Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

lubi22
21. aug 2008

Ahojte 🙂

Susy, liecte sa, nech ste cim skor zdravi.

Sisa, dobry napad s tym zapisovanim slov, musim sa polepsit a zapisat si tiez tie Samkove. Ja mam pre neho tu knizku na pamiatku, no naposledy som do nej zapisala nieco asi v desiatom mesiaci, nejako nestiham. Podla toho co pises, Samko rozprava tiez tak asi ako Adelka, no jednoducho usta sa mu nezavru 😅

Moje obavy z jeho nadsenia z penazi sa potvrdili, dnes prisla varovat krsna, kym som sla k lekarke, noa a po 5 minutach jej doniesol prasiatko a pytal si - daj, no atk sa zbavila vsetkych minci. Chuda varovat pride, este ju to aj peniaze stoji. Ikka, no to fakt, aby sme mu nezabudli v januari vymenit za eura 😀

Ja som bola dnes na prehliadke, sone, v 12tt, babulko bolo velmi zive, kopkalo, skakalo, mavalo ruckami, tak som zvedava, co bude s tym mojim planovanym kludnym druhym dietatkom 😅 Zatial je vsetko v poriadku, dufam, ze to tak bude az do konca 🙂

Inge, Filipko pride ku Vam v noci sam? Mate ho na nizkej postielke? No vidis, on sa este rozhovori, potom si budes vychutnavat chvilky ticha 😵

Ikka, tie klieste su potvory, ale ked ste si ich objavili skoro, tak nic nehrozi. Este ze nechytila aj Emily 😒

lubi22
21. aug 2008

Pokial ide o tu peticiu proti hlupostiam, co vymysla Tomanova, ja som sa zapojila do peticie pod zastitou Unie materskych centier, myslim, ze obom ide o to iste:

http://www.materskecentra.sk/peticia/peticia.php

sisa07
21. aug 2008

ahojte
Inge, to je supeeeer 😵 😵 😵 , velmi sa tesime s Vami, len tak dalej, nech sa Filipko rozbehne, sikovny chlapcek 😵 😵 😵.
Lubi, super ze ste aj s babulkom v poriadku 😵 . Mozno sa vyblazni teraz v brusku a potom uz bude len spokojne rozdavat usmevy a sledovat s bozskym pokojom Samkove sasovinky 🙂, priala by som Ti to, lebo tiez viem, co je to mat doma take male neposedne sidielko 🙂 .
A s tym zapisovanim Adelkinych zrucnosti....to je len moje zle svedomie....- tiez mame tu knizku, lenze akosi sme ju zanedbali, tak to aspon teraz takto lajdacky dobieham......napisala som to na papier, vlozila do knizky a budem prikladat dalsie 😅 ./ teda aspon v plane to mam, uvidime aka bude realita 😀 /.
Lubi, ale slovo kombajn je super tazke, takze pred Vami klobuk dole 🙂, este mame co trenovat 😀 .

sisa07
21. aug 2008

a pisali ste aj o cisteni zubov....no u nas ako kedy, ale zeby Adelka normalne otvorila celu pusu a videla by som vsetky zuby naraz, to sa mi este nestalo a asi este dlho nestane 😀 . Vacsinou pritom mrnci, tak jej zubky rychlo prebehnem a koncime, zatial nic moc......Kupila som jej teraz v DMku taku sadu troch kefiek - 2 su masazne, tak si to stale pcha do pusiny, ale aj kefku. Ale cistit, to uz je nieco ine.....ale ma velmi rada, ked moze sledovat nas, ako si cistime zuby -niekedy to dostaneme rozkazom 😀

lubi22
22. aug 2008

Dobre ranko 🙂

Sisa, ale kombajn je druh vozidla, a tie u nas vedu na plnej ciare, cize on skor povie kombajn, dzip, ferari, tatra ako by mal povedat svoje meno 😀 No cisty chlap 🙂 Ale fakt auta miluje, je to sranda, ked sme doma tak sa hra s autami, dokonca sa prehra aj sam, chodi s nimi po zemi, po stene, pri tom bud brmka, alebo zapoji svoju vlastnu hukacku, ak ma v rucke sanitku alebo poziarnikov. Normalne sme museli nabehnut do obchodu a nakupit rozlicne auticka podla takej knizocky co ma 🙂

