Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kety80
17. dec 2009

my zas mame recept na becherovku tak ak najdem a mate zaujem poslem a konak tiez nemusim

basika
17. dec 2009

aj od nás vianočné prianie...2 foto

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

kety80
17. dec 2009

basika - krasne foto livka kocka aj basen 😉

basika
17. dec 2009

zuzka - pečiem (foto v albume je dôkaz 🙂 ) ešte mam niečo v pláne upiecť cez vikend a nejakú časť som si dala napiecť, čo sa upratovania týka..to ja neriešim, zbežný poriadok mám, vianočná výzdoba je, nejaké okná som umyla..nejdem sa stať otrokom vianoc. No operáciu mi je ťažko z hlavy vypustiť ☹

misi - fajn, že si sa zastavila

kety - dík za pochvalu

misanik
17. dec 2009

Tu je prvy sneh: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
dalej najdete aj vianocny pozdrav od nas

basika
17. dec 2009

misi - no vy máte viac snehu ako mi na strednom slovensku..vianočný pozdrav 😵 😵

misanik
17. dec 2009

basika, ja som preto rychlo fotila, ze tu nevydrzi mozno ani do zajtra, tak nech mame zdokumentovane

misanik
17. dec 2009

dakujem 😵

zuzka.sk
17. dec 2009

Misanik - si pis, ze je mnam 🙂 ale tak asi len pre tych, co take moooozu. Inak toho neni moc dobre vypit, sak sladke je to, viete jak je to potom na dalsi den s hlavou... uf.

Slnyecko - Ty si to neuvarila??? tak to som este neskusala, ale prave preto je to karamelovy, ze ked to 2 hodiny varis, tak Ti z toho vznikne karamel 😀 Ty si musela velku chut dostat 😎

Basi - jasne, ze to neni lahke. Hlavne ked ma malinka kvoli tomu problemy... ale tak aspon na chvilocku to vypusti...

Kety - tak potom zostava uz len pockat, nez to komplet zaberie. Chudatko, ked nemoze dobre dychat, to je des, ja to poznam, mam alergiu a to od porodu uz celorocnu, neprajem nikomu.

zuzka.sk
17. dec 2009

Basika - vianocne prianie, supeeeer! Si sa vyhrajkala 🙂

kety80
17. dec 2009

misanik - krasne fotky tu v ba sa nechytame tak nejaky odloste a poslite 😀

kety80
17. dec 2009

miriamka - aj tvoje vianocne prianie je nadherne teraz tych vianocnych priani bude plny MK aspon sa mam na co tesit 😉

andula30
17. dec 2009

Baby ste ma nastvali tak pecem 😀 😀 konak by som si dala ale tu salko ani nic podobne nezozeniem tak hodte ten recept aspon na tu becherovku 😀 Fotky supis 😉 😉 my sme o snehu este ani nepoculi 😀 😀 a sestra nic dnes ju znova zobrali do nemocky a idu odznova vyvolavat tak mozno pod stromcekom 😝 😝 neviem ci ho vyvolavaju tak ze sa pred nu postavia a kricia pod von alebo ako ked im to tolko trva 😀 😀 iste je len jedno bude to poriadny valibuk 😉

kats
17. dec 2009

andul 😀 😀 to sa mu ani necudujem ak nanho kricia ze nechce ist von 😀 😀 drzime segre vseeetky palce nech sa porod podari a cim skor 😉
baby krasne vianocne priania a misiiiii aj my chceme sneeeeeh 🙂
dnes sme boli na vianocnom mecheche u evky 😉 aspon sme sa trosku zrelaxovali a vykecali 😉 a jasne ze objedli kolacikmi 😅 😀 deti sa vyblaznili, matus okamzite po mliecku zaspal 😀
kety do vianoc ste bez choroby 😉

kety80
17. dec 2009

my sme zas vecer teplotovali tak neviem uz som zufala vcera nic a dnes vecer zase teploty ☹
andul - dufam ze uz to sestre pojde drzim paste 😉
a tu je ten recept na becherovku :
1/2 l vodky
4 polievkove lyzice krystaloveho cukru
8-10 klincekov
1 kavovu lyzicu paliny pravej (to je bylinka dostat v lekarni kupit ale nie sackovu treba sypanu)
1 dcl vody
10 dni postat a obcas premiesat potom zliat cez latkovy kapesnik do flase ak ma niekto rad sladsie moze dat o lyzicku cukru viac
tak nech vam chuti 🙂 🙂 🙂

misanik
17. dec 2009

kety, znie to fajn, ale vsak to do vianoc nestihneme 😲
andula, teda sestra toho ma uz urcite dost. Snad sa to uz teraz pohne. Mozno envedia spravne heslo ktore treba zakricat aby ho vyvolali 😉 drzi paste obom 😉
kety, neboj, zajtra bude uz dobre, to vraj trva tie 2 dni kym atb zaberu. Do sviatkov ste urcite fit.
kats, ako havo? a mecheche zavidim 😉 vymenite za sneh? 😀

