Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

lubi22
21. apr 2009

Ahojte 🙂

Susy tak budu mat rovnaky darcek chlapci, dufam, ze sa im bude ten dzip pacit 😉

Evi no nepotesim Ta, ale Viktoria bolo minuly rok najcastejsie pouzivane meno pre dievcatko, Ema je tiez v top 10. V nasom okoli je najviac Sofiniek a registrujem tiez Viktorky, aj sesternica dala take meno. Ale zase neviem, ci je to to najdolezitejsie, pozerat na to, ci je to meno take popularne. Ta vasa Viki alebo Ema bude iba jedna. My sme mali meno Samko vybrane este pred rokom 2000, vtedy este nikto ani nechyroval, a teraz je na cele oblubenosti. Tiez som nad tym rozmyslala, ze v skole povedia samko a obzru sa 4, ale nakoniec sme ho aj tak dali. A inak nemame v okoli Samka ani jedneho, takze neviem, kde su ti vsetci 😀

http://primar.sme.sk/c/4116459/zoznam-najoblube...

Zuzka pekna smykacka 🙂

lubi22
21. apr 2009

Riuska - ak sa sem dostanes, vsetko najlepsie zelam Tomaskovi k 2 rockom 😵 😵 😵 Ak budes mat trosku casu, daj vediet, ako sa mate, ci sa uz chlapci trosku zabavia aj spolu 🙂

Evi ten traktor - bager sa mi zda hrozne veliky 🙂

Ikka super, ze sa Emily tak v jaslickach paci 🙂

eva4444
22. apr 2009

Ahojte 🙂

ikka skoda ze nam to nevyjde, no snad narok bude nejake stretko, mne je trochu luto ze to teraz padlo, ale zase chapem baby ze s malym babetkom alebo velkym bruskom tazko.

lubi ty mas teda dobry prehlad kto ma kedy narodky 🙂 ja sa hambim lebo neviem 😅 a takisto zelame Tomaskovi vsetko naj 🙂

s tym menom asi este uvidime, ale Viki podla mna aj tak vyhra lebo tatino je jednoznacne za 😀 dnes sme boli s tatinom na obede na kebab aspon som nemusela varit 😀 no idem veru trosku poviazat tuky do postele 😀

sisa07
22. apr 2009

ahojte 🙂
Zuzi, ta smykalka je super, paci sa mi, ze na konci to ma akoby spomalovaci prah, ktory dieta nevyhodi, ale by ho to malo asi zastavit....aspon tak to na mna posobi. Laurinka bude urcite vytesena 🙂

Evi, ten traktor je ozaj tak trosku asi ostara na nervy rodicom.....Ked byva niekto na dome, musi to byt fajn, ale v bytovych podmienkach nic-moc a este pre Teba s bruskom 😒 . Trojkolku vezmes aj do ruky, ale toto ozaj tazko. Verim tomu, ze ocinko je z toho nadseny a Petrik by bol tiez, ale pre Teba by to az take terno nebolo 😉 .
A k menu - u nas tiez nie je okolo vela Viktoriek, u malickych deti som toto meno ani nepocula, a to ich teraz stretavame vela. Aj Adamkov je vela, ale ako pise Lubka, nas Adamko bude len nas a moze byt aj 100 dalsich v okruhu 🙂 . Nas bolo na gympli 6 Zuziek v triede 😀 .

Aj my gratulujeme vsetkym oslavencom, ktori budu teraz hojne pribudat 🙂 . Hlavne nech su vsetky deticky zdrave 🙂 !!!

Ikka, ja tak tajne dufam, ze to odplienkovanie stihneme, len Adelka je niekedy pekne tvrdohlava, na nu musim specialne pomaly a opatrne 😀.
Teraz sa uz tyzden vytesujem, ze konecne prestala robit tie velke hodinove cirkusy pri obednom zaspavani. Stale jej trva pol hodinu, kym sa utrasie sa zaspi, ale uz nie je pri tom taka nervozna. Asi ten jej mozocek zase o kusok pokrocil 🙂 . Celkove mam pocit, ze je v poslednych tyzdnoch len pohodova, take usmiate, slnieckove dietatko 😵 😵 😵 .

Pekny den 🙂

kamilecka
22. apr 2009

Ahojte

Tomaskovi vsetko naj aj my prajeme 🙂 velky bracek hihihi

Ja si hlavu z plienok ani nerobim teraz,kazdy mi hovori ze to pride samo a nebudem ani vediet kedy. A bude leto takze to bude urcite lahsie.

