Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

sisa07
16. sep 2008

ahojte! 🙂
Tak sa nam to tu nejako preriedilo.....skoda...
Riuska, chlapci su spolu velmi zlati a ta podoba je dokonala, naozaj ako cez kopirak 🙂 .Ja Vas baby obdivujem, ako zvladate 2male deticky / teda myslim aj Lubku a brusko/. Je to na maminu velky napor takto sa delit medzi dvoch absolutne zavislych tvorov. Riuska a Ty si tusim spominala, ze Ti ani pri Tomaskovi velmi nemal kto pomoct, tak to musis mat tazke.....Lukasko Ti dobre spinka?
Evi, aj tu je velmi zima, okolo 10-12 stupnov, ale aspon uz zacali kurit. Adelke tiez davam pancusky a 2 dlhe rukavy doma. Dnes pojdeme na nakup teplejsich veci, uz mame dovod 🙂)).
Minuly tyzden som si tu pochvalovala Adelkin nocny spanok, uz je to minulost. Zase sa budi castejsie a s velkym placom, nechce ma od seba pustit. A ten popoludnajsi posledne dni trva len okolo hodiny a pol. Takze taketo zmeny my mame oproti minulemu tyzdnu.
Majte sa pekne a hlavne nech Vas aj s detickami obchadzaju v tomto otrasnom pocasi bacily!

ikka
16. sep 2008

ahojte dievcata!
my mame za sebou narocny vikend, mali sme velku navstevu, ale vsetko dopadlo fajn. Emily bola v jednom kole, mala kopec zabavacov, ale najlepsia bola krstna mama...ta si nevydychla 😀 t.z. ze sme konecne a zdarne pokrstili, Emi bola v kostole ako zarezana, ani nedychala, vsetko sledovala. Vsetko prebehlo super, az ked jej liali vodicku na hlavu, tak sa zlakla, lebo na to nebola pripravena a ani nevidela, co sa deje, tak sa rozplakala, ale rychlo to preslo a potom by uz najradsej behala po celom kostole 😀
Inak podostavala kopec novych hraciek, plysaky a oblecenie, no ako na vianoce 😅
Inak zima aj tu poriadna, dnes len 9 C. Tak sa mi nechcelo ani moc von.

Riuska, tiez sme na vas mysleli, drzte sa! A Tomasko ako? Pomaha a ako to preziva?

sisa07
18. sep 2008

Ahojte!l
Ikka, gratulujeme ku krstu Emily 🙂 , pekne to zvladla.
Lubi, ako bolo dnes u doktora? Ste v poriadku? Mas pre nas uz nejaku fotocku drobceka? 😵
My sme zase mali hroznu noc......A doobeda mi skoro Adelka zaspala v kociku - ani sa jej po takej noci necudujem....Teraz spinka svoj obedny spanok. Asi su to dalsie zuby alebo co....zdalo sa mi, ked som prehmatavala dasienka, ze vzadu citim dalsiu stolicku,ale myslim, ze tie by jej este nemali vychadzat, tak som z toho jelen......
Co mate nove Vy? My zdarne zhromazdujeme teplejsie veci - nieco sme pokupili a teraz k nam prisli dalsie igelitky od jednej znamej po dvoch dievcatkach, tak som to trosku pretriedila a dala oprat. Kedysi som si myslela, ze budeme Adelke kupovat len nove veci....no, realita je trosku zlozitejsia. A aj zdedene veci vedia niekedy velmi potesit 😉 . Ako je to u Vas, tiez mate po kom dedit, ci kupujete detickam vecicky zasadne nove?
Prajem vsetkym prijemny, aj ked zamraceny den! Ja si ho teraz sprijemnujem kavickou a keksikmi.

lubi22
18. sep 2008

Ahojte 🙂

Sisa, no tusim som tu prvakrat po dlhej dobe niekoho chytila 😉

lubi22
18. sep 2008

Ikka blahozelame ku krstu tiez, Emily je kocica v satockach 😉

Sisa, asi to budu tie zubky, aj nam uz vyrastli dve stolicky, tlacia sa dalsie, tak je Samko mrzutejsi a castejsie kaka. No este 10 zubiv, musime vydrzat. 🙂

