Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

andula30
30. júl 2009

ahojte foto peknucke, diera v hlave ako svet a tiez nemam pocit ze by to bolo tvrdsie zuby snazim sa ale nepaci sa muto a mne sa nepaci ze jemu sa to nepaci 😀 ale pastu vycmula maskrtnik 😀 adnes som objavila preco je posledne tyzdnemrchos tri stolicky sa mu naraz tlacia chudakovi

nicolmt
30. júl 2009

leni ved tie fotky su uzasne 😅
my vyuzivame ze musime byt doma a malujeme, teda uz koncime..kuchyna a chodba hotova, obyvka kvietkovana 😀
kiahne uz hadam za nami, uz iba odchrastickovat nech vyzera sara ako clovek a mozeme ist medzi ludi 🤐
vyletiky a dovolenky vam zavidim ☹ miro ma dva tyzdne dovolenku, sme planovali do BA aj KE aj Besenova na par dni a takto sme dopadli 😒 no neva, vsak buduci rok ma zas 😝 😀
sara ma fonatelku nezrastenu, dr ma kadejake komentare ale ako vidim, neriesim a dobre je 😎
vstavenie nechcem provokovat 🤐 ale teraz sa ustalila na 7.30 (pocitam ze je to len chorobou a zas ju to prejde 😝 ) a spavat chodi 20.oo
na poradnu ideme az bohvie kedy, ockovanie nam prelozili zatial na neurcito, vraj najskor az mesiac po vylieceni a to sa nevie kedy bude 🤐 no ale tie nase miery aj tak radsej nepisat 😝 😀

betatka
30. júl 2009

Ahojte
dlho som nebola...cez den nie je kedy a večer padám únavou... 😝

Anjelok fotky sú úžasné Natálka je všade krásna aj so špagetami 😀 😵

čo sa vstávania týka tak Lea ak má dobrý deň vstane o 6,30 inak je to pred 6 alebo tesne po 6. A to sa ešte okolo 4 v noci budí na vodu alebo dudulku ale stalo sa už že viac nezaspala a vtedy som súcitila s Misanik že ona musí takto každý deň a mne stačilo jeden krát a mala som total rozbitý deň. 😝

fontanlku neviem neskúšala som ale nezdá sa mi že by mala veľkú dierku na hlave lebo aj min. rok ešte ked boli štuple a písali ste ako zistíte či sú deti dehydrované tak ja som tú fontanelku jej nevidela 🤐

Za to máme pádov a rozbitých kolien neurekom...vobec jej to nevadí opráši kolená a ide behať dalej...vyzerá ako chlapčisko 😝

anjelok
30. júl 2009

ahojte mamule 🙂
vdaka za pochvalu fotiek..snazila som sa vybrat take, kde sa aspon trocha usmieva. libka, no ved ta posledna je jedna z tych dvoch kde sa tak pekne smejka. ona sa vie tak krasne zubkato chechtat este aj s vyplazenym jazyckom, to by boli fotky. tak preto mi to prislo luto. ale to vidim len ja mamina, ze tam nie je vo svojej kozi, tak uz som sa s tym zmierila, ved aj tak je moja a krasna a tak aj fotky su krasne 🙂
vidim ze dnes poradne, tak super, ze je vsetko ok, verul asi si prehliadla otazku, ze ci to bolo to ockovanie, co je reakcia o 2 tyzdne?
kety, takze kika kadernicka? 😀 aspon ste mali zazitok 😉 inak detsky elmex kupil prave dnes moj muz, lebo doteraz sme umyvali bez pasty, tak ze skusime s nou, ci sa jej to bude viac pacit. aj ked myslim, ze ju bude skor jest..alebo jej nebude chutit 😅 dam vediet
misi skore vstavanie fakt nezavidim..to je nieco co ja naozaj nemusim 😝 sucitim s tebou a verim, ze norkovi to cim skor prejde 😉
ninka tak vidis a mate to za sebou..nas to este caka 😝 a efektivne vyuzity cas. ja zas vyuzivam 2,5 hodinove obedne spanky, min. tyzden som poumyvala okna, to neviem, co ma napadlo 😀

anjelok
30. júl 2009

bei a natalka tak isto s tymi kolienkami..dnes som jej skrabancek striekala detolom a este sa tvarila, ze co ju otravujem 😀

zlatik
31. júl 2009

Caute vsetky, tak my mame za sebou konecne lepsiu noc, zobudil sa dva krat na vodu a potom okolo 2hod som ho vzala k nam, chcel ako vzdy prsnik, nedala som, chvilku plakal a zaspal a zobudil sa az o 5:30hod, to som ho nakojila a spal do 7hod. Takze uplna pohodicka.
Parada, prave mi rozhadzal po zemi celu moju zbierku bizuterie 😀
Inak baby, beriete nejaku antikoncepciu? Lebo ja som prestala brat po roku tabletky ktore sa mohli uzivat aj pocas kojenia, ale mala som menzes mesiac v kuse, tak som to vysadila a teraz neviem co dalej.