Mne sa velmi paci chlapecenske meno Matej,ale keby asi bol aj druhy chalan tak bude maly Stanko 😀 a dievcenske neviem,paci sa mi Miska,ale tych je neurekom teraz,aj tu v okoli,alebo Kamilka 😀 hihih

inge23
22. apr 2009

Ahojte 🙂 , dlho som sa neukazala, pretoze uz chodim 2x do tyzdna a niekedy aj castejsie, ako treba pomahat tatinovi do roboty. Filipko je zatial u babky. Raz je tam doobeda a raz ide okolo desiatej a potom tam aj spinka a okolo 4 idem pren 🙂 . Zvlada to perfektne...totiz dedko ma cely zverinec, takze "ma co robit" susedka ma zas kozu, tak je hotovy 😀

Oslavencom vsetko naj naj 🙂 . Aj nam sa to uz blizi, takze vyberame darceky, ale nechceme to prehanat. Babina mu chce kupit trojkolku a ta od Fisher Price sa mi celkom pozdava. Podom dostane stolis so stolickami, aj ked neviem, ci tam chvilu obsedi,ale mozno aj ano, tie vodove fixi... nejake auto, a ocino mu dokoncujem pieskovisko a velku smyklavku s preliezkou, hojdu uz mame, ale akosi sa tam Filipkovi nepaci a minuly rok mu to nevadilo, tak uvidime. 😉 No a slipky tiez.... 😀

Pripajame sa k full time plienkacom. nechcem to silit lebo fifo akosi zaujem nema ani sa nepyta a ked ho chceme posadit na nocnik alebo wc-ko tak plackal, takze este pockame a ked bude teplucko bude sa behat s holou ritusou 😀

Evi, sme na tom podobne...teda chlapci su podobne s recou. dohovorime sa, ukaze co chce, ale moc toho nepovie, aj ked uz sa rozbieha....ale kricaaaaat to mu hide takou smiesnou hatlaninou, ale je to zlatunke.

ikka, emi je sikulka, ze zvlada jaslicky.
Zuzi...to okolo domu doobre poznam 😎 😎
Lubi, rius klobuk dole...dve deti, to chce kopec sil...ved ja niekedy nestiham nasho krpca...zacali sme sa hadzat o zem...zabava... 🙂 , ale ja ho nechavam tak, jednym okom sledujem aby si neublizil...inak neviem co s nim
susy, prijala by som vas za susedov, ked sme este byvali v karlovke 😀
sisa, musim ti napisat 😉

eva4444
23. apr 2009

Ahojte 🙂
baby tu je 10oC vetrisko a prehanky, cize od veci 😠 az taky nezvyk po tolkych peknych dnoch, uz ani neviem ako sa doma prebavime.

inge ale zase dobre ze nic nevykecaju, ze? 😀

inge23
23. apr 2009

ahojte 🙂 ,

aj tu je hrozna kosa, sme boli vonku, ale len hodku a samozrejme mlady protestoval a este hodinu sa doma durdil 🤐

evi, presne ako hovoris a nemusime ich "okrikovat", aby boli tichsie...aj ked ja by som uz aj rada 😎. ale ja pevne dufam, ze to skoro vykecavanie uz skoro zacne 😎
mame nove slovo pupapapa- pupava 😀, tulipan -tupan 😀

eva4444
23. apr 2009

inge tak to uz mate pekny slovnik 😉
ja mozem zhrnut: ba-bager, brm-auto, mama, ham, haf-pes, mmmm-kravicka, be-ovca, bam- padlo na zem, ble - smeti, spina, smetiarske auto a to je vsetko 🙄 😅 no uvidime co nam povie o mesiac na poradni, kde uz ma hovorit 2slovne vety. ale rozumie vsetko, cize hluchy nie je, len mu to este akosi 'nezaplo' tam kde bolo treba 🙂

zuzka80
24. apr 2009

Ahojte,
Laurinka spinká, posledné dni je nejaká mrzutá, neviem, či to nebudú ďalšie zúbky, stále ich má iba 12.
U nás je dnes pekne, tak sme boli vonku a vystriedali sme odrážadlo, trojkolku, piesok aj hojdačku 😀 Keď bude pekne aj cez víkend, tak bude grilovačka 🙂
My sme sa zhodli zatiaľ na dievčenskom mene Adelka alebo Sára a chlapčenské je vo hviezdach 😀

ikka
24. apr 2009

Ahojte,
Zuzi, tak to mate podobne strarosti ako u nas. Emily ma tiez len 12 zubov a vidno, ze ju bolia, ma napuchnute dasna a je mrzuta. Nastastie bez teploty, ale sopli a nechuti jej moc jest. No dufam, ze to nejak rychlo pominie. Dnes spala len hodinku a zobudila sa s takou zlou naladou ☹ No ale ideme na piesok...to urcite zaberie. Ja som sa rozhodla, ze k narodeninam dostane aj pieskovisko. Pri bytovke mame take krasne zakuticko, tak jej tam spravime nejaku hernu 😉

