Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

janca704
13. aug 2009

Ahojte
Bas, pridavam sa k Verulke. Tiez nie som malemu furt za prdelkou. Ja si pri nom co-to porobim, nieco spolu (vesanie, skladanie, vysavanie, dokonca pecenie - mixovanie ho fascinuje 😀 ), ale ked varim, alebo nieco, on si beha po byte. Vzdy viem, kde je a co robi, ale nestojim pri nom. Tiez si myslim, ze sa musi aj sam skusenostou naucit, co ano a co nie. U nas presne rovnako s tou trubou. Raz sa popalil, odvtedy este asi dvakrat, ale teraz chodi okolo a robi ze "aaaah" akoze pali 😀 a otrci rucky dlanami nahor. Obcas natahuje ruku, ale poviem, ze nono pali a odtiahne. 😉

janca704
13. aug 2009

Vdaka za pochvalu fotiek 😵

A aby som nezabudla, tlaci sa nam spodny ocak 😝 Ale zatial je v pohodke 😉

Ninka, peknucke fotky. L&L tak trochu "sledujem" od narodenia, kedze som zatazena na dvojky 😅 😅 😅 Su zlatucke 😵 . A Sarka si tak krasne vydrzi kreslit? 😕 🙂 🙂 🙂

misanik
13. aug 2009

Ahojte, ninka, fotocky som kukala z skor, videla som na titulke, ze stretko v MT, hend som kukla ci tam nebude aj sarinka, pekne fotky, tiez sa cudujem ako ti sara sedka a kresli, toto by u nas nebolo mozne. Ale konecne uz citame aj knihy, ale nesedi pri tom, beha s knizkou, ja sedim a on beha a stale sa vrati ku mne aby som mu nieco o tom obrazku povedala, odbehnea tak... nema on cas posediet a citat.
Inak mne norko tiez chodi po byte a nie som s nim stale. Myslim,z e tu nie je nic nebezbecne a stale viem kde je a co robi, ked je podozrivo ticho, hend idem kuknut co sa deje. Ruru som mu nechala tiez chytit aby vedel co to je, uz pochopil, nechyta, len raz ked bola zapnuta, tak sa rozbehol k nej a dal svojmu odrazu v skle pusu, som sa zlakla, ale nastastie mam na rure dvojite sklo, tak zacitil horuco, ale nepopalil sa, uz teraz ked vidi, ze svieti obchadza. Niekedy ju aj sam zapne ... este toto ho oducit nejak 😉
Inak co sa tyka domacich prac, ja napr nezehlim. Jednoducho na tuto cinnost nie je v mojom zivote cas, jedine ak by som zehlila vecer a to odmietam. Kupujeme veci co sa nekrcia a pekne rovno vyvesim, poskladam, skrina pozehli... norkovi som samozrejme zehlila, cca do 8-9 mesiacov.
Verul, ten hysak co si vcera opisala, tak an toto sa "tesim", neviem ci s mojou povahou zachovam klud. Sama som zvedava na vlastnu reakciu. A ten vapnik, no este poskusam mlieko, ale viac, menej predpokladam, ze sa to nepodari.

eviku78
13. aug 2009

ahojte mamule.
ninka super foto. tie dvojicky su rozkosne. 😵 a sarinka je tiez riadna kocka.

ja emmči tiez nebeham za ritou, to uz by som pri nej fakt nic neurobila. mam to presne ako miska. necham otvorene len tie dvere kam moze a ked je podozrivo ticho, idem ju skontrolovat. som zvedava co bude, ked uz dociahnu na klucky. 😉 ja si snazim prace rozdelit na tie, co viem urobit s nou - dat do pracky, vyvesat, vysavat, utiera prach a tak a potom na tie, co mozem urobit len ked spi - umyt podlahy, wc atd. a zehlenie si nechavam na vecer pri telku, lebo to sa mi stale chodi vesat na zehliacu dostku a bojim sa, aby sa neopalila. ale raz ked bude veeeelmi bohata, tak budem mat pani, co mi bude chodit zehlit. 😀 😀 😀 😎 lebo to zduse neznasam. a neznasam este umyvat okna. 😝

emmči velmi lubi citat knizky. aj si sama donesie, sadne si na mna a citame. musim ju ale pochvalit ako krasne vie v knizke skoro vsetko ukazat. 😵 aj take veci, ze kde ma dievcatko na hlave klobuk, semafor, policajske auto atd. zlata je. 🙂

misanik
13. aug 2009

evi, to je zlate, ze tak cita a vie ukzovat. Inak aj sestrina katka co ej o 4 emsiace mladsia je v tomto o mnoho sikovnejsia ako norko. ... on neukazuje v knizke, amximalne ekd sa opytam napr kde je krtko, tak vyhrabe hnizku o krtkovi ... ale hovorim, uz som rada, ze aspon aky taky zaujem o knihy 😀
U nas take premenlive pocko, rano sme boli vonkua ni nie hodinku a este sme aj poriadne zmokli 😝 dufam, ze ked sa zobudi bude ok, nechce sa mi s nim byt dnu 😝

basika
13. aug 2009

Ahojte, dieťa spí tak na skok..

