Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
24. feb 2009

sisa joj na ultrazvuk sa vzdy clovek tak tesi, ze? 😵 ty na fotockach posobis ako taky chrustik, mam indiskretnu otazku 😀 , rodila si normalne? ci sekciou? ja len zato ze si taka utlucka 🙂

lubi jasne ze sa Petrik rad poobzera, pochyta zrkadlo, smeje sa na seba, ale ja neviem ci on vie ze je to on, tazko povedat z toho prejavu 🙂

ikka
24. feb 2009

Ahojte,
ja to tak s vami prezivam, tie vase tehulkovania 🙂 aspon si tak krasne pospominam. Super, ze sa vam a babulkam tak pekne vsetkym dari 😵 Takze sa setrite maminy.
Lubi a vy uz ste to nejak rozhodli s tym menom, ci stale este vahate?
No inak, ked citam tie vase dobrodruzstva, tak tiez fakt infarktove stavy...ja vetu "ja dostanem infarkt" pouzivam denne, sa divim, ze to mala este neopakuje 😀 ale dneska tlacila kocik po byte, a ze " booooze no teeeeda, boooze"...neviem odkial to ma 😀 😀 😀 sranda s tymi detmi.
Tiez uz vela rozprava, dnes sme sa vratili z vonku a tata sa jej pytal, ze kde bola a komplet mu vsetko porozpravala, len sme cumeli obaja 😀 "na poste balik, kupit rohliky, blato fuuuj" asi takto nejak 😀
No a dnes nechcela spat, takze sme nemali obednajsi spanok, takze uz 19,30 krasne chrnela 🙂

susy
24. feb 2009

jaj, dievčence. Tie vaše deturence len kecajúúúúúúú a ten náš Simon nič zrozumitelne nepovie. Vysvetluje rukami, nohami a ked chce na niečo upozorniť, tak len kričííííí mama,mama,mama,mama,mama,mama,mama... 🙄 dovtedy bude kym mu ,,to,, nepodám, či na ,,to,, nepozriem. Ach jaj.

sisa07
25. feb 2009

ahojte 🙂
Susy neboj, vsak on sa Ti rozbehne a potom sa mu uz pusina nezastavi 😀 . Moj synovec Lukasko nerozpraval do dvoch rokov okrem mama, tata, baba a este asi 5 slov nic.....a potom isli na dovolenku do Grecka a ked prisli, tak sme len zirali, ze hovori cele vety a krasne, ziadne suslanie, nic. Kazde dietatko je ine, zatial je to uplne v poriadku 🙂 .

Evi, vobec sa nepytas indiskretne 😀 , sak to su take nase temy 😀 . Ano, rodila som normalne, ale bolo to hrozneeeeee. Keby moje druhe dieta malo zavisiet od zazitku z porodu, tak je Adelka navzdy jedinacik 😀 . Merali mi panvu, skonstatovali, ze OK. Ale problem bol v tom, ze ja som 4dni prenasala a potom mi dali vyvolavacku a telo vobec nebolo pripravene, kontrakcie mi nabehli nenormalne nahusto, muzovi som odpadavala na vzdycharni, a pritom som sa vobec neotvarala. A este by som mohla pisat par nechutnych detailov, ale Lubke sa blizi porod, nejdem strasit. Dokoncim to, nastasie zijeme obidve, ale obrovska chyba bola, ze ma nechali trapit sa 12 hodin, a potom som uz bola taka vysilena, ze som Adelku nevladala vytlacit a museli ju ozivovat 😔 . Takze sme vdacni, ze ju mame, a to ze je taka sikovna aka je, je po takomto porode zazrak.
Ja som prve tyzdne len stale trpla a sledovala, ci je vsetko v norme.....strach bol obrovsky........
Takze tentoraz si v ziadnom pripade nedam porod vyvolat len zato, ze je par dni po termine. Jedine vtedy, keby bolo ohrozene babo......