eva4444
24. apr 2009

joj baby to vam teda nezavidim so zubkami ☹ toto sme mali my naozaj stastie, uz nam idu posledne 2 stolicky sa prerezavaju, o par tyzdnov budeme s kompletnym chrupom, a ani pri jednom zubku sme nemali soplik, hnacky, teplotku, mrzutost. 🙂
dolieha tu trosku hospodarska kriza, tak sme boli na zmrzlinovy pohar ze rychlo kym je zaco 😝 😀 Petrik tiez dostal svoj detsky 2 kopceky s lentilkami, no ani na nas nepozrel kym mal cosi na miske, no vybral si sladke za tyzden 😀

najjulinka
24. apr 2009

kolko zubov vlastne je komplet? My máme myslím 16... no kuse, jak keby ich mala aspon 3x viac ako ja 😠

eva4444
25. apr 2009

juli 20 🙂

sisa07
25. apr 2009

ahojte 🙂
Tak my dnes uplne netradicne doobeda spinkame.....Adelka sa prebudila o 5 uplne precikana, uz sa jej nedalo zaspat a bola cele rano uplakana, nic sa jej nechcelo, jedina cesta bola ist naspat spinkat, tak uz hodinu odfukuje. A to mali ist s babinkou von, velmi sa tesila, takze sa jej zaspavalo tazko, ale inak sa nedalo. Takze dnes uz asi spat nebudeme....
My mame tiez 16 zubov, cakame na posledne stolicky / ale kludne by som ich ozelela 😝 /.

Zuzi, velmi pekne mena ste vybrali pre dievcatko 😀 😉 .

susy
25. apr 2009

ahojte aj mymáme zatial len 16 zubkov.
Simonko má soplík a od včera večera máme nočnú teplotu ☹ . Aj kašlať sme začali ☹

lubi22
25. apr 2009

Ahojte 🙂

Aj Samko ma 16 zubkov, cakame este na stolicky 🙂

Zuzka - obe mena su peknucke 🙂

Pekny vecer 😉

zuzka80
27. apr 2009

Ahojte,
tak my sme mali dosť zlý víkend, Laurinka teplotovala, mala stále medzi 38 C - 39,4 C 😖 Bola umrnčaná, uplakaná. Idú jej 2 zúbky, jeden už trošku vidno, dnes má už len 37 C, tak dúfame, že už bude lepšie. Vidím, že viaceré deti trápia zúbky, tak nech sú už všetky von 😉
Prajeme pekný slniečkovký deň 😵 Laurinka sa už obúva, tak bežím.

inge23
27. apr 2009

ahojte,laurinke a simonkovi prajeme skore uzdravenie. my sa zatial drzime 🙂 , tiez mame 16 zubkov a prsty v puse, takze asi budu dalsie...ale nech su uz von. 😉

u nas bol vikend pracovny...noro robil zaklad na altanok, ktory by mal byt hotovy na filipkove narodeniny...a ja sa strasne tesim,ked uz to bude hotove a mozme urobit detsku party pre kamosov a kamosky filipka.

inak, aj vam sa uz dietky tak pekne sami zahraju? Filip sice furt to iste dookola...auticka...lahne, sadne si na zem a vrci...este rad cita a dost ked som sa s nim minule chcela hrat, tak ani moc nechcel. kreslenie nas bavi akurat tak na ruky...ale c 😉 hcem ist kupit tie prstove farby a ked bude hotovy altanok, tak sa tam budeme malovat 😵

inak pocko je o nicom...nech je radsej teplucko

sisa07
27. apr 2009

ahojte 🙂

Chorym detickam prajeme rychle uzdravenie a maminkam - tehulkam, aby neochoreli tiez !

dnes je asi riadna kosa vsade....boli sme v obchode a s Benym na malej buginke, Adelka si sama strcila prsteky pod deku a zohrievala sa 🙂 . Ale uz aspon vykuklo slniecko.

Dnes v noci Adelka super spinkala, zobudila sa az o pol 4, stiahla mliecko a spala do pol 7!!!! - to je u nas zazrak, aky este nebol 😀 a aj dlho nebude 😀 😀 😀 . Ale asi ju zdolalo vcerajsie celodenne smykanie na smykalke u svokrovcov - kupili synovcovi taku postel so smykalkou, tak decka sa takto cely den hrali a este aj vonku maju malu smykalku. Uz sme sa dnes rano s muzom smiali, ze musime Adelke jednu kupit aj do izbicky 🙂 .

