Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

miriamka
13. máj 2009

Veru,Verulka je inac v tomto super...aj preto chceme viac deti lebo ona je prikladom toho za sa to da zvladnut,a ze je to kopec srandy mat viac deti 😉

basika
13. máj 2009

miriamka - daj si poradiť od starších....lebo ti raz môže mamina povedať, keď sa budeš sťažovať "veď jaaaaaaaaa som ti hovorila" 😉

miriamka
13. máj 2009

Basika...no ja viem ze ma pravdu...ale zase ked boli vacsi bolo to super lebo sa spolu hrali,a ja som bolo pri nich vzdy taka otava co chcela byt s nimi,ale tym ze som bola o 5 rokov mladsia ma medzi seba nechceli 😀

basika
13. máj 2009

miriamka - nemôžeš to takto brať...však oni boli chlapci, ty dievča....je to indivindi...ja mám vo svojom okolí väčší vekový rozdiel detí ako príklad... a mne sa to tak páči...viac som sa stretla s uštvanými mamičkami s detičkami s menším vekovým rozdielom...som videla, že nemajú nervy už na to......ale však zasa, každý vidí čo chce...je to na každom

basika
13. máj 2009

...niekto si nevyberie, jednoducho to príde ako blesk z jasného neba.. a treba to tak brať...ale keď je možnosť plánovať, tak prečo nie

basika
13. máj 2009

..vedia vaše deti už piť z fľaše mlieko..tak, že im dáte..a vypijú samé?.... lebo u nás nehrozí...a ani neviem či to vôbec niekedy bude...ona je straaaaaaašne pohodlná.... mame na rukách, fľašku držím..a ona si cickáááá cickáááá

klba
13. máj 2009

a baby to ani neviete ze na prvom sone ked som cakala simonka mi dr povedala ze som mala mat dvojicky, ale jedno som samovolne potratila, ani som o tom nevedela, ze sa to vraj casto zaciatkom tehu stava, este tam zostal plodovy vak, ten sa casom vstrebal.

Ja sama som z dvojiciek, mam to aj v rodnom liste, ale vtedy este nebolo sono a zistili ze budu dve deticky az ked mamina rodila, ale to druhe uz v maternici nezilo a mamina od tretieho mesiaca lezala v nemocke, svrbelo ju cele telo a az pri porode zistili preco ☹

Este aj babka mala dvojky,aj z muzovej strany tam su, takze u nas je veeelka pravdepodobnost ze budu dve, i ked pri prvom tehu by som si nevedela predstavit vychovavat bez skusenosti dve naraz ale teraz by som aj pristala, to su silacke reci, co?

klba
13. máj 2009

a este som chcela napisat ze dnes som prisla na to, ze od soboty som zabudla uzit antikoncep. tabletky, dnes rano ma to napadlo - dost skoro a nasla som ich padnute za skrinou, poslednu som mala uzit vcera, tak uvidim ci sa pridam k majovym tehulkam. 😀

klba
13. máj 2009

basika, simonko obcas z flase pije sam, ale vacsinou krmim ja.

verulka
13. máj 2009

cafteee, ja ze co sa mi tak stikuta 😀 teeda, tak pekne ste o mne popisali 😵
inak baby, s tymi detmi je to podla mna o tom ,ze cim viac, tym lahsie sa to zvlada...i ked dvojky nemam a ani mat nebudem...ale strasne dufam, ze dvojky su kludnejsie babatka ako jednotlivci 😉
jo a zaaacpa konecne povolila 😀 takze som o polovicu vyfucana 😀
jejdda, skoro som zabudla. gratulka oslavencom 😵
nocnik ja neskusam ani...vsak len ho vidi uz jaci...ale kedze v lete sa od pleinok neodnauci isto, tak sa enbudem trapit..leniva som
u nas uz nie su ziadne flasky...len avent poharik, jupiky a klasicke pohariky...fakt uz nemam babatko 😢 😀
janiii, ako utz? uz vieme pohlavie 😅

basika
13. máj 2009

klba - uf to to s tvojou maminou...sila..ozaj, tá medicína riadne pokročila...

andula30
13. máj 2009

S flasou sme na tom ako klba no jasom dvojicky necakala ale mala som este pridatnu placentu

klba
13. máj 2009

andula, ja som si este na sone vypytala fotecku dvojek a mam ju doma odlozenu
a ta pridana placenta znamena co 😲 , napis neznalej.

