Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anjelok
16. máj 2009

jani ja som pozerala ten sunar, ale tam bolo nieco take cudne napisane, ze sa s nim nesmie ine mliecne 😕 ..tak to ma nejak zmiatlo a objednala som ten nutrac.
a my sme tiez kupili dnes baloniky v hypernove 🙂

anjelok
16. máj 2009

jaaaj ozaj misiii..dik za tip na tu flasku so slamkou. dnes som kupila a mala z nej mala celkom fun 🙂
romi tak ked jej nebude chutit, skusime ten sunar.
inak uvidim, ci sa za ten cas, co tu cicka nebude natalke nejak zmierni ten ekzem. ak nie, tak normalne rozmyslam, ze si ju nechame. ja neviem. tazke rozhodovanie toto 😝

ka77ka
16. máj 2009

ahojte.
ZUzanke aj my prajeme vsetko najlepsie k narodeninkam.
Kats...videjko som si akurat kukla aj s manzelom...a mirkova reakcia:takeho ch..a by mali zavriet.chudatko babenko. 😒
inak, co sa tyka pitia, dnes pila eliska cajik z normalneho pohara so slamkou...a ohromne sa jej to pacilo. 🙂 🙂 🙂
leni...u mna by bolo jednoduche rozhodovanie, pretoze ja macky nemusiiim. 😉

idem ja do hajan, dnes sme zas koopec roboty urobili okolo domu-treba si aj oddychnut.pekny zvysok vikendu vam prajeme. 🙂

ka77ka
16. máj 2009

neviem, ci sa sem zajtra dostanem, tak fesacikom Jakubkovi, Norkovi a Davidkovi prajeme vseeetko len to najlepsie k narodeninam, vela zdravia, stastia, nech ste rodicom len pre radost. 🙂 🙂 🙂 cmuky. 🙂

jankapo
17. máj 2009

Caute chalaniska 17.majove!!!

Len kvoli vam tu takto rano strasim. 😵
Jaaaaaj, dufam ze budete mat cely zivot taky jasne slnieckovy ako je dnes. 😉 Budte nam zdravi a sikovni nech sa mamce maju s cim chvalit. A dobre nevesty si najdite (tiez hlavne kvoli mamkam,nech je pokoj v rodine) 😝 A lubte tie svoje mamky nekonecne.
Tot sebecke prianie od jankypo. 😀

Norko a tebe hlavne nech sa piesok zapaci. Co budes inak cele leto s Matusom robit??? 😕 😝

U nas dnes pokracuje narodkovy maraton oslav, nastastie sa to prelialo aj s mojimi, tak snad bude next weekend svaty pokoj. 😅

Krasnu nedelu vsetkym, ti co neoslavuju nech celkom urcite vypadnu vooon. Aj ja ceeeeeeem. 🙂

basika
17. máj 2009

dobré ráno...

oslávencom všetko najlepšie...jankapo to vystihla 100% čo viac dodať....

andula30
17. máj 2009

Dnesnym oslavencom vsetko naj naj naj 😲 😲 😲 😲 my mame estednes posledny den ako nulkaci od zajtra sme aj my velky jednorocaci 😉 pekny dnik

ninka123
17. máj 2009

Ahojte, hlasime sa po super noci(na nase pomery), Lula spala 6,5hod vkuse 😵 po vcerajsej nevolnosti ani pamiatky... Chcela som sa Vas spytat, mala uz druhy tyzden strasne slinta, zeby predzvest dalsich zubov 😅 ?(mame 4) aj vselico okusuje... moze to byt ono?
Vsetkym vikendovym oslavencom prajeme v zivote len to najlepsie a krasnu oslavu 😵 😵

enajka
17. máj 2009

Bre ranko,
aj ked nam prave najlepsie nezacalo Nellinka spadla z postele ☹ ☹ ☹
Vsetko naj oslavencom Davidkovi Norkovi a Jakubkovi aby boli chalosi stale taki krasni ako doteraz a aby boli zdravucki a vsetko ostatne pride 😀 😀 😀
zuzke musinovej tiez dodatocne vsetko naj

