Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
1. aug 2009

Ahojte 🙂

sisa velkaaaaaaa gratulaciaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 vela vela zdravia obom a velaaaa stastnych chviloch celej rodinke 😵 mamninke rychle zotavenie, vela mliecka, Adamkovi nech rastie do krasy a robi svojim rodicom len radost supeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lubi22
1. aug 2009

Evi brusko mas krasnucke, pozerala som fotocky. A Petrik sa ako velmi zmenil, je to riaden chlap, este aj vysoky. Tak rada by som Vas vsetky videla osobne s detickami, buduci rok to stretko musi byt, tesim sa uz teraz.

Zuzka nam rastu uz posledne horne stolicky. A Ty mas uz tiez 26 tt, ani sa nenazdame a budete nam pisat, ze ma Laurinka sestricku 😵

Kami super, ze to tak dobre zvladas s oboma detickami 😉 Davidko je taky kludnucky, tak Ti urcite pomaha 🙂

eva4444
2. aug 2009

lubi diki 🙂

susy no kukla som fotos: no ako vajce vajcu je slabe prirovnanie 🙂 😀

dnes sme uz absolvovali kupko, sli sme hned o 8 lebo ma poobede prsat a veru uz je zatiahnute, bolo ako vzdy super ti moji dvaja spia tak este dotlacim maso so zemiakmi a idem aj ja za nimi 😝 🙂

kamilecka
2. aug 2009

Ahojte

V prvom rade Sise a celej rodinke blahozelame ku Adamkovi 🙂 Dufam,ze mamicka sa velmi netrapila a uz aj zabudla na bolest 🙂 Vela zdravicka,stasticka a vsetkooooooo ostatne 🙂

Lubka no mamku Davidko musi pocuvat 🙂

najjulinka
3. aug 2009

Minule sme tu mali debatu oodražadlach.. .Tak sice Lucka na odražadle nieee, ale minule schmatla kartonovu krabicu od Dupla a na nej rajdovala po byte... Tak blbo sa na tom išlo.. .Krabica sa pod nou prepadávala, malá tá krabica bola, ale šlapala o dušu... 😀 😀 😀 No náramná sranda... 😀 😀 😀

Inak s kolegynou som bola na ihrisku a vravela, že "na sklade" su davaja marcový chlapci, tak sa celkom vytešujem, že možno jeden z nich bude náš... Aj ked by som radsej ešte o nejaký mesiac mladsieho, alebo možno 2 mesiace, ale je to celkom v pohode.... Tak snad sa mi čosi malé ujde... Do nasho zloženia terjšieho rozhodne to musí byť tohtoročé mimčo... Velkáča už nemožem, lebo sa aj deti zjašia a my z nich tiež...

monika1
3. aug 2009

Ahojte 🙂
aj my blahozelame Sise k Adamkovi a prajeme vela zdravicka a mliecka 😵
mojej kamoske sa ten isty den v sobotu narodil syncek po super kratkom porode tak dufam ze ju budem nasledovat 🙂

my sme stravili tyzden na Domasi,super sme si to uzivali,pocasie nam vyslo a ja som sa citila skvele 🙂

eva4444
3. aug 2009

juli no tak to vas teda bude riadne vela ked chcete este babo, tomu sa uz povie profik 🙂

jej monika tebe to uz teda riadne leti ze 31tt 😵

lubi a Filipko uz ma dnes 5m boze pri tychto drobcoch ten cas teda ide ani sa nenazdame a uz budeme stare mamy 😝 😀

