo sme na dedine tak nikdy clovaek nevie a kike dcere som dala ockovanie menindokokovu vakcinu ockuje sa len raz a je dozivotne

kety80
2. júl 2009

baby idem muz ma robotu na pc mozno este pridem 😒

denka28
2. júl 2009

dakujem zienky, ste strasne zlate🙂

nas, podla verulky 😉 velkac krasne zaspinka,on je celyyy po mame 😀 😀 😀 niekedy zaspi uz pocas pitia vecernej kasicky a ked nie, tak ho zoberem na ruky a hotovo... max 10 min, a uz buva. spinka len vo svojej postielke, nakolko do jedneho roku sme mali prikazane lezat na monitore dychu,tak to aj mame tak navyknute.

dnes sa naucil ukazat aky je silny, no babyyy vsak to aj vy viete z vlastnych...na zozratie... cervena hlava ako paprika🙂

no a vylet 🙂 peniazky ani u nas... takze my pojdeme len tak na jeden densa niekde kupkat a chcela by som aj do dino parku, a este sa mrknut na nejaky zamok, kastiel, hrad, ozaj,neviete mi nieco doporucit? okrem bojnic a cerveneho kamena 😀

kats
3. júl 2009

ahojte kocky, krasne rano 😀
spanie sa nam vracia do babatkovskych cias 😅 vstal o siestej a pred osmou som ho uz musela ulozit lebo len vrieskal 😅 vcera to iste, a od pol desiatej vydrzal do vecera uplne v pohode (asi ze sme mali navstevu tak sa predvadzal 😀 )

ajka ☹ 😠 uz sa to u vas musi skoncit 😒 zlcnik pojde von a to bude uz posledna fuj vec 😉 MUSIII 😠

denka - krasne ste to zvladli a stupel je podareny 😀 uz nech vam len radost robi a ziadne starosti 😉

ohrievam v mikrovlnke odjakziva, ale vacsinou varim cerstve, tak nie je treba
vodu vzdy pil z vodovodu, prevarenu v rychlovarnej konvici 😀

efcso - ta korea, to je aka paradicka 😀 skoda ze nejdete s nim 😅

idem sa chvalit 😉 od vcera mame tiez pieskovisko 😀 vecer sme nasypali piesok tak dnes bude mat premieru 😀 ak sa dovtedy nespusti lejak 😉
tak isto mal premieru v mini bazeniku (taky ako vacsi lavor 😀 ) normalne sa tam zabaval a ja som dala piect kolac, upratala 😉 len som stale striehla aby sa v tej vode (po jeho kolienka) neutopil 😀 😀 sedel si tam a strasne ho tesilo naberat a vylievat konvicku, polievat psov ktori sa z toho jasili 😀

a tiez uz patrime k vlasacom 😀 teda len tak mini - ale strihali sme jeho prehadzovacku 😀

idem pridat dake fotos 😉

zuzka, katko - tema uzavreta tak neni o com, co som chcela som uz napisala, kto nepochopil, co uz.... suhlasim s vasimi oponentmi 😅

zuzka.sk
3. júl 2009

Aojte, tak mame ockovanie za sebou, mala to v pohodke spapala, tejto novej doktorky sa vobec nebala, vykecavala im tam, parada. Normalne sa tesim, ze uz nebudu tie horory, asi jej ta predchadzajuca bola vazne nesympaticka.
A doktorka mi spisala zoznam, co si mam pobrat pre malu do lekarnicky na dovolenku, a dala mi aj na par veci recept. Zlata. A ze na spanie na cestu jej mam dat kvapky Fenistil.
A ockovanie proti kliestom ... to sa musi v januari, uz som sa davnejsie pytala kamosa lekarnika, ze aby sa stihli do leta spravit protilatky. Takze to dame buduci rok az.
Inak tie kiahne su vramci jednej vakciny, tej, co je povinna a bude ockovana za 2-3 mesiace, cize sa len doplati nieco. (neviem ako sa to vola, ale je tam pridane "tetra") Vsetky ockovania su na zvazeni rodicov, samozrejme.

Vidim, ze sa tesite doma s detickami, kupkate sa a pieskoviskujete, tak krasne pocasicko prajem, nech zase nepride nejaka burka. (tu ju mame na dennom poriadku)

Kedze je dnes piatocek, pracovat sa tiez bude len tak piatkovo, tak Vas este mozno aj nakuknem... packo zatim, pekny den.

andula30
3. júl 2009

Ahojte ja len jednu otazku pre tych ktorym zubky momentakne precistuju crievka aj u vas su take totalky ze odpredu dozadu ale ze uplne 😀 ja kazdy den v poslednej dobe periem paplonik plachtu pyzamko.. 😀 ako ani sa nedivim ked vdaka zubkom momentalne stale len mliecko alebo troska ovocia alebo jogurt tak to aj vyzera 😀 😀

katuskapd
3. júl 2009

ahojte
kats mas vyhodu ze mas havov tak trosku matuska zabavia 😀

zuzka sk ked ta mozem poprosit chod mi ten zoznam lekarnicky na dovolenku do ip, vdaka 😉

andula fu neporadim, neni to aj z tych antbiotik 😕

vcera sme boli posledny krat na fitloptach, cez prazniny nie su zacneme az v septembri, potom sme skocili do materskeho, tam mal incident, taka mala 4 rocna ho tak stipla do licka, chutatko ☹ , rev spustil, tak som malu vyhresila ze deticky sa nestipu 😠
inak pohoda zubkov 5, chodime a nic nam nechyba 😉