anjelok
17. máj 2009

vsetko len to naj naj naj dnesnej super trojke prajeme aj s natalkou 😵 😵 😵

katuskapd
17. máj 2009

ahojte

s matuskom sa pripajame ku gratulacii Norkovi, Jakubkovi aj Davidkovi

anjelok tak drzim palce pri jojo pokuse 😀

janka po vse nejlepsi 😉

anjelok
17. máj 2009

jani no blbe rano alebo neboj, vsetko bude ok 😉
ninka no moze byt, drzim palce, nech rychlo vylezu 🙂
katus dam vediet 😀
ja som prave spravila natalke pokusne tu jablckovu tortu, dala som to do misky, necham stuhnut, tak dufam, ze sa mi podari ju potom vyklopit 😅

verulka
17. máj 2009

Tak aj ja s apridavam, dnesnym oslavencom vsetucko naj 😵
leni, u nas akykolvek pokus o pridanie mlieka konci zle..odmieta, ak mu davm len jogurt a mozno skusim mliecnu kasu, ale pochybujem, ze bude uspech...este pockam, mylsim, ze na mlieko sa chyti, kedze u nas je obrovska spotreba...
jani, nellinka zvladne..
u nas budicek o 5,20 a konecne zaspal 😀 poobde vylet jak ma byt 😎
peknu nedelu

anjelok
17. máj 2009

verul no dnes malej jogurt nechutil. dala som jej do neho banan a nechcela. na obed som jej skusila dat nepomixovany obed a normalne pekne jedla, ani ju nedrhlo, aj chutilo. len jeden zadrhel. dlho to trvalo a zjedla asi polovicu normalnej porcie, kym to pozula. tak teraz neviem co dalej. nechat tak, nech spapa menej, alebo zase mixovat? neviem.

moni1412
17. máj 2009

dnesnym a vcerajsim oslavencom vsetko naj, naj, naj. (ak vcera ktosi mal) 🙂

peknu nedelu prajem, teda ten zvysok co este zostava 😉

katmi
17. máj 2009

caute kocky..
Musino Zuzanka je 15teho 🙂 ale sak neva xixi 😀 😉

my sme mali letecky den minuly tyzden..mame podozrenie na prasknutu klucnu kost.. 😖 zajtra ideme do nemocnice na kontrolu a uvidime co dalej..ma to riadne opuchnute,tak asi daju fix..no, to uz vidim,ako to bude chciet mat.. 🙄

katmi
17. máj 2009

ozaj anjelok ja davam malej uz len popucenu stravu..snazim sa..aj ked tuhe moc nechce - napr.ze zemiakova kasa a k tomu masko..vzdy jej to musim zriedit akoze na polievku..vtedy to spapa aj take kusky..inak ju stale nadrapuje..ale chcem,aby si pomalicky zvykala..takze do vsetkeho jej dam trosku prevarenej vody,nech ma aspon pocit,ze to ma polievkove 😀
a jasne,ze spapa menej,lebo je to tuhe..ju to viac zasyti.. to je v pohode 😉 ved keby bola Natalka hladna,tak si isto este vypyta papat 🙂

a my sa tiez pripajame ku gratulaciam..

verulka
17. máj 2009

katmi, no drzte sa
leni, podla mna hutnej stravy zje menej. resp skor sa zasyti..i ked netusim
no u nas je tiez kazdy den iny..len bezmasa ani lyzicku...proste kazdy obed musi mat maso...som skusala ze grenadir ale uuuplne ze nic 😅
boli sme dnes pri jazere, voda ze studena a krpec mi do nej vliezol...za sekundu v nej sedel a ani nemukol, ked som ho vzala von, ze ho musim vyzliect z toho mokreho tak rucal ako besny, museli sme odtial odist, lebo ako videl vodu, tak reval...pritom velkaci a aj ja sme si isli nohy omocit a paradne cerstva ta voda bola...myslim, ze v lete sa nemusim bat 😀

anjelok
17. máj 2009

katmi fuuuha 😲 chudatko ninka 😒
verul 😀 ..no otuzilca mas 😉
torticka jablckovo piskotkova celkom chutila, este aj zajtra na olovrant bude. teraz ju papa na veceru.