No ja kupujem Samkovi vecicky na oblecenie nove bud v HM alebo Nexte, lebo sa mi pacia najviac a su kvalitne. Muzikovi bratranci sice maju malych chlapcov, ale my tie vecicky nechceme, s manzelom mame iny vkus ako oni. Je super, ze chodim raz do tyzdna do skoly ucit, nielen ze sa odreagujem, ale zarobim aj peniazky extra, no a tie klasicky vzdy vsetky miniem na Samka, jeho oblecenie a hracky.🙂

Evi uz Vam kuria? Nam nastastie zacali hned na druhy den 🙂 Objednala som pre Samka prsiplastik, gumacky a dazdnicek, co si vtedy aj Ty ukazovala, nemecka znacka playshoes, vybrala som taky s macom 🙂 Pobehala som obchody a ziadny prsiplast v nasej velkosti som nenasla, tak cez net to budem mat do 2 tyzdnov, nech mozeme skakat v dazdi po kaluziach 😅

Dnes som videla znovu babulko, pekne narastlo, len sa nechcelo otocit z profilu, stale sa nam pozeralo rovno do tvare, tak vyzera na foockach ako maly ufonik 😵 Brali mi krv na testy, vysledky budu o dva tyzdne, tak uz iba cakat. Este nie je vidno, co to bude 🙂

Zelam pekny dnik 🙂

zuzka80
18. sep 2008

Ahojte,
akosi to tu viazne 😠
Nám tu prší a je zima 😒 Dúfam, že ešte prídu teplejšie dni.
My kupujeme Laurinke nové veci, u nás totiž nemá po kom zdediť, čo ma aj teší, lebo jej vyberiem to čo sa mi páči, aj keď veľa vecí dostáva aj také, čo by som ja nekúpila.
Ľubi držíme palce nech testy budú O.K.
Sisa držíme palce nech sa Adelke zlepší spánok 😅
Emily bola zlatučká na krstinách 😉
A baby píšte, lebo nemám čo čítať 😀

sisa07
18. sep 2008

Lubi, mrzi ma , ze sme sa tu cez obed minuli -ja som isla dovarat obedik hned po dopisani 😅 .
Zuzi, dakujeme, stale cakam, kedy sa to uz definitivne prelomi a budeme spinkat lepsie. Uz sa zdalo, ze je to po prestahovani v poriadku a zase sme vhupli do stareho systemu.....jaaaaaj, kedy sa vyspime??? 😀
A pripajam sa k vyzve - pekne piste, nech je tu veselsie 🙂 .papa

sisa07
18. sep 2008

A tiez drzime Lubke palce, nech je babenko v poriadku 😵

sisa07
19. sep 2008

no, ale ste tu toho popisali 😀 . Tak prajem pekny den! 🙂

eva4444
19. sep 2008

ahojte 🙂
lubi super ze to zvladas este aj ucenie 🙂 ja som tiez rozmyslala ze objednam z netu, ale ja mu neviem dobre odhadnut velkost. uz nosi zvacsa 86, aj ked teraz sme mu kupili bundu 80, lebo v 86 bol utopeny. no bohvie ako to cisluju, kazdy obchod nejako inak. pancuchy mame etse 74/80 a su mu velke, tak som z toho jelen. my mame nejake veci aj po detoch, aj ked su uz trosku znosene na doma je to ok, aj tak mu treba 2 tricka denne lebo Petrik je schopny sa zaspinit aj zo vzduchu 😀
uz nam zacali kurit, takze parada, teraz pomaly mozeme chodit doma v spodarnach lebo vonku sa oteplilo a dnu kuria 😀

sisa a este kojis? joj no obdivujem ta. ja ked sa tak spatne pozeram, myslim, ze by som petrika odstavila skor, okolo 10m, lebo tie posledne 3 mesiace co som kojila som vstavala tak 2-3x v noci aby si velicenstvo pocuckalo a zaspinkalo a bola som fakt unavena, nehovoriac o tom ze kojenie samo o sebe berie energiu a vitaminy zo zeny. 😅 😔 a este keby som vedela aku sarapatu mi to narobi s cyklom ze sa stale este nespamatavam 😔
inac petrik mlieko ani vidiet, ani teple ani studene ani kefir ani jogurtove mlieko, nist. uz nechce ani jogurty, zje tak polku.. este sem tam zje termix a hotovo. no co s nim ked nechce nasilu mu to davat nebudem. on pije len cistu vodu. aspon to mam bez problemov. cajik nechce, iba ked pijem ja si pride ochutnat a odbehne. ale zase spapa kopec ovocia tak tam ma kopec ovocnej stavicky v tom.