Musim ist podla Tvojho prikladu, budem aj ja veci zapisovat na papier a davat do knizky, lebo hlavne preco nezapisujem do knizky, je cas, resp. chcem mu to tam zapisat pekne, no a na to potrebujem sadnut si a kludne vsetko pozapisovat. Cize takto mozem cokolvek nacarbat a prepisat do knizky aj neskor. No nejako ma take riesenie nenapadlo, hrozne so mnou 😅

eva4444
22. aug 2008

ahojte 🙂

inge super vidis vsetko bude ok, filipko je presne ako ma byt 🙂 🙂

lubi tak babenko si pekne kopka 😵 no veru to nevyzera na kludne pokojne dietatko 😉

no ja asi zase zacnem mat zase komplexy ze sme nejako pozadu 😒 petrik nehovori skoro voooobec nic 😒 😖 😠 mam pocit ze niekedy na jedlo povie mamam = ham ham a na auta povie brm ale to je take vselijake 😖 este zacnem mat vycitky ze sa mu nevenujem pritom mu skusam kadeco rozpravat aj pocuva ale spatna vazba 0 bodov 😖
skusame nabiehat na rezim 1 spanok za den, ale dnes mi odkvecol o pol11 na rukach tak som zvedava dokedy potiahne. vstaval pred 6.. asi mu to 20 minutove doobedne 'predriemnutie' este dost chyba no uvidime

sisa07
22. aug 2008

Ahojte!
Lubi, ved presne o tom ten moj papier v knizke je, ze ja ani neviem, pekne pisat a este keby som to mala pisat v rychlosti......Takze raz to bude musiet poprepisovat moj drahy manzel, ktory pise krajsie ako ja 🙂 , len keby casu na taketo somarinky bolo viac 🙂 .

Evi, neplas sa, ved doteraz si bola pri Petrikovi stale pokojna, on ma svoje tempo, tiez sa rozbehne aj s rozpravanim, tak ako s chodenim. Poznam deti, ktore ako dvojrocne povedali 5 slov a potom behom tyzdna zacali hovorit cele vety. Venujes sa predsa Petrikovi cele dni, hrate sa, rozpravate, podnetov ma kopec - neboj, on ma zatial pasivnu slovnu zasobu a urcite uz dost velku.....len sa mu nechce rozpravat. Baby su vzdy ukecanejsie ako chalani / aj ked samozrejme vynimky existuju, ze Lubi 😀 /. Nemozeme deti porovnavat.....kazde je rychlejsie alebo pomalsie v niecom inom, netrap sa, ved inokedy si taky optimista 🙂. A uzasne su pre svojich rodicov vsetky deti 😵 😵 😵 . Hlavne je, ze su zdrave a vacsinou 😉 spokojne, vsetko ostatne sa casom utrasie 🙂 .
A s tym spanim - aj Adelka chodi spavat medzi 11 - pol 12 / spociatku to tiez bolo okolo pol 11/, spi tak cca 2h a potom uz vydrzi do vecera, ale tiez to najprv bolo pre nu tazsie vydrzat aj doobeda aj poobede, ale zvykla si. Aj Petrik to zvladne 🙂 .
Pekny den a usmejte sa, mame krasne deti 😵 😵 😵

ikka
22. aug 2008

Ahojte,
Sisa pekne si to napisala 😉 Evka, Petrik je uplne sikovnucky...ved som ho videla na vlastne oci 🙂 juj neboj, vsak on zacne rozpravat. Ja som niekde citala, ze je dolezitejsie v tomto veku, ked dieta rozumie jednoduchym prikazom (napr. aby ti nieco prinieslo) ako to ci rozprava.
Sisa, tiez si beriem od teba priklad a vcera som zacala zapisovat na papier. Do knizky tiez zapisujem, ale pomenej a skoro vzdy inym perom, tak uz to tam vyzera hrozne ☹

Evi inak na jednospankovy rezim sa prechadzalo aj nam zle, Emi byvala unavena a niekedy mi odkvecla aj pred 6 vecer, ale ustalilo sa to. Teraz chodi pravidelne o 11,30 a spi vzdy cca do 13,00 a potom uz vydrzi. Skusam, aby vydrzala aj dlhsie ako do tej 11,30 hore, ale neda sa...je velmi unavena. A ja tiez uz potom nevladzem, tak ju dam radsej spat a v momente spi 😉