Adelke sa uz obcas tiez zadari samej zahrat - kupujeme jej male babiky v Draciku, a tie vyzliekame, ceseme, davame im papat,akoze ich kupeme / dnes rano sme ich vsetky kupali naozaj v umyvadle - zabava na 15minut/, tancuju a rozpravaju sa 🙂 . A ked ma Adelka naladu, tak si pritom sama rozprava a ja si trosku upratujem par minut neporiadok v byte 😀 /postele, riad, uschnutu bielizen,uteraky z vecera ......ved to poznate, stale sa nieco najde a aj ked sa nezda, zabera to cas...../.

Pekny den 🙂

lubi22
27. apr 2009

Ahojte 🙂

Ja sa mam nanic, mam zapal prsnika, stale vysoke teploty. Bola som u lekarky, dali mi ATB, ale lekarnicka mi poradila homeopatika, tak najpv skusam tie plus tvarohove obklady, obklad z kapustnych listov. Nemate dakto este dake tipy? Ako keby toho nebolo dost, dvaja taki drobci, este aj toto, vobec nevladzem, hned je u nas viac kriku ako obycajne 😢

zuzka80
27. apr 2009

Jooj Ľubi tak s tým ti neporadím, dúfam, že budeš čoskoro fit 😉
U nás dnes bolo pekné počasie, trochu síce fúkal vietor, ale dalo sa. My sme už konečne bez teploty 🙂
Laurinka sa niekedy zahrá aj sama, len teraz tie mrzuté dni vôbec. Ale musím byť v dohľade.

inge23
28. apr 2009

🙂 🙂 Ahojte,
Lubi, to mi je velmi luto. mne pomohlo zohriat cervene vino, dat na plienku a prilozit na prsnik...zapralo raz dva. skus, ale neviem zarucit.
viem si to predstavit, ake to musi bvyt tazke, ale ty si velmi silna zienka...zvladnes to. drzkaj sa.

eva4444
28. apr 2009

lubi drz sa ja ti zial neviem poradit ziadny babsky recept. ale asi by som brala hned ATB ak uz mas horucky predsa je to jednoznacna rychla liecba. drzime palce 🙂

sisa07
28. apr 2009

ahojte
Lubi, ja som si prikladala len horucu plienku, stale som si ju tak namacala, aby bola horuca a pod sprchou som si to vzdy trochu masirovala. A Adelku som tam viac prikladala, aj ked to priserne bolelo.....Je ale pravda, ze ja som vysoke teploty nemala a vzdy mi to preslo tak do dvoch dni. Drzim palce, nech TI nieco zaberie a rychlo to prejde, musis byt velmi vycerapana zo vsetkeho 😔 . Myslime na Teba,neboj, bude lepsie 🙂

ikka
28. apr 2009

Lubi, drz sa...ja som tiez mala horucky a ziadne babske rady mi nepomohli, brala som ATB a az tie zabrali, hrozne to bolelo a myslela som, ze s kojenim aj prastim, ale oplatilo sa vydrzat 🙂 a vzdy, ked som potom mala nejaku bolest alebo zatvrdnutie, tak mi tiez pomohli horuce obklady a masaz pod horucou vodou ako pise sisa....nech to rychlo prejde...

eva4444
29. apr 2009

ahojte
tu je hnus pocasie 😠 otras 😠 tak sme boli s petrikom v ikei kupit zaluzie, potom mi v aute odkvecol tak som ho cez lejak preniesla domov a uz je vo svojej postielke ako ma byt 🙂 zase mu ide mrnc-obdobie, ked som ho nechcela zobrat na ruky tak taky rev spustil na celu chodbu, este sa to tak dobre ozyvalo, asi tri krat si isiel mlatit hlavicku o zem a reval a reval a reval, to iste vcera ked hodil bager o zem a som mu ho zobrala, atd. normalne hysaky. ufff.
sisa my sme vstavali v pondelok o 6.30 🙂 inak uz celkom pravidelne okolo 5,30- 6, co je super. ale spinkat chodi az 21.30, aj ked ho skusim dat skorej tak vymysla v postielke kym nieje jeho cas a potom sa upokoji a zaspi.
pekny den

eva4444
29. apr 2009

baby nejako nam to tu umiera 😒 a to ked sa porodia drobci tak sa budeme hladat na stvrtej strane 🤐

eva4444
30. apr 2009

baby my zajtra zdrhame na sk ak sa tato dnes vysomari v robote, vcera dorazil az o 23 ze maju stresy pred odovzdavkou, tak sa pekne mavajte a coto napiste ako sa vam dari 🙂
papapapapapapa

eva4444
30. apr 2009