dnes sme boli pozreit v jednej 'spielgruppe'. beru deticky od ca 1,5r na 3h doobeda 3 dni v tyzdni. tak som nahlasila Petrika od januara. slubila mi ze bude mat miesto, tak sa tesiiim. aj ked ma pri srdci pichne ze bude odo mna, predsa len sme nonstop spolu, ked tu bola mama mala ho asi 2x 40min. vonku na dvore, ale inac je stale len moj, aj do vane ze mnou chodi 😝 😀 som zvedava ako to zvladne, lebo je to strasny maminkos. ked si vravim ze deti potrebuju aj ine deti, aspon nieco odkuka (dufam ze len same dobre veci 😝 )

sisa07
19. sep 2008

Ahoj Evi! 🙂 Tak Ty si sa nad nami citaniachtivymi zlutovala 😀 .
Super, ze Vam uz kuria, ved to sa v takej kose nedalo vydrzat a u Vas bolo este chladnejsie ako tu...
Ano, este stale kojim a pravdupovediac, neviem ako prestat 😀 😅 . Spominala som tu zle, uplakane noci a neviem si predstavit, ze by som Adelku namiesto cuckania stale nosila.....Aj ked ma len nieco cez 9 kil ja uz v noci potrebujem aj trochu oddychu. To uz by som zhodila asi ozaj na 40kil......Vies, ona nedokaze zaspat ani hladkanim, alebo rozpravanim, ci spievanim - to ju este viac rozrusi. Minule som jej spievala vecer pri cuckani a zacala si pospevovat so mnou / je to velmi zlate, len nie vecer, ked ma spat..../.
Ale uz som muzovi aj sebe slubila, ze cez Vianoce si s nim pripijem a pojdeme na varene vinko na vianocne trhy, takze dovtedy dokojit musim 😅 . A cyklus? No, to este stale neviem, co je.......este mi nic nenabehlo....
Mne to teda az tak neponahla, ale viem, ze Ty by si pravidelny cyklus uz uvitala 😵 , drzim palce!!! 😵
To je super, ze Ti Petrik spapa tolko ovocia, ma kopec vitaminov. Adelka si da, ale len trosku a mava take dni, ked ovocie neje vobec. Ale myslim, ze vcelku ma vyvazenu stravu, tak sa neobavam.
Ten napad so spielgruppe sa mi zda super - nie je to dlho a dietatko si pomalicky zvyka aj na inych ludi. Ak tam bude Petrik spokojny, tak preco to neskusit....a Ty budes mat cas trosku aj na ine aktivity.
My tiez chodime spolu na zachod / Adelka si pri mne vzdy pekne trha WCpapier a dava do nocnicka alebo sa podobne tvorivo hra 😀 /, do kupelne, vsade. Ved o tom to mamickovanie je 😵 . Uzime si to teraz , o par rockov nam to bude chybat a uz sa to nevrati. papa

sisa07
19. sep 2008

Ahojte!Tusim nas zachvilu aj zrusia, ked to pojde takto dalej 😒. skoda, ze uz nikto nema cas podelit sa, co nove s babuliatkami, byvalo to fajn....Tak sa majte pekne a dobru nocku

eva4444
19. sep 2008

sisa mne na zachode tiez pekne Petrik odtrhne papier 'posklada' a poda mi ho do ruky 😀 to sme uz zohrati 😀 😀 on je take moje lepidlo 😵 vzdy mi je v patach len aby som nerobila nieco bez neho, vsak to poznas 🙂 😀 uz som pokrocila do dalsieho levelu, lebo varime spolu. uz ma nebavilo striehnut na nejaku volnu chvilku ked zaspinka alebo ho ma ocko. tak si pekne sadneme ku stolu, ja cistim zeleninu, petrik ju hadze kade tade aj do hrnca, ochutnava miaga atd. mame sice nejake straty ale spojime prijemne s uzitocnym 🙂 uz som sa zmierila s tym ze nasa kuchyna je neudrzatelna poriadku 😀