Inak vcera si Emily namazala hlavu kremom na zapareniny 😀 , bola so mnou v kupelni a v sekunde otvorila ten krem a mazala si ho po hlave... 😀 😀 😀 Inak ona je celkovo kremozrut, ked ju vecer mazem, tak sa oblizuje, cuca si nohy, proste sa snazi nejako ten krem dopravit do ust 😅

Lubi, super, ze vam je s babankom dobre 😉

susy
22. aug 2008

ahojte.My sme boli dnes so Simonkom u Dr. lebo v noci velmi kaslal.Naštastie nema nic v hrdle ani nič nepocula na pluckach.Dala nam sirup.tak dufam,ze budeme o.k, lebo potom chceme ist na 4 dni do Prahy.

ikka
22. aug 2008

susy aj vy idete do Prahy? a co tam planujete a kedy presne? ha dame si prazske stretko 😉

lubi22
22. aug 2008

Ikka, takze Emi sa zaujima o kozmetiku uz od malicka? Za chvilku budes musiet pred nou skryvat svoju kozmetiku 😀

Evi, Petrik je sikovnucky a vidis, ze od malicka ide svojim tempom a zvlada uplne vsetko, on si urci cas, kedy mu to vyhovuje. To rozpravanie je fakt individualne, vidim to v okoli, niektore dvojrocne deticky nepovedia ani slovko a pritom viem, ze maminky sa im venuju cely den, citaju spolu knizky a jednoducho este nechcu rozpravat ani tolko ako Samko. Takze to vybalia potom asi naraz 😉

My spinkavame raz denne od 7 mesiacikov, ale urcil si to on sam, mne sa to praveze vtedy velmi nepozdavalo. Teraz v lete je to super, kedze to horko sme vo vnutri. Zaspinkava vacsinou okolo 12-12.30 a spinka dve hodinky, dnes hodku aj pol 🙂

Sisa, nehovori Adelka "ja", ked chce nieco od vas? Budeme musiet s manzelom asi o sebe hovorit v tretich osobach, lebo ked Samko daco chcel, tak sme sa ho pytali, "Urobim to ja?", alebo pomozem Ti, alebo mam to precitat ja? a teraz pokazde ked chce daco od nas, tak pride za mnou a hovori ja, ja, ja, to znamena, ze nie on, ale ja alebo manzelik 😅

eva4444
22. aug 2008

dakujeme za podporu 🙂 ja viem ze ma cas ale predsa ked je to take zlate ked som videla lujzu na stretku a tak 😵 rozkazom rozumie - dones ockove alebo maminkyne topanky vie ktore a tak no podareny je 🙂

sisa07
22. aug 2008

Evi, to uz znelo trosku inak 🙂 😵 .
Ikka, napisala som len to, co si myslim - neporovnavam ani ja Adelku s tabulkami ani s inymi detmi. Vzdy som si pozerala na nete a v casopisoch, ze co by orientacne mala splnat, ale ked nieco nesedelo, boli sme v pohode,ved casom sa vsetko ukaze. Je to jednoducho nasa Adelka, aj keby nezodpovedala ziadnej tabulke .
A kremiky Adelke tiez chutia, ona vedela uzavery na flasiach a kremoch odtacat ako 7-8mesacna,takze musim davat pozor. Ale dnes pocas prebalovania jedla tiez Rybilku...... 😀 . Ona ma takto provokuje, vzdy sa dotahujeme a smejeme, lebo vie, ze to nesmie robit 🙂.
Lubi, Adelka hovori sice " ja " ale mysli tym " ujo". Slovo "teta" povie krasne, ale ujo je tazke. A niekedy to hovori aj mimo toho "uja", ale neprisla som na to, co presne mysli. Niekedy sa mi to aj hodi na "JA", ale deti v takomto veku este "JA" nevedia pouzivat, mali by o sebe hovorit v 3.osobe. "JA" by malo prist az pred 3. rokom v ramci obdobia vzdoru, takze neviem.
Ja tiez dost casto pouzivam obidve vety : ked sa jej pytam napr. "Dam Ti.....?" tak hned poviem "Da TI mama" - aby jej to bolo jasne. Aj ked hovorim Adelke o nej : napriklad " pojdeme umyt rucicky"" Adelka si ide umyt rucicky".
Toto je krasne obdobie -stale nieco nove 😵. Zelam pekny vecer a Simonkovi nech rychlo prejde skaredy kasel!