basika
31. júl 2009

Ahojte,

Leni - čo ty nemôžeš spať? 😉

No už sa nám tu sporadnieva..som zvedavá na nás..

taaakže táto noc bez mlieka ...ale som viac nevyspatá asi ako normálka, lebo som sa zobudila v obvyklom čase...dieťa spalo..tak som sa snažila zaspať aj ja..o 2 hodiny som sa zobudila z novu reku či dieťa mám na posteli, dieťa zasa spalo, ja som zasa zaspala...o 7:30 Lívia ešte tuho spala, mne to nedalo..tak som jej už mlieko urobila..stiahla v spánku 120ml (viac som jej nenachystala 🙂 ) potom som ju už normálne zobudila o 8:00..však dokedy bude spať...potom zasa na obed zaspí aj o 13:00

nechcem nikoho provokovať, berte to tak, že každý má niečo...vy ráno skoro vstávate, my poriadne nejeme 😉 , iné deti ešte nechodia...hlavná vec, že sme všetci zdraví.. 🙂 🙂

zlatik
31. júl 2009

Basika, pekne si to napisala 🙂
Inak krasne to mala zvlada, myslim tu noc bez mliecka, parada, dufam, ze aj nam sa to raz podari.

kats
31. júl 2009

Mila Basika, ale to je jedno.....

basika
31. júl 2009

kats - som rada, že ma máš rada 😉

basika
31. júl 2009

zlatik - no Lívia má s tým asi menší problém ako ja, zvládnuť noc bez mlieka. Mňa stále nutká dať jej to mlieko, lebo dosť málo pije tekutín cez deň a celkovo aj mlieka nejak veľa nevypije. Aj dnes ráno mala suchú plienku, tak preto ma to nutká jej to mlieko dať. Neboj aj tebe sa to podarí, mňa dosť trápi naše papanie, že stále musím mixovať, dosť nevýhoda. Napríklad dnes sme boli dosť veľkú časť mimo domu..a to je o ničom, zväčša bola na mlieku jogurt som jej dala..ale nejaký príkrm nehrozíl. Keby aspoň rožok vedela jesť..ale to nevie..mám potom problém na cestách..ona proste nevie žuť..tiež mi je kadejako keď vidím ako iné deti jedia aké sústa...a my len mikrokúsky...no ale čo určite sa to naučí..len si na to budem musieť počkať a bude si to vyžadovať viac mojej trpezlivosti

kety80
31. júl 2009

ahojte 🙂

ANJELOK urcite je natalka na vsetkych krasna a s tym umyvanim okien sme sa zhodli ja som zacala ked bola kika u babky na prazdninach co sa cudujem co ma to napadlo v tom teple 😀
k tomu vigantolu nam kazala dr. cez leto davat len 1 kvapku a to ze nemusi byt kazdy den ze ked je cely den na slnku tak nemusim davat
no dnes sa nam kubko zakvacil do lehatka ani neplakal len tak sedel zaklapnuty a bol ticho neviem co na nom vystrajal 😀
BASIKA a skusila si jej dat ten marina keks alebo piskot to sa rozpusta uz som ti to davnejsie pisala tak neviem a ovsene vlocky ked das do jogurtu 🙂