lubi22
19. sep 2008

Ahojte 🙂

Evi, Sisa, no som sa zasmiala na zachodikovych postupoch. Myslela som, ze len my sme taky tim, Samko sedi, trha, sklada a podava mi, niekedy sa mi pyta hacat na kolena, no je to sranda, snad si to ako dospely nebude pamatat 😀 Ale co mam robit, ked chce byt vsade so mnou, aj ked sa sprsim, tak stoji predo mnou a on si zatial umyva zubky, potom sprchuje vanu 😅 No Evi, o tom neporiadku viem tiez svoje, hrnce mame roztahane este aj v kupelni, no ale co, ked tam chce Samko varit 😀

Dakujem baby za podporu 😵

Evi to bude mat Petrik super, je to na par hodiniek, Ty si trosku vyfuknes a on bude medzi detickami a nauci sa aj lepsie po nemecky 😉

Sisa, no do Adelkinej 18 sa urcite vyspite 😀 Ale nie, fakt aj ja som si myslela, ze taketo deticky uz prespia celu noc, a mozno niektore ano, ale nie je to ani nas pripad. Niekedy je super, iba jedno prebudenie, vcera aj styri, ale co sa da robit. Len by som chcela poznat ten elixir energie, co v sebe maju, ze hned o 6 vyskocia z postielky a behaju cely den 🙂

Zuzi, ako postupujete so zubkami? A ides dat nakoniec to ockovanie proti kiahnam? My ideme buduci tyzden 🙂

sisa07
20. sep 2008

Ahojte 🙂 !
Som rada, ze som Vas tu nasla 🙂 . My teraz mame za sebou naozaj otrasne noci - dnes bola Adelka hore od 00.45do 3.45 - striedavo cuckala, zaspavala, zase plakala, nosila sa na rukach, lezala a plakala, kricala mamaaaaa, odtlacala ma a zase sa tulila, no des.......A samozrejme, bola hore uz aj predtym. Dnes si davala stale rucku do pusy a za vsetko mala slzy v ociach, takze zase tie nase zuby.........
Vcera som omylom behla na majovky 2008 a tam riesili, ze casto vstavaju k detom / 3-4krat za noc/, tak som im tam prispela s tym, ze to niekedy nie je neobvykle ani u takmer 16mesacnych deti, boli z toho nadsene 😀 😀 .
Adelka ma momentalne obdobie klucov - ma k dispozicii taky jeden nepouzivany zvazok a chodi stale k dveram a skrinkam a chce otvarat.A okrem toho objavila caro strngania minci- tak dostala kelimok s mincami a pekne si ich presypa. A samozrejme tak ako aj u Vas su mimoriadne oblubene hrnce a vsetko mozne kuchynske nacinie.
Dnes sa vo vani krasne sama poumyvala - umyvala si vsetko , co sme jej postupne vymenovali - nozicky, rucicky, kolienka, tvaricku, vlasky, brusko, bolo to zlate a robila to stale dokola, ked videla, aki sme nadseni 😵 .
Tak sa zatial drzkajte, prajem pekny zvysok vikendu!
Inge, aka bola dovolenka?

najjulinka
20. sep 2008

Klucove obdobie nezávidím... Synovec mal také a cestou z predsiene do kuchyne zapotrošil zvazok normálnych klucov... Sestra prehladala vsetko.. .Aj smeti... No proste vsetko... A neboli... Majú starý originálny zámok na byte aky sa už nevyrába a ni kluce k zámku sa nedajú dorobiť, takže fungovlai o jednom kluci od bytu... Až o nejaký polrok naraz kluce sa objavili... Ale inak je také klučiarske obdobie stráááášne zlaté...