Lubi, tiez si tak tajne myslim, ze je to Tamarka, lebo sa mi to skor videlo na take malinke pysteky, pipika som tam teda nevidela vobec, len si myslim, ze mi to doktor nechcel povedat, lebo on to nerad hovori, je to o nom zname. Medzi nozicky bolo vidiet krasne a myslim, ze uz nie sme v takom skorom stadiu, ze by to taky odbornik ako on nevedel povedat.....No, este si na istotu musime pockat , ved raz sa to urcite dozvieme 😀

Ikka, Emily rozprava podobnym stylom ako Adelka 🙂 . A dnes sa nam dokonca podarilo normalne utvorit zapor. Doteraz stale hovorila napr. " toto papat nie" a dnes povedala " Dada nespintať" = Adelka nechce spinkat 🙂 . Namiesto k hovori vsade t, je to zlate 😵 . Jaaaaj, toto je krasne obdobie.

Juli, ved to je super, ze mas takych sikovnikov 🙂 . Je uzasne sledovat, ako sa z tych leziacich bytosti zmenili na taketo sidielka ake mame dnes 🙂 .

najjulinka
25. feb 2009

Ja sa nesťažujem 😉 Ešte som mala dnes im 100chutí podakovat, lebo mužík povedal, že on koláče zo teme nebude, takže možem všetky spásť ja 😀 😀 😀 😅

najjulinka
25. feb 2009

teme=zeme

sisa07
25. feb 2009

haloooo, kde ste vsetky 😅

sisa07
25. feb 2009

Juli, co to bolo za kolace? Ja som tiez kolacikova 😀

susy
25. feb 2009

ja sa zajtra chystám robiť ,,oblíž prst,, robíte to niektorá?

najjulinka
25. feb 2009

Boli to jablkové koláče a potom také , že tmave kakaové cesto, na tom nejaká biela tvarohová plnka a na tom niečo ako oranžové želé, ale také želé nie priesvitné... no také čosi proste...

eva4444
26. feb 2009

ahojte

joj sisa to ma mrzi, nechcela som ti pripominat traumu ☹ ale nastastie je vsetko ok, Adelka je vynimocne sikovnucka 😵

vase deticky teda fakt pekne rozpravaju. my mame stale svoj slovnik, kde napr. pes je vafvaf, auto je brm, auto s hukackou je uvauvau, smetiarske auto je ble atd. dokopy asi 20 'zvukov', ale pomalilinky sa to hadam rozbehne.

vcera mal nas tato dovolenku, resp. 'nadcasy' tak sme si uzivali ako rodinka. poobede vykuklo slniecko tak sme vzali boby lopatku kyblik a sli sme von. Petrik sa pekne vozil na boboch, ale ked sa mal postavit na nozky tak strasny krik, a potom uz len krical a krical. tak sme sa zvrtli domov, po ceste este do obchodu, ale sme prasili domov lebo to bolo krikuuu. doma stale neutichal tak som sa uz aj bala uz sme rozmyslali co pojedol a tak, nakoniec tak teda ze ho vyzleciem a popozerame ho a on chudatko ako mal frote pancusky tak sa jedna cverna vytiahla a zarezala sa mu medzi prsteky na nohe a to ho bolelo, ma tam zodratu kosticku. tak sme si dali hodinku pred tv s rozpravkami, zahojili sa tym vsetky rany a vecer uz bol zlatusik.

sisa07
26. feb 2009

Ahojte 🙂
Evi, taka jedna cverna a ako to dokaze skomplikovat zivot 😒 , ale super, ze na Petrika neliezla choroba alebo nieco podobne. Muselo ho to riadne drazdit, ked Vam nevedel povedat, co ho boli ☹ .
A nerob si starosti 🙂, ja na ten porod nezabudnem nikdy a samozrejme, tym ze som teraz tehotna, sa mi to zase pripomina. Ale v pohode, ked vidim Adelku, tak som stastna. Nikde nie je napisane, ze druhy porod nemoze byt v pohode behom dvoch hodin 😉 . Len moja mama vidi stale katastroficke scenare po tom nasom zazitku s Adelkou.... Ale tentoraz si urcite necham pichnut epiduralku, uz nie som hrdinka 😉 .

Susy, tak az taka dobra gazdinka nie som, ze oblizprst.....Ja take obycajne babovky, perniky, bublaninky,nepecene torty. Peciem rada, ale zakusky som este ani neskusala, takze klobuk dole 🙂 a nech sa Ti vydari 🙂 .