misanik
31. júl 2009

ahojte 😀
vcera bol spisky hrad paraaadny, norko bol tiez paradny 😵 Poklad moj 😵 , zjtra ideme na Morske oko 😉
basika, nuz co ti napisat dievka 🙂 nemberiem ako provokaciu, ale maj boha pri sebe stazovat sa, ze dieta dlho spi 😠 ... inak, ja by som na tvojom mieste ju asi skusila uz nechat, je to uz velke dieta, asi by som ju nebudila na papnie v noci, ci rano na vstavanie (ak ovsem nemusite niekam ist) podla mna uz treba tie deticky nechat, oni aj sami vedia co je pre ne dobre a spia kolko potrebuju. Ja sa tu stazujem na ranne vstavanie, ale zasa norko je ok, jemu to tak vyhovuje ... on je vesely, vysmiaty, ma kopec energie.
No a stym jedenim, neviem, uz som sa snazila tiez poradit co ma napadlo, ako skusat kusky, maskovat... neviem fakt co este. Mne norko teraz papa pekne v celku, klop. klop, divadielka vsehodruhu su nutne aj tak, ale papa. 😉 My napr ked spapa vsetko, tak sa tesime, tlieskame, tancujeme kolo neho, je to uzasne, vidim na nom, ako dojeda posledne lyzicky a uz sa tesi na to divadielko, ked npr. dojeda jogurt, nazera mi kollko este ma a posledne lyzicky si uz tlieska sam 😉 Ani norko neje rozok. Ale vyzivku by ti an cestach nezjedla? tam nie su kusky...
A neviem, ci ju este stale krmis v tej sedacke, ale ak ano, fakt by som zvazila, ci tam nema stlaceny zaludok 😉
Leni, ty aku nocnu hodinu si tu zavitala 🙂
beatka a leuske pekne povedz, ze to veru nie, ona nech tak skoro nebuntosi a suciti s mamokou aj surodencom 😉
Norko je tiez dobity... skrabance aj na rukach, ona ni neplace ked sa mu nieco stane, on place len ked ho chyti taka nalada a to vie byt protivnyyyy... 🙂 asi ako vsetky, vsak? 😝
a vigantol davam 4kv, tak kazala lekarka, sa mi zda vela...

basika
31. júl 2009

kety80 - máš zábavu s tými deťúrancami...a áno zaregistrovala som, že si mi písala, čo jej mám dať...skúsila som aj Bebebrumik..väčší kúsok zasa problém..u nás sústo 1x1cm tuhej konzistencie ako chleba, keks, dokonca aj tie kukuričné chrumky..problém..ona si aj pýta, dávam jej ale to sú všetko také mikrosústa.., že z toho sa nenaje

basika
31. júl 2009

misi - booooženkove, to ja sa nesťažujem že mi dlho spí...len konštatujem 🙂 🙂 🙂že je to nevíhoda a posúva sa potom všetko, obedné zaspávanie..ale hlavne večerné zaspávanie..lebo na obed zaspí o 13:00-13:30 a spí aj do 15:30 to, že som ju zobudila to nie nejak surovo...ale som nebola v tichosti a nechodila po špičkách, ale som sa nahlas rozprávala s mužom a nie šepkom...výživa?..dnes na ceste 0bodov ani lyžičku nezobrala do úst, krmim ju na striedačku v sedačke aj v stoličke... ja zjedené množstvo neriešim to nie...riešim to, že nevie si poradiť s kúskami..nevie žuť...ale naučí sa, len si to bude vyžadovať viac času a trpezlivosť a moju nápaditosť..

ka77ka
31. júl 2009

Ahojte...dlhsie som tu nebola, ale moc ste toho nepopisali, tak stihla som precitat. 🙂
Ako som prestala kojit, noci mame uplne v pohode, 1x sa zobudi na papanie, a potom az rano.rano vstavame medzi 7-7,30..par krat spinkala aj dlhsie.No a skoro na den presne od posledneho kojenia mi dorazila mrcha ☹ , takze si ju po 23.mesiacoch teraz uzivam. 😀 😀 😀

basika...ja sa ti cudujem, ze Livku budis....jaa by som pristala,keby uz Eli v noci vobec nejedla.presne ako ti miska napisala, deticky si uz vedia vypytat, a keby bola hladna, tak sa zobudi aj sama.

poradnu sme zatial nemali, takze neviem, kolko Eli meria a vazi.ockovanie nas caka koncom augusta, tak potom sa aj miery dozviem.
kolienka mame tiez poudierne...vsak co bude horsia ako terezka???..az do placu mi je, ked vidim tie modriny. 😅

bozinku, ja vigantol uz totalne flakam...a ked tu citam, ze vy aj 4kv denne, asi zacnem opet davat. 😉

andula30
31. júl 2009

AHOjte no basika to mas riadneho spachtosa 😀 slepa zavist a stym jedlom skus to menej riesit aj nas malypapa zvlastne nebudem opisovat ja som dospela do stadia ce je mi jedno co zje podstane je ze zje kaslem na zdravu vyzivu a co ma a nema mlieko pije a rastie a pribera normalne , len otazka lebo nas maly je schopny sa pridrhnut kadecim ona to nezje alebo nechce nas maly sa celkom pekne uci papat na ovoci lebo to papka uz vseho druhu
pochopila som ze si jeho drhnutie nemam vsimat a on sa s tym stale lepsie pasuje a ked mu zabehne pobuchame zapijeme alebo ...ako vravim nepapa ako dospely ale je to stale lepsie aj ked masko mi este zut nebude 😀