anjelok
13. máj 2009

ahojte, len podam hlasenie kym sa mala nezobudi
takze je to atopicky ekzem, ja som si to aj myslela (ale sak co som ja mudrejsia ako kozna? 😕 ), ma zvysene nejake IgE tak ako alergici, norma ze do 36 a ona ma 130 😕.dostala som knizku, ako sa starat o dieta s atop. ekzemom 😅. a samozrejme kojit pokial sa bude dat. ze mozno keby som nekojila, tak to ma v ovela tazsej forme po celom tele. a macka sa jej mooooc nepacila. tak neviem teraz. co myslite? mame ju dat prec? mame ju uz 6 rokov 😒
dala jej nejake nove lieky, aj kvapky do oci, lebo vcera ich mala vonku dost cervene, a striekat do nosteka physiomer. a ze dobre, ze jej davam probiotika. zo stravou klasika dietne. ale pomaly zacneme pridavat. len veeelmi pomaly. som zvedava, ci jej tie lieky nejak pomozu, lebo teraz to ma dost cervene a skrabe si to aj napriek fenistilu 😝

basika
13. máj 2009

verul - ale však to je jasnéééééééééé, že Ronko je už veľkáč....

verulka
13. máj 2009

leni, to ige mam ja stale vysoke...aj ked sa liecim aj ked nie..krpcom sa to uravilo ale az veeelmi neskor...
vrelo odporucam more...aspon na 2t, to je uzasny vseliek..rano a vecer prechadzky su zazracne..
bas, jaj, len akosi rychlo 😅 inak flasku si nedrzal sam nikdy- oni si musel hladkat uska ked pil...az pohariky a flase(plastove) si drzi...to nie je o tom ci vie ale ci chce..a ked nechce, tak v poho 😉

andula30
13. máj 2009

klba akoze simiho vyzivovali dve laicky povedane

klba
13. máj 2009

aha, chapem, dik 😉

basika
13. máj 2009

Leni - však ty si stále sa do teraz orientovala ako mamička alergika..., hádam sa to zlepší...a aký prejav má ten AE u vás? Viem, že tie bradavičky ste mali.

barny
13. máj 2009

ahojte, trochu som pocitala, bolo toho dost 😉

vsetko naj k narodeninam prajeme tiez

moj krpec si flasu nedrzi, sem tam cajovu, ale mlieko ked pije, tak si natahuje vlasy alebo usi a tak sa zabava

my dvojicky nemame v rodine, ale moj oco ma bratov trojicky 🙂

kats
13. máj 2009

ninka gratulujeeeeeeem a budem drzat palce 😉
moni podobne ako u nas s tym papkanim 😀
takze ano flasku si drzi 😀
leni - tak sa ti to potvrdilo ☹

kats
13. máj 2009

basi ty mas tusim rada velky vekovy rozdiel vsade.... 😀

dvojky ani trojky v rodine nemame, tak asi nehrozia 😉

tiez nechcem velky vekovy rozdiel... max 3 roky, aby sa vedeli spolu zahrat, viem ze je to vacsi zaberak na mamu, ale to sa casom vrati a potom clovek vidi ako si spolu rozumeju, jasne ze aj mlatia.... 😀

basika
13. máj 2009

kats - no asi máš pravdu...všetko je uhol pohľadu

ninka123
13. máj 2009

Na chvilu som sa zastavila... K vekovemu rozdielu-ja som chcela takto do roka a pol, lebo som sa nechcela vracat do prace a potom zasa na MD... A to, ze budu dve...neplanovali sme to, ani sme si to nepriali...musime sa s tym vsak vysporiadat, inak to nejde...
Inak Kats, netes sa, mi nemame v rodine 3 pokolenia dozadu nikto dvojky, nebrala som ziadnu liecbu ani nic.. len sa pritrafili... 😅
Lule ide pomaly piaty zub, tak sa tesim na noc 😉 dnes mame den privretych prstov, uz si ich privrzla 3x 😉
Idem sa venovat, pekne popoludnie prajem 😵

moni1412
13. máj 2009

leni fiha... to ma mrzi 😒 hmm, sa rozhodujete co s Nancy? 😒 drzim palce pre spravne rozhodnutie 😉

anjelok
13. máj 2009

verul, more urcite planujeme toto leto, len neviem, ci vydrzim 2 tyzdne 😅
moni veru hej, nechces ju? 😅
my inak dost zaujimavo, dieta spalo za cely den 1,5 hod. a od 13,15 hod. je hore, takze je uz umrncanaaa. idem jej dat skor veceru a som zvedava, ci sa jej podari zaspat skor ako obvykle.