no to ani ja nestojím stále pri nej 1m...vysávanie nehrozí spoločne - vysávača sa stááále bojí 😒 , len oooveľa jednoduchšie sa mi niečo robí..keď viem, že nemusím odbiehať ju skontrolovať do kúpeľky, spálne atď.

no a do okien sa budem musieť už pustiť aj ja...

eviku78
13. aug 2009

no a my sme dnes rano boli na kontrole s pupcekom, tak nas lekarka poslala na kozne. pupcek ok, nechapem ale preco si ho stale skriabe, vraj moze byt aj s potu. tak som rada. ale kozna povedala, ze emmči ma seboroicku dermatitidu. akoze zacala jej pisat anamnezu a toto z nej vyliezlo. tak nam predpisala kyselinu mliecnu, balneum olej do kupela, prat iba v lovele, nosit iba prirodne materialy a nepouzivat ziadnu kozmetiku. a na umyvanie si mame kupit take tekute mydlo od biodermy. kua, to ked uzclovek ide niekam k doktorovi, tak vzdy ti nieco najdu? 😠 nechapem. akoze ma ona citlivu kozicku, to ano. ale toto. ☹
no a vraj to treba teraz podchytit, aby sa to v dospelosti neodrazilo.

misanik
13. aug 2009

evi 😲 ale to sa mi nejak nezda, toto ochorenie sa zvacsa prejavuje hned po narodeni, neprehnala to lekarka? tusim ani ziadne svrbenie by nemalo byt...

eviku78
13. aug 2009

misi, ja si myslim, ze prehana. ale tym, ze ju budem natierat tou kyselinou mliecnou a kupat v tom oleji nic nepokazim. este nieco jej predpisala, ale neviem to vylustit. ak ty to bol nejaky liek, tak jej to nedam. akurat sa jej budem o kozicku este lepsie starat. 😉
ale clovek aby fakt nikam nesiel. 😠

nicolmt
13. aug 2009

ahojte babule. za lenku a baby dvojky dakujem su fakt uzasne 😅 teraz sa ucia rozpravat (tak naozaj nie ako tie nase 😝 ) a keby ste poculi ako hovoria maminka 😅 sikovnice 🙂
kdeze sara nevydrzi moc dlho sediet a kreslit, ono ju tam drzal len ten chlapec 😀 😀 uz castejsie sa nam aj vonku stava ze si ju vzdy "adoptuje" nejaky starsi chlapec a hra sa s nou, kadeco jej ukazuje, hlavne aky je sikovny a pod 😀 na skratka chlapi 😝 a sara tie zbozne oci nanho a ja mam aspon klud ..len neviem ci sa mi to bude aj o 10 rokov pozdavat 🤐
ja som dnes bola v praci, oficialne nastupujem 10.9. 😲 naststie len na dovolenku a naozaj zacnem makat az od 1.10 a na 6 hodin denne. do prace sa sice tesim ale vam poviem ked som videla ten datum na zmluve ze 10.9 o tri tyzdne 😝 nebolo mi vsetko jedno 😕 teraz sa uz len tesim ked sara vstane nech ju mozem vystiskat 😎

basika
13. aug 2009

eviku - no to áno...od doktorov ďaleko..výrobky od Biodermi sú ozaj dobré..ale aj straašne drahé

Lívia má tiež radšej staršie deti, rovesníkov nemusí...so staršími sa dá lepšie dohodnúť 🙂

nicolmt - už si ešte MD naplno..

verulka
13. aug 2009

evi, podla mna to prehnala, ale kys. mliecna je super...este je uzasne (vraj aj na atopak) bambucke maslo 😉
efcso, krasne fotocky, oliviva je nadherna a velka 😵 a tebe to ako blond mooc sekne, ale nejake kratke mas, nie? letny strih? 😎
nicol, idem este vas kuknut..drzim palce v praci 😉

eviku78
13. aug 2009

akurat som sa vratila od kadernicky. konecne sa zase citim ako clovek. 😀

eviku78
13. aug 2009

ef, fotka cislo 4 je neskutocna 😵
inak mne sa tuto noc snivalo, ze emmči mala vrkoče. uplne paradny sen. 🙂 😉 😎 😀

eviku78
13. aug 2009

no vidim, ze tu pusto. dnes tu mam brata, tak idem dat nejake biele vinko. mozno este pred vecierkou nakuknem. 😀

efcso
13. aug 2009

asi kazdu vas prehkasim za matku roku, kedze mate moj obdiv, ze stihate prispievat. a viacdetne resp. tehotne obzvlast! ja nestiham nic. casto ani veceru v normalnom case a o ranajkach mozem len snivat. rannu toaletu nebudem rozoberat, kedze to podla mna nepatri na verejne forum. skratka, zanedbana som.

