Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

verulka
29. júl 2009

tu nikoho??
tak ja len pridam nase info s poradne:
vazi 11,720g a meria cca 85cm. hlava 50cm, fontanela este velika, cize gebula este porastie 😀 a nakoniec ho aj pichla- ani neplakal( co doteraz vzdy) zatim je v pohode, ani nervny nie je 😉

zlatik
29. júl 2009

Cau Verulka,
no tak teda pekne mate miery, Viktorko je takmer 10cm nizsi, no mozno podrastol. A som rada, ze nie len moj maly ma velku hlavicku, min.tyzden som mu merala a mal obvod 49,5cm.
Takze ockovanie v pohode?
Ja som dnes dala malemu pred spanim Sedalia sirup na lepsi spanok, ale velmi pochybujem, ze to pomoze. Rano som vstala s totalne cervenymi ocami, uplne mi popraskali cievky v ociach, asi preto, ze som uz styri noci takmer nespala a to som dnes makala na dome, lebo bud. mesiac sa stahujeme.

verulka
29. júl 2009

zlatik, drzim palce na zlepsenie..mne vdaka Bohu spava v noci na 1 * , inak netusim, ako by som tieto prazdniny prezila 😅 jaaaj, stahovaie je sice makacka, ale ten konecny cie je uzasny 😵
baby, maju vasi krpci uz zaarstenu fontanelu? ako nepanikarim, mojim vzdy dlho zarasta, ale mam pocit, ze v tomto veku same uz rarita 😝

andula30
29. júl 2009

ahojte verul slusne miery ja nase neviem ale asi nieco podobne zlatik nemyslim ze odstavenie zlepsi spanie skor tie zubky ked vylezu to stahovanie tak trochen zavidim 😉 Verul bud v pode aj ta nasa je este obrovska ja sa obcas normalne zarazim ked vidim ako mu to tam niekedy pulzuje

anjelok
29. júl 2009

ahojte, trocha nestiham, ale slubila som foto, tak tu je par
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
verul ani natalka este nema zrastenu. ale ma mensiu ako mala volakedy. a super miery..toto ockovanie je to, ze reakcia o 2 tyzdne? snad to ronko zvladne ok, nas to caka koncom augusta 😝
zlatik natalka tiez nic moc so spanim 😒
katus rodos? super, tak nech to vyjde. ja som ti uz pisala, ze my sme sa do limitu nezmestili, boli sme asi 7 kg nad, ale neplatili sme nastastie nic 🙂
peciem kolacik, o chvilu pride brat z prahy, muz bol po neho, tak zajtra sa tu asi neukazem. majte sa pekne 🙂

kety80
29. júl 2009

ahojte 🙂

VERULKA slusne miery ja som vazila kubka pred 3 tyzdnami mal 11.5kg a 78 cm tak dobry papkac on by stale nieco hrumal dufam ze z neho nebudeme mat tucka 😀
super ze to ockovanie bolo v pohode dufam ze ziadna reakcia nebude 🙂 my sme mali fontalneku uz pomaly zavretu ked mal pol roka museli sme chodit neurologovi lebo zase tiez nieje dobre ked sa tak skoro zatvara ale aj kristinke sa tak skoro zavrela tak to je asi dedicne a uz ju mal ked mal 9mes. uplne zavretu tak neviem co je lepsie
ZLATIK to stahovanie v tom teple nic moc my sme to apsolvovali pred 3 rokmi makacka ale vysledny efekt super aj ked stale dokoncujeme 😉
ANJELOK super fotky z ateliera kde ste boli fotit ale najviac sa mi pacili tie z rezancami 😀

katuskapd
30. júl 2009

ahojte
verulka nam sa zatvorila fontanela prednedavnom., dufam ze ockovanie nebude mat nasledky

anjelok vsak krasne usmievave fotky, pisala si ze natalka bola vazna, a nahodou sa aj usmievala 😉 a dakujem 😉

dnes sme vynimocne hore od pol siedmej neviem co sa deje, my tak skoro nevstaveme 😀 tak pekny dnik

zlatik
30. júl 2009

Dobre ranko kocky,
Anjeloc, paradne fotky, mala je rozkosna!!!
Verul, aj my mame este nezrastenu fontanelku, aj ked je uz malicka, aspon sa mi zda.
My opat katastrofalna noc, od 1-3hod v noci len plac, prevalovanie, otras, kedy toto uz skonci ? ☹