Lubi, ako sa citis? Bude aj ocino pri porode? A ako to budete mat so Samkom?

susy
26. feb 2009

baby, dnes mi prisiel kočík,tak sa teším, a ešte aj na gelove nechty idem,tak budem k svetu. aj vlasy som si vyžehlila 😀 😀 😀

lubi22
26. feb 2009

Ahojte 🙂

Sisa neboj, mna uz s porodom nemoze nikto vystrasit, takze kludne 😉 Ja som zazila pri Samkovi nieco velmi podobne ako Ty, tiez som prenasala, ale dlhsie, tiez mi pichli vyvolavacku, ktora sice zabrala, ale krcok sa mi vobec neotvaral, potom utlmovacku, ta nezabrala tak znovu vyvolavacku dvojnasovnu davku, trvalo to 28 hodin a potom akutne cisarsky. Akurat nastastie Samko sa narodil v poriadku, o neho som sa velmi bala, predsa nemoze byt pre dietatko dobre, ked su v kuse kontrakcie a ono sa nemoze posunut. To si ty mala omnoho horsie, fakt nastastie, ze ste obe v poriadku 😉 Inak tiez som poto rozmyslala, ci nemoze byt Samko taky nekludny kvoli tomu, ze ten porod trval tak dlho. Ale teraz si myslim, ze je skor taky velmi zivy, nepotreboval spinkat, stale chcel vsetko spoznavat, jednoducho je to jeho povaha. Takze teraz idem uplne s kludom Anglicana, lebo viem, ze uz nebudem musiet zazit tie hrozne bolesti a strach. Nie ze by cisarsky bol prijemny, ale urcite je to lepsie takto, nez sa tolko trapit a bez vysledku. Lekar mi aj teraz na poslednej prehliadke skonstatoval, ze som absolutne zavreta, krcok sa neskracuje. Jednoducho ze ja skor porodim usami ako prirodzenou cestou.

Co sa tyka porodu, manzelik moze byt so mnou pocas pripravy, no a ked ma daju na operacku, tak tam dnu ist nemoze, bude za takou velkou presklenenou stenou, cize cely cas ma bude vidiet a uvidi aj babulko, ked sa narodi. Potom ho vlastne daju hned jemu. To sme sa akurat vcera bavili, ze je nefer pri cisarskom, ze mi ho nedaju ani chytit, iba ukazu, manzelik si ho moze aj popestovat a mne ho potom prinesu na Jisku na prilozenie. O Samka sa budu starat nasi, svokrovci a moja sestra, ju ma najradsej tak som stastna, ze si dokazala zariadit tak, aby s nim mohla byt. Vsetci pridu do BB, aby nemal este aj zmenu prostredia, par dni nasi, par svokrovci a sestra stale. No a muzik bude pendlovat medzi BB a ZV 😅 Ked ma pustia na izbu, tak by mal byt so mnou potom, ale bude chodit aj sa Samkom a Samko za mnou. Vcera som si bola nakupit auta, akoze od braceka pre Samka 😀 Takze okrem veci pre mna a babulko musim brat do pordodnice aj tasku aut 😅 😀

Julinka co chces, ved deticky drzia s Tebou 😀 Mas viac sladkosti 😉 Inak ja som tiez kolacikova, zboznujem piect, no a cim narocnejsi kolacik, tym ma to viac bavi. Takze zakusky to je moje, obliz prst som robila uz tiez 😉

Susy pozerala som Tvoj albumik, pekny kocik 😉 Inak pre babulko mame zase asi urobeny podobny nakup 😀 Aj my sme kupili tu sadu z HM, pojde v tom z porodnice a aj menzestracky na traky 😉