kats
17. dec 2009

misi, e-eeeee sneh raz pride 😀 ale kto vie kedy bude mecheche 😉
psika sme este odniesli na infuzku lebo bol uplne vysuseny a nic nechcel pit, potom sa uz rozbehol, dnes este fajnovka dostla dietku - ryzu s kuracimi prsickami 😀 zajtra snad fici normalne 😀

misanik
17. dec 2009

kati, to som len tak skusala, ono kosicky sneh po nejkych par dnoch aj tak nie je sneh ale hnusny hnedy maglajs 😀 a s dietkou opatrne, lebo si zvykne na fajnove 😉

kety80
17. dec 2009

no mamule tak si budete pripijat na novy rok vsak aj ten treba oslavit 😀

kety80
17. dec 2009

a anjelok uz sa niekedomu ozvaladufam ze su ok

kats
17. dec 2009

su ok 😉 ved boli na mecheche 😀 urcite sa ozve ked bude stihat 😉

kety80
17. dec 2009

tak to som rada ze su ok tak ich pozdravuj aj eviku a nech sa uz ozvu chybaju tu 🙂

andula30
18. dec 2009

Bre ranko tak asi ani becherovku robit nebudem, jedine ze by tu niekto vedel ako sa palina prava povie po norsky 😀 😀 okrem toho tu som nikde ani v lekarni nenatrafuia na nieco take ako sypane caje dokonca ani detsky caj a ni detske tie instantne co su u nas hip a podobne. Len klasicke ovocne zeleny cierny.. sackove neviem preco nepatrala som po tom preco mozno su to pre nich drogy tu aj alkohol dostat kupit len do urcitej hodiny a tvrdy len v specialnych obchodoch Dnes mam zarobene cesto na pardubicke perniky tak budeme gulat a gulat a gulat 😀 😀

basika
18. dec 2009

Ahojte,

andul - tak už sestrinmu malému prídu na to heslo...

kety - no to môže byť, že ešte ATB nezabrali..tiež mi Dr. hovorila, že zaberajú až na 3 deň..na vianoce už bude dobre

misanik
18. dec 2009

Ahojte.
Andul sestra nic???
My sme dnes navstivili lekarku s norkom. Uz dlhsie sa mu zacal nejky exemik robit na predkoleni, som cakala, ze to prejde, ale sa to rozsirovalo, tak sme skocili. Kozna nam dala Advanten krem, som z toho taka vselijaka, obsahuje kortikoid velmi sa mi to nepaci... Norko ma od narodenia uplne perfektnu pokozku este nemal nikdy nic take, lekarka ma upozornila, ze mozu to byt citrusy. Nie priamo alergia, ale ked som mu nedavala nic take a teraz denne spapa aj 2-3 mandarinky, sem tam kiwi, ze to je napor zrazu na neho. Mame obmedzit citrusy, tak ich asi skusim vynechat. Som sa chcela este opytat, davate detickam na doma pancusky? Ja davam, on sa povaluje po podlahach, mame lamino a dlazbu, je to chladne. Davam take tie bavlnene a 5% lykra, neviem, ci aj toto nemoze byt zle... uvazujem, ze kupim na doma aspon klasika tatrasvitacke cvernove.

basika
18. dec 2009

misi - to ozaj môže byť od citruso..tiež kortikoidná masť je silná..ja by som mu to zatiaľ nedala, ale najprv obmedzila tie citrusy a potom zbadáš. Doma Livka je len v punčoškách, tiež máme lamino. Teplákov má kopu zdedených, ale nedávam jej ich...lebo ma nebaví ju prezliekať keď aj von ideme..takto jej dám overal ale nohavice a ideme von..Ak z rána chladno tak jej dám punčošky aj tepláčiky pokiaľ sa zohreje.

andula30
18. dec 2009

Misi my davame pancusky vnutri stale tiez sa mi ho nechce prezliekat ked ideme von. Sestra no coment cakame stale ako dedko na repku..Baby teraz odveci otazka ale uplne odveci aky je rozdiel medz klasickym pudingom a bebe pudingom?

misanik
18. dec 2009

jemine, to len ja som taka vadna? Ja mu davam an dome ine ako vonku to mu prezliekam hrubsie a na spanok obedny ho davam do pyzama, ked tak rozmyslam, dost casto ho prezliekam 😝 napr. pred obedom prideme z vonku, prezleciem komplet do domacich pancusiek, teplaky, triko, len bodinko spodne nechavam, akurat sa naobeduje a znova povyzliekam do pyzama, po zobudeni poobliekam znova domace, naobeduje sa 2. chod a prezleciem do veci an vonku ....
andul, ja neviem aky je rzdiel,a el viem, ze bb puding jedia pomiesany s vodou maniaci co cvicia, dvihaju cinky, lebo obsahuje vela volacoho co im pomaha na svalotvorbu a normalny to neobsahuje...

andula30
18. dec 2009

Msi nie si vadna 😀 😀 do pyzamka prezliekam aj ja hrubsie pancuchace som tu nezohnala po novom prezliekam pri jedle aj ja nechcel nosit podbradnik tak mu na jedlo davam take starsie tricka, a pomimo przliekam lebo sa obleje lebo niekam ideme zaspini....Brrr puding s vodou 😝 😝