katmi
17. máj 2009

anjelok my sme na Sunare uz.. co sa s nim nemoze?? nejak som nepostrehla,o com bola rec.. 😅

betatka
17. máj 2009

Ahojte

oslavencom Jakubkovi, Dávidkovi a Norkovi všetko najsamlepšie 🙂 ... jankapo už všetko ostatné napísala 😵

no my sme mali včera otras noc...najskôr sused nad nami búchal ešte skoro do pol noci potom sused pod nami búchal na radiátor aby už prestal ten nad nami búchať a aby toho nebolo dosť tak okolo 1 v noci nejaký výrastkovia sa nudili a vyzváňali na zvončeky...tak sa malá zobudila a do pol 4 som s nou bola hore... našťastie spinkala do 7.00 čo bol úspech.

katmi ...fú tak to ja už by som inú paniku mala..ale Ninka je šikovná ona to pekne zvládne a bude fit.

A taktiež Jankapo všetko najlepšie a krásného zrdavého druhého syna prajeme a krčok nech pekne drží 😵

katmi
17. máj 2009

beti ja som sa nezlakla,lebo ved rypla z postele uz milionkrat..lenze vecer,ked som ju isla davat spat, a chytila som ju pod pazusky, priserny rev spustila..tak som ju jemne pochytala a ked som jej chcela chytit lavu rucku,tak zas strasny rev..tak hybaj na pohotovost.. tam nas pekne zrontgenovali, zlomene nic,ale ze pri takych malickych detickach nieje vidno prasknutie..ze ked to ma prasknute,prejavi sa to do cca 2tyzdnov najviac.ze sa urobi grca a opuchne to.. no a mila moja Ninka ma grcu a opucnute a modrinove uz teraz.. ☹ dali nam kontrolu ze o 5 dni,ale idem s nou hned zajtra rano, nech sa jej na to pozru..chuda male, nepouziva skoro vobec tu rucicku.. ju to musi riadne boliet..som to zazila na vlastnej kozi,ked som mala prasknute rebro... ☹

anjelok
17. máj 2009

katmi aaale nic..len som isla objednat nejake ha mlieko cez net a pri sunare ha bol taky popis, ze ziadna ina mliecna vyziva sa nemoze davat ci nieco take. tak ma to zmiatlo a objednala som radsej nutrilon. a teraz neviem,ci som dobre urobila. pockaj, idem to kuk a okopirujem.
http://www.docsimon.sk/tovar/sunar-ha-3-premium...
Nedoporučuje sa súčasne podávať inú výživu obsahujúcu mliečne bielkoviny. - no a tejto vete som moc nerozumela, to akoze tym padom jej nemozem dat jogurt?

anjelok
17. máj 2009

kati to fakt? tak to iny zazitok toto. clovek nikdy nevie co sa moze stat. chudatko ninka, snad to rychlo prejde. no musite to nejako pretrpiet. neboj, zahoji sa a dobre bude 😉
drzim palce zajtra u lekara.

katmi
17. máj 2009

anjelok ahaaa.. no jasne.. nemozes pri HA mlieku davat ine mliecne vyrobky, ako napr.jogurty,normalne mlieko a podobne...ani nic,co obsahuje obycajne mlieko..to je jedno, ci HA sunar alebo HA nutrilon 😉 ide o to,ze v tom HA mlieku je zlozka,ktora v normalnom mlieku nieje..a ked das normalne mlieko,tak porusis to, preco vlastne papate HA mlieko.. asi pisem ako madar 😀 ale ak si pozries stranku Nutricie,tam to je pekne popisane.. 😉

a dakujeme..