ale! dnes sme mali to statsie a osobne sme spoznali andulu 😵 skoda, ze kratko,lebo olili bola macala, kedze od 6. bola hore 😠

okrem toho dakujem za pochvaly mojej velkacky. ka sa priznam, ze som pozrela len par albumov z jasneho dovodu (vid prvy odsek). no ale vsetky boli uzasne 😵 😵 😵

evi, a co! daj jej sponky, ak nebudu drzat, sekundove to isti! ten olej do kupela davaj, to musi byt super, ja by som sa stale v nejakych olejcekoch macala... no ale teda, zda sa mi ta diagnoza trochu od veci.

no a viac som nestih precitat. sorry

misanik
13. aug 2009

Ahojte, efcso, paradne fotky, ale nejak oblondavela aj olivia, ci sa mi len zda? Fesanda je 😵
eviku, jasne, olejceky nezaskodia, ja by som urcite tiez dala, tym nic nepokazis a ked je ta pokozka citliva treba, len ta diagnoza...
nicol, uzi si matersku co este ostava a uvidis, bude to fajn aj ked budes v praci 😉

basika
13. aug 2009

ef - no ahoj, pekné foto v pase... a kukla som aj foto..aká zanedbaná?...však si omladla s blond účesom...aj okúpať si sa bola v Štúrove

nicolmt
13. aug 2009

efco no hned som isla tie fotky skontrolovat ked verulka chvalila 😉 olili je aka kocica uz, blondava a tie vlasky 😲 uzasna je 😅
jeeej takze prva co stretla andulu osobne 😅 andula mas dobry vkus 😉

anamor
13. aug 2009

ahojte kocky,
ja za ritou tiez nechodim, ale priznam sa ze splhanie na kuchynsky stol by som psychicky nezvladla nechat zrealizovat do konca ako verulka 🤐 takze brutus nebezpencne veci su nono... /zakazane ovocie vsak najlepsie chuti - smetny kos napr.... ale aspon spadnut sa z neho neda, hadam 😅 /, rura je u nas:pali 🙂 podobne praktiky... apropo podzrive ticho aj u nas uz kadeco znamenalo... 😉 aj mys od Pc je dost in... raz skoro aj monitor zletel, este ze to tata nevidel, osedivel by....

eviku co sa tyka zehlenia to si napisala presne moje slova 😉 tiez ked budem bohata budem zato platit, umyvanie okien zato mozem 😉 zehlenie neznasam! /a priznam sa ze nechapem tym co ano 🙂 /

sarka kresli? coze? super 😵 uz sa na to tesim - na steny v novom dome a pod 😝 este ze stahovanie v nedohladne.
efco nevyzeras zanedbane, olili je uzasna, zavidim tie vlasy /opat sa opakujem 😀 /

juj fotky nove by som mala hodit, sak ja uz dva mesiace neaktualizujem... polepsim sa.

anamor
13. aug 2009

jaj a jani s tymi zubkami sa davidko poriadne rozbehol 😉

efcso
13. aug 2009

nicol, to som sa jej ja vterkla 😀 , to nie ona si mna vybrala ☹ si mi neodpisala na ip 😠

verul, este k tomu ucesu - (mojmu) aj ja som zostala kus prekvapena, ked som zistila, kolko slo vlasov dole. asi ma kadernicka nechce vidiet nejaky ten mesiac...
a olivia veru oblondavela. sak sa opici po mame 😀

aj ja som kupila pastelky - a olivii sa to naramne zapacilo. vzdy jej hovorim, co ma nakreslit a o na si vezme zakazdym pastelku inej farby. no konecne bude mat aj ona co davat na narodeniny clenom rodiny 😅 tych stien sa obavam aj ja romi. ale zatial ju to ani nenapadlo. pekne si sadne za stolik a kresli, potom rozhadze pastelky potom ich dava do obalu alebo co je po ruke...

a stale ani muk! jedine mammam (ham ham) lingvistka jedna 😠

misanik
13. aug 2009

ef, ja som sa hodila na fialovo, snad mi norko neofialovie 😀

nicolmt
13. aug 2009

efco chyba napravena 😉
sara sa od vcera naucila ist sama zo schodov (teda skor schodikov, obrubnikov) bez drzania 😅 na jednej strane som rada, ze aspon nedrisne no ale na druhej aspon tie schodiky ju obcas zastavili a kym ich pracne po stvornozky zliezala som ju stihla ist odchytit 😝
tiez schody do hora uz zacinaju byt bezproblemove, ked je dobre-nizko zabradlie ide pekne a drzi sa ho, ked nie, sup na 4 a bleskovo hore 😝 dnes mi tak "vybehla" az na prve poschodie v panelaku lebo dakto stahoval a nechali dvere otvorene 😠

basika
13. aug 2009

verul - teba somsa chcela spýtať...si spomínla obiloviny...ako ich pripravuješ Ronkovi? Daj typ.

