Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

eviku78
22. máj 2009

jani, vitaj doma 😉 nebooooj este prenasat budes. 😀 drzime palce.

leni, ja ti mozem priniest nejaky domaci dzem. mam ich dost od maminy a od svokra. ja davam tiez len biely jogurt a ochutim dzemom. skusila som aj ochutene, ale takto sa mi to viac paci.

kocky a chcem sa opytat - mozu deti acidko? 😕 a poradte mi ako upravit po roku jedalnicek, typy a triky na nejake recepty. myslite, ze by som mohla uvari karfiol na styl mozocku s prazenicou? jedno vajicko na olivovom oleji? ja uz by som jej chcela nieco take "dospelacke" uvarit 😀 ale nechcem zase nic uponahlat a ani jej nijako uskodit.

katuskapd
22. máj 2009

verulka tak to ma byt, vsak ja taky tak, ale pozriet sa mozem,nie 😀

misanik stastnu cestu, my zase v nedelu do nitry k nasim na tyzden sa tesim

hodmon a aku nadvahu ma mala, sa mi to nejak nezda, a mliecko by si vypytala keby nestacilo, ale zavisi od dietatka 😉

misanik
22. máj 2009

leni ja uvazujem teraz ze najek zaradim znova mliecnu kasu este. Som kupila to nestle mliecko s kasou, ze toto skusim, lebo chcem enjaku mliecnu aksu a sa mi nechelo kupovat celu skatulu a vyhodit... no teraz mam zasa dilemu ako mu to dat, myslis, ze z toho poharika so slamkou? 😝 asi moc spekulujem

anjelok
22. máj 2009

katka tak to si asi rekordmanka tu bez mrchy 😉 ..ja aj napriek kojeniu a castemu nocnemu mrcha uz od 3 natalkinych mes. 🙄
misi aj natalka papa najcastejsie ovsenu. vlocky jej v poslednom case nejak nechutili, tak ja teraz pre zmenu nedavam 😅 ..ale zaradila som sosovicu, tu cervenu a celkom chutila.
no idem piect druhy korpus 😝

hodmon
22. máj 2009

sladke nedavam skoro nic, caj nesladim, aj ked mi dr. asi neveri, piskoty nedavam...mne sa uz ani nezda tucna...nehovorim bola raidna, ved mala na pol roka skoro 10 kg...ale tearz ma 10,8...to je podla mna v pohode,nie, pri vyske 78 cm

verulka
22. máj 2009

baby, u nas kasa 0b...akoze ja to uz fakt neriesim..ovsaky ficia a som spokojna...naco chcete nieco menit, riesit, ked to funguje?
evi, jasne acidko je fajn, ale treba vysokotucne...ňhodmon, tak co ja viem, tak nizkotucne vyrobky mi vzdy zakazali...lebo su tie tuky znizovane umelo a okrem toho, je tam kopa sajrajtu...cize ja by som fakt davala obycko jogurt..aj ked sa prechadza na kravske mlieko ,tak sa dava plnotucne, vsetky UM su vysokotucne 😉

anjelok
22. máj 2009

misi ved skus, za to nic nedas...kludne aj do toho poharika, alebo proste z toho, co akurat pije.
evi super, budem rada. len nie jahodovy 😅 inak dobry napad podla mna s tym karfiolom, aj ked..ja by som si este netrufla. ale tak zas my este nejeme ani vajcia 😝

misanik
22. máj 2009

hodmon, prosiiim, ona ma len 10,8? 😲 akoze nechem sa pasovat na nejakeho znalca, ale to predsa nie je nadvaha... na pol roka to asi bolo vela, ale teraz sa mi nezda

ka77ka
22. máj 2009

hodmon..to co mas za dr,..podla mna vobec nema mala nadvahu.su tu aj silnejsie deticky. 😉 ze?

verulka
22. máj 2009

hodmoin, presne tak nejako ma Ron a neni tucko...risko mal v roku 13 😎
kati, no ja sa mrche vzdy potesim...zatim nedosla, resp meskala 4x a najblizsie uz vynecha definitivne...cize v prechode..ja a moja mrcha sme kamosky 😎

eviku78
22. máj 2009

kocky a myslite, ze by som mohla urobit domaci milacik? idem tam ale aj mlieko. ja som z toho uz jelen, ci pouzit uz mlieko alebo nie.

a este mam jednu dilemu. ked chcem prestat kojit ako budem vediet, ci je v noci hladna a ci mam vstavat a ist robit UM? aj ked zatial sme s UM bez uspechu, neberie nam. este chcem skusti nejaky ochuteny sunar.

anjelok
22. máj 2009

hodmon podla mna nie je tucna. davaj normalny jogurt. verul, ved ovsene vlocky to su ako kasa, nie? ved ked ja davam ovsenu kasu, tak to je to iste, len v inej forme
no ja idem fakt piect, ked dam do truby, tak kuknem sem este

misanik
22. máj 2009

verulka, ved pisem, asi moc vydumujem 😝 a sa stale bojim ci nema fadny ten jedalnicek. Inak dnes som nam spraivla prve spolocne jedlo brokolicovu polievocku kremovu, tam som dala len stipku solia smotanu, no ale mal den ked zasa nejedol, tka ani neviem posudit uspech - neuspech.
leni tu cervenu sosovicu som videla v DM, to je ono? to ako jej robis?