lubi22
23. aug 2008

Dobre ranko 🙂

Dnes sme mali bujaru noc, Samko vstaval minimalne 4x a hotovo bol so spankom o 6 😠 A perspektiva spanku v blizkej dobe nehrozi 😅

Zelam pekny vikend 🙂

eva4444
23. aug 2008

ahojte 🙂

no lubi ono su lepsie a horsie dni, a kedze to horsie uz mate za sebou tak dalsia noc bude lepsia 😉

susy ako uz je lepsie?

aj my chceme ist do prahyyyyy 😝 😝 sme boli ked som bola v 30tt s petrikom v bruchu. 🙂

my sme dnes vstavali o pol6 potom este hodinku mrnkal a nevedela som co s nim ani spat ani byt hore prebrali ho az ranajky, potom o 10 odkvecol v aute a stale spinka tak to hadam dobehne. vcera v pohode vydrzal od obeda az do 21 hore 🙄 v pohode v super nalade 😎
dnes som mala mat par hodiniek pre seba, ocko sa hrdil ze mi petrika postrazi pojde s nim von, aby som si vraj odychla, asi sa mu zda ze mi dochadza dych 😕 😀 lenze vcera sme sli na kolotoce, petrika sme odviezli na vlaciku bolo to super, potom sa spustil lejak a ako sme sa ponahlali domov ocko si vyvalil clenok, tak teraz lezi v posteli s navreninou. tak mam petrika len pre seba 😝 a kedze vonku je mokro a zima tak to bude radosti cely den doma 🤐

ikka
23. aug 2008

ahojte
no evi vravis, ze nam zas posielate hnusne pocasie z DE? 😠 😀 Samych marodov tu mame, tak nech sa vsetci velmi rychlo daju pekne doporiadku.
Inak my chodime celkom casto do Prahy, vsak to mame len nejakych 40min. po dialnici, takze mozme nieco naplanovat 😉 S Lubi ani Susy nam to nevyjde...inak ja to poznam, vsak my ked prideme na SK, tak tam mame tiez tolko aktivit v rodine, ze som rada, ked obehnem aspon nejake kamosky. Chystame sa pravdepodobne prvy septembrovy tyzden na SK.

Emily dnes spinkala do 8,00 a v noci sme ju prvykrat poculi rozpravat zo sna...tou jej japoncinou 😀 ale mozno to ani nebolo zo sna, co ja viem? no porozpravala si a potom bolo ticho 😀

Ako vase deticky, chcu sediet este v kocaroch? Viem, ze niektore ste pisali, ze ani za svet...tak aj my to tu uz mame. Kocar som uz nepouzila ani nepamatam, ked sa potrebujeme niekam dalej dopravit, tak to isti trojkolka a inak chodime uz len na peso...alebo najnovsie aj na rukach sa slecne zachcelo 😅 , ale to ju muzik naucil, bo ten ju stale rozvlaka 😠 😀 Som prave uvazovala, ze by som kupila len nejake golfky, take co budu fakt len na nutny prevoz, ale neviem, ci sa mi to na zimu oplati...som vobec zvedava, ako to bude v zime 😕

eva4444
23. aug 2008

ikka podte druhy septembrovy aspon nakuknut na stretko 😉

my kocik velmi nie, jedine ten funseat co ma aj volant, tam sa prebavi chvilku, ale ked idem sama ho neberiem lebo sa mi nechce tlacit kocik a nahanat dieta zaroven vsak to poznate. ja som chcela tiez kupit golfky hlavne ked ideme na sk aby cosi bolo ale teraz sa mi to zda zbytocne, uvidime.
no zimu si neviem predstavit 😕 hlavne ked bude plackanica budeme spinavi uplne vsetci mam taky pocit 😎 prave sme kukali pre petrika taku prechodnu bundu ja som vybrala tmavosedu ze sa bude dobre prat 😀 ale muzikovi sa nezdala 😠

ikka
23. aug 2008

evi, to vies, ze by som chcela na stretko, ale muzik ma pracovny vikend (kazdy druhy vikend pracuje) a nakoniec k nam ten tyzden pride aj jeho rodinka na navstevu, lebo je tam ten sviatok, tak si oni spravia predlzeny vikend...takze ideme aspon kuknut nasich, lebo to ma muzik ten prvy tyzden dovolenku (ako inak dovolenka na slovensku nie? 😉 )