eva4444
20. sep 2008

ahojte
sisa no s klucmi aj my mame svoje, ked ideme von tak petrik hned ukazuje na kluce a kluc od auta. potom to pekne vynesie z panelaku a ked ho vonku nieco zaujme kluce odovzda a ide si po svojom. 🙂 no so spinkanim si veru uzijete. to vobec nezavidim ☹
my spinkame super, len teraz mame trosku sopliky ako bola ta kosa a nekurili nam tak sme vcera uz museli v noci odsat, ale inac v poho.
ocka mame na slovensku, tak si safarime sami. vonku je zima ahnusny vetrisko. vonku ani jedno jedine dieta do 15 rokov 😠 uz som nevedela co vymysliet tak sme nasadli do autobusu a vozili sme sa 😀 petrika som mala na kolenach a sedeli sme pri okne a obdivovali vsetko. podla mna sa mu pacilo lebo bol fakt zaujaty. potom ked uz hustli ludia a hlavne navstevnici oktoberfestu sirili superaromu tak sme sli domov. . ale zase mam rada ked prideme z vonku uzimeni dame sa do teplucka napapame a petrik je potom take maciatko, jemu to strasne prospieva sa vyvetrat ma potom vzdy taku super naladu. 😵 takze my chodime von aj ked sekery padaju 😎 😀

eva4444
20. sep 2008

baby tu mate vycuc z knihy 'kazde dieta sa vie naucit pravidla' som pisala do jednej temy tu na MK tak vam to skopcim 😉

1. dietatu opakovat dookola stale co nemoze, max. vsak 3x
ak nefunguje
2. dat pocitit nasledok. tento sa musi byt bezprostredne zluceny s konanim dietata a ma prebehnut okamzite

napr. dieta bije varechou po skrini:
3x povedat poloz varechu, dieta tlcie dalej hlava nehlava tak proste varechu zobrat. dieta pochopilo a je kludneco je ten lepsii priklad, v opacnom pripade sa hodi na zem a robi divadlo, tak si ho nevsimat a povedat mu ze ked sa ukludni budeme sa hrat dalej.

samozrejme su pripady ked dieta napr. taha mladsie surodenca za vlasy, alebo podobne napr. hovori skaredo atd. kde je tazko najst adekvatny prostriedok co by fungoval ked nepomaha dohovaranie. vtedy treba dieta 'vylucit z hry'. malicke deti 1-2r dat do rohu miestnost a nevsimat si ich 1-2 minuty, vascie deti mozno uz na 2-3-4 minuty zavriet do vedlajsej izby. dieta sa zacne nudit a radsej bude 'dobre'.

samozrejme ta teoria je dlhsia. este podstatna vec. nehovorit s dietatom vetami: toto nerob, nevylievaj, netahaj, netrieskaj, bud taky laskavy a nenandavaj.. miesto toho treba pouzivat 'pozitivne formulovane prikazy' napr. chod prec od schodov miesto nelez na schody
pusti klucku na dverach miesto neotvaraj dvere atd..
vrat sestricke macika miesto neber sestricke macika

zuzka80
21. sep 2008

Ahojte,
My máme stále iba 5 zúbkov 😀 Ľubi my sme už boli na očkovaní a proti kiahňam sme sa neočkovali.
Evka nech Petríkovi rýchlo prejdú soplíky, Laurinka posiela pusinku 😉 Mali ste dobrý program, vozenie na autobuse 😀 Laura ešte v autobuse nesedela, bojím sa, že jej bude zle ako v aute 😔 A ďakujeme za pravidlá ako riešiť "neposlušné" detičky 😉
U nás sme už týždeň nevideli slniečko 🙄 Ale aj tak chodíme vonku každý deň, len už kratšie ako v lete. Laurinka má hneď studené ručičky 😒 Čo teraz obliekáte detičkám? My pančušky, oteplené nohavice, hrubšie ponožky, body, svetrík a bundičku. A samozrejme čiapočku.

eva4444
21. sep 2008

zuzi petrik dakuje laurinke za pusinku 🙂 a ako zvyknete cestovat? to mas teda dost zle ked laurinke tak byva zle. ☹ petrik nosi body s dlhym, tricko s dlhym alebo mikina alebo sveter a este prechodna bunda, na krk satku, na hlavu ciapku, dole pancuchy + ponozky + rifle. zatial mu je to ok, nema studene rucky a nie je spoteny. najkrajsi je ked mu dam dole capicu ma vsetky vlasky kade tade 😵 😀 uz ma relativne dlhe, tak asi 7-10cm, ale straasne jemnulinke a riedke.