Evi Petko sa urcite rozkeca 😉 Vidim fakt na detickach, ze je to individualne velmi. Niekotre nerozpravaju este ako 3 rocne, niektore melu uz od roka ale v konecnom dosledku budu kecat vsetky 😉 Len to cloveku pomoze, ked mu dietatko vie presne povedat, co ho boli, co chce papat, s cim sa chce hrat a pod. Petrik je zase ocividne sikovnicek na pomoc v domacnosti, ved Ti vo vsetkom pomaha, aj zemiaky za Teba upecie 😉 😀 A je zlatusik, ze chce pozerat rozpravocky, to ja by som teraz velmi ocenila, keby Samko aspon chvilocku posedel pri rozpravke, som zvedava, ako budem kojit a samko ma nahanat 😅

Ikka asi budeme mat Filipka, manzel chce velmi. Este je v hre stale jakubko a adamko 😅 Mne sa Filipko paci velmi, nebyt toho futbalistu tak nevaham ani sekundu. Ale zase si hovorim, ze je kopec ludi, co ma rovnake meno a priezvisko a nikomu to nevadi. Okrem toho nas Filipko bude uplne ina generacia, ked pojde do skoly, tak futbalista uz bude na dochodku snad 😅

Som sa rozpisala 😅

rainbow
27. feb 2009

ahojte babuľky a detičky zdravím vás po dlhej dobe

Lubka držím palčeky, nech všeeeetko dobre dopadne 😵 😵

eva4444
27. feb 2009

ahojte 🙂

lubi mozno si po porode povies tak toto predsa moze byt jedine Marko alebo Viktor 😉 😀 a tata bude kukat 😀 jasne ze sa Petrik rozkeca, ma cim dalej sirsie spektrum zvukov, aj ked to nie su slova take ako nase 🙂 mozno je to aj tym ze vyrasta v dvojjazycnom prostredi, bohvie. predsa ked sme vonku tak na neho hovorime po nemecky nech aj ostatni chapu o co ide. ale skor si myslim ze Petrik je proste taky typ 😎 vcera sme prezliekali periny no to bolo radosti, povyzliekal mi vsetky vankuse 😵 😀 potom sice zdrhol aj s oblieckami som ho poslala dat do pracky ale take poklady nema kazdy den tak sa s nimi natahoval po celom byte, proste pomahajdlo 😀

no k porodu - vidite, ja som v 30tt zacala krvacat, napichali do mna vsetky tie injekcie na podporu vyvinu pluc u babetka, lebo som mala svinu infekciu, a nakoniec som rodila 40+4 po 2h kontrakcii 🙂 ale strasne som sa bala ze porodim predcasne. joj no sla by som hned zase rodit 😵 😀 😀 😀

baby a ako ste na tom so stretkom? nejako sa to tam nehybe, ja by som navrhovala ist do bojnic, je tam zoo tak by sme mali aj pekny program 🙂 ci s bruchami nejdeme ? 😕

kamilecka
27. feb 2009

Ahojte

Lubka tak sa vam to riadne krati,ale ved uz to najhorsie mate za sebou a to uspesne tehu. Mne sa krcok zacal skracovat a otvarat uz v 36tt a nakoniec Davidko sa vypytal sam uz v 38tt,co mi vobec nevadilo 🙂 Som rada ze to bolo tak neplanovane a ze sa sam rozhodol kedy sa chce narodit.

My na stretko nepojdeme ☹ Ja uz teraz mam problem v aute sediet.......

Evka no mamicka si moze povedat ze a bude to take a take meno,ale otecko aj tak chodi na matricku zapisovat 🙂 takze to moze kludne zmenit 😀

lubi22
27. feb 2009

Ahojte 🙂

Mati dakujem 😵 Ako sa ma Denisko?

Evi vies ze sme pozerali aj na Viktora? 😀 Ale vola sa tak svagrov had a ten tak skoro asi nepojde, tak nic 😀 No a s tym menom, ako pise Kamilka, skor ja som v nevyhode - po cisarskom sa ma na meno ani nepytali, vsetko diktoval moj muz, ja som sa dozvedela az potom 😅 No a zapisuje tiez on na matrike, tak sa musim na neho spolahnut 😉 S dvoma hodinami porodu tu ani neprovokuj 😠 😀 😉