kamoska co ma dcerku, tak bola cca tak stara ako nase deticky minulu zimu a ona mala pre nu 3 kombinezy a ani to nestihala prat...boze vsak ked si predstavis, ze pojdes tak 2x von, tak to mas hned spinave a nestihne sa to ani uschnut. Bude sranda...ale este by mohlo prist nejake to leto na chvilku 😅

eva4444
23. aug 2008

ikka skoda vsak nabuduce to vyjde 🙂 to iste plati aj pre sisu a ostatne maminky co teraz nemozu 🙂
vidis to ma nenapadlo ze bude treba tolko kombinez 😕 ja som si predstavovala jednu ako sme mali minulu zimu 😅

sisa07
23. aug 2008

ahojte
no, tiez som mala o kombineze skreslene predstavy.....dobre, ze ikka hovoris 🙂 , uz aby sme setrili do prasiatka 😉 . Akosi mi to nedoslo, ze tiez mi jedna alebo dve nevystacia...... bude to zaujimave pri tych nasich malych aktivistoch.....🙂
pekny vikend a radsej Vam zazelam aj tyzden, lebo sa tu asi casto nevyskytnem - budem vo "volnych" chvilach balit a upratovat pred stahovkou. Tak sa pekne vsetci chorucki uzdravte, deturencom posielame pusinky a majte sa pekne!papa

inge23
24. aug 2008

Ahojte 🙂

fuha, zima...tak to bude ina sranda. Ved len teraz ked je skaredo mame min. 2 teplakov v cudu 🤐 . Ako pise sisa, treba zacat setrit do prasiatka

Evi,nechcela som ta nejak plasit alebo co. Uz radsej ani nebudem o takych "hlupostiach" a negativizmoch pisat. A ako som si citala spatne, Petrik ide svojim vlastnym tempom 🙂 .Ved si sama pisala, ze si tiez tusim zacala neskor rozpravat. A chape, ked mu nieco povies...my nie. My sme to mali kapanek ine. 😉 Takze klud 🙂

Lubi, Samko je sikovnicek a babo bude isto tiez, ked si uz takto "vyvadza" v brusku 🙂

Ikka, nam Filipko aj obsedi v kociku. Cirkus je iba ked ho tam ideme posadit, ale to nie vzdy a velky. Inak my sa presuvame na bike-u. A tam je rad. Peso velmi nie lebo ide vzdy inym smerom ako ja. 🙂 No a doma, tak to mame teraz hrozne, stale by sa kamosko na rukach vynasal lebo chce pravdepodobne vidiet. nas je sice doma vela, ale ked som cez den sama, tak je to sila. Obliect sa a umyt si zuby je neikedy umenie 😝

eva4444
24. aug 2008

ahojte 🙂
inge neboj to som mala len slabu chvilku 😉 to ako ked v skole pred pisomkou kazdi plasi ze kolko sa ucil tak potom clovek ostane niekedy zmeteny a pritom nieje preco 😀 😀
no ja som zacala neskor rozpravat a to som len brblala tak som musela este na zs chodit ku logopedovi 😅 moj muzik zacal chodit udajne az v 15m takze petrik je nas nevymenili nam ho v nemocnici 😵 😵 🙂 🙂

joj dnes sme sa boli napapat v zahradnej restike, jeden z nas jedol a druhy nahanal petrika a potom sme sa vymenili. po spolocnom obede sme este boli na kolotococh dala som si aj vyvestit z ruky a ze budem mat 2 deti 😵 ale ja chcem 3 😠 😀 no uvidime. mozno myslela este 2 😀 😀 petrik sa povozil na vlaciku, pri jednej jazde chcel vyskocit z vagona tak som ho zachranovala, aspon sme na chvilu strhli pozornost na seba 😅 😀 no ale mame dost vsetci traja uffffffff

zuzka80
24. aug 2008

Ahojte,
Evi tak pekný deň ste mali 😉
Inge tak vidíš ako krásne sa Filipko rozbehol v rozprávaní a prajeme mu všetko naj k včerajším meninám 🙂
Laurinka nemá takú slovnú zásobu ako Samko alebo Adelka, zatiaľ povie pár slov mama, tati, deti, dede, baba, ham, hav a ešte nejaké podobné. Ale rozumie nám skoro všetko a čo chce a nevie povedať, tak ukazuje prstom a kričí dá dá dá akože daj daj daj 😀
Všetkým chorľavým prajem skoré uzdravenie.

inge23
25. aug 2008

Pekny den, takze mame potvrdenu boreliozu 😔 , 3tyzdne ATB 😔 😔 😔 😔 .
Lubi. pls dajte si zobrat krv.