verulka
30. júl 2009

zlatik, neskusis stopnut nocne kojenie-? maly spinka s vami alebo vo sovjej? zubky snad coskoror vylezu a bude to lepsie. Este ma napadlo, ako psinka cez den? hlavne sa neboj, vsetko prejde.
leni, peknucke fotky 😵

zlatik
30. júl 2009

Verulka, no spinka s nami v spalni, ked zaspi cca o 20hod, dam ho do postielky, tam spinka a ked sa zobudi na vodu, dam mu napit a dalej spi v postielke ale ked uz voda nezabera, tak ho po polnoci vezmem k nam do postele.
On by sa chcel stale upokojovat na prsniku ale z jedneho pije, druhy mi masiruje druhou ruckou a mne to neda zaspat. Cez den spi v pohodke, cca od 12-15hod.
Ak mas nejaku radu, tak sem s nou, uz som z neho zufala

miriamka
30. júl 2009

Ahojte,
tak konecne dobra noc...rano som pozrela,2 zubky vonku,takze uz viem preco plackal posledne noci.Inac je parada ked spinka celu noc,a tym ze je uz vo svojej izbe,ani o nom pocas takychto noci nevieme 😵
Verulka...no tak fontanelku mame skoro celu zrastenu,uz len malinkatu dierocku nahmatam,neviem ci je to ok alebo nie...ale aj tak mame obvod hlavy 48cm co je asi ok.
Inac aj my mame coskoro 12kg,proste chlap ako hora 😉

kats
30. júl 2009

ahojte kocky, trosku som vas zanedbavala 😀

ninka - gratulujem k pariku 😉

miriamka - zavidim vam (v dobrom) a aj vsetkym ktory mate viac zubov za sebou 😅 my stale len pednych 6 ...

miska - este davnejsie som ti chcela napisat ake to musi byt strasne vstavat o piatej ☹ a mame to aj my 😀 teda obcas sa trosku prekona a da do pol siestej alebo zas do pol piatej 😝 😝 straaaasneeeee - ale je to len obdobie a ono to skonci 😀 ked budu chodit do skolky alebo do skoly to ich este pred osmou budeme budit 😀 😀
takze KATUSKAPD - laskavo tu neprovokuj so svojim 'uz' o pol siedmej 😀 😀 😀 lebo ma roztrne od zavisti a asi nikdy neodzeleniem 😉
a poharik - si ma inspirovala a skocila som do DMky - kupila osm taky NUBY sportovu flasku s makkym naustkom, vcera cely vecer aj dnes rano s nim behal a cucal z neho 😀

fontanelka u nas tiez este otvorena, dnes mame poradnu tak aj miery prihodim... zatial doma odmerane - ma 78 cm a 9,7kg.. hlavu neviem 😀 zmeriam ked sa zobudi 😉

Mliecko pije sunar - na streidacku banan a vanilka, kasicky ma Humana (kedze v cechach stoja 45Kc - tak nekup to 😀 )
v noci nepapa - o siestej zdobne 200 ml kase a o siedmej 240 mliecka, rano zase 240 mliecka...

andulka - no chlapi sa hned prejavia ako domaci majstri 😀 u nas je najsuper v garazi - tam je stale co objavovat 😀

zlatik - fakt neviem .... mas uz zavislaka 😅

zlatik
30. júl 2009

Kats a co a kolko mu davas na veceru pred spanim?

misanik
30. júl 2009

Ahojte my dnas planujeme vyletik na Spisky hrad 😵 tesim, inak celkovo, teraz podnikame take, ze tatko nalozi synana chrbat a ideme 😵 paradiska, ja si vykracujem uplne nalahko 😀
Verulka, my sme opacna rarita, fontanela je zrastena uz od 5-teho mesiaca, neurologicka tvrdi, ze ok, no tak snad, hlava vraj rastie v norme. Len keby nebola robila by mu este USG mozgu, takto ma okienko zavrete ☹ ale tak snad je vsetko ok...
Zlatik, ja som toto mala a zrazu to prestalo same zo dna na den. Absolutne nic som nespravila ine a ani zub to nebol, nam uz 5 mesiacov ziaden nenarastol.
U ans uz len to ranne vstavanie, snad aj to prejde same. Uz sa to zasa zacina zhorsovat, tento tyzden cely uz vstavame v rozmedzi 4.15 - 4.30, nechcem vas tym unavovat, ale aspon sa postazovat. On sa inak budi s kruhami pod ocami, absolutne nevyspaty, nakojim, este sa mechri, evidentne snazi zaspat, ale nepodari s amu to a tak do 30 min ho to prejde, zrazu kopecenergie, usmev okolo celej hlavy ako macko pu a naladicka mu v pohode vydrzi do tej 9.30 - 10.00, az vtedy ide znova spat... nechapem na com slape 😀 Spi mi 2 krat kazdy spanok tak 45min az 1.5 hodiny ...
katuska, pokojny let, krasne pocasie a pohodovu dovcu prajem, uzite si to 😉