kety80
22. máj 2009

hodmon nemala by si to tak brat pokial je davas zdrave jedla ovocie a zeleninu tak je vsetko ok podla mna ma akurat a ked sa bude stale utekat tak to zhodi a vysvihne sa

kety80
22. máj 2009

baby idem do hajan zajtra nech som cerstva na velky den a este raz vdaka za gratulacie

ka77ka
22. máj 2009

evi, a preco chces prestat kojit?...ja chcem este cez leto vydrzat, vsak budeme kadetade chodit, a budem mat tym pado stale pre nu pitie...ale max.do roka a pol chcem vydrzat, ak sa bude dat. 😉

katuskapd
22. máj 2009

eviku jasne ked sa na to citis, kludne zacni tak varit. My sme mali na obed mrkvovo hraskovu polievku s rozkom, teda hrasok cerstvy a chutila,boli uz aj cestoviny s rajcinami, v konzerve, s maskom a mrkvou, tie moc nechutili, ale treba skusat 😉

hodmon vsak to nie je take strasne, teda my mame malu hmotnost, ale ta vasa je celkom normalna

eviku78
22. máj 2009

a teda mozem male dat prazenicu na olivovom oleji? je tu nejaka odbornicka cez stravu? 😀
a to acidko predavaju aj biele? lebo ja pijem len ochutene. ale tak vanilkove by som jej mozno mohla dat nie? spekulujem vselikaje mliecne vyrobky, kedze UM nechce. 😒

misanik
22. máj 2009

hodmon pre ilustraciu norko ma 77cm a 10160g a mne sa zda chudy 😉 ale pre uplnost musim priznat, ze jankapo ma vysmiala ked ho videla, vraj chudy nie je 😀

eviku78
22. máj 2009

miska, ja pouzivam tu sosovice z DM a ma velky uspech. a aku smotanu si pozila? sladku alebo kyslu?

misanik
22. máj 2009

eviku, ja co som kukala tabulky, tak uz bielok sa moze po roku. Oprazit by som uz kludne oprazila, tak preco nie aj ten mozocek 😉 ... inak ja som uz postrasila tu brokolicu na masle. do roka som neoprazala, len pridavala olej do hotoveho

eviku78
22. máj 2009

kati, chcem prestat kojit, lebo kojim uz iba vecer a v noci a uz to ide od desiatich k piatim. v noci ju to uz ani neuspi a vecer tak taha, ze to pre mna uz nie je prijemne. normalne som mala dnes na bradavke otlacene jej dva horne zuby. no uznaj. 😠 😎 a tak trosku dufam, ze by sa jej potom aj noci mohli upravit. 😅 a este potrebujem ist v lete na jeden zakrok a to uz by som nemale kojit.

verulka
22. máj 2009

eviku, krasko...mne ron nepije mlieko vyse mesiaca..ak ti zje maso, jogurt, a celkovo vyvzaenu stravu, tak nemusis riesit...ja osobne by som KM nedavala...radsej smotanu do omaciek, a pod....moji chalani boli straaasne dlho bez mlieka, teda ak neratam to co naprplali s nutrilono pepti 😀 bez mlieka sa po roku da vyzit, len treba sa pohrat so stravou ,skus davat viac veic v surovom stave( terazbude sezon a nestresuj...
jo ja som dala vanilkove acidko- na 1x uspech, potom ani pocut...takze ronova davka mlieka je cca 200g jogurtu...ale respektujem, ze jeho telo si mlieko nepyta..myslim, ze kravske mu zachuti ,ale na to si musi pockat...milacika, zmrzku mozes robit aj z UM

misanik
22. máj 2009

evi sladku som dala do polievky. ako varis tu sosovicu?
ale uz som rozmyslala, ci mu nedam aj z nasho ekd som varila kuracie an smotane, tam davam kyslu, len tam davam papriku cervenu, to mozu?

katuskapd
22. máj 2009

eviku je aj biele, my davame aj vanikove jogurty, tak kludne skus

eviku78
22. máj 2009

miska a ake mas ty plany s tym tvojim krckom? budes to nejako riesit?

verulka
22. máj 2009

j oa v noci uz hladni nie su...mne ovela viac pije v noci< odkedy neje, ale to je samoobsluha...
ja tiez kusok osmahnem pred varenim na olivaci...vajicko uz jedol, ale nechuti, lebo to ni je maso...

misanik
22. máj 2009

evi, no na kontrole poslednej bolo povedane, ze ta erozia je v takom stave, ze neoslabuje krcok, tka by to nechal tak, len treba cyto aby bolo ok, lenze cyto je pozityvne, tka som dobrala lieky prave, mam pockat 2-3 tyzdne a opakovany odber. ☹

ka77ka
22. máj 2009

evi...eli tiez pije MM len v noci, ale zatial ma neuhryzla 😀 tym padom by som aj ja skoncila s kojenim. 😉

katuskapd
22. máj 2009

matusko v noci tiez nepije, ani nepapa

verulka uz kedsi tu som sa chcela spytat kedy vyrazate na dovolenku autom rano, vecer,alebo v noci,vdaka