najjulinka
3. aug 2009

Dnes som bola s Luckou v obchode... rumazgala tam s takou bráničkou čo su pri pokladnach, ked sa zavre pokladna tak zavru aj ten prechod pri pokladni... no a my sme platili a on s tým kývala a trieskala o zabradlie a tak... milionkrat som jej povedala, že nono, že nesmie.. ona nič.. už sa pridala aj pokladnička a dohovarala jej... bohužial ja som na nu nedosiahla.. uzke chodbičky a sedela v kočíku a cez kočík nedosiahnem.... až pokladnička ju oslovila menom, že Lucinka, tak vtedy zbystrela... povedala jej pokladnička, že to nesmie... a ona pohotovo na to "Marek" 😨 😀 😀 😀 Tak jej vravím, že figu Marek, Marek je doma, on to robiť nemohol... Tak sa tvarila, že ona tam predsa ani nie je... 😎 😎 😎 Na to začala pokladnička prekladať náš nákup cez skener... Kupili sme aj toaletný papier mimo iné... Lucka začala komentovať "Papi"... Ja: "Ano Lucinka, papier"... Lucika: "Maminen", ja: "Ano Lucinka, mamin papier"... Lucinka: "kaki".. Pokladnička: "Do detailov ide"... na to Lucka povedala "čisti" a začala sa drbať medzi nohami.... 😅 😅 😅 🤐 😕 😀 😀 😀 😀

monika1
4. aug 2009

no evi a ty uz 37tt ved to uz moze prist hocikedy 😉 a podla foto si ani vela nepribrala ze? taka chuda len brusko mas a to ja mam take ked nie vacsie ako ty 😅

aj zuzke uz vidno brusko 🙂

eva4444
4. aug 2009

ahojte

monika joj nech len este vydrzi aspon 2 tyzdne nech je riadne donosenca 🙂 pribrala som zatial tak 14kg, menej ako pri Petrikovi, pri nom som mala dokopy +20, teraz dufam ze sa do +16 zmestim, no uvidime ak nastanu horucavy a spuchnem tak tazko 😒

vcera vecer sme mali adventuru na pohotovost, jasili sme sa s Petrikom som ho potiahla za rucku a asi som mu vyvalila nieco, chudatko tak plakal a ruckou ani hnut len mu tak visela, tak mu ju tam nejakym hmatom napravili a o 2 minuty akoby sa ani nic nestalo, hned ju plne pouzival. no ale bola som nestastna riadne 😔 chvalabohu nic vazne, ale mne sa ani nezdalo zeby som ho silno potiahla, proste taka nestastna nahoda 😒

monika1
4. aug 2009

evi oni maju este take makke slachy nespevnene takze sa vyvrtnutie lahko moze stat,moja kamoska ma take problemy s dcerou 3 rocnou, velmi lahko jej vyklbi rucku a musia utekat na pohotovost napravit to 😒

u nas sa dnes trosku ochladilo a teraz prsi takze sa aj lepsie dycha...som zvedava na august ci este budu horucavy ale obavam sa septembra ze co si obleciem ked sa ochladi,nechce sa mi kupovat nove velke mikiny na mesiac 😒

susy
4. aug 2009

ahojte.
sise gratulujemeee. už je nás o jedného viac, sa teším. 😀
Maxim mal 5 týždnov a 5450 g. je taký papkáčisko. všetko okolo seba pozoruje, smeje sa, krásne v noci spinká. som štástná mamina 😀 😀 😀

alena22
autor
5. aug 2009

ahojte, sisa gratulujeme k adamkovi zelame skore zotavenie a vela mliecka pre mamicku a adamkovi aby bol zdravy spokojny chlapcek 😵

evi, monika toto som pocula aj ja ze sa detickam stava preto nechcem moc maleho za ruky tak dvihat , take to skakanie ze na tri ho dvihneme do vzduchu i ked on by to stale robil jasko sasko 🙂
nastastie to evi dobre dopadlo, boze ja by som asi kolabovala ☹

my sme mali super dovolenku adko sa vyjasil vela noveho zasa zazil keca po tyzdni nejake slovicka uz aj cesky 😀 ozaj by sme potrebovali dom a dvor s pieskom a beznom a ani by sme nevedeli ze adka mame on bol taky spokojny ukazkovy chlapcek 😎 😵