Trochu som sa hrala s fotkami..idem spať

verulka
13. aug 2009

romi, ja som ho nenechala spadnut zo stola 🤐 to zase taky brutalista niesom..i ked urazy ja riesim trochu inak, kedze ich mam denne fakt kopu 😉 ja som dosla, az ked spadol.
ja uz nonono nejako nepouzivam, kedze nezabera 😉 telku uz stiahol, nastastie sanic nestalo. Oni uz su vo veku prieskumnickom a podla mna im treba dat priestor..nevravim, ze bez kontroly a hranic..ja mam deti fakt zive a ustrazit je ich jednoducho nemozne, cize jedina sanca je preniest zodpovednost na nich
obilniny- robim z nich nakypy a tak. Teraz baby v inej debate dali skvele recepty na pseno. To s avari rychlo, da sa naslano, na sladko. Pohanky, sezam- z toho sa da robit "mlieko" a zmixnut s ovocim.
my mame steny zatim len otapkane- krasne otalcky ruk..malovanie ocakvam, takze ma,lujeme najskor bud. rok. Mne to totiz moc nevadi 😅 my sme mali aj tapetu z opacnej strany nalepenu a vsetky navstevy nam na nu kreslili 😉 ale farbcky u nas este nic, max tak ozuzlat 😀
no a musim si pochvalit mojho zlatusika. Dnes som umyvala riad a pocula som zrazu take sklenenne strnganie. To mi Ronko niesol tanier( obedoval sam v obyvke, takze taky zvysok ryze s maskom v nom), do ktoreho pozbieral vsetky lyzicky z obyvky (3lyzice + 1vidlicka) normlane mi to doniesol, ze paci. Opytala som sa, ze ci to mam umyt a on ze ano 😵 asi to uz videl tolkokrat, ze to povazoval za nejaku beznu vec..rozkosny bol 😉
dnes sme boli vonku a 1x zasiel do obchodu a spat..cely cas lialo, dosli sme uplne mokri, ale krpec bol nadseny.dazd bol prijemny, sice husty, ale inak bolo teplo.
jo a ja nezehlim vooobec, muz nenosi kosele a pod, takze neni treba, pri vyviesani vytrasiem, potom zlozim a nik sa nestazuje 😀
jo a schody u nas moc nejdu 😎 sem tam vyleze hore, ked na mna dlho caka pri vytahu, ale dole sa mu to nejako nepaci
evi, aj si uces menila?

eviku78
14. aug 2009

ahoj mamule. vidim, ze ste vecer co to popisali.
u nas noc zase klasika. zurka od 2 do 4. nechapem. ☹ ze by to bolo tymi spodnymi stolickami, co sa jej tlaci?

verul, uces som nemenila, aj ked som zvazovala ofcu. zvykla som si ju raz za cas ostrihat a potom nechat zase dorast. a davno som uz nemala. no, uvidime.

ja uz mam od emmči odlozeny jej prvy vytvor z kreslenia. ale je pravda, ze pri tom dlho nevydrzi. skor potom riesi pastelky. vybera a odklada ich. inak lucka od hugoska spominala, ze ma nejaku ceruzku s ktorou sa da pisat po stenach a potm sa to da umyt. to je myslim dobra alternativa. dieta sa vyburi a byt ostane v obyvatelnom stave. 😀

no a este k tej diagnoze. doktorka nam este predpisala aj sirup na alergie. tak to uz vobec nechapem a teda nemienim jej ho davat. dnes jej zavolam, nech mi to trosku objasni, lebo pri umrncanom a unavenom decku islo kazde jej druhe slovo mimo mna. 😠 😝

eviku78
14. aug 2009
enajka
14. aug 2009

bre ranko
efco vitaj stratena blondinka 😉
babulky krasne fotky ste popridavali naozaj vsetky deticky su ako z obrazku 😀
joj eviku co to tu citam , to sa mi vobec nepaci tak ale maminka masti masti ved ako bude ta emci modelka? 😉
joj ja mam doma kasakderku staci aby som sa otocila a uz je vylezena na stolicke v kuchyni a nie sediet ona sa tam postavi 😠
no nastastie vazny uraz sme este nemali a snad ani tak skoro nebude.
vase deti uz kreslia?
verulka teba som sa chcela spytat ci sa da u deti trenovat trpezlivost/aby sa na iste veci dokazali sustedit dlhsie ako2 sekundy/ 😀