Idem k dokine, potom napisem viac.
Hajzel kliest

susy
25. aug 2008

Inge, držím palce,nech ste čoskoro fit.
Simon vobec nevie spať.Stále,celu noc mi lozí po hlave,kope ma.Už asi prisiel čas ho dať do postielky 😠 .
Dnes máme 15 mesiacov 😀 😝

eva4444
25. aug 2008

ahojte

inge ☹ ☹ ☹

ikka
25. aug 2008

ahojte,
inge to je hrozne, drzte sa ☹
susy, vsetko naj Simonkovi
nam lezu dalsie 2 zubky, konecne prvy hore a dalsia stolicka 😉 a Emily je total statocna 🙂

inge23
25. aug 2008

tak som spat. Dostali sme ATB na 3tyzdne, 2xdenne, ako to do maleho dostanem nemam ani sajn 🤐 . Inak je v pohodke, len je stale unaveny - bolia ho asi klby lebo iba na ruckach chce byt. Kupila som uz aj probiotika, tak dufam, ze nam pomozu. 😒

Zuzi, dik za blahozelanie😉

Simonkovi vsetko dobre, nech tolko nekope maminu 🙂

ikka, gratulujeme...ste sa nejako rozbehli. My ostavame bez ocakov a stoliciek...asi len teraz zacne zabava, kedze kazdy jeden zubok bol utrpenie

lubi22
25. aug 2008

Ahojte 🙂

Inge, to je hrozne s tym kliestom ☹ Este ze Vam hned na to prisli a mozete sa liecit. Chudatko Filipko, ja som mala dost dostat ATB do Samka 4 dni, 3 tyzdne to bude riadna zaberacka pre vas vsetkych. A urcite probiotika treba papat, nam velmi pomahali. Vidis, ja som lekarke hovorila o kliestovi, boli sme ockovat druhu davku prevenaru a ona si to ani nepoznacila, ze si to mam pamatat ja, a ze krv mu netreba brat, ked mal kliesta iba tak kratko. Ale ma vystrasila, ze priznaky sa niekedy mozu objavit az do troch rokov od uhrznutia ☹ No neviem, ci mam trvat na tej krvi, naposledy Samko pri brati krvi hrozne plackal ☹ Ale zase keby to mal mat, a na nete som citala, ze az 60 % kliestov je nakazenych, hroza 😔

Moji chlapi su teraz vonku, tak som o pol 4 zaspala a zobudila sa o 5, ked uz doma nikoho nebolo. Zlati su, nechavaju ma oddychovat 🙂 Zajtra som po dlhej dobe doma sama so Samkom, tak snad bude fajn a ziadne nevolnosti 😅

Ikka, vy nas s tymi zubkami nakoniec obehnete. 😉 Skoda, ze vas neuvidime v septembri, ale je jasne, ze nie vzdy sa to da zladit.

Susy, gratulujem Simonkovi k 15 mesiacikom 😵 A takisto gratulujem Zuzkinej Laurinke 😵 My mame zajtra aj vymesacie aj meninky, tak urobime iba taku malicku oslavu 🙂 Chystala som sa piect torticku, ale nejako mi dosla energia, tak zajtra asi iba nejaku kupim 😅

Evi tak muzik je rad 😖 Nezavidim mu ten clenok. Esteze vy ste s Petrikom taki zohrati 😉 No vies, ta vestica mozno videla dve deticky naraz, takze zeby po Petrikovi prisli dvojicky? 😀

Sisa, zelam vela energie pri stahovani 😉

lubi22
25. aug 2008

Aj ja som uz rozmyslala nad zimou a oblecenim a tiez som dosla k minimalnemu poctu zvrskov v pocte 3. Rozmyslala som, ze kupim daku kommbinezu a potom este 2 supravy oteplovacky s bundickou, mozno nie vzdy vsetko zaspini 😅 Len este neviem, aku velkost budeme kupovat, mozno by stacila aj 86, ale ak ho vytiahne, no uvidime 😉 Vo fusaku uz budu deti asi tazko, ze?