vs3
13. máj 2009

Ahojte babulky,
vsetkym vam dakujeme za vcerajsie gratulacie, ste zlatucke 🙂
Vcera sme oslavovali le v trojke ak sa mi podari pri malom zmensit foto tak nejake pridam.
Dnesnym oslavencom prajeme vsetko naj vela zdravicka 🙂
Co sa mi teraz stalo, sedim si na zahrade maly sa hraje v piesocku tak ze vam napisem prispevok, obzriem sa a on vysiel na kos co sme mavali na pradlo, ma tu v nom hracky a sedi pozera na mna ako nic a to je ten velky 😕 😕 tak som sa rozbehla, on vylieza vsade, na stol,postel,.......momentalne telefonuje sa mu pusinka nezavrie 😀
Ninka gratulujem k tehulkovaniu 😵
Leni verim ze Natalka z toho vyrastie 😉
Nestiham vsetko pozrela som vas narychlo, bezim k malemu podlieza stol ma z toho prelizky 😝 😅

verulka
13. máj 2009

leni, vsak musiiiis, ono to treba brat tak, ze min.2dni je aklimatizacka...my sme boli retazovo 3t, fuj zaberak, ale asi pomohlo...potom som bola extrem 5t v grecku 😝 vsak mozete aj miesto zmenit..rozohdne to pomoze...
kats, vsak nevies, ci nebudes s 2kami prva 😀
podla mna nie su deti po sebe o nic vacsi zaberak, lebo ked to ide "pod rukou" tak sa to menej riesi..Napr my sme uz mali teraz zabehnuty life a krpec ho obratil hore nohami- to sa pri mensom vek. rozdiele nestane...tam je hore nohami vsetko 😀

anjelok
13. máj 2009

jooj babulky diky..aby toho nebolo na dnes dost, tak natalka este pred spanim spadla z postele 😒, neviem ako, bol pri nej manzel, ale urcite na hlavu, lebo tam mala cervene a tusim aj nejaky ten typlik sa robil ☹ ..som nestastna hlavne kvoli tomu, ze to bolo tesne pred spanim, uz spinka a tak ju nemozem ani sledovat ani nic. len dufat, ze vsetko bude ok ☹
prave som citala tu brozuru, no nic nove som sa nedozvedela 🙄

jankapo
13. máj 2009

Mama mia cafte...
co sa vsetky temy vycerpali? Ak potrebujete rozoberat sialenstvo maleho vekoveho rozdielu par dni, dajte vediet, nech dojdem ked vyprcha...Ja mam pocit,ze nikto okolo mna nema cona riesenie len TO! 😲 Akoze moji blizki ok...ale akoze okoloiduci? Mamicky v piesku? Mamicky v MC? Tetusky v obchode? Co sa vsetkym porobilo? 😅 To je nejaka mega hroza? Nemyslia vazne... 😒
Ja si myslim ze cim ma clovek viac povinnosti, viac toho stihne.Ja osobne urcite. Ked som v poho stihala skolu, robotu, frajera,priatelov a inak super life, co sa vyzitia tyka, tak isto stihnem dve decka. 😉 A ze psychiatria? Ale basika...na to ti netreba 2 deti po sebe. Je problem v dvoch detoch, ci v manzelovi, ktory ma problem prebalit posratu rit? Lebo su 2 rodicia na dve deti...tak nie je o com. Jasne, byt Miskou misanik, ze manzel strasne busy, rodina uplne mimo a dve pidi deti, asi by mi nebolo vsetko uuuplne jedno, ale baby moje, vsetko sa da. Ja nerobim hrdinku, ze jaka ja budem super mama ze s usmevom zvladnem oboch. Ale tak co ma nezabije, to ma posilni a pokial bude moj muz zdravy, tak sa nemam coho bat. 🙂
Makame na jednom dennom spanku, tak nam to dnes s vypatim vsetkych sil vyslo. Obaja si musime zvyknut, lebo treba mat program a on v poho vydrzi do tej 11tej. No v poho jak v poho. Ale potom taha 2,5h...dnes som dala hodinku s nim a fungovali sme doteraz a slo to. Tak uvidime.