misanik
30. júl 2009

leni, krasne su tie fotocky 😵 natalka ej zlatucka, aj ja uvazujem nad tym sencom, nam tam byva svagor, len bol teraz na 4 roky v USA, ale tento tyzden sa vracaju domov, tak ked k nim zbehneme, tak by sme zbehli... uzi si braska 😵
kats, tak to ma mrzi, ze zacina aj matusko skore budicky. Mna tiez provokuje ked pocujem, ze do 8 -9 deti spia, ale co narobime 😀
Jo este ad avent hrncek 😠 vcera sa ho ani nedotkol, ani si encucol z neho, nahanala sm ho s nim cely den, asi preto. Muz hovori, ze norko je prototyp dietata buducnosti, nepotrebuje spat - viac stihne a nepotrebuje ani pit, vsak voda bude v buducnosti tiez nedostatkova zalezitost 😀

kats
30. júl 2009

zlatik 😀 o siestej ma veceru 200 ml kase a o siedmej uz lezi v postielke s flaskou mlieka 240ml max do pol osmej spinka 😉

miska dufam ze si teraz matusa neinspirovala k vstavaniu o pol piatej a skor 😝 lebo to uz neprezijem 😀

kats
30. júl 2009

ahaaaa tak ked je to dieta buducnosti - to je jasne 😀 musi vela vela stihnut - cas su prachy 😉

misanik
30. júl 2009

zlatik este som ti chcela, enries vecer, ze to nie je hladom, to ti poviem na 100%, ja mam napr nervaka vecerneho, ktory ak vecer drapsne tu spravnu naladu tak enveceria vobec a nocne budenie nikdy ensuviselo s tym, ci vecer stapol plny tanier, alebo nic... 😉 on sa len budi a chce dudlat prsnik, ukludnovat sa, chce byt s tebou, on urcite nepotrebuje v noci akzdu hodinu jest

misanik
30. júl 2009

kats, rychlo to vypni a nedaj mu to precitat, fakt vam to neprajem 😀

kats
30. júl 2009

spinka tak teraz mozem 😉

zlatik, miska ma pravdu, u nas ak nezje veceru tak sa zobudi najskor o tej piatej ze straaasny hlad, beha a vrieska, ukazuje na flasku... ty mas zavislaka co sa len ukludnuje a uspava zuzlanim.. nie je to o hlade... no ale ked uz si zuzla tak co by si nedal 😀

kats
30. júl 2009

len o 11 mame poradnu 😕 tak idem budit ...

zlatik
30. júl 2009

Jej Misanik, takto krasny vylet na nas Spissky Hrad, my sme este s Viktorkom neboli, moj drahy manzel je tak vytazeny, ze len dufam, ze raz niekam spolu pojdeme

katuskapd
30. júl 2009

misanik dakujem 😉 a krasny vylet, ze sa vam v tomto teple chce, my sme boli vonku, o pol 10 spat a total hic.
😝
kats to to nebola provokacia, inak vstavame o pol deviatej 😀 to uz provokacia je 😀 😀 😀

vcera sme museli na otocku navstivit topolcany, matusko celu cestu prevrieskal som taka ohucana z neho bola, ale nie to som chcela, prekonal sa v piti vypil 3x 200ml. inak jeho denny limit 200 😝

basika
30. júl 2009

Ahojte, nejaké nestíhačky mám...včera som tu ani nebola zavárala som broskyne 😝

no mlieko na noc som potom dala aj včera aj dnes do rána..lebo sa v čase okolo 01:00 veľa prehadzovala...takže tie dve noci čo spala a neprehadzovala sa vo svojom obvyklom čase..bolo asi len veeeľmi prechodné...nevadí...ale teraz už viem, že ak sa aj ja zobudím o tom čase..a ona bude nehybne spinkať..mlieko jej už v takom prípade neurobím...