eva4444
5. aug 2009

susy joj len vam to takto pekne vydrzi 😵

moni no je to take osemetne s tym obleckom 😖 my mame nastastie velkeho tatu tak si mozem kedykolvek posluzit z jeho zasob, aj po prvom porode som nosila este jeho tricka. teraz ma este nejako oblepia tie moje, tehotenske mam len jedno ale nenosim ho velmi rada lebo si v nom pripadam este o 3 mesiace tehotnejsia 😀

alenka no super Adko je teda na jazyky 😉 😀 joj taky dvor by sme aj my chceli 😝

inge23
5. aug 2009

ahojte 🙂

sisa, srdecne gratulujemeeeee, super, ze ste to zvladli 🙂 . prajeme vela mliecka a vela stastnych chvil ako 4clenna rodinka 🙂 😉

Evi, nooo si na rade, ale este chvilinku pockaaaj 😉

susy
5. aug 2009

nám dnes na poradni povedali, že za 3 týždne sme nabrali 1500g 😅 . ale je to v poriadku.

lubi22
5. aug 2009

Ahojte 🙂

Ja som Vam napisala aj vcera, ale potom mi to zmizlo, tak uz som nemala sily to pisat opat 😅

Evka museli si byt uplne hotova, ja len ked to citam, tak mi je spatne. Chudatko Petko, esteze to potom preslo hned 😔

Alenka tak uz ste spat, urcite sa Adkovi pacilo 😉 No to je uplna pravda, staci dvor, pieskovisko, hojdacka a bolo by uplne super 🙂

Monika Ty si pretrpis ten posledny trimester v tych hnusnych horucavach. Ale nemas problemy s opuchanim?

Susy Maximko pribera pekne 🙂

Julinka Lucinka je tiez vymyslenik 😀 No a nakoniec budeme mat rovnake deticky dve - marec 2009 a maj 2007 😉

No Filipko uz ma 5 mesiacikov, je to uzasny chlapcek 😵 Som hrozne stastna, ze ho mame, je to take nase pohodove slniecko vysmiate 😵 A zase Samko nas nuti hladat take zasoby energie v sebe, o ktorych ani netusime, ze ich mame. A tie jeho hlasky, hrozne sa nasmejeme. Bol na prechadzke s Filipkom a babinkou, deduskom. Filipko si prdkol tak vyraznejsie a babinka sa zacala obavat, ze ho treba prebalit, ze sa asi riadne pokakal. A Samko ako skuseny velky brat jej zahlasil: Babinka neboj, to si iba sprtol 😀

rainbow
6. aug 2009

ahojte mamičky a detúrence, čítam že sa u mnohých rodinky rozrástli, tak vám všetkým prajem aby ste boli zdravučkí a nech sa vám darí

náš denisko je velký huncút, stále velmi temperamentný takže u nás súrodenec nehrozí 😀
ja už rok pracujem a zatial stíhame...

tak dúfam, že budúce leto sa nám to stretko podarí 😵

papa a úžívajte si leto

rainbow
6. aug 2009

lubka kedy prídete do TT, rada by som Vás videla 😉

eva4444
6. aug 2009

jeej ahoj rainow super ze si sa ozvala 🙂

my sme boli dnes na kupku, bolo sice len tak okolo 25 ale dalo sa, aj tak sme prevazne boli na piesku stavali jazierka a pod. pekne sme sa zahrali, ja som tiez prisla oddychnuta. este zajtra mame teply den pojdeme asi grilovat a potom ma zase prsat 😖

kamilecka
6. aug 2009

Ahojte

ako sa vsetky mate? My sme dnes boli na prvej poradni 🙂 Pekne sme pribrali a aj narastli 🙂 Za necele 3 tyzdne 830g a 5 cm. Na prvu poradnu som cakala ovela menej a hlavne pri dievcatku,ale asi som sa pomylila a aj dievcatka vedia pekne pribrat a rast 🙂

Rainbow vitaj spat, len aby si nenachytala tehu bacilika 🙂 hihih ako sa inak mate? Mohla by si pridat niejake fotky,aby sme mohli zasnut ako vam pekne Denisko rastie.