to s tym 'navodom' je len vycuc z knihy ako si to pamatam, ale radsej si to precitajte sami ak mate chut ak by som cosi poplietla 😅 😀

dnes sme boli vonku, ale petrik o chvilu len na ruky na ruky a kym sme prisli domov tak bol tvrdy 😀 samozrejme ze doma kym som ho vyzliekla tak ozil, ale aspon mal dobru naladu ked tak prechrupol na cerstvom vzduchu 😀

zuzka80
21. sep 2008

Evi snažíme sa obmedzovať cestovanie a keď niekde ideme tak jej dávam 1/4 kinedrylu, aj keď je až od 2 rôčkov, ale tak je v autosedačke spokojná a neplače, nevracká.

lubi22
21. sep 2008

Ahojte 🙂

Sisa, to bude asi tymi zubkami, chudatka, musi ich to velmi boliet. Najhorsie, ze maju pri raste zubkov aj oslabenu imunitu, my zase daco mame 😔 Zajtra pojdeme lekarke, mame teplotky a ako by ho bolelo hrdielko. Nechcem papat, tazko preglga. Ale ako mu mam zabranit, aby vonku behal? Ked on ani chodit snad nevie, iba behat, do toho sa smeje, takze asi sa nahltal studeneho vzduchu. My sme dnes v noci boli hore asi kazdu polhodinku na plac, do 1 som spala v posteli so Samkom ja, potom do rana do 6 manzel, nevyspati sme obaja 😖

Vcera sme sli na svadbu do Lucenca, tak sme pobudli hodinku a sli sme spat do BB aj s teplotkami. Ale hlavne, aby presli teplotky.

Zuzi, a ked cestujete v case, ked Laurinka spinkava, aj vtedy jej je zle? Lebo Samko tiez nema rad autosedacku alebo cokolvek obmedzujuce jeho pohyb, preto vzdy cestujeme na obed.

Evi, nechystate sa strihat, ked ma Petko take dlhe vlasky?

Kluce mame radi aj my, Samko mi ich zoberie a povie papa, ze ide otvorit a von. A uz sa skriabe na dvere 🙂 Ale este radsej ma kluc od auta, naucil sa ho stlacat, aby mu vyskakoval klucik, a otvarat a zatvarat auto na dialku, tak teraz musime davat pozor, aby nezoobral klucik a cez okno nam neotvoril auto, lebo parkujeme hned blizko pod oknami 😅

riuska
21. sep 2008

joj faktu to tu viazne 😨 aspon stiham citat 😀

Lubi tie AFP testy som mala ja zle pri obidvoch chlapcoch a potom to bolo OK tak drzim palceky, skoda ze nebolo vidno co cakate - som straaaaaaaaaasne zvedava 😀 😀 😀
co sa tyka tej skolky - to je normalna skolka akurat ze beru deticky aj okolo 1rok a 8mesiacoch ine skolky tak neberu, to je super ze stale chodis do prace - jasne kazda korunka je dobra, no drzkajte sa 😵
Evi to mate skvele ze tam mate taku paniu na strazenie - to uplne staci na par hodin a 3dni v tyzdni - ja to beriem tak ze tomasko sa zase nieco nove nauci - doma sa uz predsa nudi a neboj urcite sa maminke pacilo, ved komu by sa nelubilo pri takom peknom sinterovi 😀
Sisa veruze mi nema kto pomoct - no a muzik chodi neskoro domov az po 19.00 ale snazime sa bud my zabehnut aspon na hodinku do robotky za nim alebo pride on domkov - ale je to malo, uz sa tesim ked pride zas maminka - naposledy my pomahala pred mesiacom, segru mam tiez daleko - ta pride az na konci oktobra na par dni tak je to dost narocne, nakolko pracujem doma (pripravujem papiere pre uctovnika, cenniky, uhrady...), ale viem si to zariadit - chvalabohu som typ cloveka ktory potrebuje stale nieco robit takze som spokojna
ikka supeeeeeeeer ze ste to zvladli - ste sikulky - malinka je nadherna
Zuzka aj my kupujeme vsetko nove - tiez nemame po kom dedit ale ako pisala Lubka asi by som ani nechcela, predsa kazdemu sa paci nieco ine 🙂 no a kosa je veru aj u nas furt sme zavrety doma a ked ideme von tiez nababuseny ako vy
tak pa a zase napisem