verul - riaden chlapisko..taaakže očkovanie máte za sebou 😖 , no nech je to bez vedľajších reakcií . Fontanelu som kukla a máme ju nezrastenú...ešte je stále na taký priemer cca 1cm

Leni - foto kraaaasne... a že sa netvárila pekne..., čo by nie, riadna modelka 😉

misi - a máte ráno o tej 4:30 vidno v spálni? Či to nie je aj svetlom hmmm? inak neviem

kats - no aj ja zasa závidím, že ti večer už o 19:30 spí...mi zaspávame o 21:00 teraz ako je leto..v zime tiež zaspávala o tej 19:30 ale teraz nehrozí..slnko ešte na pol nebi...

verulka
30. júl 2009

cafte,
zlatik, no mas 2 moznosti, bud ho odstavitalebo vydrzat. ja si tu pisem aj s jednou kockou, co ma starsieho chalana a total zavislaka..ale proste v noci zrazu prestal .Skusila ho len tak utisit, tisko mu zaspievat do uska anedat prsnik hned? neviem, v tomto fakt neporadim, ale dufam ,ze od 12- 15 spis pekne s nim 😉
misi, krasny vylet 😉
mne vstava letne o 7-7,30 vecer ide spat o 8mes, teda tento tyzden je to tak..zato cez den mi spi max 1,5h
no nie je to parada, ake su tie deti rozne? 😵

kety80
30. júl 2009

ahojte ja len na skok dnes sme mali perne doopedie len odbehnem z izby a kikuska ostrihala kubka nastastie len dva krat zastrihla tak ma taku vystrihanu ciaru asi 6cm mozno aj viac skoro ma slahlo potom som na to tom smiala ked som ho videla 😀 co tie deti nevymyslia pytala som sa jej ze co ju to napadlo ze hrala sa na kadernicku 😀 tak bud to nechame narast alebo vecer ostrihame cele vlasy my zas mame poradnu koncom augusta tak uvidime ako to bude u nas vyzerat no bezim sa s kikou kupat ked kubko spi tak pa 😵

libka1
30. júl 2009

anjelok mne sa ta posledna motylikova velmi paci 😵 😵

kats
30. júl 2009

kety a co tak kubkovi vystrihat aj dalsie pasiky a bude mat taky super uces 😀

kati 😀 tsssss 😀

v poradni mal 10kg a 77cm 😀 fontanela nevadi ze je nezrastena, to este kludne moze byt, ale je uz pod tym citit take tvrdsie tak je to OK (aj ked duuura velka este je 😀 ) Vigantol v lete nemusim davat az od oktobra-novembra a inak hlava krpata len 48 cm

zuby a cistenie - teraz nejde o to ich drhnut alebo umyvat pastou ide skor o ten navyk ... tj staci ked si rano drzi kefku a hryzka. Ak nepapaju cukrove veci a malinovky tak by im zubky nemali odhnit 😉

nepichla ho lebo este trosku pocula na pluckach zahlienene, tak radsej pocka az bude 100%

verulka
30. júl 2009

kati, paradne miery 😀 no mne prave kazala davat vigantol aj v lete, ale jemu ani tvdrsie, nic..ajke zarastla voela neskor, takez u nas ej to v norme 😀
zuby 😅 n opriznam sa, ze to brutal flakam..teda on sa vzdy postavi k umyvadlu s velkacmi a drhne si zuby, dokonca vie aj vypluvat, ale ze by som mu ich cielene cistila, ton ie...

kety80
30. júl 2009

KATS tak uz mate aj vy poradnu za sebou tiez slusne miery s tym ucesom na pasiky by to uslo len to by kubko musel drzat 😀 robim si srandu mi s muzom ked ho strihame tak sa stale myka a ked ho kika strihala tak drzal mormalne mu to rovno ostrihala no nechapen tie det 😀
my si zubky umyvame rano a vecer aj spastou elmex maly sa na umyvanie zubkov tesi vecer vacsinou umyvame vo vani tak si umyva sam a stale si pyta pastu 😵