Evka a meno uz mate pripravene? Mozno si to niekde aj pisala 🙂

Alenka aj ja by som veeeeelmi chcela niejaky pekny domcek so zahradkou a hlavne teraz v lete,ale aj v zime to ma urcite niejake vyhody 🙂

Lubka krasne fotky si pridala. Kde ste boli?

Ja mam niejako dost, sama na dve deticky, manzel v Nemecku 🙂 au moje nozicky hihihi

lubi22
6. aug 2009

Mati aj ja by som Vas rada videla. Akurat sme prisli k nasim, budeme do konca bud. tyzdna, tak by sme sa mohli dakedy stretnut na ihrisku vo Vozovke 😉

Kami dakujeme, boli sme na par dni v hoteli Sitno vo Vyhniach, prvykrat sme vyskusali, ze ako je to s takymi drobcami mimo domu, starych rodicov a iba my sami dvaja. Myslela som, ze si vobec neoddychneme, ale bolo fajn. Samko sa vykupal v bazene, Filipka sme tiez trosku vymacali a aj nam zmena prostredia urobila dobre. A po veceroch sme aspon sedeli s vysielackami na krku s kamosmi v bare 🙂

Pekne malinka pribera 😉 Tvoj manzel je stale v Nemecku? No to nezavidim, mas toho dost. Ale pomozu snad aspon starki, tusim si hovorila, ze byvaju v tom istom vchode ako vy, ak si dobre pamatam 🙂

Evka - si pekne uzivate posledne dni vo dvojici. My sa tiez chystame zajtra napustit u nasich na zahrade bazen pre samka, asi sa mu tam strcime aj my 😀

najjulinka
7. aug 2009

Dnes Lucka prešla na plienky od 9kg!!!!!!!!! A rada by som keby už plienkam odzvonilo uplne (cez den)... 😖

eva4444
7. aug 2009

ahojte
my ideme o chvilu von, v nedelu sa maju zase spustit dazde tak si rychlo uzit este slniecka a prirody.

lubi tak vyzera ze ste sa mali fajn, super takyto vyletik urcite dobre padol celej rodinke 🙂

kami meno mame nejake vo vybere, zatial vedie Viktoria, je to dobre meno podla mna vcelku univerzalne a pouzitelne aj v nemecku aj na slovensku, no este uvidime, asi by sme sa mali s muzom konecne na tuto temu pozhovarat, ani pre chlapca nemame meno keby nahodou sa na sone kopli 😅 🙂

susy
7. aug 2009

pridala som fotky našej guličky a slížika 😀

sisa07
7. aug 2009

Ahojte 🙂

Tak sa Vam po tyzdni poslusne hlasim, uz sme od vcera konecne doma 🙂 .
Velmi pekne Vam vsetkym dakujeme za gratulacie, podporu a priania 😵 .
Museli sme byt dlhsie v nemocke, lebo Adamko mal silnejsiu zltacku kvoli nasim nestastnym Rh- faktorom, tak sme sa 3dni ziarili pod lampou. Mame trosku problemy s dojcenim ,lebo sa musel v porodke aj dokrmovat, kedze nevladal vobec pit z prsnika a len spal, ale pevne verime, ze zvladneme.
Porod bol urcite lahsi, ako Adelkin, ale tiez trval 12,5hodiny, takze ja asi za kratsi cas porodit neviem, aj ked sa snazim 😀 . Nastastie sme to zvladli a Adamko je az na zlomenu klucnu kost v poriadku.....ale to by sa malo same spravit casom.
A Adelka zvladla odlucenie perfektne - vzdy ked za mnou prisli, dostala darcek, tak sa potom tesila domov, ze si ide nalepovat, alebo ukladat magnetky, no a prvy den dostala velku skatulu s babikami a satami pre ne, tak to odo mna skoro utekala, aby sa mohla ist hrat 😀 . Cez den byvala v pohode, babinka a tatino jej robili program, akurat horsie jedla a spala.....ale niekde sa to odrazit muselo....
A z Adamka bola nadsena, stale dokola opakovala : "jaky je majinky" a stale ho hladkala a pusinkovala a chcela, aby sme ho hladkali my. Ked Adamko place, tak uz sa parkrat rozplakala aj Adelka, lebo je nestastna, ze Adam place......to potom neviem, ktoreho mam skor tisit 😅 . No, bude este veselo, ved priebezne budem hadzat info. Zatial tolko, musim bezat, velka rodina caka 😀 .