inge23
21. sep 2008

ahojte 🙂 . tak sme spat. oddychnuti a trosku nakapati, ale stastni.
Filipkovi sa more veeeeelmi pacilo, boli dost velke vlny, ale jeho to netrapilo. Pocko bolo velmi prijemne, tak do 26stupnov, ale za to doma kosa ako v Rusku, este si nevieme zvyknut a az nas ta zima boli 🙂
Lietadlo zvladol tiez v pohodke, tam sme si sice trosku poplakali, ale bol velmi unaveny,predsa len sme ho musli preniest do auta o pol3. Ale potom v lietadle po hodine kriku spinkal 😎 .
Akurat sme mali a aj nam ostal problem, ze nechcel alebo len velmi tazko papal, esteze som vzala hippky, lebo ich stravu nejako nemusel 😖 . Aj ked to bolo kuskovite-tie hipp, aj tak teraz akosi nam strajkuje s kuskami jedla, ak mi viete porait, ako spat na kusky, budem rada. dnes bol pri obede cirkus, tak isiel spinkat bez papania...ja neviem co tak cirkusuje.idu mu aj zubky, mame vonku uz 1stolicku, tak mozno aj z toho.
Som stastna lwbo insk Filipko robi velke pokroky. Povie da, ked nieco da, baban je adan, zips je ips.... 😵 😵 😵 . V pondelok ideme na kontrolne odbery, tak drzte palce.
Jaj a dalsia novinka, spinka medzi nami 😒 🙂 , nevieme odnaucit, ale snazime sa. snad to zvladneme 😵
No a vy prosim piiiiste. som myslela, ze nebudem sihat citat a tu sotva 2strany 😉

Rius, Lubi...mate moj obdiv.

lubi22
21. sep 2008

Inge, tak ste si aspon oddychli a este na chvilku usli tomuto hnusnemu pocasiu 😉 Super, ze Filipko zaciba rozpravkat. No a so spinkanim, asi zostava len vydrzat a snazit sa. My sme sa chystali dat Samka tento tyzdne do izbicky, ale ked je chorucky tak nie. Som zvedava, ako bude, lebo uz by som ho chcela dat na malu detsku postielku. 🙂 A asi to fakt bude zubockami, ani Samko nechce papavat, ked idu zubky. Ale lekarka mi povedala, ze aj keby tri dni nic nejedol, ze nevadi, hlavne ze pije 🙂

Inak maly teraz spapal plnu misku kapustnice, nic nechcel cely den papat a toto kysele mu chutilo, tak som rada, hoci kapusticku este nepapal. Ale ma vela vitaminu, tak snad pomoze.

Chcela som sa spytat, ci davate detickam aj normalne vrecuskove ovocne cajiky ochutene medikom a citronikom. Lebo sa mi zda, ze malemu chuti viac moj caj, ako jeho. No a ten detsky vrecuskovy ovocny Lerros, tam je napisane, ze sa moze iba jeden caj denne, no a Samko vypije aj 4 flase caju.

Riuska, Ty mas tolko energie, obdivujem Ta 😉 Ta skolka na doobedia bude urcite pre Tomaska fajn zmena. 🙂

No nic, tento tyzden zacina semester, idem si chystat prednasku na stredu, 12 tyzdnov si stredu od 11 do 16 oducim a mam frei do oktobra buduceho roku 🙂