Co sa tyka stretka, u nas ta Terchova tento rok nehrozi, co sa tyka Bojnic, myslim, ze to by sme mohli zvladnut tak operativne jednodnovo s oboma detickami 😉

fibi
27. feb 2009

ahojte 🙂
Evi gratulujeeeem paráda, perfektný TP máš akurát na moje narodky 😀
Lujza má zápal pľúc a to sme na týždeň, dva v TO a chcela som sa ozvať tebe sisa aby sa baby trochu zahrali, no a trčíme doma 😒

eva4444
27. feb 2009

fibi diki 🙂

susy
27. feb 2009

tak oznamujem, ze stretko bude až v roku 2010 😉 vo véééélkom počte

eva4444
27. feb 2009

susy berieme, je to sice skoda, my by sme sli ale kto nejde v 2010 je mrcina! 😉 😀 😀

zuzka80
28. feb 2009

Ahojte,
Ľubka držíme palce, nech ste čo najskôr doma všetci štyria. V pondelok idem do nemocnice?
Susy pekný kočík ste si vybrali, ale ty ho ešte zmeníš aspoň 4 x, kým bábo vyrastie 😀
V roku 2010 by mohlo byť super stretko, tooooľko detičiek 😵 😵 😵

lubi22
28. feb 2009

Ahojte 🙂

Stretko v 2010 vyhovuje aj nam 😉 To uz budu snad v maji - juni obaja chlapci samostatni a my s tatikom budeme zurovat 😀

Zuzka v pondelok na 8 nastupujem, brrrrr 😅

eva4444
28. feb 2009

ahojte 🙂
no ja som rozmyslala nad tym stretkom 2010 ze ak bude v maji a maly drobec bude mat tak 8m.. Petrik v tom case este nelozil a bolo s nim na nevydrzanie, sme boli stale len doma lebo v kociku ani nahodou a ani nikde.. len doma na zemi sme sa hrali.. tak neviem ako to s nami bude, vsak vsetko ukaze cas 🙂

dnes sme boli na 2h prechadtke, Petrik ponahanal pri jazere vsetky vtaky, chcel im dat papat kamene, bolo super, my mame asi 12 stupnov celzia teplucko slniecko 🙂 dufam ze terza potiahne ja idem do vane a tatu necham strazit 😀

monika1
28. feb 2009

Ahojte 🙂
ikka dakujem za blahozelanie k tehu aj ked to bolo uz davno 😉 a evke gratulujem k tehu,je to super ze takto skoro vsetky ste tehotne 😉 a obdivujem ta evi ze si to dokazala tak dlho tajit 😅

lubi a tebe prajem v pondelok vela stasticka a nech vsetko dobre dopadne a nech mas uplne bezproblemovy pobyt v nemocke a nech to Samko doma super zvladne bez teba 😉

pekny vikend 🙂

eva4444
28. feb 2009

monika diki 🙂

ti moji dvaja spia ako medvede veru ich uz asi pojdem zbuntosit 😅

ikka
28. feb 2009

Ahojte,
ja len v kratkosti...mame tu na vikend nasich a synovca, tak mame veselo. Len ja som jaksi ochorela, kaslem a soplim, tak mi je nanic ☹ No ale aspon o malu je postarane...teraz zrovna sli vsetci von a ja si tu trosku oddychnem sama.
Ja by som sla do Bojnic na stretko...aj tento rok 😉 😀 Keby sa este niekto pridal, tak mozme nieco naplanovat 😉

Lujze prajeme skore vyzdravenie 😵

Lubi, drz sa, nech vsetko prebehne hladko, budeme sa tesit, ze sa coskoro ozves s novinkami 😉, myslime na teba a drzime palce 😵 😵 😵 Joj no a na futbalistu sa fakt neobzerajte, ja som ho doteraz napr. nepoznala 😀

ikka
28. feb 2009

Evi, neboli ste nahodou niekedy v tom Tropical Islands pri Berline, tam by sme sa tiez vedeli dopravit 😉 ale vy to mate celkom daleko, ze?

inge23
28. feb 2009

ahojte, 🙂

Lubi, drzkajte sa v nemocke. Velmi na vas myslime 😉 a nech to Samko zvladne bez maminy co najlepsie, ale podla mna to zvladne super, frajerik maly 😎

Vsetkym prajeme pekny vikend 😵