Este raz dakujeme a pozdravujeme vsetky maminky tehulky, netehulky aj velkych a malych kamaratov 😵

lubi22
7. aug 2009

Ahojte 🙂

Ahoj Sisa, super ze ste uz domka 🙂 Neboj Adamko sa rozpapa, ked aj zltacka pominie, babenka so zltackou vacsinou nemaju velky apetit. My nastatsie mame uplne rovnaku krvnu skupinu aj Rh s muzom, tak neviem, co je to zltacka. Takze hovoris, ze klasika, ani o hodinku menej? A ako ste to nakoniec vyriesili pri porode, bol aj manzelik? Pridaj fotocku Adamka, ked budes stihat, prosim 😉 Zelam, nech sa Adamko rychlo zotavi a Ty takisto. Adelka je zlatunka, ked sa vytesuje z braceka. To istes placom ako pises, bolo aj u nas, nastastie Samko potom pochopil, ze babenka aj plackaju, tak prestal. Ale nastastie Filipko moc neplackal. Zelam vsetko naj 😵

Evi Viki je peknucke meno 🙂

Julinka to by som aj ja rada, ale zatial to tak nevyzera, ze by sme sa plienok zbavili.

Susy Maximko je teda riadna gulocka 😉 Licka ma teda riadne, dobre je ziveny veru 😀

kamilecka
7. aug 2009

Sisa vitaj doma aj s Adamkom. Ta zltacka asi trapi kazde babo,ale to prejde a tak ist ako kojenie, na zaciatku je to boj ale chce to len trpezlivost. Ako to ze ma Adamko zlomenu klucnu kost,stalo sa nieco?

Susy 🙂 Maximko je fakt Maxim 🙂

Evi no ani my sme nemali chlapcenske meno v zalohe ziadne, ale co som lezala v nemocnici 4 tyzdne a kazdy druhy den chodila na usg, stale tam bol iny Dr. tak sa ma za kazdym opytali ci vieme co to bude,takze som mala potvrdene veeeeeeeeeelmi vela krat ze to bude dievcatko 🙂

najjulinka
8. aug 2009

lubi22 u nas to tiež nevyzerá na to, žeby sa jej plienky zunovali 😒 No čo narobíme... 🙂

eva4444
8. aug 2009

Ahojte 🙂

sisa vitaj spat som rada ze ste v poriadku zdravucki doma 😵 Petrik mal tiez zltacku, bol strasne malatny prve 2 tyzdne (ak sa to u takeho maleho babetka tak da nazvat) sme mali problem ho zobudit na kojenie v porodnici aj potom doma sme ho stipali kade tade nech sa preberie. potom mal chudatko velke koliky, co tiez suvisi este s nedozretym traviacim systemom, kazdy vecer o 6 spustil a plakal do polnoci asi 2 mesiace to trvalo to vas dufam obide lebo to bolo hrozne. potom jedneho dna utalo a prestal plakat zo dna na den. 🙂 drzim vam palceky nech sa co najrychlejsie stabilizujete, tebe rychle zotavenie a vela sil 😵 Adelka je superbaba ze to tak zvladla, asi aj budem musiet nakupi nejake hracky pre brasku.