Pekny zvysok nedele 🙂

zuzka80
21. sep 2008

Lubi keď cestujeme do mesta máme to 15-20 minút, tak to chodíme keď je Laurinka vyspatá, lebo toľko spánku by jej nestačilo a aby spala v kočíku, tak to nehrozí. Ale keď chodíme k mojim rodičom, čo je asi hodinka cesty, tak ideme vtedy, keď Laurinka spinká a vtedy jej niekedy nie je zle a niekdy, keď zastavíme, zobudí sa a vracká 😔
Prajeme Samkovi skoré uzdravenie, aj jemu posiela Laurinka pusinku 😉
Riuška 2 deti a robota a nemá ti kto veľmi pomôcť, no obdivujem ťa. Ja by som asi skolabovala 😀
Inge Filipko robí krásne pokroky v rozprávaní a super, že sa Filipkovi páčilo pri mori.
Ľubka aj Laurinke chutí kyslé, napr. kyslé uhorky by jedla stále 😀
My pijeme vačšinou granulkový čajík bylinkový, aj ovocný a šťavičky Hami. Sáčkový čajík Leros jej veľmi nechutil.
Ale teraz keď je chladnejšie pije dosť málo, denne 150 - 250ml + mliečko.

ikka
21. sep 2008

Ahojte bambulky,
tak my sme na rychlo v polke tyzdna cestovali na SK, bol to len taky napad...muzik mal dovolenku, vonku hnus a doma by sme sa asi aj pozrali 😀 tak sme vybehli k nasim, boli sme aj u bracha, prababiek a tak...cela rodina obehana, takze fajn, rychlo nam to ubehlo, poriadne sme sa unavili, ale aspon sme tak nevnimali to hnusne pocasie. Aj nas trapia zubky, prerezali sa nam horne dvojky obe a dolna stolicka. Takze dnesna cesta z SK bola veeelmi uplakana, ale aj viac prespala, lebo ju to vycerpava a k tomu samozrejme sopliky 😠 zajtra ani nemozme ist plavat.
K tomu aj mame tiez mierne problemy s papanim, Emily papa asi polovicne davky ako doteraz papala a aj mliecko pije polovicne davky, z jogurtu zje tiez len polku...no ale neviem, ci to nie je kvoli tym zubom, lebo to trva len posledne asi 4 dni. Tak uvidime. Tiez ma velmi rada kysle veci, kysle uhorky, citrony uplne miluje, zjedla by aj koru keby mohla 😀

Super som si pocitala....sice menej, ale fajn. Tak mi to pride, ze mame teraz vsetky take podobne problemy, sopliky, zubky, spanok a zle pocasie 😅 Aj ked Emily musim povedat, ze spava relativne dobre.

Inge super, ze sa dovolenka vydarila a Filipko robi pokroky. 🙂
Samkovi prajeme skore uzdravenie...a maminke vela sil 🙂
Riuska stale ta obdivujem, cim dalej, tym viac....hned by som ti prisla pomoct s malym babulkom Lukaskom 😵 😵 😵
Sisa snad to kojenie nejak zvladnete, varene vinko sa blizi 😝 A Adelka je sikulka, ked sa tak pekne sama umyva 😀
Evka super napad s tym autobusom...mna by to nenapadlo...ale teraz to veru skusime 😀 V ZA sme sa viezli v trolejbuse a mala bola jak pena 😀

eva4444
21. sep 2008

aj my lubime kysle uhorky 😝 😀 😀

zelame vsetkym babetkam nech su cim skor fit 🙂 a maminkam vela sil 🙂

riuska aj ja ta obdivujem 🙂 si frajerka ze tolko zvladas.

inge parada ze ste boli pri mori, ja by som tiez este sla 🙂 neboj urcite sa to zlepsi aj s papanim mozno fakt len zubky.

a este sa chcem pochvalit ze petrik zacal rozpravat, dnes hovoril 'abaubababa' = abrakadabra 😀 😀

eva4444
21. sep 2008

my pijeme len vodu, semtam odchlipne z mojho. ale nadsenie tam nie je . ale aj ja pijem len nesladene.

inak medik som uz davala zmiesany s masielkom na chlebik, to sa zalizoval 😝 semtam mu dam vecer aj 2-3 lentilky, ja viem ze by som nemusela ale ked ho tak luuubim a vidim ako sa z nich tesi 😵 😀 😀 😀

zuzka80
21. sep 2008

Evi ja dávam sem tam kinder čokoládku, tú Laurinka veeeeeeeeeeľmi ľúbi 😀