misanik
17. máj 2009

Ahojte mamule, v prvom rade srdecne gratulujem nasim spoluoslavencom. Davidkoa jakubko, prejeme vam vseeetko najsamlepsie 😵 Dufam, ze su hlavne obaja zdravucki a uzivaju oslavu, tusim ich oboch enjaka pliaga pokusala. Tak pliaga fuj chod prec 😠
Veeelmi pekne dakujeme za gratulacie 😵 Vsetucko bolo uzasne, cely vikend aj vcera oslava, dnes sme stravili krasny den len my 3-ja. Torta sa celkom nepodarila, ale nevadi 😉 Potom pridam foto ked bude cas.
Janka, norko bol dnes v piesku a pacilo sa mu 😉 To urcite vdaka tvojmu rannemu prianiu.

nicolmt
17. máj 2009

ahojte bambulky
nestiham ani nic..tak len v skratke oslavencom vsetkooooo naj..extra norkovi..uz sa tesim na fotky 😅
my vyletujeme, behame po vonku, zniceny sme z toho komplet vsetci ..o deviatej vecer uz spim 😝

katmi
17. máj 2009

leni a ak ste uz papali predtym HA mlieckom nieco mliecne,akoze dlhodobejsie,tak uz to aj tak nema moc vyznam papat HA mlieko.. citaj tu:
Sníží riziko vzniku alergie

Nutrilon 2 HA je dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro výživu kojenců od ukončeného 6. měsíce, pokud nemohou být kojeni. Určeno k dietnímu postupu při snižování rizika vzniku alergie na bílkovinu kravského mléka a alergických onemocnění (např. atopický ekzém)*.
Nutrilon 2 HA je správnou volbou pro Vaše dítě, pokud mu hrozí riziko vzniku alergie a nemůže být plně kojeno. Zvýšené riziko alergie se týká dětí, v jejichž rodině se alergie již vyskytuje, zejména pokud jí trpí sourozenci, jeden z rodičů nebo oba rodiče. Právě nyní, kdy se Vaše dítě vyvíjí, je jeho imunitní systém zatěžován novými podněty ze stravy a z okolního prostředí. Jeho imunitní system ale ještě není plně vyvinut, proto existuje riziko, že na některý z podnětů zareaguje přehnaně, a tím se rozvine alergie. Je tedy důležité i nadále podporovat rozvoj imunitního systému Vašeho dítěte a pomoci mu tak snížit riziko alergie.
U Nutrilonu bylo prokázáno, že přirozeně posiluje imunitní systém Vašeho dítěte. Nutrilon totiž obsahuje IMMUNOFORTIS - patentovanou směs speciálních živin inspirovanou mateřským mlékem. IMMUNOFORTIS pomáhá Vašemu dítěti budovat obranyschopnost, která je potřebná v této důležité fázi vývoje.
Zařazením běžné (ne hypoalergenní) mléčné výživy před touto snižujete její účinnost. Přípravek snižuje riziko výskytu alergie díky obsahu hydrolyzované bílkoviny, ale neměl by být používán při léčbě alergie na bílkovinu kravského mléka. Chuť mléka je v porovnání s běžnou výživou mírně nahořklá, což je způsobeno obsahem hydrolyzované bílkoviny. Na vzniku alergie se podílí více rizikových faktorů (např. výživa, genetické predispozice, ovzduší, okolní prostředí,...), úprava pouze jednoho z těchto faktorů nemusí mít vždy příznivý účinek.

katmi
17. máj 2009

my sme uz neni na HA mlieku.. papali sme ho do roka..ekzem ma tak ci tak, dokonca sa mi zda,ze sa jej zlepsil..okrem toho z HA mlieka - Nutrilonu mala neskutocnu zapchu.. 😒

eviku78
17. máj 2009

ahoj mamule.
tak uz sme doma. najskor by som chcela zablahozelat dnesnym oslavencom noruskovi, davidkovi a jakubkovi. vsetucko, vsetulinko naj prajeme aj s emmusikom. 😵
a idem vas precitat. 🙂