ka77ka
31. júl 2009

basika..ty si livke jedlo mixovala???lebo vecsinou deticky, ktore papali dlho mixovanu stravu nevedia zut...ja som v zivote nemixovala, len som popucila, a teraz pokrajam a Eli papa bez problemov....i ked za tieto 3 ci 4 dni mi dokopy skoro nic nezjedla, ale pripisujem to tomu, ze je teplo.asi jej dako nechuti. 😉

kats
31. júl 2009

misi krasne vylety si robite 😵 😉 morske oko je krasne 🙂 pozdrav rybicky 😀

baby ak vas zase chyti to umyvanie okien, ste vitane 😀 😉

pridala som par letnych foto 😀 casom aj dovolenkove sa posnazim 😅

basika
31. júl 2009

ka77ka - veď práve to, že už som si povedala, že v noci jej dávať mlieko nebudem..pokiaľ sa nebude veeeľa mrviť, lebo to jej jej prejav hladu...túto noc sa nemvrvila mlieko som nedala... 🙂 ak sa bude túto noc mrviť viac tak jej mlieko dám..no a jedlo som jej mixovala..prvú mrkvičku som mixovanú... potom keď už pribúdali väčšie kúsky..pribúdalo napínanie až vracanie..takže som mixovala...je to určite lepšie..ale pomalyyyyyyyyy sa to zlepšuje..akože haluštičky..alebo na kocky pokrájaný chlebík by nezjedla...

kats
31. júl 2009
ka77ka
31. júl 2009

basika...ja mam haluskar s takymi malymi dierkami, takze spapa v pohode, a chlebik jej vobec nekrajam, pekne si sama odhryza. 😉

kati...okna som umyvala pred 3 tyzdnami, a teraz vyzeraju rovnako ako pre umytim, lebo nam idu robit cestu, takze do jesene ma ani nenapadne ich umyvat.pekne fotky bazenikove. 🙂

ka77ka
31. júl 2009

plnena paprika zrejme Matuskovi chutila, ze???...podareny je. 🙂

fukaska
31. júl 2009

Basika...ja som mixovala a nemame teraz problem zut cokolvek.my sme velky papkaci stale,ale mali sme obdobie,ze nechcela ani otvorit ustocka na jedlo a tak som odisla po nieco a ona si vzala lyzicu a zacala jest sama a dodnes sa krmi sama jednou lyzicou a ja druhou dokrmujem,ked sa pomahlame niekam a funguje to super. vid.foto https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

kety80
31. júl 2009

KATS krasnucke fotky matusko je uzasny vy mate doma dvoch havinou byvate v rodinom dome 🙂

basika
31. júl 2009

noo naučí sa určite..na stužkovú jej hádam nebudem musieť prísť pomixovať... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ja sa teším z toho, že ona si pýta jedlo aj naše...dávam jej, je to milé keď si pýta a ukazuje, že to chce papať..to ma teší... a žuť sa naučí...

fukaska - pekné foto...tie vo vode a hlavne tá s tatinom pri stromoch...nooo vidno, že Sofinke chutí papať.

kats
31. júl 2009

dakujem 😉

fukaska - pekne ste si sofinku naucili 😀 odmalicka upratuje 😀

matus sa najskor pokusi narvat cely kus do pusy a ak to nejde tak odkusne 😀 obcas ked je to megakus tak ho pekne napne - to mu susto posunie spat na jazyk, tam to znova premelie a prehltne 😀 kym sa nedusi, neriesim 😀

kats
31. júl 2009

ja nedavam od stola 😀 (taky zvyk od psikov 😅) aj ked nie vzdy sa to da... ale aj tak sa ho snazim osalit, ze mu naberiem z jeho taniera a nie zo svojho 😉

kety80
31. júl 2009

BASIKA neboj nauci sa papat tak ako nas kubko dufam chodit 😀 ziadne dieta nieje dokonale aby vsetko naraz vedelo tak ked to nejde na to su tu rodicia a ty im vzdy pomozu a na to sa aj oni spoliehaju tak niektore deti su pohodlnejsie ako nas kubko 😀 😀 😀 vzdy caka ze pri nom maminka a podrzi ho 😀
FUKASKA krasne fotky 🙂

basika
31. júl 2009

kety80 - určite...jasné, že každé dieťa je iné...naučia sa všetky všetko... 🙂 🙂

no idem už spať